Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Hitno gardanella vaginalis

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno Hitno gardanella vaginalis

    Već duže vrijeme borim se s ovom beštijom konkretno već 6 mj. od kad sam rodila. Dvaput sam bila kod ginakologa koji mi bez uzimanja briseva rekao da imam tu barteriju jer da se to vidi na pregledu i osjeti po mirisu naime koliko god put se oprala stalno imam neki miris.Jedanput sam dobila Dalacin kremu drugi put Klindamicin tbl. ja i MM te Geonistin.Morala sam i prestati dojiti na 7 dana.Probala sam i s češnjakom ali nije bilo bolje.Sad također dojim i ne znam kako dalje jer povremeno imam i peckanje.Razmišljam i o promjeni dr. jer od poroda niti mi je uzeo bris niti papu a stalno mi je neka upala.Kako dalje??

  2. #2
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    joj, mislim da sam i ja imala gardnerellu nakon poroda i da mi je ginić rekao da se svaka treća žena iz rodilišta vrati s time...
    ugl. dobila Medazol i Rojazol vaginalete i prošlo ...

    ne bih ti sad znala konkretno reći ali radio mi je milion i jednu pretragu i bris (moram naći dokumentaciju) ali nisam bez dokumentacije sigurna da li radi gardnerele ili nekih drugih stvari koje sam tada "rješavala".

    A gle, imaš pravo otići po drugo mišljenje i mislim da bi ti to možda bilo najpametnije.

  3. #3
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    imala i ja,i jedva se rijesila toga vraga...bas sto kazes,koliko god se prala opet je miris bio tu....ja sam cak isla i na zaraznu na sve moguce briseve,i iz drugog pokusaja se rijesila...i ja i muz dobili nekakve tablete,stim da sam ja dobila jos i kremice i tablete posebno.....nebi vise nikada voljela to imat...
    mozda se niste izljecili do kraja,ili vam je dao krivu terapiju.....sretno

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    58

    Početno

    evo i meni je to dijagnosticirano, temeljem briseva...
    a zanal sam da ću nešto pobrat u bolnici koliko me njih pregledavalo. zanima me to s češnjakom, šta ste koristile konkretno?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    hrvatska
    Postovi
    171

    Početno

    Dugo me nije bilo na forumu i opet sam rješavala se ovog vraga.Do dr. nisam išla jer nije radio a do privatnika isto jer uz pregled moram platiti i briseve na zavodu za javno zdravstvo i antibiotik pa mi je to skoro 1000 kn :shock: Neki dan sam kupila geonistin i sada nema isjedka koliko će to trajai ne znam ali nadam se do povratka mog dr.

  6. #6
    Willow avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    2,694

    Početno

    probaj acidosalus vaginalete, na prirodnoj bazi, meni su super za održavanje flore (i faune) a pomažu kod raznih upala

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    7

    Početno

    ja imam gljivice godinama i nikako da ih se riješim, kad ono promijenim ginića i on mi veli da imam gardnerellu uz te gljivetine.
    dao mi je terapiju, ali nije pomoglo, sad me šalje na briseve...
    užas. ovo mi ubija svaku nadu u normalan seksualan život.
    ima li netko slična iskustva, savjet?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    nemam rješenja jer i mene svako malo napadaju razne gardnarelle i ini....
    vagisan, lactogyn ništa ne pomaže ,uz najveću higijenu, svako malo imam nešto izolirano na brisevima

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Koprivnica
    Postovi
    21

    Početno

    i ja imam glivice već jako dugo i nemrem ih se rješiti...ne pomaže ni vagisan,ni kanasten,ni geonestin ,ni royazol itd itd...
    prošle godine u prolječe otišla kod privatnika i pronašel ranicu,spalil i opet i dalje imam gljivice,,spremam se opet kod privatnika,možda treba još jednom spaliti jer mi je doktor rekel da zbog ranice imam upalu za upalom

    PS: papa uredan,brisevi negativni,nema nikakvih bakterija

    već mi je pun kufer tig gljivica,neznam više kak da se rješim toga

  10. #10
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Citiraj Amalka@ prvotno napisa
    i ja imam glivice već jako dugo i nemrem ih se rješiti...ne pomaže ni vagisan,ni kanasten,ni geonestin ,ni royazol itd itd...
    prošle godine u prolječe otišla kod privatnika i pronašel ranicu,spalil i opet i dalje imam gljivice,,spremam se opet kod privatnika,možda treba još jednom spaliti jer mi je doktor rekel da zbog ranice imam upalu za upalom

    PS: papa uredan,brisevi negativni,nema nikakvih bakterija

    već mi je pun kufer tig gljivica,neznam više kak da se rješim toga

    Ovo sam našla na netu, pa malo pogledaj.... i znam kako ti je sa tim infekcijama, ja imam g.vaginalis i nikako da je se riješim. Nisam nikada radila briseve, pa me malo zabrinjava što sam pročitala da često zna biti "popratna" klamidiji ...
    A to sam našla na http://www.plivazdravlje.hr/?section...6&nocpp=0#5406


    Ektopia (ranica na vratu maternice)
    Ljetos mi je prilikom ginekološkog pregleda ustanovljeno da imam ranicu na grliću maternice. Papa test smo napravili tada, koji je bio u redu. Ali ja sam zbog spomenute ranice prilično zabrinuta. Što točno znači "ranica na grliću maternice"?

    E-portionis, ektopia, erythroplakia, ectropion su sinonimi za ranicu ili crvenu mrlju na vratu maternice. "Ranica" je pomalo nesretan termin jer se zbilja ne radi o defektu tkiva, nego o zamjeni dijela višeslojnog pločastog epitela koji prekriva vrat maternice s tankim jednoslojnim cilindričnim epitelom iz unutrašnjosti maternice. Kroz ovaj "novi" epitel koji je vrlo tanak prosijavaju sitne krvne žilice koje se nalaze u vezivnom tkivu ispod epitela, tako da je boja ovog epitela gotovo vatreno crvena i veoma se ističe u odnosu na blijedo roza boju preostalog epitela. Otuda i naziv "crvena mrlja" - Erythroplakia. Ektopia označava prisustvo epitela kojemu tu nije mjesto, a Ectropion označava izvrnuti epitel. Ektopija se nalazi u gotovo 70% žena i danas se smatra normalnim nalazom. Problem ektopije je to što se radi o veoma tankom sloju epitela koji je podložan infekciji. Sam prijelaz cilindričnog u pločasto slojeviti epitel ("TZ" - transformacijska zona) je najčešće sijelo abnormalnog epitela na vratu maternice. Liječenje promjena na vratu maternice više ovisi o karakteristikama PAPA testa, nego prisustvu ektopije. Sama po sebi ektopija nije bolest i ne treba je liječiti.

    dr.med. Vesna Harni, Univ. Tübingen

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •