Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: gljive

  1. #1
    vugy

    Početno gljive

    Zanima me da li dok dojim smijem jesti gljive? Naravno mislim na kupljene npr. šampinjone ili tartufe? Jedem gotovo sve, čak i agrume i ne smeta joj. Jedino ne jedem dimljeno, mahunarke i kupus.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    da ne filozofiram puno, smijes

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja klopam šampinjone na veliko, a i mahunarke, a i kupus, a i SVE :D

  4. #4
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    i ja, a malac ne može jesti više. mislim ustvari da nikad nije ni odbio cicu

  5. #5
    vugy

    Početno

    OK super probati ćemo.
    Moja prijateljica je prva tri mjeseca jela samo kuhano meso, kuhani krumpir i mrkvu, te mliječne namaze, jogurte, kekse i tjesteninu bez jaja... to joj je preporučila pedijatrica. Čak ni ribu nije smjela.
    Jedna druga prijateljica je dobila slične upute na tečaju za trudnice u Sloveniji.
    :shock: :shock: :shock:
    Kad ja kažem da jedem skoro sve i dosta voća i povrća svi se čude kao "to nije dobro". A ne znam što oni misle od čega bi beba dobila vitamine i minerale ako ja niš ne jedem.

  6. #6
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    Mislim da su ljudi malo zaostali u vremenu sa tim savjetima, a i paničare uvijek, obično bezrazložno

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    meni se isto čude kad kažem da jedem kelj, prokulice i sl. ali moja beba nema nikakve reakcije na to, dok recimo ima grčeve kad jedem sir i vrhnje, pa sam to izbacila iz prehrane. svaka beba je individua za sebe, kao i svaki odrasli čovjek i svima nam neke stvari "pašu", a neke ne, mislim da tu nema pravila. recimo, govori se da banane zatvaraju, a kod mene je baš obratno, ja čim imam zatvor pojedem bananu i odmah sam na wc-u :D

    nama je pedijatrica na trudničkom tečaju rekla da su to gluposti sa zabranama ove i one hrane, netko ju je onda pitao da li smije jesti češnjak dok doji, a ona je odgovorila da će vidjeti da li to beba voli , odnosno, rekla je, neki ljudi obožavaju češnjak, drugi ga ne podnose, a vi morate otkriti u koju skupinu spada vaša beba meni se činilo jako logično to što priča, a inače mi se jako svidjela jer je pričala da se bebu mora nositi i maziti i ljubiti kad god to ona hoće i da kakve su to gluposti o tome da će se dijete razmaziti, da manipulira roditeljima i sl. ma prava AP doktorica

  8. #8
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    paziti trebaju one mame cije su bebe alergicne na odredjene stvari. ostalo je stvar bebinog ukusa.

  9. #9
    ivarica

    Početno

    bolje ovako, paziti trebaju one mame koje su (one same) alergicne na neke stvari

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •