Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 215

Tema: Prava studenata

  1. #101
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    HITNO!!veliki problem!mislila sam da je sve OK ali šipak. prošle ak god sam upisala aposlventuru i ostala trudna-predala sam zamolbu i dobila mirovanje.prije isteka mirovanja ponovno sam pisala molbu za mirovanje i opet dobila mirovanje za ovu ak god-ali kad sam došla u referadu rekli su mi da po novom svi studenti koji su plačali školovanje moraju platiti godinu i da ja moram platiti godinu koja mi je na mirovanju!!!!!!!i to su mi danas rekli(nije mali novac) inace nece mi produžit zdravstveno(koje mi sutra istice)dal moram spomenuti da sam trudnica u 8 mj trudnoce!!!
    I da kakti donjeli su tu uredbu(nisu znali po kojoj odredbi i nisu htjeli dat na uvid odluku i podstatutarnu odredbu o placanju) po kojoj svi placaju i aps(koji studiraju uz placanje)-dal ta uredba uopce moze utjecat na mene koja sa upisala apsolventuru prosle godine i stavila je u mirovanje jer ta odredba ide meni na štetu?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    43

    Početno

    ja sam apsolventica od 6 mj. rodila sam u 8. znači beba sad ima 4 mj. jel prekasno da stavim status u mirovanje sad?
    i još nešto, beba je rođena u austriji, dal imam pravo na ove porodiljne naknade, budući da je moje prebivačište cijelo vrijeme u hrvatskoj?

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2

    Početno

    ja sam studentica u austriji, i situacija mi je jako komplicirana..
    ovdje sam osigurana preko tate koji tu radi vec godinama, ali imam studentsku vizu i tretirau me kao studenta iz strane drzave pa tako nemam nikakva prava, ni na djecji doplatak, ni nista..
    redovni student sam, ali ovdje nemogu traziti nikakvu novcanu pomoc ni nista, pa me zanima da li ima mozda jos kakve sanse za trazit u hrv?
    drzavljanin hrv sam, ali je problem sto nemam stalno boraviste u hrv, vec mi je od 10mj 2007, boraviste u austriji. Tek sam saznala za trudnocu, moram rodit krajem 9mj, ali me zanima da sto prije znam..

  4. #104
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    I ja imam pitanje...dal studentice trebaju negdje produžit porodiljni nakon 6 mjeseci, isto kao što sam čula da trebaju nezaposlene mame na burzi da bi dobile porodiljnu naknadu?

  5. #105
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pogledaj rješenje, ja sam odmah bila dobila rješenje za godinu dana, ali ne mora značit da si i ti.

  6. #106
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    pogledaj rješenje, ja sam odmah bila dobila rješenje za godinu dana, ali ne mora značit da si i ti.
    Koje rješenje? Jer ja nikakvo rješenje nemam :?

    Ja sam predala papira na HZZO, oni su to uzeli, naknada mi sjeda na račun, ali nikakve potvrde ni rješenja je nisam dobila nigdje.

  7. #107
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj dunja&vita:-))) prvotno napisa
    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    pogledaj rješenje, ja sam odmah bila dobila rješenje za godinu dana, ali ne mora značit da si i ti.
    Koje rješenje? Jer ja nikakvo rješenje nemam :?

    Ja sam predala papira na HZZO, oni su to uzeli, naknada mi sjeda na račun, ali nikakve potvrde ni rješenja je nisam dobila nigdje.
    Onda odi na nadležni HZZO i informiraj se o svom konkretnom slučaju.

  8. #108
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj pocahontas prvotno napisa
    ja sam studentica u austriji, i situacija mi je jako komplicirana..
    ovdje sam osigurana preko tate koji tu radi vec godinama, ali imam studentsku vizu i tretirau me kao studenta iz strane drzave pa tako nemam nikakva prava, ni na djecji doplatak, ni nista..
    redovni student sam, ali ovdje nemogu traziti nikakvu novcanu pomoc ni nista, pa me zanima da li ima mozda jos kakve sanse za trazit u hrv?
    drzavljanin hrv sam, ali je problem sto nemam stalno boraviste u hrv, vec mi je od 10mj 2007, boraviste u austriji. Tek sam saznala za trudnocu, moram rodit krajem 9mj, ali me zanima da sto prije znam..
    Pocahontas, dobro došla!

    Na žalost, bojim se da ne možeš ostvariti nikakvu naknadu. Naime, nemaš jedan uvjet, a to je prebivalište u RH u trajanju od najmanje 5 godina.

    Kao roditelj izvan sustava rada, moraš, uz državljanstvo imati i prebivalište u RH u neprekidnom trajanju od najmanje 5 godina, te potrebno je da si zdravstveno osigurana preko HZZO-a (može i preko tate).
    Također, ako ove uvjete ne ispunjavaš, na žalost, ne možeš ostvariti niti jednokratnu novčanu naknadu za opremu djeteta.

    Moj savjet ti je da, ako si u mogućnosti, pokušaš ostvariti pomoć preko oca djeteta (ako ste zajedno). Koliko znam RA ima neke posebne mogućnosti i pomoći za nevjenčane roditelje.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2

    Početno

    otac djeteta je redovni student u hrv sa stalnim prebivalistem..znaci da bi tada mogli preko njega traziti?
    iako smo nevjencani, to nema veze?
    jer ako se vjencamo,ja automatski gubim prava preko tate u austriji,to jest, zdrastveno osiguranje, koje ce mi tada iznosit 50e mjesecno,a sada je 12e godisnje..

  10. #110
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj pocahontas prvotno napisa
    otac djeteta je redovni student u hrv sa stalnim prebivalistem..znaci da bi tada mogli preko njega traziti?
    iako smo nevjencani, to nema veze?
    jer ako se vjencamo,ja automatski gubim prava preko tate u austriji,to jest, zdrastveno osiguranje, koje ce mi tada iznosit 50e mjesecno,a sada je 12e godisnje..
    iskreno, savjet o ocu djeteta je išao pod pretpostavkom da je otac austrijanac.
    Ovako, u Hr uvjetima, nema ništa. Osim možda, jednokratne pomoći za opremu djeteta, ako ima prebivalište.

  11. #111
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Imam prijateljicu koja se uskoro udaje i studentica je (apsolventica), oduvijek živi u Zagrebu, njen dragi ne. Kako će promijeniti prezime, adresu stanovanja, kroz nekoliko mjeseci i roditi, htjela bi ostvariti prava za jednokratnu pomoć. Pita me da li da ostane na zagrebačkoj adresi, na koju bi se prijavio i tata radi tih pomoći (jer je čula da to mnogi rade) ili da sve ide normalnim postupkom, tj. prijava u novom mjestu stanovanja.

    Što znači kada kada joj kažu: kako si još studentica, muž će te morati prijaviti na sebe i uzdržavati te? Zdravstveno ili što? Nisam joj baš znala objasniti, rekoh idem pitati Rode.

    Hvala

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    52

    Početno

    malo sam se pogubila po postovima pa molim odgovor
    ja trebam rodit 01.08 ali morala sam zamrznut godinu zbog trudnoce
    iako su mi svi na faksu masovno izasli u susret i rekli da dolazim kad mogu
    ali mi je beba prva i nezelim nista ugrozavat
    sta se tice pordoiljnih
    dakle....
    ja mogu u 9mj vratit natrag prava ,ovjerit sve na faksu i otic sa time u 9 mjesecu sa molbom za porodiljne naknade na hzzo i ne bi trebalo bit problema i onda poslije ako cu htjet mogu opet zamrznut?
    jel postoji neki rok od dana rođenja dijeteta do kad moram predat taj zahtjev?

  13. #113
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa
    Što znači kada kada joj kažu: kako si još studentica, muž će te morati prijaviti na sebe i uzdržavati te? Zdravstveno ili što? Nisam joj baš znala objasniti, rekoh idem pitati Rode.

    Hvala
    Ja sam u istoj situaciji kao i ona i muž me nije morao "prijavit na sebe i uzdržavat :? "...ustvari nisam sigurna što bi to uopće trebalo značit, ako si mislila na zdravstveno, ja sam i dalje osigurana preko tate i nikakvih problema nisam imala.

  14. #114
    dunja&vita:-))) avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    1,891

    Početno

    Citiraj mama mima prvotno napisa
    ja mogu u 9mj vratit natrag prava ,ovjerit sve na faksu i otic sa time u 9 mjesecu sa molbom za porodiljne naknade na hzzo i ne bi trebalo bit problema i onda poslije ako cu htjet mogu opet zamrznut?
    jel postoji neki rok od dana rođenja dijeteta do kad moram predat taj zahtjev?
    Možeš. Ali ipak idi provjeri na faksu da ne bi bilo kakvih problema jer ima svakakvih slučajeva, ali u načelu možeš.

  15. #115
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa
    Imam prijateljicu koja se uskoro udaje i studentica je (apsolventica), oduvijek živi u Zagrebu, njen dragi ne. Kako će promijeniti prezime, adresu stanovanja, kroz nekoliko mjeseci i roditi, htjela bi ostvariti prava za jednokratnu pomoć. Pita me da li da ostane na zagrebačkoj adresi, na koju bi se prijavio i tata radi tih pomoći (jer je čula da to mnogi rade) ili da sve ide normalnim postupkom, tj. prijava u novom mjestu stanovanja.

    Što znači kada kada joj kažu: kako si još studentica, muž će te morati prijaviti na sebe i uzdržavati te? Zdravstveno ili što? Nisam joj baš znala objasniti, rekoh idem pitati Rode.

    Hvala
    pravo na jednokratnu pomoć postiže samo prebivalištem u zg duljem od 5 godine, na dan zahtjevanja pomoći (mislim ) a drugi roditelj mora imati samo prebivalište.

    Što se tiče osiguranja, NAJBITNIJE je da ima zdravstveno osiguranje na dan rođenja djeteta, kako bi mogla ostvariti rodiljnu naknadu kao roditelj izvan sustava rada. Ako nema zdravstveno osgiranje (preko roditelja, muža..kako god), nema niti naknade.

    Na njenom mjestu, ne bih se odjavljivala iza Zg-a (osim ako joj drugo prebivalište nije mjesto Blato na otoku Koručuli ) dok ne ostvarim sve pomoći.

  16. #116
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj mama mima prvotno napisa
    malo sam se pogubila po postovima pa molim odgovor
    ja trebam rodit 01.08 ali morala sam zamrznut godinu zbog trudnoce
    iako su mi svi na faksu masovno izasli u susret i rekli da dolazim kad mogu
    ali mi je beba prva i nezelim nista ugrozavat
    sta se tice pordoiljnih
    dakle....
    ja mogu u 9mj vratit natrag prava ,ovjerit sve na faksu i otic sa time u 9 mjesecu sa molbom za porodiljne naknade na hzzo i ne bi trebalo bit problema i onda poslije ako cu htjet mogu opet zamrznut?
    jel postoji neki rok od dana rođenja dijeteta do kad moram predat taj zahtjev?
    Mama mima, svoja prava na rodiljnu naknadu ostvaruješ kao roditelj izvan sustava rada. link

    Svoja studentska prava reguliraj u referadi fakulteta.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Bok mame i buduce mame, molim savjet jer ne znam otkuda da krenem, zelim se informirati prije no sto krenem sredjivati papirologiju..

    Malo je poduze pa molim za razumijevanje
    Ovako, apsolvent sam, inace sam studirala vanredno, rodila sam prije par godina prvo dijete i tada bila prijavljena na zavod pod 'ostali trazitelji zaposlenja', zaposlila se i kasnije dobivala naknadu tijekom trudnoce i nakon poroda (ali u drugome gradu, u medjuvremenu smo se preselili u zagreb). E sad, otkako smo u zagrebu nisam se prijavljivala na zavod i sluzbeno nigdje ne radim, nisam jos promijenila dotora opce prakse, znaci jos sam prijavljena kod dr u drugome gradu pa me zanima:

    1. sad sam zbunjena, da li sam ja uopce jos uvijek prijavljena na zavod u gradu gdje sam prije zivjela, te da li se sada prije promjene doktora trebam otici prvo prijaviti na zavod ili se mogu otici prijaviti ravno kod novog dr?

    2. kao sto sam vec napisala da otkako sam u zg nisam se prijavljivala na zavod jer nisam imala u planu traziti aktivno posao dok ne diplomiram - sada sam trudna s drugim djetetom - vjerujem da nemam pravo na nikakve naknade. A u zg smo oboje manje od 5 godina tako da nemamo pravo ni na jednokratnu naknadu. Inace radim i pomazem kod supruga koji ima svoj obrt, placa gro poreza drzavi i jos kojekakve naknade ali sada bih se ukoliko je moguce ipak zeljela prijaviti na zavod da ostvarim nekakvu naknadu nakon poroda jer mi trenutno staz ne ide..je li to uopce moguce?

    Nadam se da nisam pitala nista sto se kosi s pravilima foruma, ako jesam ispricavam se unaprijed.

    Svaki savjet je dobrodosao

  18. #118
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno Diplomirati ili ne?

    Zanima me kakva je razlika u pravima nezaposlenih majki i studentica, tj. sto se bolje isplati - da zamrznem prava i budem apsolvent ili da diplomiram pa budem na burzi?
    Koliko znam porodiljna naknada je ista u oba slucaja, ne znam samo postoje li kakve druge pogodnosti ako ostanem apsolvent ili nezaposlena!

  19. #119
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    mislim da je bolje da diplomiraš je ako se ne varam možeš dobiti od mirovinskog godinu dana staža makar si nezaposlena. ja kao studentica primam naknadu ali fakultet mi nije izašao u susret i iako imam od fakultetskog vijeća odluku da imam zamrznutu godinu i da nemam obaveza prema fakultetu pravna služba fakulteta mi to nije uzela u obzir i morala sam platiti apsolventsku godinu :? .

  20. #120
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    uuu, vidis, vidis! :/ to bi se i meni moglo dogodit! Nisi mogla ulozit zalbu ili nesto? Zaista je glupo sto si morala platiti...
    A ovo nisam imala pojma da ti mirovinsko plati staz - jesi ziher? Jer nisam nigdje radila, znaci s faksa bi isla ravno na burzu. Nekak mi zvuci predobro da bi bilo istinito

  21. #121
    tocekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,373

    Početno

    morat ces se raspitati-nisam sigurna za staž-mislim da o tome imaš među rodinim tekstovima. Žalbu nisam uložila jer sam imala drugih problema-bližio mi se termin poroda(mjesec dana do poroda) i nikada nisam dobila ništa na pismeno-samo su mi usmeno priopćili to je ODLUKA FAKULTETA (makar se to kosilo s odlukom fakultetskog vijeća)!(pisala sam na ovoj temi o tome).

  22. #122
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    bas sam malo pogledala...da, bas uzas kako te zeznu gdje god mogu!
    Ja cu malo procackat po tekstovima, mozda nesto nadem! hvala ti!

  23. #123
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    Evo nasla sam pa cu kopirati ako ce jos kome trebati 8)

    Preuzeto s www.roda.hr
    Kao nezaposleni roditelj, bez obzira primate li rodiljnu naknadu ili ne, imate pravo na priznavanje staža u prvoj godini djetetova života. Potrebni dokumenti su:
    * izvadak iz matične knjige rođenih za dijete,
    * domovnica za dijete,
    * potvrda o prebivalištu i roditelja i djeteta (iz MUP-a),
    * ako su oba roditelja nezaposlena, tada je potrebno dati izjavu o dogovoru koji će roditelj koristiti ovo pravo na staž, u protivnom izjava nije potrebna,
    * radnu knjižicu roditelja koji će koristiti pravo na staž,
    * kopija osobne iskaznice roditelja koji ce koristiti pravo na staž,
    * tiskanica M-1P (kupi se u knjižari ili papirnici).
    Sva se dokumentacija podnosi područnoj službi HZMO-a, Odjelu matične evidencije, prema prebivalištu roditelja. Pravo na staž se ne odobrava rješenjem (kao kod dodatnog rodiljnog dopusta), već je vraćena kopija tiskanice M-1P potvrda o priznanju svojstva osiguranika. Staž će u radnu knjižicu upisati HZMO.


    E sad, opet me nesto muci - diplomirala bi mjesec dana nakon rodenja djeteta (na odrzavanju trudnoce sam). Dal bi se onda vodila kao nezaposlena ili kao student jer cu na dan rodenja djeteta to i biti? :?

  24. #124
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj tocekica prvotno napisa
    mislim da je bolje da diplomiraš je ako se ne varam možeš dobiti od mirovinskog godinu dana staža makar si nezaposlena. ja kao studentica primam naknadu ali fakultet mi nije izašao u susret i iako imam od fakultetskog vijeća odluku da imam zamrznutu godinu i da nemam obaveza prema fakultetu pravna služba fakulteta mi to nije uzela u obzir i morala sam platiti apsolventsku godinu :? .
    možeš i ko studentica na rodiljnom dobit godinu staža, meni su na HZZO ponudili :/
    Ja nisam htjela jer mi ulazi u prosjek za mirovinu čitava godina s nula uplata. To se isplati samo nekom ko misli da će mu falit staža u životu, ja ne mislim

  25. #125
    Tikva avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    168

    Početno

    joj, ja pojma nemam o tome! Nisam uopce znala da se tako racuna za mirovinu, nego mi je bilo fora to sto bi imala godinu dana staza, a s godinama staza se povecava i placa pa bi npr. ako povecanje place dobijes s 3 godine staza, morala raditi 2 jer bi imala ovu jednu kao ''bonus''
    Ta godina dana baz uplata se jako odrazi na mirovinu kasnije? :?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    349

    Početno

    joj, izgubila sam se u svemu ovome, pa ako mi netko moze pomoci!
    apsolventica sam, redovna studentica. rodila sam 03.11.2008. i primam porodiljnu naknadu do prve godine djeteta.
    bebica mi ima ostecenje vida. rodio se s mrenom koju je operirao, i sad je dijagnoza aphakia, na temelju koje bi, da sam zaposlena, imala pravo na status njegovateljice ili na produljeni porodiljni, ni sama vise ne znam. mislim da njegovateljica, ali nisam sigurna.
    e sad, kak to ide ako sam ja studentica, kome se trebam javit? kako to ostvarit?
    necu uspjet diplomirat dok maleni ne navrsi godinu dana, ne znam hocu li uspjet pronaci nekakav posao bez diplome, a da usput mogu i ucit i bavit se djetetom, a svaka kuna nam je bitna zbg skupih leca i ostalih stvari koje ce mu trebat.
    frendica mi je rekla da moram ici produziti porodiljni skupa s MM kad maleni bude 6 mjeseci. meni nitko nista nije rekao, jel i studentice to trebaju?

  27. #127

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    52

    Početno

    zamrznuli mi prava, godina placena..znaci slijedece godine sam si usparala 5500 kn koje cu potrosit na platnene pelene
    uglavnom na zavodu za zaposljavanje su mi rekli da imam mjesec dana rok od kad mi se zamrznu prava da se prijavim na burzu i onda sam osigurana preko burze
    i kad u 9 mjesecu mi rijese pitanja prava na faksu da tek onda se dojem odjavit sa burze tak da nemam nikakvih dana da nisam nigdje...meni se sad dogadja jedns divna stvar da imam pola dokumenata sa starim a pola sa novim prezimenom pa hodam okolo naokolo sa vjencanim listom i uvjeravam administraciju da sam ta koja jesam

  28. #128
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    nastavit cu na ovu temu, da ne otvaram novu.
    htjela bih zamrznit poslijediplomski studij zbog majcinstva (rodila sam 7.3.). dvije godine sam odradila, i ostala je sad ta treca u kojoj bih trebala pisati prijavu doktorskog rada, a onda imam jos 6-7 godina da doktorski rad i napisem. ja bih htjela zamrznit svoja prava i obveze do daljnjega tj.stavit ih u mirovanje, a tajnica mi govori da napisem zamolbu da mi se produzi rok za prijavu doktorske teme (sto mi u biti ne znaci nista kad i ne znam koliki ce mi vremenski preiod trebati da to napravim). u biti pitam, kako se stvano zamrzava studij, sto moram predati, sto potpisati, sto mi se upisuje u index? i kako se onda "odmrzava"?

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    52

    Početno

    ja sam isla kod prodekana a nastavu, nakon toga u referadu..ali ja sam dodiplomski...uglavnom ja sam sa potvrdom od doktorice sveucilisne medicine (cca250kn) otisla u referadu dala im index i molbu za zamrzavanjem godine i za tjedan dana sam otisla po indeks i pise mi ''zamrznuta prava 08/09'' ... ali ti po zakonu imas pravo na zamrzivanje studija do godine dana djetetova zivota, meni su rekli to na faksu

    stvarno se razlikuje od fakulteta do fakulteta, koliko sam ja cula ali i procitala ovdje...moji su divni i izlaze mi u susret...eto...nadam se da sam barem malo pomogla...ali do 7.4. imas pravo na stavljanje studenskih prava na mirovanje...kod mene na fasku je procedura da kad odlucim odmrznut a preporucljivo je da se to radi napocetku akademske godine,dodjem tjedan nakon jesenskog upisnog roka opet kod prodekana, onda mi on potvrdi molbu i sa tim idem u referadu, i referada u roku tjedan ili dva ti vrati inedks sa upisanim kolegijima za slijedecu akademsku godinu

  30. #130
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Imaju li možda redovni studenti prednost kod prijave djeteta u jaslice? Kao što i zaposleni imaju prednost? Može li to ići pod ono: "i ostala dokumentacija za prednost pri upisu" ? Ili ako netko zna kako se točno zove zakon koji govori o tome?

    Hvalaaaa

  31. #131
    vesna72 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    772

    Početno

    popis zakona s područja predškolskog odgoja i uvjete upisa imaš na gradskim stranicama - http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=522

  32. #132
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Hvala Vesna! Evo ako nekoga još zanima,studenti nemaju nikakvu prednost pri upisu djece u vrtić:

    Prednost pri upisu djece u dječje vrtiće, koji su u vlasništvu jedinica lokalne uprave i samouprave ili u državnom vlasništvu, imaju djeca roditelja žrtava i invalida domovinskog rata, djeca iz obitelji s troje ili više djece, djeca zaposlenih roditelja, djeca s teškoćama u razvoju, djeca samohranih roditelja i djeca uzeta na uzdržavanje, djeca u godini prije polaska u osnovnu školu i djeca roditelja koji primaju dječji doplatak.

  33. #133
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    Citiraj mama mima prvotno napisa
    nadam se da sam barem malo pomogla...
    jesi hvala ti!
    nadam se da cu uspit zamrznuti na period duzi od godine dana! :/

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj titimita prvotno napisa
    Hvala Vesna! Evo ako nekoga još zanima,studenti nemaju nikakvu prednost pri upisu djece u vrtić:

    Prednost pri upisu djece u dječje vrtiće, koji su u vlasništvu jedinica lokalne uprave i samouprave ili u državnom vlasništvu, imaju djeca roditelja žrtava i invalida domovinskog rata, djeca iz obitelji s troje ili više djece, djeca zaposlenih roditelja, djeca s teškoćama u razvoju, djeca samohranih roditelja i djeca uzeta na uzdržavanje, djeca u godini prije polaska u osnovnu školu i djeca roditelja koji primaju dječji doplatak.
    a jel imas pravo na djecji doplatak? ja nemem jer muž ima preveliku placu i dobiva vec na poslu dodatak za dijete..ali ti kao student mislim da se vodis kao da nemas primanja,osim ako imas stipendiju...probaj vidjet za djecji doplatak..a jesi prisiljena na drzavni vrtic ili?

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    26

    Početno

    ima li tu koja studentica pravnog fakulteta s bebacom?

  36. #136

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    ...možda se ovo moje pitanje odnosi točno na ovu temu, ali pliz, ako znate koju info o tome, bila bih jako zahvalna.

    Sa svojim studiranjem sam stala doslovno na početku .
    Izvanredni student soc. rada, dala na prvoj godini 4 ispita. Zadnji sam dala krajem 2003., ali već sam onda bila trudna...tako je sve stalo...
    Porodiljni, djeca, promjena posla...i sad sam odlučila završiti započeto, ALI...nisam sigurna, mogu li samo nastaviti s faksom na način da jednostavno ponovno upišem 1. godinu,platim školarinu i sl. ili moram ponovno na prijemni.

    Jel moguće da samo nastavim? Zovem referadu, nitko se , naravno, ne javlja...

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    ...možda se ovo moje pitanje odnosi točno na ovu temu, ali pliz, ako znate koju info o tome, bila bih jako zahvalna.

    Sa svojim studiranjem sam stala doslovno na početku .
    Izvanredni student soc. rada, dala na prvoj godini 4 ispita. Zadnji sam dala krajem 2003., ali već sam onda bila trudna...tako je sve stalo...
    Porodiljni, djeca, promjena posla...i sad sam odlučila završiti započeto, ALI...nisam sigurna, mogu li samo nastaviti s faksom na način da jednostavno ponovno upišem 1. godinu,platim školarinu i sl. ili moram ponovno na prijemni.

    Jel moguće da samo nastavim? Zovem referadu, nitko se , naravno, ne javlja...
    mislim da bi trebala ponovno na prijamni pa trazit da ti se priznaju ispitu...jel 2001 se tretira ko ''stari program''a od 2005/6/7 kako na kojem faksu je bologna...
    jesi se ispisala sa fakuleta? ako imas ispisnicu onda ces morat ponovno na prijamni pa pisat molbu da ti se ispiti priznaju

    ako se nisi ispisala onda bi trebala samo pisat molbu da se tvoji ispiti izjednace sa bolognskim proocesom...postoji sansa da tih 4 danas vrijedi 8 ili 2 ovisi o nastavnom programu koji je trenutno...

    probaj zvat prodekana za nastavu on ce ti to najbolje objasnit...ili dekanat neznam kak je to na socijalnom radu organizirano...

  38. #138

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Nisam se ispisala...
    :/

  39. #139

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    Nisam se ispisala...
    :/
    onda ces samo morat pisat molbu da ti se ispiti izjednace a bolognskim procesom

    tu je link o pravilniku o studiranju uzmi ga sa sobom da ti ne bi poceli pricat price da nemas prava i da moras na prijamni

    http://www.unizg.hr/fileadmin/rektor...erzija_PDF.pdf

    tebi treba ovo:

    na strani 7

    Prestanak statusa studenta
    1. Status studenta prestaje:

    2. ispisom sa studija,
    3. ako ne upiše sljedeću akademsku godinu u propisanom roku,


    4. Iznimno, osobi koja po stavku 1. točkama 2. i 3. ovoga članka izgubi status studenta može
    se dopustiti upis akademske godine po važećem nastavnom planu i programu. Ako se za
    vrijeme prekida studija izmijenio nastavni program, student mora slušati i polagati u
    međuvremenu nastale razlike u nastavnom programu. Takav student nastavlja studij uz
    plaćanje maksimalnog udjela troškova studija.

    pa na strani 13
    Članak 36.
    Prijepis ECTS bodova i Dopunska isprava o studiju
    1. Nositelj studija dužan je osigurati svakom studentu prijepis svih elementa potrebnih za
    prijenos i prepoznavanje ECTS bodova sukladno čl. 7. Pravilnika.

    str 5- to je taj članak,ako budu zezale tete u referadi

    Prijepis ocjena javna je isprava kojom sastavnica pruža detaljne podatke o realiziranom
    programu (iskazanom i ECTS bodovima za svaki predmet) i postignutim rezultatima studenta.
    Uspjeh studenta iskazuje se domaćim sustavom ocjena i ECTS sustavom ocjena. Obrazac
    propisuje Senat. Na zahtjev studenta sastavnica izdaje prijepis ocjena i na engleskom jeziku.


    znaci napises molbu da ti se ispiti izjednace sa bollprocesom tj da ti u indexu pisu i ECTS bodovi...to moras napravit prije

    nazovi u Dekanat i trazi da te spoje sa prodekanom za nastavu koji je zaduzen za socrad.

    01.4564.309, 01.4830-596

    ako te otpile iz dekanat nazovi
    Tajništvo i katedre stud.centra socrad

    Telefon 01, 4895 803
    01, 4823 950

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    ajme, hvala ti puno na brzim odgovorima

  41. #141

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    52

    Početno

    Citiraj spooky prvotno napisa
    ajme, hvala ti puno na brzim odgovorima
    nista..samo se nedaj otpilit..ide ti u prilog sto nemas ispisnicu sa faksa sto znaci da se jos vodis kod njih u evidenciji...negdje....

    ajd javi samo kak je proslo

  42. #142

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Zvala samdanas i rečeno mi je da samo podnesem molbu na jesen i da je to to :shock: :D

    Nadam se da neće odbiti molbu :/

  43. #143
    Nina2007 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    239

    Početno

    Citiraj mama mima prvotno napisa
    ja sam isla kod prodekana a nastavu, nakon toga u referadu..ali ja sam dodiplomski...uglavnom ja sam sa potvrdom od doktorice sveucilisne medicine (cca250kn) otisla u referadu dala im index i molbu za zamrzavanjem godine i za tjedan dana sam otisla po indeks i pise mi ''zamrznuta prava 08/09'' ... ali ti po zakonu imas pravo na zamrzivanje studija do godine dana djetetova zivota, meni su rekli to na faksu

    stvarno se razlikuje od fakulteta do fakulteta, koliko sam ja cula ali i procitala ovdje...moji su divni i izlaze mi u susret...eto...nadam se da sam barem malo pomogla...ali do 7.4. imas pravo na stavljanje studenskih prava na mirovanje...kod mene na fasku je procedura da kad odlucim odmrznut a preporucljivo je da se to radi napocetku akademske godine,dodjem tjedan nakon jesenskog upisnog roka opet kod prodekana, onda mi on potvrdi molbu i sa tim idem u referadu, i referada u roku tjedan ili dva ti vrati inedks sa upisanim kolegijima za slijedecu akademsku godinu
    koja je to potvrda od 250kn? :eek:
    Ja sam ponijela samo na uvid samo djetetov rodni list i to je to.

    I netko je pitao do kad je rok - ja sam otišla na referadu da mi "zamrznu" godinu kad je mali već imao 10 mjeseci (mislila sam ništa ne zamrzavat jer sam ionako s profesorima dopgovorila da dobijem sve potpise pa da ispite izlazim kada mi paše; ali na kraju sam zbog financijskih razloga zamrznula - da ne moram plaćat školarinu )...uzeli su mi index, nadopisali da mi je odobreno pravo na mirovanje, pečatirali i vratili index...sve gotovo u 2 minute

    možda ima veze što sam tad upisivala 5.godinu (rodila sam na 4.-oj)

  44. #144
    ruza avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    377

    Početno

    mene zanima situacija,ako diplomiram 1,ili 2mj prije poroda,dal onda čim se prijavim na zavod da sam nezaposlena imam prava primat porodiljnu naknadu kad se beba rodi kao nezaposlena mama,ili je bolje poroduljiti studentska prava molbom?
    hvala vam na odgovorim.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    split
    Postovi
    75

    Početno

    mislim da ti je bolje diplomirat, prijavit se na burzu u roku 30 dana i na hzzo kao nezaposlena, te ćeš tako imat pravo na godinu dana radnog staža .koji moraš zatražit prije nego ti dijete napuni godinu dana

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    5

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa
    pogledaj rješenje, ja sam odmah bila dobila rješenje za godinu dana, ali ne mora značit da si i ti.
    Ja sam isto dobila rješenje na godinu dana, a sad sam u nedoumici jel moj muž mora ici na HZZO dati izjavu il ne mora? Bebica za par dana puni pet mjeseci.
    Hvala

  47. #147
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Apsolventica sam još sigurno jednu godinu, udala sam se nedavno, još nemamo djece. Promijenila sam prezime na muževo...e sada imam par pitanja:

    1. koja je procedura sa hzzo-om, da li muž mene mora prijaviti na sebe
    2. u HZZo-u moram promijeniti i prezime....kojim redoslijedom to ide?
    Do sada sam bila oslobođena participacije pa vjerojatno budem i iduću godinu, tj. ovu koja je već počela.
    3. Što je s poreznom olakšicom? Ne kužim se u to pa ako mi netko može objasniti?

    Hvala

  48. #148
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Zar nitko ne zna?

  49. #149
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    Riješila sam i to...

    U međuvremenu ostala trudna, potrudit' ću se dati što više ispita narednih mjeseci, a onda ćemo vidjeti.

    Kako sam nova u svemu ovome zanima me koja su moja prava, da li imam pravo na kakvu naknadu nakon rođenja djeteta?


    Hvala!

  50. #150
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,306

    Početno

    S time da sam redovan student ali mi prava istječu iduće god. u 9.mj.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •