Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: mini pilule u Hrvatskoj

  1. #1
    bube

    Početno mini pilule u Hrvatskoj

    Bok svima,
    zanima me da li je itko u Hrvatskoj koristio te popularne mini pilule (s manjom količinom hormona, mislim estrogena), da li vam ih je prepisao ginekolog ili ste ih uzele na svoju ruku?
    Inače bebač ima 7 mj i dojim ju, tako da me interesira ova kombinacija pilula + dojenje.

  2. #2
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Bila na prvoj kontroli, i sva sretna pitam za kontracepciju. Kaze doc pa mozemo se dogovoriti za spiralu, ako bas zelite...Na to ja odmah odgovorim, ne, hvala,cula sam za neke mini pilule koje idu uz dojenje... Na to on odmah:Zaboravi, to su price. Sve sto jedes/pijes tvoja beba dobiva preko mlijeka.Bez obzira na malu kolicinu, ipak su to hormoni a to bebi ne treba.Rekoh ok tnx, :/

  3. #3

    Početno

    Meni ih je preporucila doktorica, ali ne u Hrvatskoj nego u Norveskoj, rekla je da to nema veze sa dojenjem nego da dapace treba uzimati mini pile cim se krene sa odnosima ako se ne zeli drugo djete (ili trece).
    Samo ja njima bas ne vjerujem (doktorima, ne mogu si pomoci kad otvori knjigu i pocne traziti sto ce mi odgovoriti) , mogu pogledati u knjigicu koju mi je dala sa opisom svih kontracepcija i objasnjenjima.
    Ako te zanima sto kazu ,pogledati cu, vjerujem da u Norveskoj ne bi savjetovali u info katalozima koje djele trudnicama i mamama u bolnicama nesto pogresno.

  4. #4

    Početno

    "mini pile"-mini pilule na norveskom,pocela sam mjesati jezike....

  5. #5
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Vjerujem da postoji neka kombinacija koja ne bi bila stetna za bebu. Ali vjerujem svom docu koji kaze da toga(takvih tableta) kod nas nema. Doc je inace super, napredan, educiran, prodojeci itd... tak da postujem njegovo misljenje... Ndaam se samo da ce druga bebica pricekati bar par mjeseci

  6. #6
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    Al daj pogledaj pa postaj, bas me zanima.

  7. #7
    bube

    Početno

    Hvala vam objema. Kod mene se još nista nije promijenilo. Beba jos doji sada ima punih 11 mj. A mi se pazimo prirodnim putem bez ikakvih dodataka. Ma ne bi me bilo briga i da zatrudnim odmah, ali obzirom da sam rodila na carski MORAM paziti, bar jos godinu dvije. Pa sam eto pomislila da bi mi te mini pilule mogle pomoci. Moj doktor je imao istu reakciju "spirala ili kondom ne postoje nikakve pilule uz dojenje". U čemu je razlika izmedu nasih doktora i npr. norveskih? Tko je u pravu?
    Strpljen - spasen.

  8. #8
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Ja sam počela koristiti mini pilule kad mi je sin imao oko godinu dana i još uvijek je dojio. Zovu se Microlute, uvoze se iz Njemačke i u apoteci ćeš ih morati posebno naručivati. Ja sam ih uzimala iz apoteke na Knežiji.

    Međutim, nisam bila zadovoljna i koristila sam ih svega 3 mjeseca jer sam se počela strašno debljati. Ujedno, one se ne uzimaju s pauzom kao obične, već imaš u kutijici 35 komada i piješ ih svaki dan.

  9. #9

    Početno

    Evo, danas sam bas listala tu brosuricu koju smo dobili u bolnici i pise da se p-pille (one klasicne kontracepcijeske pilule) ne smiju upotrebljavati kad se doji, ali da ako se zeli dojiti i korisiti kontr. pilule onda su mini-pilule dobra alternativa.Tako doslovno pise "dobra alternativa".

    Evo, tu je i razlika izmedu norveskog i hrvatskog pristupa zdravlju.
    Kod nas se zna sto se smije a sto ne, a ovdje je na tebi da se odlucis , mada oni ocito ne garantiraju da je potpuno bezopasno jer kazu "dobra alternativa".
    Ja ne bi uzimala nikakve pilule dok traje dojenje.
    Prezervativi su gnjavaza ali je bar sigurno i bez otrova i hormona i debljanja.
    Za te mini pille takoder su napisali nuspojave prvih mjeseci, sve jedno ljepse od drugog: promjena tezine, pad seksualne zelje (krasno, prvo ih uzmi da ne zatrudnis a onda te boli glava i nemas volje.....), mucnine itd.itd. Zivjeli prezervativi!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Kod svih tableta postoje nuspojave i kod svih su te nuspojave iste. Kod ovog oblika oralne hormonske kontracepcije (OHK) primjenjuju se tablete uvijek istog hormonskog sastava.Taj se još naziva mini-pilula, a tim tabletama se neprekidno uzima uvijek jednaka količina malih doza progestagena. Ova vrsta kontracepcije mijenja sluz vrata maternice koja postaje neprohodna za spermije, a sluznica maternice nepogodna za usađivanje oplođene jajne stanice. Kontracepcijska sposobnost ove metode OHK je niža u usporedbi s druge dvije metode. Preporučuje se ženama koje ne smiju uzimati estrogene, ili doje dijete jer nemaju nepovoljan učinak na dojenje.I naravno postoje kod nas.Prije upotrebe mini-pilule, treba obaviti potrebne testove,treba biti mladi od 35 godina i nepusac.

  11. #11

    Početno

    Evo, bube, narednica ti kaze da su mini pilule bezopasne kad se doji.

  12. #12
    bube

    Početno

    Hvala ti Mette Merit, meni se sve cini da cemo se nastaviti paziti uz pomoc plodni - neplodni dani, bez icega, pa kud puklo puklo. Ne bih bas imala jos zivaca za dodatne nuspojave, pogotovo dobijanja na tezini, kad ionako jos nisam izgubila stomak. Znaci nista od minipilula. Hvala svima na informacijama.

  13. #13
    keisha

    Početno

    pozdrav.
    Evo ja koristim mini pilule CERAZETTE vec mjesec dana, do sada ide super. niakvih nezeljenih efekata nemam, dojim svoju bebicu, napreduje i sve je uredu. Nemam bolove u glavi, ne povracam, ne debljam se, nemam bobuljice po licu i ostale stvari koje se mogu desiti nakon uzimanja obicnih pilula. Medjutim sve je oet individualno, zavisi od osobe do osobe. Meni licno odgovaraju i dajem ocjenu pet! SUPERISKA.Uzivam u sexu bez razmisljanja a i uspjesno dojim svoju bebicu.

  14. #14
    bube

    Početno

    Evo me opet. Sada beba ima skoro punih 19 mjeseci, dojila je do 15. mjeseca zivota, ja sam se tada odmah prebacila na Yasmin kontrac. pilule, a mlijeko je nestalo tek prije nekih 15 - 20 dana.
    Znaci punih 3 mjeseca nakon prestanka dojenja.
    Eto, znaci mlijeko ne nestaje isti dan nakon prestanka dojenja i pocetka uzimanja pilula, bar ne kod mene.

  15. #15
    STRUDLIC

    Početno

    Citiraj keisha prvotno napisa
    pozdrav.
    Evo ja koristim mini pilule CERAZETTE vec mjesec dana, do sada ide super. niakvih nezeljenih efekata nemam, dojim svoju bebicu, napreduje i sve je uredu. Nemam bolove u glavi, ne povracam, ne debljam se, nemam bobuljice po licu i ostale stvari koje se mogu desiti nakon uzimanja obicnih pilula. Medjutim sve je oet individualno, zavisi od osobe do osobe. Meni licno odgovaraju i dajem ocjenu pet! SUPERISKA.Uzivam u sexu bez razmisljanja a i uspjesno dojim svoju bebicu.
    nažalost nema ih u Hrvatskoj. šmrc

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Svagdje po malo
    Postovi
    32

    Početno

    Bas citam ovaj topic. Samo da velim, ja sam isto dobila cerazette. U Njemackoj

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Cerazette se u Hrvatskoj mogu nabaviti, ali je malo komplicirano i treba čekati oko 3 tjedna.

    Ginekolog napiše privatni (tzv. crni) recept za iste, uredno ga požiga, na njemu mora biti ime i prezime pacijenta i godina rođenja. Recept odnesete u ljekarnu, oni ga proslijede firmi koja uvozi takve lijekove, i za 3 tjedna (otprilike) lijek stiže u ljekarnu.

    Svaki put vam treba novi recept, ali dr može propisati pakiranje za 3 mjeseca.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    Joj super! Ja jos dojim i u razmisljanju sam o kontracepciji. Prvo sam mislila na Mirenu no nekak mi je puno dati 1100kn i onda se ispostavi da mi ne pase iz neznamkojeg razloga. Pa cu brijati hoce se pomaknuti ili ispasi. . .uf. . . nije to za mene. I sad razmiljam o mini piluli i eto. . .naletim na ovaj topic. Bas me razveselilo. A sto se tice dobijanja na tezini. . .ja se ne buih bunila

  19. #19
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    Blago vama, ja još čekam mengu, tako da o pilulama još ništ. MM se muči s kondomima, ali kaj sad, ja sam tablete pila skoro 7 godina.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb/Tresnjevka
    Postovi
    867

    Početno

    martinaP, meni su rekli u ljekarni da se mogu nabaviti samo Microlut, i da, narucila sam ih i cekam. Trebale bi stici kroz koji dan. Ali mislim da je Microlut i bolji jer ima manje hormona.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    7

    Početno

    Zanima me dali se išta promjenilo po pitanju nabavke Microlute ili Cerazette mini pilula?

    Pije li ih itko i gdje ih naručuje? Ima li ikoja ljekarna da ih ima u stalnoj prodaji pa da nemoram svaki puta čekati dok stignu?

  22. #22
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    I mene zanima da li netko pije mini pilule, kakva je procedura nabave, ima li nuspojava-dojenje, please nove informacije!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    prije par dana bila kod svoje ginekologice-tema kontracepcija. ja sam se odlucila za mirenu, ali sam pitala i za te mini pilule. ugl, njeno misljenje je da su pilule opcenito ok, naravno i te mini kojih kod nas jos uvijek nema i moraju se narucivati izvana....ja sam se iznenadila na njen stav-ona kaze da u Americi zene najnormalnije doje na pilulama i to je uobicajeno za razliku od nas gdje se to ne preporucava, danasnje pilule imaju nisku dozu hormona bla, bla.....kao imaju i te nove yaz (ne znam kako s pisu-ona ih koristi jer si nastimava cikluse....)....malo proguglajte po netu, savjetovati se s dr i odluciti sta kome najbolje odgovara.

  24. #24
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj kovrčava prvotno napisa Vidi poruku
    I mene zanima da li netko pije mini pilule, kakva je procedura nabave, ima li nuspojava-dojenje, please nove informacije!
    Evo, ja sam danas bila kod ginice na dogovoru...
    Prvotno sam namjeravala stavitiMirenu, al pošto za dvije/tri/četiri godine planiramo još jednu bebu definitivno mi je ginicarekla da ne preporuča...
    Pošto dojim, preporučila mi je te Cerrazette mini pilule...
    Sad trebam (kao i prije pijenja normalnih) obaviti vađenje krvi pa onda s nalazima k njoj po privatni recept!

    U ljekarni sam pitala dal imaju; rekla mi je ljekarnica da ih prodaju samo uz taj privatni recept (naravno) imaju ih stalno, cijena kutije oko 100kn, ovisno od ljekarne do ljekarne....
    Vjerujem dasu vani (kao i većina lijekova) puno jeftinije....

  25. #25
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ima netko da pije/je pio te tablete?
    Htjela bih čuti friško iskustvo iz prve ruke.....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Pila sam ja (opet) nedavno, nakon drugog poroda, 3 mjeseca ( dok nisam stavila spiralu). Sve je bilo ok, jedina zamjerka ide čestim sitnim krvarenjima tijekom ciklusa. Ja sam ih naručivala iz inozemstva (tad ih još nije bilo kod nas), i nisu bile ništa jeftinije - oko 280 kn za 3 mjeseca.
    Posljednje uređivanje od martinaP : 18.03.2011. at 19:40

  27. #27
    Perčica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Bok, evo ja sam bas dobila od svoje ginekologice Cerazette i ovih dana cu ih pocet piti. Inace ovdje u Sloveniji ih dobijem na recept i ne trebam nista platiti! I da dojim, i upravo zbog toga mi je preporucila te pilule. Također se preporucaju zenama koje imaju secernu bolest, koje su starije od 35god. koje puse cigarete, koje imaju visoki krvni tlak, i onima koje ne podnose hormon estrogen.

  28. #28
    mali princ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    56

    Početno

    Jel ih moguće sa našim receptom kupiti u Slo? Jesu šta jeftinije? Moj tata već godinama po neke lijekove ide u Brežice jer su duplo jeftiniji!

  29. #29
    Mingola avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    231

    Početno

    Citiraj mali princ prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ih moguće sa našim receptom kupiti u Slo? Jesu šta jeftinije? Moj tata već godinama po neke lijekove ide u Brežice jer su duplo jeftiniji!
    i mene to zanima

  30. #30
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Citiraj Perčica prvotno napisa Vidi poruku
    Bok, evo ja sam bas dobila od svoje ginekologice Cerazette i ovih dana cu ih pocet piti. Inace ovdje u Sloveniji ih dobijem na recept i ne trebam nista platiti! I da dojim, i upravo zbog toga mi je preporucila te pilule. Također se preporucaju zenama koje imaju secernu bolest, koje su starije od 35god. koje puse cigarete, koje imaju visoki krvni tlak, i onima koje ne podnose hormon estrogen.
    Pila sam Cerazette sad nakon 3. poroda na nagovor giničke i nakon 2 tj. pijenja prokrvarila u trajanju od 6 tjedana, pa sam prekinula s tim sportom... Uglavnom, bar im je učinak 100% jer sexa nema

  31. #31
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Evo, ja sam se isto ovdje raspitivala i mini pilulama,
    nakon vađenja krvi gin mi ih dala na recept (uz napomenu da vađenje treba ponoviti nakon dvije popijene kutije..),
    ali ih nakraju nisam počela piti; nakon dugo dugo razmišljanja ipak sam odlučila ne piti jer mi se čini da naprave preveliku hormonalnu rušadu u tijelu (upravo zato jer se piju konstantno pa se pojavljuju ta čudna krvarenja...)...
    Posljednje uređivanje od Cheerilee : 19.07.2011. at 09:00

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Zanima me dali ima tko kakvo novije iskustvo s Cerazette tabletama?

  33. #33
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    ja ih pijem već 8 mjeseci...prva tri mjeseca sam imala stalna krvaruckanja (2-3 dnevna uloška)...nakon toga se stanje stabiliziralo i sad mi se javlja krvarucknje od 3-4 dana svaka dva mjeseca...
    jedino što sam od njih "suha", a to je kao normalno kod njih

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Hvala za info.Znači,i ja mogu računati s 3 mj.prilagodbe.Pijem ih tek nekoliko dana i za sada sve ok.Dojim,a one kao idu uz dojenje.

  35. #35
    Perčica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav! Zanima me dali je neka od vas prestala piti te tablete i dali je imala kakvih nuspojava? Ja sam ih pila godinu i par mjeseci, uz to sam imala samo par puta "menstruaciju" ako se tako moze nazvati jer je bila jako slaba ali je duuugo trajala. I sad sam ih prestala piti, i tjedan dana po tom imam dosta jake vrtoglavice i glavobolju!

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Mene zanima dali uzimanje antibiotika smanjuje djelotvornost Cerazette tableta?

  37. #37
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj Bonavia prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima dali uzimanje antibiotika smanjuje djelotvornost Cerazette tableta?
    ovisi o kojem antibiotiku se radi...neki utječu neki ne...
    pitaj doktora ili gina za određeni antibiotik

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Radi se o Klavocinu.Do svog gina nemogu doći zato ovdje pitam.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Bonavia prvotno napisa Vidi poruku
    Mene zanima dali uzimanje antibiotika smanjuje djelotvornost Cerazette tableta?
    U uputama o lijeku ne spominje se ništa od antibiotika (a navedeni su neki drugi lijekovi). Dakle - ne.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    115

    Početno

    Gledala sam uputu,ali mi je nekak sigurnije još jednom provjeriti.Hvala magistra!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •