Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Kontrakcije u petom mj. trudnoce?

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno Kontrakcije u petom mj. trudnoce?

    Dakle ovo mi je druga trudnoca i u petom sam mjesecu (21 nedelja).
    Vec gotovo 4 mjeseca govorim dr da me boli u donjem predjelu trbuha, otprilike gdje su jajnici ono kao da sam nahladjena, a posebno ako kihnem osjetim takav bol da je to kriza.
    Radila nalaze, sve ok....kaze dr nije nista.
    Sinoc sam bila na UZ i dr me pita: a jel tebe boli nesto u donjem predjelu?
    Rehoh da, ima 4 mjeseca
    Kaze ona pa ti imas kontrakcije i to prilicne.

    Eh sad, ja sam istu stvar imala sa F ali negdje od 6-7 mjeseci i pila sam apaurine, nisam bila otvorena.
    Ovaj put bih da izbjegnem apaurine.
    PItala sam jesu li to BH kontrakcije, ona veli da nisu.

    Ima li neko slicna iskustva?
    Je li ima nesot za smirenje kontrakcija od prirodnih cajeva?

    Eto, dobro bi mi dosla vasa iskustva ili link na neki topic jer ja po obicaju nemam bas puno vremena da trazim

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    Mene isto boli od pocetka trudnoce,a kad kihnem moram se drzat za stomak zato sto me probada strasno,ali dosad nitko mi nista nije spomenuo oko toga.Valjda od razlicitih bolova koja imam mislim da je vise sve normalno....ne znam

  3. #3
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Njojza, ja nisam znala i čestitam ti

    na trudnoći, mislim, ne na kontrakcijama o njima ne znam niš. dobro da sam ih i dobila na porodu

  4. #4
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    I ja cu se ubaciti da ti cestitam na trudnoci :D

  5. #5
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    hvala vam cure, koliko imam vremena za postanje dobro je da i sama znam da sam trudna

    nego zar je pale sam na svijetu?
    anybody?
    ili da se tjesim da je izdrzao mujo i gore

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Njojza, ni ja ne znam nista o tom, sam cu ti rec- drz' se

    A ja bih probala bih s homeopatijom ili akupunkturom, kada bih htjela izbjec kemiju.
    No, mozda ti se netko javi ko zna vise o tome

    Pretpostavljam da si na mirovanju - tj. da ne moras jos i na posao :/

  7. #7
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Mene od početka trudnoće boli taj donji dio, ali kod mene je to mjehur jer je beba od početka nekako nalegnuta na njega tako da se cijelu trudnoću dižem uz jaukanja Možda je i kod tebe došlo jednostavno do pritiska na mjehur, pogotovo, ako su ti svi nalazi u redu (urino kultura, brisevi, uzv).
    Vezano za kontrakcije: meni su počele tako rano, ali kako mi je stomak bio mali, nisu mi smetale do 32.tj.kad su mi doista učestale i recimo znale su ići na svako par minuta, pa sam mirovala do 37.tj. Bio mi je propisan normabel, kojeg sam popila doslovno 4-5x, ali nije imao nikakav učinak na smanjenje kontrakcija, pa ga više ne htjedoh piti. Ujedno, bila sam uvjerena da čim opet stanem u okomiti položaj i počnem šetati da ću i roditi, ali šipak, vidi me: već 3tjedna sam otvorena, nestalog ušća i plodnog čepa koji svakodnevno još uvijek ispada, s time da sam zadnja dva tjedna otvorena 2prsta, povremeno imam i prave trudove koji stanu, kontrakcije su i dalje svakodnevne i ne baš rijetke. No, evo, danas mi je 40+3 i čini mi se da neću nikad roditi.

  8. #8
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Njojza ja sam u 19om tjednu ali blizanačka, i imam kontrakcije svako nekoliko...sve me stegne i zapravo mi baš nikoji položaj ne pomaže, al legnem na ljevi bok jer bude malo lakše. Pijem magnezij šumeći svaki dan, 1 tableta (dietpharm, imaš u apoteci) i kad me stvarno zabrine uzmem normabel, koji meni pomogne. Al uzmem ga možda 1 tjedno. Nalazi su mi isto kao i tebi uredni, a u Ponedjeljak imam pregled pa ču je pitat jel se što vidi na UZV.

    Inaće imam i bolove mišića, a evo od danas i neku bol u leđima,nema čega nema

    Indi ~~~~~~~~~~~~ za prekrasan prvi susret

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Meni je dr negde u 18 nedelji video kontrakcije. I dao mi Partusisten - užasan lek koji za nuspojavu ima drhtavicu i aritmiju. I završim ja u bolnici (zbog drugih komplikacija) i tamo mi 5 od 6 doktora kaže da je magnezijum najbolji protiv kontrakcija. Pa sam pila Mg do kraja trudnoće (2x150mg - šumeće). I sve bilo super, što i tebi želim. Jedino što ja nisam osećala te kontrakcije koje je dr video (ili sam možda to drugačije tumačila, sad stvarno nisam sigurna).

  10. #10
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    prvo, čestitke na trudnoći

    Magnezij možda...
    šumeći, dietpharmov npr. od 300 mg
    doktori polemiziraju oko njegove učinkovitosti ali nije ništa učinkovitiji od normabela ali je svakako manje štetan

  11. #11
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    MM mi jos preksinoc otisao i kupio magnezij dietpharm od 300 i uzimam 1x dnevno
    ne znam da li od toga ili sto malo vise odmaram ali mrvu mi je bolje.
    iskreno, malo me pocela panika hvatati u petak navece jer se stomak grcio bukvalno svakih 3 - 5 min.
    moze biti da je i od umora jer mi se pojaca navece...
    uglavnom trudim se vise odmarati pa cemo vidimo

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Njojza, nisam znala da si trudna! Pa čestitaaam! :D :D

    Ja sam isto imala neke kontrakcije i pila sam također Magnezij i malo više odmarala i pomoglo je...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •