Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: koliko su na internetu?

  1. #1
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno koliko su na internetu?

    zanima me koliko djeca iz ove dobne skupine provode vremena na internetu, znači koliko puta tjedno, koliko sati, minuta,...?
    i još me zanima da li imaju internet priključak u svojoj sobi!?

    kod nas je pravilo - internet isključivo vikendom i do sad je ok funkcioniralo, ali se curka zadnjih dana počela buniti da bi ona češće.
    nekako nisam za tu opciju, ali ne znam griješim li ili ne :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno Re: koliko su na internetu?

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    zanima me koliko djeca iz ove dobne skupine provode vremena na internetu, znači koliko puta tjedno, koliko sati, minuta,...?
    i još me zanima da li imaju internet priključak u svojoj sobi!?

    kod nas je pravilo - internet isključivo vikendom i do sad je ok funkcioniralo, ali se curka zadnjih dana počela buniti da bi ona češće.
    nekako nisam za tu opciju, ali ne znam griješim li ili ne :/
    Ne griješiš, ali je teško provedivo-vjeruj mi

    Kod nas je ovako: računalo sat i pol na dan najviše. To mora raspodijeliti na dva računala. Njeno služi za igrice, raznorazne "projekte" koje radi...s njega ne može na internet i nalazi se kod nje u sobi. S našeg može surfati i to je pod kontrolom nekog od odraslih. Posjećuje isključivo poznate stranice, obavijesti o svemu čudnom što nađe, nema pravo instalacije programa i otvaranja .exe i ostalih čudnih fajlova. Dakle-ponekad je cijelo dozvoljeno vrijeme na internetu, ponekad se samo igra, crta, kaj god. Preko vikenda se zalomi duže vrijeme ( ne u kontinuitetu), ali tek kad obavi sve planirano za taj dan. Svakodnevno često ne uspije "ispucati kvotu" jer ima dosta obaveza pa nekad samo pozdravi ekipu s MSN-a, porazgovara desetak minuta s njima i to je to za taj dan. Uglavnom, ograničavamo računalo kao takvo relativno fleksibilno uz kontrolu.

  3. #3
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ja sam popustila... :/
    kod nas su u pitanju sati i to svakodnevno.
    kompjuter je u dnevnoj sobi.

  4. #4
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    ja baš gledam kak moja svekrva ratuje s mojom malodobnom šogoricom.
    Prvo je bio samo komp na katu, za šogora mi, kompjuteraša...Pa su je vječito tražili...Samo trenutak svrneš glavu i hop, ona je već na katu za kompom...
    zabrane,objašnjavanje, galama, ništ ne pomaže...lukava je mala...
    onda ajde, komp seli u prizemlje da bude na oku...ništ to nije promjenilo...svekrva ju naška kak olfo piše zadaću,a zapravo visi na facebooku i msn-om se dopisuje....
    pa opet zabrane, ištekavanja...
    komp bi već letio da nije šogora koji studira informatiku i da maloj dota često ne zatreba zbog školskih zadaća (non-stop trebaju radit neke pp prezentacije i sl.)

    hoću reći, branila ti ili dopustila, oni će uvijek htjet još samo malo više... :/

  5. #5
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    pa naspram vaših moja je stvarno minimalno na kompu. pokušat ću to što duže održati, jer da se nju pita svaki slobodni trenutak bi provela na njemu.
    trenutno nema računalo u sobi jer je soba stvarno mala, ali obećali smo kad se preselimo da će ga dobiti, a ona se siroče nada da će u paketu biti i internet i sinoć je cijelu dramu napravila oko toga.
    ne znam, mislim da je 12 godina ipak prerano za net u sobi :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    pa naspram vaših moja je stvarno minimalno na kompu. pokušat ću to što duže održati, jer da se nju pita svaki slobodni trenutak bi provela na njemu.
    trenutno nema računalo u sobi jer je soba stvarno mala, ali obećali smo kad se preselimo da će ga dobiti, a ona se siroče nada da će u paketu biti i internet i sinoć je cijelu dramu napravila oko toga.
    ne znam, mislim da je 12 godina ipak prerano za net u sobi :/
    Super kontroliraš korištenje neta. I ja bih da mogu, ali nekako se tješim da mi je kćer pametna i da neće surfati tam di ne treba. Chatovi su zabranjeni (osim znaš već na kojoj stranici i u kojem obliku ), pop-up zabranjen, download zabranjen osim ako nije za školu i to nadgledamo.

    Neke prijateljice moje male imaju net u sobi i naravno da traži i ona, ali kategorički smo protiv toga i dobit će ga tek s upisom u srednju školu. Ni dana prije. A tad slijedi i podjela računa pa ako želi žrtvovati dio džeparca za 1/3 računa-ok.

  7. #7
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    e baš ta stranica me i koštala one drame sinoć

    ovaj tjedan je imala dobru berbu u školi pa ću biti široke ruke za vikend.

  8. #8
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    Ni televiziju ni komp u sobu ne dam ni pod razno.Nemam ih ni ja u sobi tako da smo nerjeseno!
    Komp je instaliran u dnevnom boravku,pa ko voli nek izvoli,a ja u onako u prolazu "slucajno" bacim pogled sta se radi.
    Ako je za skolske potrebe imaju prednost i ne stopam vrijeme,ako je za zezanje radnim danom sat vremena nakon skolskih zadaca,a za vise od toga cekaju vikend.
    Sve instalacije,dezinstalacije,praznjenje kante od smeca,skeniranje,brisanje historic i kojekakvo ciscenje obavljam ja ili MM.
    Stranice s igrama su u favoritima,ako nesto "googlaju" u blizini sam.
    MSN koriste za bla,bla s prijateljicama uz obavezno ukljucivanje webcam tako da sam sigurna da s druge strane stvarno pise prijateljica a ne bilo tko skriven pod adresom "prijateljice",u kontakte ne prihvacamo nepoznate osobe,a mama je bezobrazna pa skrivecki oznaci na MSN onaj kvadratic koji fino pohrani cijelu konverzaciju,koju mama kad oni nisu tu naravno procita(mozda je bezobrazno ali je korisno).
    I dozvolim im(uz moju prisutnost) na playtoy igrati "covjece ne ljuti se"ali bez chata.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj M&A prvotno napisa
    a mama je bezobrazna pa skrivecki oznaci na MSN onaj kvadratic koji fino pohrani cijelu konverzaciju,koju mama kad oni nisu tu naravno procita(mozda je bezobrazno ali je korisno).
    Ok, bezobrazno je, ali reci di je taj čarobni križić . I kam komp pohrani konverzaciju? Nije da ću ga kliknuti, ali dobro je znati. Za sad mi se prepričavaju svi razgovori, nekad pišemo skupa frendicama koje poznam, ali...znaš kak se veli: NNNI .

    Tashunica, znam kak ti je. Srećom pa makar znaš na kojoj je stranici. Bolje moda nego chat ili igrice. Ovo je donekle kreativno ( i za mame ).

    Ipak, koliko god djeca bila dobra, pretjerano korištenje kompa nije dobro. Isto tako nisam ni za njihov tv u sobi. Radje borba oko daljinskog i teenage filmovi koje moram pogledati nego da svatko sjedi u svojoj sobi. Nekad sadržaj s tv-a ili događaj s MSN-a može biti povod za kvalitetan razgovor. Ne treba to propustiti.

  10. #10
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa
    Ok, bezobrazno je, ali reci di je taj čarobni križić . I kam komp pohrani konverzaciju?
    Na prvoj stranici gdje su kontakti,gore imas alate,klik na to i na dnu liste imas opcije.
    Otvoris opcije i u stupcu lijevo imas poruke.
    Kad otvoris poruke dolje desno pred dnu imas "sacuvaj automatski histori mojih razgovora"taj prozorcic oznacis.
    Ispod toga imas "pohrani moje razgovore u ovaj dosje"po defoltu je na C u tvoje dokumente,ali mozes modificirati i sama pohraniti gdje hoces.
    Na kraju potvrdi i ok.

    Pametna stvarcica

  11. #11
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    jučer sam u prolazu vidjela da se u strojarskoj uskoro održava kratki tečaj za roditelje-kako zaštiti djete od internetskih gadarija...među ostalim objašnjavat će se i programi odn.alati dostupni za kontrolu internetskog sadržaja...
    kiša je sinoć padala pa sam samo brzinski bacila oko ali ako nekoga zanima detaljno ću proučiti danas.

  12. #12
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    S. ne ide na net, osim kad se skidaju free igrice, imamo u favoritsima stranice s kojih moze skinuti, s time da ja uvijek pogledam koju je izabrao prije nego downloadamo
    ali u zadnjih par mjeseci niti to jer nam je prepun disk

    radnim danom ne palim komp kad su oni budni (iznimno ponekad, i onda obicno odigraju svaki po 10-ak minuta)
    vikendom skoro uvijek se poigra na kompu, cca 2-3 sata sveskupa u 2 dana, vise ako nema drustva ili je ruzno vrijeme a cijeli dan smo doma


    jučer sam u prolazu vidjela da se u strojarskoj uskoro održava kratki tečaj za roditelje-kako zaštiti djete od internetskih gadarija...među ostalim objašnjavat će se i programi odn.alati dostupni za kontrolu internetskog sadržaja...
    kiša je sinoć padala pa sam samo brzinski bacila oko ali ako nekoga zanima detaljno ću proučiti danas.
    ovo me zanima

  13. #13
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno

    ma ja se ne bojim previše nedozvoljenih sadržaja.
    zasad u nju imam povjerenja i znam da će nedobronamjernike otkantati s onim "ignore".
    mene više brine količina vremena provedena za kompom i ne nalaženje smisla ni u čemu što nije vezano uz njega ali mi se sviđa što se njime koristi u kreativne i edukativne svrhe, a ne samo za puku zabavu i razbibrigu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    7

    Početno

    pametnije bi vam bilo da dijete uputite na korištenje neta, neg da im čitate porukice s msn-a. užas.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Ne idu na net. Uopce. Lani je krepal modem i nije mi palo na pamet da ga popravimo, a stabilna veza ne dolazi u obzir.

    Nisu problem moja djeca. Problem su njihovi povremeni gosti (cim dodju k nama, odmah za racunalo i udri... flash online igrice, a u mojoj kuci to nije nikad bilo ni dozvoljeno ni podrzano). I tako,nas internet prikljucak funkcionira prek starog laptopa (koji je u ormaru i nije dostupan djeci) a oni stignu ... stignu....

    Inace, dok je veza jos radila, isli smo ZAJEDNO na internet trazeci Lukea Skywalkera ili amazonske zabe, namjenski i slicno. Online igrice no way. Kak dugo bu tak, nemam pojma. Dok zatreba vise za skolu, promijenit cemo sistem, ali bit je da djecu treba pouciti odgovornom koristenju interneta, racunala opcenito, televizije i sl. A to je tesko jer JA to ne radim bas kak mislim da bi trebala, pa kak da onda klince silim...

  16. #16
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj ailey prvotno napisa
    pametnije bi vam bilo da dijete uputite na korištenje neta, neg da im čitate porukice s msn-a. užas.
    naravno da su upuceni kako koristiti net.
    kao sto su upuceni i kako koristiti tv,dvd player,telefon,mikrovalnu...
    nije mi jasno sta tebe uzasava?
    sto pratim o cemu se pise na msn?

  17. #17
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj M&A prvotno napisa
    Citiraj ailey prvotno napisa
    pametnije bi vam bilo da dijete uputite na korištenje neta, neg da im čitate porukice s msn-a. užas.
    naravno da su upuceni kako koristiti net.
    kao sto su upuceni i kako koristiti tv,dvd player,telefon,mikrovalnu...
    nije mi jasno sta tebe uzasava?
    sto pratim o cemu se pise na msn?
    M&A ne padaj na provokacije, samo ignore

  18. #18
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Nisu problem moja djeca. Problem su njihovi povremeni gosti (cim dodju k nama, odmah za racunalo i udri... flash online igrice
    Ovo mi poznato nesto...
    Cim vide komp u dnevnoj sobi sapcu mojima na uho "jel mozemo na komp?"
    I to redovito od djece koja doma nemaju slobodan pristup kompu,pa koriste guzvu kad su kod mene.
    Al moji jednostavno kazu da je to "mamin i tatin komp" i da se ne dira!
    Ili jednostavno pustim glazbu s kompa i "komp je zauzet"

  19. #19
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    M&A ne padaj na provokacije, samo ignore

  20. #20
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Komp nam je privremeno na popravku, ali kad se vrati moramo uvesti efikasne mjere zastite.
    Na popravku je zato sto je skinula nekog vraga dok se igrala na internetu .

  21. #21
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    zaboravila sam dodat linkonju na moj posljednji post o onom tečaju, pa evo:
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...157&highlight=

  22. #22
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj M&A prvotno napisa
    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    M&A ne padaj na provokacije, samo ignore
    X
    ona nam malo svrati s jednog foruma.valjda voli tu bit, dosta je poučno.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno

    Kod nas je komp. uključen skoro cijelo poslijepodne, ali on se ne zadržava više od par minuta, osim kad je na Učilici. Ode tamo i na chat, ali tada sam ja prisutna i mogu reći da sam za jednog korisnika prilično sigurna da je odrasla osoba. Takve sumnje komentiram pred njim jer se nadam da će tako i sam možda moći naslutiti da je u komunikaciji s odraslom osobom u nedajbože situaciji.

  24. #24
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    naisla sam neki dan na info o predavanju o sigurnosti djece na internetu
    predavanje ce se odrzati ovog petka navecer, a buduci da se placa i da ne zelim reklamirati firmu okolo, javite mi na pp ako ste zainteresirane/i

    ja se prijavila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •