Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: bio (eko) povrće u zagrebu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno bio (eko) povrće u zagrebu

    Dakle, cure gdje kupujete svježe povrće iz eko uzgoja u Zagrebu? Ja inače kupujem kod Zlate Nanić, ali mi nije svaki put baš usput (iako živim blizu) pa bi htjela imati i rezervu. Tko na Dolcu prodaje (je l' stalno na istom mjestu?) i čega sad sve ima? Gdje još ima? Kod koga vam se čini najbolje? hvala

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Na Dolcu su Severi, preko puta ribarnice, četvrtkom, petkom i subotom. Ima mrkve, korabe, blitve a danas su mi rekli da imaju i tikvice. To od onoga što kupujem za Leu, inače ima i drugih stvari - ovdje možeš vidjeti što nude 'ovih dana'

    http://www.inet.hr/~sever/proizvodi.html

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    Mima, puno ti hvala!

  4. #4
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    Još, mislim petkom i subotom, imaš i Mavrovićevo povrće - štand se nalazi kada sa Dolca kreneš prema katedrali.

    I ja dugo kupujem kod Severa, ali sam nekako počela sumljati da je to eko uzgoj. Neka me neki stručnjak razuvjeri, ali njihovo povrće je u zadnje vrijeme prilično veliko i pravilnog oblika.

  5. #5
    lidac2004

    Početno

    a na tresnjevci je ona teta iz Skabrnje....
    ima li sta na Britanskom?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    hvala cure! mene je isto malo frka da li je nešto ziher eko s obzirom da kod nas mulja tko stigne, ali ...
    lidac, do sada je biovega imala štand na britancu, a sada više neće imati, ali će imati u bio&bio dućanima u jurišićevoj i onoj kod britanca :D (iako sad tek počinju s tim pomalo)

  7. #7
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Severi imaju certifikat, ovi proizvođači koji prodaju u Biovegi nisu imali certifikate tj. bili su 'u prijelazu'. Na Trešnjevačkom osim Severa prodaje i gđa Brankica, samo ona obično baš nema puno izbora.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    679

    Početno

    ovi proizvođači koji prodaju u Biovegi nisu imali certifikate
    :shock: šališ se?!?!

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne šalim se, ali ne mislim ništa loše, oni su 'u prijelazu' tako je i pisalo, možda neki sad već i imaju certifikat, dobiti eko certifikat košta dosta novaca pa si to svatko niti ne može priuštiti. A u cijeloj ovoj eko priči dosta veliku ulogu igra i povjerenje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zgb, zapad
    Postovi
    98

    Početno

    njihovo povrće je u zadnje vrijeme prilično veliko i pravilnog oblika.
    I eko uzgoj može dati lijepe i pravilne oblike... ne mora nužno zdravo izgledati kojekako.
    Kod nas je, kažu, teško dobiti certifikat i puno ih provjeravaju, pa mislim da oni koji su ga dobili ne muljaju jer im je u interesu zadržati kupce a i famoznu titulu.
    Mi u zadnje vrijeme češće kupimo kod Mavrovića i Severa. U ribarnici nam kažu kada je riba iz mora a ne iz uzgoja (jer prevladava ona iz uzgoja), a mi im, eto, vjerujemo.
    Ja ne znam za meso. To mi je najteže. Sve mi se više gadi, manje ga stavljam na stol, smrdi mi... ima neko eko-meso? Ja bih najradije u vegetarijance, tako su mi razni prilozi o antibioticima i svemu ostalome, ogadili meso. No, smatram da bi pak trebalo konzumirati i njega pa tražim neko domaće. Inače, svekar nabavlja kozliće s Velebita - to je skroz nešto drugo od ovih stvari iz mesnica...

  11. #11
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    odnedavni imaš u konzumu nekakvo organsko, iliti eko pile, mislim da je kilogram 10-ak kuna skuplji od onih cekinovih i drugih.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Severi imaju piletinu i jaja.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    andrea u kojem si to Konzumu vidjela eko piceke, jel' u onom u tvom kvartu?

  14. #14
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    da, tam dole na placu, ali bila sam jedan dan tamo kod tebe, u onom velikom novom konzumu, kaj nemaju ?!
    ovdje ih imaju stalno; nadam se da će škvadra kupovati, da ne ukinu ponudu. :/

  15. #15
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Nisu imali jučer, baš sam išla vidjeti; jesu li to cijeli piceki ili ima onako na komade, ja inče kupujem samo prsica file. Ali sam gledala i cijele i komadno i imali su samo Cekin i onu Konzum marku,

  16. #16
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    cijeli su, a i ja sam bojanu prije davala samo prsa, pa smo mi mlatili ostalo, a sad mu dajem i druge dijelove.
    ići ću danas u ovaj moj konzum; baš ću pogledat, pa ti javim.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Malo ovo podižem.

    U velikoj većini namirnica u domaćinstvu sam se prebavila na eko, tj organsko, ali dok kod bake ne sazrije vrt, osuđena sam na voće i povrće s placa ili Konzuma.
    A od kad čitam knjigu Protiv raka, opet me počela jako peći savjest radi toga.

    Pošto je ovo stari topic ne znam više što je aktualno, osim Severa. ali oni mi nekak nisu prvi izbor. zrno je jako skupo, u bio&bio nije veliki izbor.

    znate li nekoga na nekom placu, negdje...da je sigurno organsko?

  18. #18
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ono sto ja znam je vec spomenuta gdja brankica. ona sve radi po steineru i povrce tretira samo koprivom.
    znam da ima stand na tresnjevci ali ne znam kojim danima. ali moze se ici i kod nje doma, do sada je bilo cetvrtkom popodne.
    ja sam od nje kupovala/kupim kako kad uspijem i jako sam zadovoljna. i nas vrtic kupuje povrce od nje.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    možeš mi poslati kontakt, molim te

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Može i meni?

  21. #21

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    718

    Početno

    Može i meni?

  22. #22
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    lu, i mene zanima kontakt, pliz

  23. #23
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    moze i meni, Lu. hvala

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    77

    Početno

    I ja bi bila zahvalna za kontakt, uskoro krecemo s nadohranom i moram biti sigurna da je sve domace, hvala puno

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    najljepši grad Hrvatske
    Postovi
    67

    Početno

    Lu, lijepo molim i meni kontakt

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    može i meni.

    a mislim i da ovdje možeš napisati kako naći štand.

    i opet potežem pitanje mesa. zna li tko gdje se može naći meso koje nas na duge staze neće otrovat?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    280

    Početno

    i ja bih kontakt od gđe brankice

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    I ja molim kontakt od gđe Brankice.

  29. #29
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Pridružujem se klubu i molim kontakt od gđe. brankice!

    Meso - konjetina ili nojevo meso, nama oboje preskupo ali meso konja je definitivno najzdravije meso, imaju stalnu prodaju na dolcu, a za eko farmu nojeva je netko davno pisao i ovdje na forumu, mislim da su negdje u okolici Zg-a, vrše dostavu, ali stavrno ne znam kontakt!

  30. #30
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Zna li neko da li Severi prodaju voće?

  31. #31
    Alyssa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    774

    Početno

    Molim i ja kontakt za gdju Brankicu . A gdje se nalazi stand?

    Jel' zna netko gdje kupiti provjerene piceke? Nekako se bas ne usudim kupiti od kumica na placu "na povjerenje", cak se manje bojim kupiti Cekin - to je bar koliko-toliko kontrolirano :/ .
    I gdje kupiti teletinu?

    Voce i povrce sam do sad kupovala u Bio&Bio, a jucer su mi tamo rekli da do daljnjega nece biti cak ni jabuka, jer je sve sto su im do sad slali (osim jabuka) bilo dosta lose, a ne isplati im se narucivati samo jabuke, pa zasad u njihovim ducanima ima samo zelene salate, rotkvica i luka. Severi nemaju bas voca, prosle godine nesto malo dinja i lubenica koliko se sjecam, a ni na njihovoj stranici ne pise da prodaju voce. Nemam pojma s cime da si hranim dijete .

  32. #32
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Spremam se naručiti dostavu od Severa pa me zanima kako ide sa količinama koje naručujete, npr. jel se može naručiti pola kg luka, pa kilu mrkve, pa 30 dag matovilca ... i salata ili kupus da li idu na težinu ili kao glavice, pa si to lijepo pozbrojim (usput vidim da li je preko 100 kn) i zanima me da li je tko od njih uzeo med i kakav je, jer ako sam dobro shvatila oni nemaju svoje košnice

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ne naručujem dostavu ali naručim da mi spreme na placu, a naručujem koliko hoću, npr. uvijek kupujem 70 dag blitve.
    Za glavice pišem: jedan srednji karfiol ili jedan cvijet brokule, jedan veći kelj itd.
    (a možeš ti napisati i na kile, pa ćeš dobiti otprilike to)
    Normalno da to nije uvijek onako kako si zamislila ili kako bi sama odabrala na placu, ali otprilike je.
    Med nisam kupovala.

  34. #34
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Mima, hvala na brzom odgovoru!
    povesti ću se za tvojim primjerom, znači nešto na dag, a nešto na glavice. kad ti donose na plac, onda isto naručiš kao i za dostavu samo napomeneš da ćeš sama podići? to je i bolje jer ne mora biti 100 kn.
    ja sam znala kod njih kupiti na Trešnjevačkom, ali nisam nikad naručivala, već naletim pa vidim što imaju

  35. #35
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Napišem SMS što da mi spreme, oni spreme, MM dođe i pokupi vrećicu. Sad ima i dućan na Dolcu.

  36. #36
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    da vidjela sam, Dolac mi je malo van ruke, ali to bi bio dobar razlog za prošetati u centar grada, inače radim u blizini Trešnjevačkog placa, ali tu ih nema još 20 dana.
    znači funkcionira i SMS, super!
    sad vidim da je ovako bolje nego naručiti dostavu, jer mogu naručiti i manje količine i za manje novaca

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    I ja bi molila kontakt od gdje Brankice. I gdje se nalazi njezin stand na tresnjevackom placu?
    a gdje se nalazi stand od severa?
    i kad su otprilike tamo?

  38. #38
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    evo za Severe, imaju dobar opis na svojem webu, ali ih na Trešnjevci nema do 25.03.

    http://www.eko-sever.hr/onama/gdjesmo.html

  39. #39
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Evo ja već tri godine naručujem od Severa i jako sam zadovoljna, nikada nije bilo nikakvih problema, povrće je uvijek svježe, nema truloga. Kako mi je tjedna narudžba uvijek oko 120, 130kn, naručujem dostavu za doma, praktično, a meni osobno i jeftinije. Dolac mi je najbliža tržnica, ali ako sama idem po paket, ne gine mi trošak benzina i parkinga, tako da je ovo sasvim ok varijanta. Što se meda tiče, dobar je, samo mi se stvarno čini malo previše skup, da za te novce dobiješ kilu meda, onda još nekako.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    znam da je prošlo puno vremena, ali da li netko možda ima kontakt od gđe Brankice? Hvala unaprijed

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •