Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: a što kad mama nije attached??

  1. #1
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno a što kad mama nije attached??

    čitala sam onaj dio što kad tata nije attached?, pa sam odlučila ovu priču podjeliti s vama jer sam se poprilično neugodno iznenadila prije neki dan...
    kad si ap ili bolje da govorim u prvom licu pošto sam ja ap ponekad mi je teško prihvatiti da postoji i ne-ap, npr. nadohrana što prije, dojenje što kraće, ili ne daj bože udariti malu bebu jer je "neposlušna" i sl.
    nisam od osoba koje nameću svoj stav, pogotovu ne po odgoju djece. moj Sami je ap dijete i mm i ja smo presretni jer imamo jednu sretnu i zadovoljnu bebu. s mjesec dana se počeo smijuljiti i do danas (9 i pol) po cijele dane samo se cereka. uglavnom, nikad mi nije ništa bilo oko njega teško, ni u jednom trenutku nisam mislila da me moje dijete gnjavi ili trenira. mislim da se većina ap-majki sa mnom slaže.

    prije neki dan mm i ja smo išli u posjet prijateljima koji su dobili malu bebu prije jedno mjesec i pol. naravno da ima dudu od prvog dana. nisam komentirala, ali ona si je dala pravo pitati zašto mi nemamo. ja sam rekla da nama nije trebala. već nakon nekoliko minuta sam skužila zašto u biti ta bebica ima dudu. ona joj ne da jesti kad traži nego na sat. svaka 3 sata. kaže ona to mora izdržati. neće nju beba trenirati da joj da sisu kad hoće, sad je već dovoljno velika da se nauči na obroke?!!?
    pitala sam pa jel je nadohranjuje (mislim šta ja znam možda nema dosta mlijeka pa kombinira), kaže ne, jer ima dosta mlijeka. pa zašto joj ga onda ne da? jadno dijete došlo mi ga da ga podojim.

    vrhunac slijedi...dođe mi da se rasplačem

    litre i litre izdojenog mlijeka u zamrzivaču...

    prestravila sam se ko u horor filmovima. ne da djetetu jesti, a kaže ne zna šta će od mlijeka, izdaja se par puta dnevno :shock: :shock: :shock:

    eto otišla sam kući osupnuta i bez riječi
    čekam vaš komentar...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    Bas smo neki dan pricali o slicnoj temi. Ja se trudim ne komentirati tude stilove roditeljstva, ali ispalim kad onda ti isti meni daje komentare tipa "Jadan ima 8 mjeseci a nije jeo Poli" isl

    Jedino sto me u zadnje vrijeme stvarno natjera da budem ljuta i obicno sva titram unutra je komentar da je normalno dijete kaznjavati fizicki ili kad to vidim uzivo. To me bas natjera da kipim unutra

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ja isto ne dam nikome da mi se miješa u odgajanje, ali svako malo netko se nađe pozvan da da kakav "dobronamjeran savjet". Neki dan svekrvina susjeda pita da li je još dojim i do kad ću (žena inače Engleskinja). Ja kažem da se nadam da ćemo se još dugo, dugo dojiti. Malo me čudno pogledala i rekla da je, zapravo, optimalno, do 6 mj., da kad izađu zubi da je to koma, da kad počne jesti sve ostalo nema više potrebe za tolikim dojenjem, bla-bla o psihološkoj strani (negativnoj) produljenog dojenja. A meni je baš super kad mi stižu tak nekakvi komentari jer im onda onak baš u inat kažem - neee, mi ćemo se dojiti dokad će Lea htjeti, ona je stalno na rukama i to nam je baš super, i po danu i po noći je dojim koliko hoće puta. Pa nek se zgražaju. A za maramu? Nabavili smo maramu i jedan komentar je bio - da, ali onda mora stalno biti s tobom A da ne pričam da su mi odmah kad se rodila rekli neki ljudi da joj moram napraviti raspored hranjenja. Vidjela bih ja njih kad im se za doručak baš ne bi puno jelo i onda bi već za sat, sat i pol bili gladni, a nitko im ništa ne bi dao do ručka. Ja samo žalim djecu koja imaju takve mame. Dobro, valjda bolje i takva mama nego nikakva, ali...Pričala mi susjeda o svojoj kumi koja malog ostavi u ogradici da se dere i nikad ga ne diže, a kad ga netko od drugih ljudi digne jer im ga je već žao (npr. ta susjeda) onda se ova naljuti na nju i kaže da će ga razmazit i kaj će onda ona s njim kad oni odu. Ako je tak jako komotna ne znam zašto je uopće imala dijete. I u kakvu će to isfrustriranu i nesigurnu osobu izrasti dijete s takvim nedostatkom pažnje i ljubavi?

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    kod nas je opcenito rasirena ta ideja da su djeca vlasnistvo i da se mogu, tj. moraju odgajati (citaj: dresirati). ne znam kako je vani.
    meni je prekjucer jedna zenska koja je obje kceri dojila 8 mjeseci rekla da je odvratno kad trogodisnje dijete doji i da bi ona opalila dvije i toj majci i tom djetetu da se opamete....
    ja sam se pokupila, al moram reci da i danas jos uvijek kuham...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Za mene je ne dati jesti djetetu kad je gladno - zlostavljanje/zapostavljanje djeteta. Ta je majka u mojim očima ili silno glupa ili silno okrutna (a možda i oboje)!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    62

    Početno

    Magdalena,tako se radi u rodilištima gdje bebe nisu s mamama.Znam da u splitskom rodilištu bebe hrane svaka 4 sata,u dubrovačkom svako 3 sata.Tada mnoge mame jednostavno žele nastaviti taj ritam i kod kuće.
    Prvo da naglasim da ja dojim na zahtjev i da nikada nisam bebu držala gladnom ali ne bih rekla da žene koje doje po rasporedu su glupe ili okrutne.
    Kad sam bila u rodilištu moj sin je dobio infekciju krvi,tešku sepsu i život mu je bio u opasnosti.Ja sam ga tada smjela dojiti svaka 3 sata i sjećam se da mi je to bilo jako,jako teško jer je bio na antibioticima i nekada ga ne bih uopće mogla probuditi za obrok i onda bi idući put kad bi došla on bio sav uplakan i modar od plakanja.Srce mi se tada lomilo.
    Uglavnom tamo sam upoznala mnoge žene koje su također imale djecu na neonatologiji i sve su odreda govorile da je jedina dobra stvar u svemu tome to što će djeca steći ritam hranjenja i da se planiraju toga pridržavati kad dođu kući.
    Ja se nisam slagala s njima jer sam za AP 100%(osim dude),ali ne bih rekla da su to okrutne ili glupe žene.
    One vole svoju djecu u to sam sigurna.
    Ta žena ne drži dijete gladnim pobogu,to dijete uredno jede svaka 3 sata.
    Mislim da ovo nije natjecanje tipa tko više voli svoje dijete,svatko ima pravo da odgaja dijete na svoj način.
    Nazvati to zlostavljanjem mi je pretjerano :shock:

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Meni nikad nije bio jasan taj raspored...svaka 3 sata ili svaka 4 sata....
    Da li odrasli ljudi jedu po nekom rasporedu....možda svakih 5 sati?. Ne, odrasli ljudi jedu kad su gladni, što je nekad češće, nekad rijeđe.
    Zašto se onda bebama namješta neki strogi ritam. Bebe su isto nekad gladne za 2 sata nekad za 3 sata.To dijete ima 1,5mj. treba ga dojiti što češće i to nije nikakvo treniranje.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Irena ja mislim da, osim ovo za hranjenje, ima puno nelogicnosti koje ljudi rade kad su djeca u pitanju. kad kazem nelogicnosti, mislim na sve ono sto u principu nikada sami ne radi, a namecu to djeci.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    82

    Početno Andromeda

    ne znam kad si ti rodila, ali ne bih rekla da je ova tvoja rečenica točna

    Znam da u splitskom rodilištu bebe hrane svaka 4 sata

    ja sam rodila prije 15 mjeseci i bebe su donosili svaka tri sata, osim ako majke ne bi tražile ranije - ja sam svoju dobila svaki put kad sam zatražila, a tako i druge mame koje znam

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    62

    Početno

    Ne znam točno za splitsko rodilište,tako sam samo čula,pa moguće da i je samo tri sata u pitanju.U dubrovačkom rodilištu su bebe s mamom ali bebe koje su na odjelu neonatologija se hrane svaka 3 sata i nitko ti neće dopustiti ranije da dođeš.
    Ljudi,ja ne zagovaram to dojenje po rasporedu,ni meni to nikada ne bi palo na pamet ali znam žene koje to rade i ne mislim da one vole manje svoju djecu od mene,jedino je u tome stvar.
    Pa znam i dosta mama koje uopće ne žele dojiti.To je njihova stvar.Ne može nitko tvrditi da su to loše majke,bitno je da te mame vole svoju djecu,da im pruže toplinu i ljubav.
    Bilo bi lijepo da je i ta mama ovdje pa da može reći koju riječ o tome zašto ne sluša bebin ritam ali nema je na forumu i zato mi je nepošteno odmah je prozivati lošom majkom koja zlostavlja svoje dijete.
    Slažem se sa svim ženama koje se protive takvom načinu hranjenja,apsolutno.Pa i da sama znam tu mamu sigurno bih pokušala sve da je ubijedim da tako neće dobiti više vremena ili poslušnu bebu.
    Imam i sama hrpu prijateljica za koje mislim da rade krivo ili da trebaju pomoć,ali neću ih prozivati ovdje na forumu nego ih često zovem na telefon i savjetujem,a prije par dana sam natjerala jednu mamu da zove rodin telefon,i poslušala me je.

  11. #11
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    svaka ti čast ako uspiješ nekoga nešto ubjediti. ja sam je samo pitala zašto ga ne hrani češće a ona je rekla pa to mu je dosta svaka 3 sata. i za mene je to ok, ja odustajem. a dijete za to vrijeme plače i ona mu nagurava dudu jer...on to mora izdržati
    e pa stvarno...


    inače ja sam jedva čekala kad ću doći iz rodilišta kući da na miru dojim svoje dijete koliko ono hoće i kad hoće. inače rodila sam na svetom duhu pa je mali bio sa mnom skoro cijelo vrijeme, a tamo su mi i rekli da mu dajem kad hoće a ne na sat.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    93

    Početno

    jucer me zvala frendica s djetetom starim 10ak dana i uz klasicne price mi je nadodala kak nis ne stigne. a kaj bi to trebala stici (zivi sa starcima bez njm, njm je kretencina 16 g starija od nje, 2 neodgojena klinca i jos neodgojenija bivsa zena)? pa njm-u platit racune... kaj? pa nije idiot da ne zna sam na postu otic!! pa nije, al je bolestan (mos mislit, smrca siroti).. pritom dete zaplace i ona nista - nek se malo place (ima 2300 g!) pa bu ga onda stavila na cicu. i ja vec vidim kak nase prijateljstvo puca po savovima...

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    163

    Početno

    Pravo na vlastito mišljenje jedno je od temeljnih. Moje se mišljenje može nekome činiti predrastičnim, ali ono više govori o meni nego o rečenoj mami.
    O tome zašto netko ne podoji svoju jednomjesečnu bebu koja je evidentno gladna stvarno ne mogu diskutirati jer je to za mene neodgovaranje na temeljne bebine potrebe- potrebu za hranom i potrebu za ljubavlju tj. sigurnošću majčina naručja.
    A što se tiče rečenice da "ona to mora izdržati", pridodajem da beba ne mora ništa, ali roditelj mora mnogo toga.

  14. #14
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Nevjerojatno kako od malih beba znamo tražiti da budu racionalne, a odrasli ljudi se u x situacija ne ponašaju nimalo racionalno. Nego čak i ako priznaju da rade nešto što nije dobro, pravdaju se s "Ne mogu si pomoći!". Ali zato mala beba ili dijete MORA slušati ili naučiti se redu... ..baš zanimljivo...

  15. #15
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Potpisujem Magdalenu i mammu Juanitu skroz...to je fakat prestrašno što sve ljudi očekuju od malih bebica
    Kad bi si samo dali malo truda da se stave u njihov položaj i dozvolili da im proradi empatija, skužili bi kako su okrutni...

    Pa ja bi i najgorem neprijatelju dala jesti da me plačući moli, a kako ne bi svom djetetu, jeeeesus :?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    244

    Početno

    To su i meni rekli- kak je odvratno kak dugo dojim tako veliko dijete i još k tome muško

    I savjeti tipa- bolje ti je da ga koji put 'po guzi', vidjet ćeš, morat ćeš, kad-tad... :shock:

    A to kak je jadan što ne jede bombone i smoki- e, tu sam prava majka mučiteljica.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    40

    Početno

    Ja sam odustala od davanja neželjenih savjeta, jer je svatko uvjeren da radi najbolje i najpametnije. Jao vama ako mu vi pokušate dokazati suprotno, pa čak i u tako najnormalnijim stvarima kao što su dojenje kad i koliko beba hoće, podizanje kad plače, nadohrana ne prije 4 mjeseca itd.
    Možete samo nadrapati, jer će na vas drvlje i kamenje bacati, kao da je problem u vama što zastupate takve stavove!


    Najpametnije je izbjegavati majke s kojima se ne slažete kako odgajaju svoju djecu i pronaći krug majki istomišljenica. I najvažnije: ne nervirati se.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •