Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Antibiotici u trudnoći

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    59

    Početno Antibiotici u trudnoći

    Bok, iako sam već na kraju drugog tromjesječja trudnoće,stalno mi je na pameti da sam u 12 tj. pila antibiotike (eritromicin) i strah me da nije naškodilo bebi? Ima li još netko slično iskustvo?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    i ja sam isto pila eritromycin i ampicilin-dr me uverava da se ne brinem da su dozvoljene a i procitala sam na netu isto.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ne bi trebalo da šteti. Taj lek se i daje trudnicama sa ureaplazmom ili nekim drugim infekcijama.
    Lekari uglavnom procene koliki je rizik u odnosu na korist.

    Ono što bi moglo da se dogodi jeste da zubići budu žuto prebojeni, ali i to je upitno.
    Ima mnoooogo cura na forumu koje su celu trudnoću ple raznorazne antibiotike i imaju super zdravu decu.
    Ne brini!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    59

    Početno

    Molnja, u kojem si ti tjednu pila eritromicin?

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,022

    Početno

    ja sam s 5 tj. pila 2 kure sumameda s 11 tj.-novocef s 16-eritomicin a s 24 -opet novocef netrebam spominjati da sam svaki dan gurala vaginalete jer mi se pojacao iscjedak. nikakvih problema mihael nema dapace jaki i zdravi je :D

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    Citiraj ANA132 prvotno napisa
    Molnja, u kojem si ti tjednu pila eritromicin?
    U 17tjednu,pa u 18 produzila sa ampicylin

  7. #7
    EvaP avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    359

    Početno

    Ja sam u panici zvala ginica (postom posalje nalaze i preporuku za antibiotike) i rekla da ja to necu piti jer smo taman poceli raditi kikica i nisam bila sigurna dal nisam mozda trudna i onda mi je rekao da je veci rizik ako to ne popijem (imala sam neke bakterije koje su abortivne) nego ne...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    59

    Početno

    Ja sam počela piti eritromicin, jer sam imala ureaplazmu i rečeno mi je da sam to trebala početi piti i par tjedana prije,jer od te bakterije se navodno u prvom tromjesječu može pobaciti, a na kraju je opasna jer može doći do prijevremenog poroda...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    326

    Početno

    Ne brinite cure ja sam od 12 tjedna pa do kraja trudnoće stalno bila na antibioticima. Veća je šteta ne piti. A svi ti antibiotici koje mi dobijemo ne štete bebama!

  10. #10
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam isto popila 3 kure konjskih antibiotika zbog neke bakterije na cerviksu (na kraju je ispalo da je ta bakterija dio normalne flore i da se ne treba lijeciti ).

  11. #11
    štrumpf avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ...kud Neretva hladna teče...
    Postovi
    451

    Početno

    Pola trudnoće sam bila na antibioticima.
    Mislim da ginići znaju svoj posao (barem bi rekla da moja zna) i da je puno veća mogućnost da nešto krene po zlu ako ih ne piješ nego ako ih piješ.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Meni je Ureaplasma dijagnostikovana u 9. nedelji. Moja gin mi je rekla da treba da popijem kutiju Eritromicina ili Azitromicina (Sumamed), ali tek posle 12. nedelje, za svaki slučaj.
    Onda sam bila pitala mog prijatelja koji je gin i on mi je rekao da Uplazma ne smeta toliko da bi se morala lečiti.
    Onda čitam da je najopasnija u prvom trimestru.
    Onda nađem da je taj lek potencijalno štetan u trudnoći.
    Onda poludim totalno i računam s tim da ako nešto treba da se desi, da će se desiti...
    Kako sam već imala nekoliko spontanih, a i u ovoj trudnoći krvarenje do kraja 12. nedelje, odlučih da se ne zezam i popila kuru Sumameda kad sam bila 13-14 nedelja trudna.
    Kontrolu još nisam uradila, ali se nadam da sam je potamanila.
    Zapravo sam skontala da je veći rizik ne popiti antibiotike, nego popiti tu jednu kutiju, koja je na listi bezbednih lekova za trudnice (iako ni jedan proizvođač ne preporučuje upotrebu bilo kog leka u trudnoći)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •