Pokazuje rezultate 1 do 46 od 46

Tema: ne znam staviti pelene!!!!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    52

    Početno ne znam staviti pelene!!!!

    daklem,

    ili je moja sara narasla-ima 2 i pol mjeseca i malo preko 4 kile-ili ne znam staviti pelenu...
    u zadnje vrijeme kad se pokaka dio kakača ode iza leđa po majci prema gore bilo da leži na leđima ili boku. dojim i ima rijetku stolicu, ali ne rijeđu nego inače.
    trebam li možda više od pupka staviti pelenu...očajna sam...

    HVALA SVIMA

    P.S. spavamo svi skupa u krevetu, presvlačim je jaaaaaaaaaaako često, ali ako spava ne budim je i znam da me čeka veselje kad se probudi...

  2. #2
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Najvjerojatnije su joj pelene premale. To se i nama znalo dogoditi, bezobzira što je na pelenama pisala da su za njegovu kilažu.

  3. #3
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Probaj promijeniti vrstu pelena.
    Mi smo prošli svakonoćno presvlačenje po 2x, dok je bila bebica, sve dok nisam skužila da nije stvar u meni i kopčanju ni u količini urina ili stolice, već u kvaliteti pelene.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    52

    Početno

    hvala puno!!!!

  5. #5
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Nam se to događalo isključivo na pampersu (s Jankom)
    Iz platnenih nikada nije iscurila kakica kako god rijetka bila.

  6. #6
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    I nama je furalo iz Pampersa. Traži neke koje imaju dio gumice na leđima.

  7. #7
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    kod nas bilo isto sa svim pelenama i veličinama. kupali bi se 3-4 puta dnevno.


    sada samo procuri mokraća ponekad

  8. #8
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    ja sam uvijek koristila jedan broj veće, nikad problema
    Libero.

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Meni se to isto događalo s pampers pelenama, s libero ne jer imaju gumicu otraga. Iz platnenih isto nikad nije procurilo.
    Inače smo u početku koristili samo platnene i kad sam joj prvi put stavila pampersicu bilo je dreka po leđima.

  10. #10
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa
    Nam se to događalo isključivo na pampersu (s Jankom)
    Iz platnenih nikada nije iscurila kakica kako god rijetka bila.
    X potpis na sve osim kaj je u pitanju Luka

  11. #11
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    platnena pelena najbolja investicija!!

    ja sam se vise mucila s jednokratnima nego s platnenima...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Citiraj japanka prvotno napisa
    ja sam uvijek koristila jedan broj veće, nikad problema
    Libero.
    isto, samo još koristim

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    52

    Početno

    daj recite di mogu kupiti Libero pelene? u ljekarnama, dm-u...?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    i nama je iz pampesa sve curilo vam. Libero znam da ima u Kauflandu.

  15. #15
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    i u Billi.

  16. #16
    Kikica1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    733

    Početno

    Libero pelena imas svugdje, ja cu dopisati jos dm, plodine, getro - jer sam ih tamo vidjela.
    Mi koristimo babylove od dm-a i zasad su mi okej. Imaju rastezljivu pasicu, i do sada mi kakica nije propustila a kad mi propuste pa je dijete mokro znam da je vrijeme za vece pelene.
    Za pampersice cula od puno ljudi da im se djeca ukakaju doslovce do grla.
    Uzela jednom libero ali su mi nekako krute i tvrde u odnosu na babylove. Moj decko ima 2 mjeseca i kad spava zao mi ga buditi ako se pokaka a nekako mi se u tim libero pelenama miris kakice kao da intenzivnije osjeti.

  17. #17
    lasada avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Plitvice-KC-Plitvice/Lika
    Postovi
    820

    Početno

    Mi koristimo isključivo tetre jednu u origami i stavim više na leđa, tj. iznad pasa i na nju zaštitne i sve ok. Ali kad sam dobila kupon u bolnici za podignuti paket jednokratnih tada od 3-6 kila su davali zamijenila sam ih za veću kilažu pampers od 7-18 kila. L. sada ima 9850 i zbog lakšeg prevrtanja i okretanja tj. motoričkih vježbi stavila joj par puta pampers a i da ih potrošim ali ne znam ih valjda staviti ili što :shock: zbog tog što je i nama procurilo i onda skužim da joj je pelena oko pasa mala a gumica slaba pa joj više ne stavljam a pampers ću pokloniti susjedi. Kad sam stavljala prvu pampers pelenu prije mjesec dana nisam znala da medeki idu naprijed pa sam okrenula naopako, eto niste jedine. Uostalom bljak jednokratne nama se ne sviđaju. Mi smo na tetrama :D

  18. #18
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    i huggies imaju gumicu iza. ništa ne procuri...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa
    i huggies imaju gumicu iza. ništa ne procuri...
    je i ove su dobre, ali ima ih za kupiti samo u mercatoru (ili nisam drugdje primjetila?) pa mi je jednostavnije nabaviti libero. Libero ima i u konzumu.

  20. #20
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ...a čini mi se da je Libero najjeftiniji u Metrou.

  21. #21
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    eh, sol na ranu

    OBOŽAVAM Libero ali mali mi je dobivao pelenski osip i od njih i huggiesa i babylove i svih pelena osim pampersica

    A te dotične nam uredno procure........ Hm, dakle, veći broj, jel? Probat ćemo i to

  22. #22
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    ..ili platnene 8)

    B. je bio u jednokratnima i ispromijenjali smo bas zbog osipa svasta dok nismo dosli do Libera koji je koristio dok se nije skinuo iz pelena (vidis kak su klinci razliciti)
    sa A. sam ocekivala slicne situacije, iskuhavanje i susenje na suncu malog miliona bodica i oblekice, al u platnenima nije nis iscurilo. cak ni kad se nakon 10 dana nekakaknja zenska opako istovarila 3 puta

    platnene su zakon :D

  23. #23
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj navi prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    i huggies imaju gumicu iza. ništa ne procuri...
    je i ove su dobre, ali ima ih za kupiti samo u mercatoru (ili nisam drugdje primjetila?) pa mi je jednostavnije nabaviti libero. Libero ima i u konzumu.
    Ima ih i u Kauflandu.Huggies,mislm.

  24. #24
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Romana prvotno napisa
    Citiraj navi prvotno napisa
    Citiraj puntica prvotno napisa
    i huggies imaju gumicu iza. ništa ne procuri...
    je i ove su dobre, ali ima ih za kupiti samo u mercatoru (ili nisam drugdje primjetila?) pa mi je jednostavnije nabaviti libero. Libero ima i u konzumu.
    Ima ih i u Kauflandu.Huggies,mislm.
    i u intersparu

  25. #25
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Mi koristimo Cleverove pelene, ima ih samo u Billi. Nekad nam prodje i van ali L. kad kaka onda stvarno puno kaka tako da mi nije cudno. Mozda na njih ne bi bio alergican?

  26. #26
    ivanche avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    454

    Početno

    Nama ovisi u kojem je položaju, ako leži onda ništa ne iscuri, a ako ju nosim onda su joj cijela leđa ukakana. Meni se čini da je to zato jer ne stegnem pelenu oko struka dovoljno jako.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    52

    Početno

    super su mi došli svi ovi savjeti, ne znam što bih bez ovog foruma...naravno, dok uspijem sjesti za komp...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    evo još jedne koja nezna stavit pelenu...bebač ima skoro 2 mj.meni po noći obavezno procuri sa lijeve strane, bez obzira na položaj u kojem spava. ako je to bok onda obavezno procuri, a na leđima ponekad i ne. imam sve vrste pelena, pampers 2 vrste, libero, one dm-ove, pa muellerove i opet isto. već sam luda od presvlačenja, čak sam kupila i veće i opet isto.fakat ne kužim u čemu je stvar???!

  29. #29
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    nama se dešavalo da mi procuri na leđima sa svim pampersicama osim active fit. huggies nam ne procure, libero ne procure kakice ali zato dolje kod kopčanja boduija procuri tekućina, promoče van :?
    tako da smo na najskupljima jednokratnim , s platnenima se zaista ne mislim zezati

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    670

    Početno

    Mi smo probali platnene, ali nismo uspjeli. Malena kaka 5 puta na dan, a maleni 3. Cijela kuca mi je smrdila po njima i jednostano nam nije islo, ali ono sto je dobro su nam bile
    zastitne gacice
    koje sam znala stavljati preko jednokratnih pelena dok nisam pronasla Libero (vecu velicinu).

    Sa tim zastitnim preko jednokratnih nikada nije nista izaslo.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    450

    Početno

    R. guza reagira na sve osim Pampersa. Mislim da je to zato što su prozračnije. A volim ih i zato što su tanke. Problem je u izgleda u kvaliteti i to Pampersica koje su predviđene za naše tržište. Ja ih sada kupujem u muleru u cc1. Potrošila sam do sada paket i pol i niti jedna nije procurila za razliku od prije kada mi se znalo dogoditi da mi procure dvije zaredom, u prosjeku svaka treća sa zadnjim paketom ' za nas '.
    Pelene se razlikuju na prvi pogled, materijal je bolji, ovo oko pasa se više rasteže tj. bolje prianja ali se ne deformira kod nošenja kao kod 'naših' ( ono - stisneš dobro a kod mjenjanja vidiš da možeš ugurati 2 prsta između ruba i trbuščića, zato i cure ).

  32. #32
    tropical avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    934

    Početno

    i u mercatoru imaju te bolje.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    52

    Početno

    primijetila sam da ako izvučem prema rubu guze (prema van) onaj unutrašnji rub gumice/elastičnog konca pampersice, a ne samo vanjske volančiće koji spriječavaju curenje mokraće, da se mokraća manje slijeva sa strane.
    ko zna, možda nekome pomogne ovaj savjet.

  34. #34
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    evo pišem pod ovu prastaru temu jer ni sama nisam sigurna jesmo li ja i MM toliko smotani ili što...
    koristimo babylove newborn pelene,mali nema ni blizu 5kg tako da nije do krive veličine...

    nikad nisam koristila jednokratne ovoliko dugo,sa prvom curom je pupak otpao 9ti dan pa smo krenuli sa platnenim a ovome sa 30dn još nije otpao pupak pa smo još uvijek u jednokratnim... kenjao je nakon svakog podoja do nedavno,sada malo rjeđe ali količinski više,svejdno kakica nikad ne procuri (možda zato jer ga momentalno promijenim) nego mokraća ali ono,često totalno ko da ni nema pelenu...

    stvarno puno piša pa neznam jeli problem što one toliki mlaz ne mogu upiti ili nešto drugo... pedica u bolnici mi je rekla da pišo mora ići prema gore i onda procure po boku na kojem leži....sastrane prema nogici naravno nema tog upijajućeg gela pa pretpostavljam da je u tome problem?
    smijem li onda piša stavljati prema dolje? šta će mu se dogodit?

  35. #35
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Mislim da piso ako ide prema gore tako moze ostati jedino da ga fiksiras selotejpom

    Mozda trebas malo jace stegnuti pelenu? Neznam. Dogadalo se i nama ali nisam otkrila zbog cega bi propustalo.

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da piso ako ide prema gore tako moze ostati jedino da ga fiksiras selotejpom

    Mozda trebas malo jace stegnuti pelenu? Neznam. Dogadalo se i nama ali nisam otkrila zbog cega bi propustalo.
    Ovo sam i ja htjela reći - dijete se miče, ne može pišonja ostati u položaju kako si ga stavila, prije ili kasnije otići će u neki prirodan položaj. Zašto ga onda okrećeš prema gore? Pa ne znam, ali možda zato da se manje zamaže kakicom dok se dijete pošteno istovari.

  37. #37
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Desilo se par puta kada je imala eksplozivnu kakicu, i plastične bi manje zadržale nego platnene.

  38. #38
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja mojima nikad nisam stavljala pišulinca prema gore. S prvim sam koristila platnene, s drugim jednokratne. Nikad nije procurilo, osim ako su noći baš puno dojili. Pusti pišu dolje i problem riješen. Pelene i tako nisu podstavljene u gornjem dijelu i normalno da sve prođe.

  39. #39
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    pa krasno,onda bi trebali praviti te jednokratne posebno za mušku djecu,kad pišaju skroz na drugom mjestu pelene....

    meni je pedica baš ono rekla ko da je to jaaako važno: znate,piša uvijek morate staviti prema gore kada namještate pelenu...i mislim da je pokazala na neki mali edem na pišu,ko da je to radi toga... evo,maloprije sam ga baš usmjerila prema dolje prije mijenjanja pa ćemo vidit...

    stegnem ja tu pelenu bečki,jednom su mu ostali tragovi ispod pupka koliko sam stisla...

    a koliko bi bio problem i da se pupak smoči u platnenoj pa da pređem na njih i riješim se ovih muka konstantnog presvlačenja?
    otpala je ona kopča,crni "čep" se još drži,provala sam ga malo odljepit i jedno 1/3 se još drži...
    posteljica je bila velika i debela pupkovina pa zato to toliko traje...

  40. #40
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    zakaj prema gore, da kad se ukenja onda nije u govnu do grlića

  41. #41
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ja nisam nikad stavila gore, nikakvog problema, nikad upisan van pelene, nikad pokakan po njemu. Tak mi se prirodnije cini, da bude dolje.

  42. #42
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    pa krasno,onda bi trebali praviti te jednokratne posebno za mušku djecu,kad pišaju skroz na drugom mjestu pelene....

    meni je pedica baš ono rekla ko da je to jaaako važno: znate,piša uvijek morate staviti prema gore kada namještate pelenu...i mislim da je pokazala na neki mali edem na pišu,ko da je to radi toga... evo,maloprije sam ga baš usmjerila prema dolje prije mijenjanja pa ćemo vidit...

    stegnem ja tu pelenu bečki,jednom su mu ostali tragovi ispod pupka koliko sam stisla...

    a koliko bi bio problem i da se pupak smoči u platnenoj pa da pređem na njih i riješim se ovih muka konstantnog presvlačenja?
    otpala je ona kopča,crni "čep" se još drži,provala sam ga malo odljepit i jedno 1/3 se još drži...
    posteljica je bila velika i debela pupkovina pa zato to toliko traje...

    Zanimljivo, meni je pedica rekla da se pišonja ne stavlja prema gori pa ima i deset godina (zastarjela praksa) a i dok se stavljao nikako prema gori dok pupak ne otpadne da se ne smoći...
    Posljednje uređivanje od bebeto : 11.02.2016. at 20:39

  43. #43
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    evo već zadnje 3 promjene ga stavim dolje,odnosno ostavim kako je i ne curi ništa....
    pišo nikad nije ukakan jer ga odmah promijenim čim se prosere...pa i po noći...

    hvala vam žene,šta bi ja bez foruma....eto,ni savjete o položaju piša ti pedijatri ne znaju dati,a kamoli da će onda nešto pametno reći o npr dojenju...
    bebeto,još samo fali da je to jedna te ista koja je meni i tebi rekla...

    šta vas ranije nisam pitala,poštedila bi se mašina i mašina oprane robe....
    a živaca da ne govorim....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 11.02.2016. at 21:02

  44. #44
    Carmina406 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    1,707

    Početno

    Sad je sljedece kozica na pisonji Navući ili ne navući pitanje je sad. Budi spremna

  45. #45
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj Carmina406 prvotno napisa Vidi poruku
    Sad je sljedece kozica na pisonji Navući ili ne navući pitanje je sad. Budi spremna
    Dobro govoriš....moja meni prvo rekla Ne Diraj a onda na sljedećem pregledu kaže da što nisam navlačila da se skoro skroz zatvorilo ..

  46. #46
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    ZS ..Meni je rekla moja odabrana na 1.pregledu a ne u rodilištu !

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •