Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 795

Tema: Koja je sudbina zamrznutih embrija?

  1. #1
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno Koja je sudbina zamrznutih embrija?

    Naišla sam na jedan članak koi me zgrozio http://www.bitno.net/zanimljivi-clan...nutih-embrija/ . Piše da je Obama u Americi otvorio širom vrata pokusima koji se vrše na embrijima. Čak piše da postoji mogućnost da budu prodani i da se koriste za kozmetiku. Ne znam kakav je kod nas zakon, da li netko zna? Mislim, sad je zabranjeno zamrzavanje embrija, ali kad nije bilo i ako opet bude da li žene imaju uvid što se događa sa embrijima koji nisu iskorišteni?

  2. #2
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Naravno da imaju uvid. Nasi se cuvaju u Mariboru, nitko ih ne smije taknuti bez da mm i ja potpisemo ( kad budemo dosli na embriotransfer)

  3. #3
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da imaju uvid. Nasi se cuvaju u Mariboru, nitko ih ne smije taknuti bez da mm i ja potpisemo ( kad budemo dosli na embriotransfer)
    A što se događa kad ti više ne trebaju? Budu spaljeni ili ...?

  4. #4
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Znam da je kod nas zabranjeno eksperimentiranje na embrijima, zasad nema zamrzavanja a kad bude nadam se da će i dalje ostati to pravilo. Prije se čuvalo sve, ništa se nije uništavalo...

  5. #5
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne vidim ništa loše u istraživanjima matičnih stanica.
    Pa tako ni u donaciji embrija, ako se osoba za to odluči. I kad bi to kod nas bilo moguće.

  6. #6
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Imam osjećaj da će ova tema otići daleko, daleko ,skroz tamo do Biblije i još dalje

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Imam osjećaj da će ova tema otići daleko, daleko ,skroz tamo do Biblije i još dalje
    http://www.gocomics.com/calvinandhobbes/1985/12/18

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Imam osjećaj da će ova tema otići daleko, daleko ,skroz tamo do Biblije i još dalje
    Jako ti je dobar osjećaj

  9. #9
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    I moj je osjećaj takav.

    BTW, ne znam je li iko promislio da su vrlo česti gubici troplodnih trudnoća, nastalih u uvjetima zakona koji ne dozvoljava selekciju i zamrzavanje embrija, bebe se rode ranije, pa ne prežive?

    Je li iko promislio što mora prolaziti par u uvjetima ovog zakona?

    Tako da nikad ne može biti sve, uvijek neko pati, sada su to odrasla žena i muškarac i već začete bebe / prerano rođena djeca. Uopće ih nije tako mali broj.

    Je li itko promislio da zamrznuti embrij nije = živorođena beba. Čisto brojčanim omjerom. Konkretno, ja nisam ostavila nijednog zamzrnutog iza sebe, vraćeno mi je njih svih... koliko ono... u 3 IVF postupka nekih 15-tak, samo je jedna trudnoća i živorođena beba rezultat toga. To je tako i u prirodi, samo se nenakačeni embrij ne vidi, on se manifestira kao menga, jer omjer nije 1:1.

  10. #10
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,974

    Početno

    I parovi imaju apsolutni uvid i gospodari su svog genetskog materijala, uvijek. To je isto kao da ono kao žena... nije znala da ide na prenatalno testiranje.. nego je "morala". To je postupak koji zahtijeva suglasnost para i sve se zna, ništa nije u magli.

    A kakav je kod nas zakon, debelo znaju ovi koji se to tiče, i svi iščekuju njegovu promjenu. Otprilike sve ove tisuće na podforumu Potpomognuta, a to je samo klick away od kuta za filozofiranje.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 18.01.2012. at 13:35

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku

    A kakav je kod nas zakon, debelo znaju ovi koji se to tiče, i svi iščekuju njegovu promjenu. Otprilike sve ove tisuće na podforumu Potpomognuta, a to je samo klick away od kuta za filozofiranje.
    tako je

  12. #12
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    nije mi baš jasna svrha pitanja. pogotovo mi nije jasno ovaj dio "kad ti više ne trebaju"? pa nisu embriji stvari, niti se itko odnosi tako prema njima, pa da ti više ne trebaju, uglavnom se čuvaju do idućeg postupka/transfera.
    kod nas nema eksperimentiranja na embrijima, a ne mislim ni da imamo i takvu tehnologiju. tj. takvih znanstvenih radova koji trebaju tako nešto (možda sam totalno u krivu, ovo je samo moje mišljenje)
    ako se želi imalo argumentirano diskutirati, mislim da treba proučiti puno više od jednog članka jednog svećenika koji ništa ne zna o humanoj reprodukciji, ni o (mikro)biologiji, ni o puno stvari koje dotiču MPO.

    da se razumijemo mislim da je svako pitanje legitimno i nema glupih pitanja i stvarno je zanimljivo saznati što se dešava sa zamrznutim embrijima, samo ovakvi upiti znaju biti pomalo maliciozni

  13. #13
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj darci prvotno napisa Vidi poruku
    nije mi baš jasna svrha pitanja. pogotovo mi nije jasno ovaj dio "kad ti više ne trebaju"? pa nisu embriji stvari, niti se itko odnosi tako prema njima, pa da ti više ne trebaju, uglavnom se čuvaju do idućeg postupka/transfera.
    kod nas nema eksperimentiranja na embrijima, a ne mislim ni da imamo i takvu tehnologiju. tj. takvih znanstvenih radova koji trebaju tako nešto (možda sam totalno u krivu, ovo je samo moje mišljenje)
    ako se želi imalo argumentirano diskutirati, mislim da treba proučiti puno više od jednog članka jednog svećenika koji ništa ne zna o humanoj reprodukciji, ni o (mikro)biologiji, ni o puno stvari koje dotiču MPO.

    da se razumijemo mislim da je svako pitanje legitimno i nema glupih pitanja i stvarno je zanimljivo saznati što se dešava sa zamrznutim embrijima, samo ovakvi upiti znaju biti pomalo maliciozni
    Ja sam se iskreno zgrozila da postoji mogućnost da se embriji koriste za kozmetiku i eksperimentiranje. Mislila sam da žene koje ne vjeruju da je to živi čovjek bar ne žele dopustiti da se s njihovim embrijima svašta radi, ali prema nekim odgovorima, npr. od Cubane, vidim da im je apsolutno svejedno.
    Nisam uopće u tome, vjerujem da je embrij samo najranija faza čovjekova razvoja, ali nisam o tome htjela diskutirati već vidjeti do koje mjere se dopušta odnosno do koje mjere je ljudima svejedno što će sa tim embrijima biti.

  14. #14
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    A što ti Pinguica misliš da bi trebalo učiniti s neiskorištenim embrijima?
    I što je to "svašta radi"?

  15. #15
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    A što ti Pinguica misliš da bi trebalo učiniti s neiskorištenim embrijima?
    I što je to "svašta radi"?
    nemam svoje mišljenje
    svašta radi = za eksperimentiranje, kozmetiku i sl.
    Posljednje uređivanje od pinguica : 18.01.2012. at 15:09

  16. #16
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Imaš. Da ih ne treba ni biti. Jel tako?
    Čemu onda ova tema?

  17. #17
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se iskreno zgrozila da postoji mogućnost da se embriji koriste za kozmetiku i eksperimentiranje. Mislila sam da žene koje ne vjeruju da je to živi čovjek bar ne žele dopustiti da se s njihovim embrijima svašta radi, ali prema nekim odgovorima, npr. od Cubane, vidim da im je apsolutno svejedno.
    Nisam uopće u tome, vjerujem da je embrij samo najranija faza čovjekova razvoja, ali nisam o tome htjela diskutirati već vidjeti do koje mjere se dopušta odnosno do koje mjere je ljudima svejedno što će sa tim embrijima biti.
    No i o cemu si htjela dikutirati?

    Kako mislis "vidjeti do koje se mjere dopusta sto ce biti s embrijima". Na forumu vidjeti? Sto vidjeti?
    Tko dopusta i sto dopusta?
    Ili cemo opet pricati o stvarima o kojima nemamo pojma, niti taj pojam zelimo steci.

    Jasno mi je da link sam po sebi nije bitan, sluzi kao slagvort. (a nivo mu je )
    Pa ipak sam prilicno sumnjicava prema formulaciji sto to Obama "dozvoljava". Pa za nekoga koga ta tema interesira, provjeriti tu formulaciju bi bio prvi korak u "videnju sto se dopusta ili ne".

  18. #18
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Imaš. Da ih ne treba ni biti. Jel tako?
    Čemu onda ova tema?
    Tema je o tome da li žene koje zamrzavaju svoje embrije žele znati što će s njima poslije biti, da li bi odobrile zakon koji dozvoljava eksperimentiranje, prodaju i korištenje za kozmetiku. Da li im je grozno ili ne ovo što je Obama odobrio itd.

  19. #19
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Dobro, preskočimo Obamu, što bi vi dopustili?

  20. #20
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja te jos jedan put pitam da li znas sto je obama odobrio?
    Ili mislis da je link koji si podastrila dovoljna informacija?

  21. #21
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    A da li žene znaju što je s njihovim embrijima i fetusima nakon spontanog pobačaja? Koji su daleko veći i oblikovaniji od 4-staničnog zametka.
    Ja ne znam.
    Mislim da tema i nije za raspravljanje. Zadire preduboko u intimu.

  22. #22
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    vauuu
    opet Pingvinka na raportu :zijev:

    smrznuta djeca?, meni gorozna u bilo kojem slučaju

  23. #23
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    majko moja.
    aaaaaaa
    ventilana.

  24. #24
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,134

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    majko moja.
    aaaaaaa
    ventilana.
    X

  25. #25
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Ako nitko ne želi odgovoriti na temu niti dati svoje mišljenje o korištenju embrija u eksperimentalne i kozmetičke svrhe ne vidim smisla da se ova tema nastavlja. Može je moderatorica i zaključati.

  26. #26
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se iskreno zgrozila da postoji mogućnost da se embriji koriste za kozmetiku i eksperimentiranje. Mislila sam da žene koje ne vjeruju da je to živi čovjek bar ne žele dopustiti da se s njihovim embrijima svašta radi, ali prema nekim odgovorima, npr. od Cubane, vidim da im je apsolutno svejedno.
    Nisam uopće u tome, vjerujem da je embrij samo najranija faza čovjekova razvoja, ali nisam o tome htjela diskutirati već vidjeti do koje mjere se dopušta odnosno do koje mjere je ljudima svejedno što će sa tim embrijima biti.
    a zašto tebe brinu embriji? koji nisu tvoji?

    i šta ne piše u Bibliji "ne sudi nerazborito"?

    edit: i ja mislim da bi se tema mogla zaključati jer ne vidim svrhu. osim da opet dođemo do Biblije.

    Posljednje uređivanje od thalia : 18.01.2012. at 15:53

  27. #27
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Oprosti Pinguice.
    teško mi je bilo probavit (i nisam) da bi moju posteljicu mogli upotrijebiti u kozmetičke svrhe, a kamoli smznutu djecu.
    nadam se da će ipak imat toliko dostojanstva i zaštititi ih.

  28. #28
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    Ovo za upotrebu u kozmetičke svrhe ja sam malo progugla i ne vidim gdje je to dozvoljeno?

  29. #29
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Nemam nikakve detaljne informacije samo me zanima što bi vi odobrili.

  30. #30
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa, Pinguica, odlično ti je pitanje postavila Cubana - što TI misliš da bi trebalo napraviti sa neiskorištenim zamrznutim embrijima? Da li ti je prihvatljivo da se koriste za istraživanja teških bolesti, da li ti je prihvatljivo da se uništavaju?
    Ili ti uopće nije prihvatljivo da postoje? U tom slučaju bi bilo fer otvoriti temu protiv postojanja smrznutih embrija.

  31. #31
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti Pinguice.
    teško mi je bilo probavit (i nisam) da bi moju posteljicu mogli upotrijebiti u kozmetičke svrhe, a kamoli smznutu djecu.
    nadam se da će ipak imat toliko dostojanstva i zaštititi ih.
    No problem, stvarno su pretjerale sa spominjanjem Biblije i mojih uvjerenja, a mene samo zanima njihovo stajalište. Ako ga ne žele iznijeti tema nema smisla.

  32. #32
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    na svakoj temi ugl svi šaroliko raspravljamo
    al na ovoj,izgleda, treba promijenit naziv u Što Pingvinica misli da treba...

    strašno
    jednostavno nemam komentara na ovoliku količinu strave

  33. #33
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Pa, Pinguica, odlično ti je pitanje postavila Cubana - što TI misliš da bi trebalo napraviti sa neiskorištenim zamrznutim embrijima? Da li ti je prihvatljivo da se koriste za istraživanja teških bolesti, da li ti je prihvatljivo da se uništavaju?
    Ili ti uopće nije prihvatljivo da postoje? U tom slučaju bi bilo fer otvoriti temu protiv postojanja smrznutih embrija.
    Smrznuti embriji postoje htjela ja to ili ne. Ne znam zašto je ne fer pitati osobe koje su vlasnici tih embrija što žele da se s njima radi? Nitko ne mora odgovoriti.

  34. #34
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Da, ma bas je strava.

  35. #35
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Smrznuti embriji postoje htjela ja to ili ne. Ne znam zašto je ne fer pitati osobe koje su vlasnici tih embrija što žele da se s njima radi? Nitko ne mora odgovoriti.
    pa možda zato što je to zadiranje u najdublju čovjekovu/ženinu intimu.
    mogla si pitati općenito što ljudi misle o tome, a ne vlasnike embrija.

  36. #36
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Jest.

  37. #37
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ma bas je strava.
    i ja se slažem s ovim, strava.

  38. #38
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Evo ja bih rado imala malo smrznute djece na lageru. Pa da mi ih netko vraca na cuvanje u nekim ugodnim razmacima i da se na kraju pretvore u najpraviju djecu.

    U medjuvremenu, rado bih da netko istrazuje, kopa, opcenito prcka i zadire duboko u intimu moje nepostojece smrznute djece pa da jednog dana, recimo, budem sigurna da ce se roditi jedno zdravo, pravo i odmrznuto dijete. Ili bilo kakvo. Moze i frisko.

    I onda, jednog lijepog dana kad mi ostvarimo broj djece koji zelimo, koji god to bio, rado bih da netko nauci nesto pametno i korisno istrazujuci svu moju eventualno preostalu smrznutu djecu.

  39. #39
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Ma i pitam općenito, naravno da svatko može reći, to sam tako odgovorila jer ispada da ja koja nemam veze s tim nemam pravo otvoriit temu

  40. #40
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam nikakve detaljne informacije samo me zanima što bi vi odobrili.
    No eto mene zivo zanima, zasto tebe zanima.
    Takode me zanima, zasto te zanima nesto o cemu nemas svoje misljenje. To je inace rijetka pojava da ljude zanima, sto drugi misle o necemu, o cemu sami ne misle nista.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    rado bih da netko nauci nesto pametno i korisno istrazujuci svu moju eventualno preostalu smrznutu djecu.
    Isto ovako.
    S tim što ne bih baš imala ništa protiv da ih neko iskoristi i za kozmetiku.

  42. #42
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja bih rado imala malo smrznute djece na lageru. Pa da mi ih netko vraca na cuvanje u nekim ugodnim razmacima i da se na kraju pretvore u najpraviju djecu.

    U medjuvremenu, rado bih da netko istrazuje, kopa, opcenito prcka i zadire duboko u intimu moje nepostojece smrznute djece pa da jednog dana, recimo, budem sigurna da ce se roditi jedno zdravo, pravo i odmrznuto dijete. Ili bilo kakvo. Moze i frisko.

    I onda, jednog lijepog dana kad mi ostvarimo broj djece koji zelimo, koji god to bio, rado bih da netko nauci nesto pametno i korisno istrazujuci svu moju eventualno preostalu smrznutu djecu.
    Hvala na iskrenom odgovoru. Znam da je teška tema i zadire u intimu i da sam je ja (vjernica) postavila ali iskreno želim znati, ne osuđivati.

  43. #43
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    skidam kapu Kaae na odgovor!!
    e to je zbilja odgovor!!

    zaista. to mislim. žena ima, kako ono kažu, muda

  44. #44
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    naprosto ne vjerujem da nemas misljenje o temi koju si otvorila.
    ili je tema trolerska.
    no nekako vjerujem da ga imas, ti kao pinguica (ono u zagradi nepotrebno, kao sto u zagradi nisi napisala zena ili majka ili hrvatica), no pitanje je zelis li ga izloziti. pazi, misljenje, ne intimu.

  45. #45
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    naprosto ne vjerujem da nemas misljenje o temi koju si otvorila.
    ili je tema trolerska.
    no nekako vjerujem da ga imas, ti kao pinguica (ono u zagradi nepotrebno, kao sto u zagradi nisi napisala zena ili majka ili hrvatica), no pitanje je zelis li ga izloziti. pazi, misljenje, ne intimu.
    Nemam svoje mišljenje nego se priklanjam mišljenju Crkve i iskreno još ne znam koje je to mišljenje u potpunosti jer sam poslala mail velečasnom da mi objasni ali mi još nije ništa odgovorio, tako da nemogu puno ni raspravljati o tome.
    Posljednje uređivanje od pinguica : 18.01.2012. at 16:28

  46. #46
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ja se toplo nadam da necemu uskoro kod svakog posta poceti pisati ( ja kao budistkinja, ateistkinja, hari krisna, katolikinja...itd).

  47. #47
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se toplo nadam da necemu uskoro kod svakog posta poceti pisati ( ja kao budistkinja, ateistkinja, hari krisna, katolikinja...itd).
    I ja se nadam, ali kad te netko proziva nemaš izbora

  48. #48
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ali ti ces to velikodusno oprostiti i nikako neces osudivati.

  49. #49
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj pinguica prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam svoje mišljenje nego se priklanjam mišljenju Crkve i iskreno još ne znam koje je to mišljenje u potpunosti jer sam poslala mail velečasnom da mi objasni ali mi još nije ništa odgovorio, tako da nemogu puno ni raspravljati o tome.
    ne razumijem da te netko treba uputiti da stekneš mišljenje o nečemu.
    bio vjernik ili ne pa valjda svaki čovjek ima pravo na svoje mišljene.
    pinguice nemam ništa osobno protiv tebe, niti te želim napadati, ali jednostavno ne mogu vjerovati u ovo što si napisala.

  50. #50
    pinguica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    ne razumijem da te netko treba uputiti da stekneš mišljenje o nečemu.
    bio vjernik ili ne pa valjda svaki čovjek ima pravo na svoje mišljene.
    pinguice nemam ništa osobno protiv tebe, niti te želim napadati, ali jednostavno ne mogu vjerovati u ovo što si napisala.
    meni treba duhovni vođa, uopće se nisam osjetila napadnuto, iza velečasnog ne stoji jedna osoba već cijela svita obrazovanih ljudi koji su to već razmotrili na svim levelima plus na duhovnom levelu

Stranica 1 od 16 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •