Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 215 od 215

Tema: Prava studenata

  1. #201

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    3

    Početno

    hvala, vec sam mislila da mi se nitko nece ni javiti. A planiram cijeli sljedeci tjedan sa malenom provesti u Zagrebu i vidjeti sto se da napraviti. Mislim da mi je pametnije otici u slucaju da cu morati porazgovarati sa prodekanom ili nesto. Nadam se samo da teta u referadi nece biti pregruba

  2. #202
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Molim vas info tko zna!

    Zbog zavrzlama oko obročnog plaćanja i borbe sa dekanom i prodekanom godinu sam upisala tek u travnju ove godine umjesto u prosincu, odnosno vejači (pomaknuli su rok za upise).

    Znači li to da ja sad imam vremena do travnja za upis u višu godinu? Odnosno, koliko jedna studentska godina zapravo smije/treba trajati? ima li tu kakvog pravila? mora li to biti 12 mjeseci ili?

    Zbrčkala sam skroz, ali nadam se da me razumijete..

    U referadu još nisam išla, htjela bih imati neki spreman odgovor ukoliko mi kažu da mi je rok za upis prije nego što ja mislim..

  3. #203
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    klaudija, odi u refereadu i raspitaj se točno o rokovima i trajanju studentske godine.

  4. #204
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    klaudija, odi u refereadu i raspitaj se točno o rokovima i trajanju studentske godine.
    Ma stvar je u tome što svatko tamo govori svoje.. a dekanova je naravno zadnja :/

    Zapravo smo svi mi studenti u problemu jer su nam dosada svake godine produžavali upise do kraja veljače, a sad to ne žele napraviti.. uskraćeni smo za nekoliko ispitnih rokova.

    Zanima me možemo li se na nešto pozvati, zakon, pravilnik, nešto, da nam moraju produžiti??
    Ne znam više gdje da tražimo.. Znači svim studentima je ova godina kraća za dva mjeseca, a meni za 4..

  5. #205
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Ajme Klaudija- ništa od produljenja?banana.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    7

    Početno

    Lijep pozdrav svima!
    Evo ja imam jedno pitanje,pa ako je itko upoznat sa takvom situacijom,zna ili je čuo...mooolim za odgovor.

    Rodila sam prije 3,5mj.Redovna sam studentica i ovu godinu (ujedno i zadnju) fakulteta sam stavila u mirovanje.Namjeravam nastaviti sljedeću g.Eh sada,mene zanima...i suprug i ja smo nezaposleni,studenti.Ja sada primam naknadu za nezaposlene,do djetetove 1.g.
    Da li mogu kao student kasnije,tu godinu dok ne diplomiram primati neku naknadu? Ili možda ako se prebacim u izvanredne studente? Ne znam što mi se više isplati,i da li uopće imam kakva prava nakon djetetove 1.godine,kao studentica?

    Koga god pitam,nit mi žele reći kako se spada nit ništa,svi oni samo gledaju svoje i "odmahuju rukom".Ja znam da njih nije briga,ali nama svaka pomoć dobro dođe,i žao mi je ako imam pravo na nešto,a ne znam to...

    Hvala unaprijed na odg!

  7. #207

    Početno

    hello,

    nedavno sam zatrudnila, inače sam redovan student, koliko sam shvatila imam pravo na tih 1600kn, zanima me isplati li mi se preći na vanredno i evenutualno zaposliti te utječe li tako prosjek plaće na porodiljnu naknadu, kolika je max visina naknade, moram li imati ranijeg staža odnosno koliko dugo moram primati plaću?

  8. #208
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    dobro došla!

    zaposliš li se, svejedno će ti naknada iznositi 1663 kune jer nećeš imati ostvaren potreban radni staž (12 mjeseci neprekidno ili 18 mjeseci s prekidima u zadnje 2 godine).

    dakle, uživaj u trudnoći i pazi da predaš zahtjev za rodiljni dopust najkasnije 30 dana nakon poroda kako bi ti se naknada isplaćivala od poroda (kasnijom predajom, naknada se obračunava i isplaćuje od dana predaje zahtjeva). i nemoj zaboraviti prije poroda regulirati svoj status u referadi fakulteta kako ne bi izgubila studentska prava kao redovni student (posebno skrećem na to pažnju, jer gubitkom prava izgubit ćeš i zdravstveno osiguranje a ono je osnova za sve ove naknade).

  9. #209
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Luna90 prvotno napisa Vidi poruku
    Lijep pozdrav svima!
    Evo ja imam jedno pitanje,pa ako je itko upoznat sa takvom situacijom,zna ili je čuo...mooolim za odgovor.

    Rodila sam prije 3,5mj.Redovna sam studentica i ovu godinu (ujedno i zadnju) fakulteta sam stavila u mirovanje.Namjeravam nastaviti sljedeću g.Eh sada,mene zanima...i suprug i ja smo nezaposleni,studenti.Ja sada primam naknadu za nezaposlene,do djetetove 1.g.
    Da li mogu kao student kasnije,tu godinu dok ne diplomiram primati neku naknadu? Ili možda ako se prebacim u izvanredne studente? Ne znam što mi se više isplati,i da li uopće imam kakva prava nakon djetetove 1.godine,kao studentica?

    Koga god pitam,nit mi žele reći kako se spada nit ništa,svi oni samo gledaju svoje i "odmahuju rukom".Ja znam da njih nije briga,ali nama svaka pomoć dobro dođe,i žao mi je ako imam pravo na nešto,a ne znam to...

    Hvala unaprijed na odg!
    jako mi je žao, ali ovaj upit uopće nisam primjetila. iskreno se nadam da si negdje pronašla odgovor. no, za one koje isto ovo interesira:
    - mislim da ne primaš nakandu za nezaposlene već primaš rodiljnu brigu odnosno vrstu potpore kao roditelj izvan sustava rada
    - ova potpora se prima do najkasnije 1. godine djetetova života i kao roditelj izvan sustava rada, za 1 dijete, nemaš nikakve mogućnosti ostvariti koju drugu potporu nakon ove 1. godine.
    - prava nakon 1. godine djeteta odnose se samo na zapsolene roditelje ali i ta su prava ovisna o zdravstvenom stanju djeteta (npr. njega djeteta s poteškoćama u razvoju; rad u skraćenom radnom vremenu zbog njege djeteta s poteškoćama u razvoju, i sl.).

  10. #210
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Pronjuskala sam kroz thread, ali nisam nasla ono sto me zanimalo. Moguce da nisam uocila, isprike ako se ponavljam.

    Dakle, situacija je ovakva. Upisana sam na fakultet kao redovna studentica diplomskog studija, bez placanja. U svibnju sam rodila, na ljeto sam predala molbu za zamrzavanje studentskih prava jer mi je ostao jedan kolegij + diplomski. Sve proslo ok. Sad ponovo upisujem godinu i referada trazi da platim te ECTS bodove kao da sam pala godinu pa upisujem ponovo.

    Buduci da nisam pala, vec sam upisala mirovanje studija na koje imam pravo zbog rodenja djeteta, meni nije logicno da moram platiti kolegij koji nisam morala platiti prosle godine. Ako moram, u cemu je poanta tog mirovanja studija? Mogla sam upisati pad i dosla bih na isto. Ako ne moram, kako da to rijesim s referadom?

  11. #211
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Plavaa,
    moraš se raspitati u referadi temeljem čega (odluka, pravilnik, itd.) ti žele naplatiti naknade /školarinu/štoligod.. i zašto i temeljem čega se ne uvažava mirovanje (možda se uopće ne radi o neuvažavanju mirovanja nego o nečem drugom)..

    Inače, nisi napisala o kojem fakultetu se radi. Svaki fakultet ima svoja pravila (slična, ali opet različita u nijansama) koja su javna (trebala bi biti) i obično objavljena na njihovim internet stranicama.
    Npr. Ekonomski fakultet u Zagrebu i objavljena Odluka o studentskim participacijama i naknadama za studentsku godinu kao i cijeli niz odluka i pravilnika koje imaš na prvom linku...

    U svakom slučaju, prvo provjeri točno o čemu se radi i temeljem čega fakultet potražuje lovu.

  12. #212
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Traze lovu za jedan kolegij od 5 ECTS-a koji nisam polozila. 120,00 kn x 5 = 600,00 kn koliko traze. Hrvatski studiji su u pitanju, sorry. NE traze lovu za diplomski rad, koji nosi, ako se ne varam, 30 ECTS-a?

  13. #213
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    plavaa, moraš razgovarati sa referadom i vidjeti kojeg plaćanja si oslobođena, a što moraš plaćati, sve s obzirom na mirovanje.

  14. #214
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Može li se tražiti mirovanje samo jednog semestra (ljetnog)?
    Pitat ću i u referadi, ali eto ako ovdje prije dobijem odg. super.

  15. #215

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav žene, imam jednu nedoumicu pa se nadam da pišem na pravom mjestu. Ne znam u koju skupinu spadam. Redovni sam student bez studentskih prava (znači imam svakodnevna predavanja, a nemam iksicu i slično). Na Zavod za zapošljavanje nisam prijavljena iz tog istog razloga. Zanima me sad, za ostvarivanje nekih prava, gdje se vodim? Preko zavoda ne mogu, očito, kao student isto tako... Jesam li ja onda u skupini roditelja izvan sustava rada?

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •