Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: o visini (tj nizini :/)

  1. #1
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno o visini (tj nizini :/)

    na podforumima prije ovog to je bila samo frustracija roditelja, ali u ovo doba pocinje biti i njihova :/

    ivar je najsitniji u razredu
    od deckiju, dodao bi sigurno on brzo, jer ima jedna cura niza od njega

    a po tablicama rasta, on je sa svojih 140 (9G) na 90 percentili, po tablicama bi znaci trebao biti visi od 90 posto djecaka vrsnjaka.
    pa gdje su ta djeca, zasto ih nisu upisali u njegov razred?


    nema on na koga biti nesto visok jer smo i mm i ja tu negdje blizu poda, ali.... od cega su narasla ta druga djeca?
    on ima 140 cm, 30 kila i nogu br 35, meni je cijeli šesan, bas kakav bi trebao biti (ko i svakoj drugoj majci njen) ali primjecujem da ga je pocelo to malo muciti, npr kad oblaci svoje bambi cipelice zajedno s ostalima cije izgledaju ko krstarice (38, 39)

    podnose li vasi sitni i sitne to sto su uvijek zadnji u liniji?

  2. #2
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Ne znam odgovor (a bojim se da ćemo biti u sličnoj situaciji za koju godinu) ali znam da prvo što bih napravila je izbacila te linije po visini.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    543

    Početno

    Moj je dugo bio najniži u razredu. Isto je samo jedna curica bila niža. Međutim, kako je on i među najmlađima u razredu nekako smo ga uvjerili da je to zbog toga i da će ih on sustići.
    I stvarno, sad je 7. razred i ovo ljeto je dosta narastao, tako da su sada dva tri dječaka niža od njega, a njemu je samo bitno da nije najniži

  4. #4
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    podnose li vasi sitni i sitne to sto su uvijek zadnji u liniji?
    a mogu li prvi u liniji nešto reći?

    moja je šesti razred i ispred svih je i muških i ženskih, izgleda kao da ima 16 godina, a ne 12. za nju je to jako tragično i obično je to predmet svih njezinih frustracija.
    nedavno, za rođendan, u kinu gledam ju naspram njenog društva, prva do nje je za glavu manja :/
    iskreno se nadam da će prestat rast tim intenzitetom, trenutno je kao ja 1,68, još par cm i dosta.

    tako da, vjeruj mi, ni s druge strane linije nije ništa bolje.

  5. #5
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Moj sin nije bio sitan, ali oduvijek izrazito niži od vršnjaka, onako, od najnižeg niži još za glavu i pol.
    U drugom razredu je nosio cipelu broj 29 (sestra mu sa 5,5 nosi 28 ) šta da ti kažem.
    Kao beba je bio preslatka mrvica, ali razlika je postala osjetna tek kada je krenuo u školu.
    Moram priznati da mu za tenisice za u razred nikada nisam žalila love (one platnene su u pravilu bile niže) kako bi dobio u visinu bar centimetar-dva... - naravno, nikada mu to nisam rekla.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    moj najbolji prijatelj, stariji od mene više od pola godine, uvijek mi je bio do uha, ako... i tako do kraja osnovne škole. sada ja imam 167 cm, a on pristojnih punih 180 cm

    znam i za ekstremnije primjere - kada takvi narastu na 190 cm, onako, preko jednog ljeta

    a i da je najmanji, al pacino ima moju visinu

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    MM je do drugog srednje bio najmanji u razredu, a na kraju izrastao do visine 1,80 , nisam primjetila da nosi neke frustracije u vezi toga, na tu temu uvijek zna ispričati neke crtice koje nam sada izgledaju fora, recimo učiteljica se znala tuziti da se sakrije u klupu pa da ga uopce ne vidi 8)

  8. #8
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ja sam uvek bila treca od pozadi u vrsti, i u onovnoj i u gimnaziji. rasla sam po malo, nikad se nije pimetilo da sam "izrasla", ali posle faxa sam shvatila da imaju samo jo 2-3 devojke iz odeljenja koje su vise od mene, a da je koleginica koja je bila kao ja na pocetku faxa u stvari niska.
    rasla sam bukvalno do 24. - 25. godine.
    nije neka visina, oko 170, ali sasvim ok za zene.

  9. #9
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    e, a opet, mm je do drugog srednje bio medju visima, pa je sad nizak (175-176).

  10. #10
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Moram priznati da mu za tenisice za u razred nikada nisam žalila love (one platnene su u pravilu bile niže) kako bi dobio u visinu bar centimetar-dva... - naravno, nikada mu to nisam rekla.
    kako mi nemajci ovo nikad nije palo na pamet :shock:

  11. #11
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    za sada se moj stariji sin (4. r. osnovne) ne pokazuje da ga njegova visina uopce frustrira. on je najmanji od svih u sva 3 razreda, i neki su prvasi visi od njega. Ocito je nasljedio moje gene, jer sam i ja uvijek bila najmanja u razredu...
    sa svojih skoro 10 godina ima 135 cm i manje od 30 kg...
    valjda kak je popularan medju deckima radi vjestina i volju za nogometom - ne osjeti da ga visina koci...

    a u istom njegovom razredu ima cura koje su vise od mene

  12. #12
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Evo, našla sam mjere moje mrvice...

    12. 11. 2002. (10,2god) 129cm/30kg
    08. 04. 2003. (10,7god) 131cm/35kg
    18. 11. 2003. (11,2god) 134cm/37kg

  13. #13
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    ivka, necu ti o eugenovim mjerama jer je on i dalje najvisi u razredu, ali prema mjerama koje si napisala za ivara mogu ti reci da medu njima nije vise razlika kao prije godinu-dvije.

    ...i upisi ivara u eugenov razred, sigurno bi bilo bar 5-6 decki koji su nizi

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Ja ću samo napisati da su u mom osnovnjaku sve cure bile zaljubljene u najnižeg u razredu.

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Moj L je sad u devetoj godini (zapravo 8 i pol) 140 i noga 36. U razredu su dva djecaka veca od njega. I dosta cura... Velik je, ali miran.

    Ali moj E je isto tako manji od vecine (sa punih 7 godina jedva je nabrao dovoljno kila za polazak u skolu). Noga 31-32. Ne mislim da ga to bas nekaj zabrinjava. U razredu su jedan djecak i jedna djevojcica tu negdje - ne znam tko je najmanji... Sitan je i okretan, vizljast, glasan i krajnje elokventan (citaj-filozof) po onoj logici "ako me se ne vidi, nek me se dobro cuje... ".

    Btw. i ja se pitam kako i zasto rastu ta djeca, ali kad bolje razmislim - i ja sam na svoju visinu (170) i velicinu stopala (39) narasla negdje u petom - sestom razredu. Bila sam velika ko tenk, sva sam si bila cudna i nisam znala kud bi sa sobom, ali srecom tu je i negdje zastalo. Od tada rastem samo u sirinu ... A moj prijatelj bio je godinama goooodinama visok kao i ja, do vojske, a onda me nadvisio za glavu u roku godine dana.

  16. #16
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Kad se sad prisjećam, mog sina je u tom periodu isto mučila veličina noge.
    Dobro me podsjetila Ivarica rođendana gdje su tenisice vršnjaka bile skoro doslovno krstarice u odnosu na njegov bebasti broj, pa je tamo negdje oko 3. razreda i mater pošla kupovati robusne tenisice.

    A mene je oduvijek mučilo kako mi, koji jesmo u prosjeku niži roditelji (168 i 175), imamo dijete niže od djece svih roditelja koji su prilično niži i od MM i od mene.
    Kasnije se uspostavilo da je to genetski uvjetovana stvar i da će on imati (ako Bog da) fazu produženog rasta upravo u godinama koje Peterlin spominje za svog frenda.

    Mi smo imali i neugodnih epizoda od vršnjaka iz OŠ na tu temu, ali sva sreća da ih ti ne spominješ.
    Osim toga, mislim da je Ivarova visina sasvim ok, a što se figure tiče, kad poželi, sport ga može ojačati.

  17. #17
    DaDo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    345

    Početno

    draga ivarica, ja isto mislim da je tvoj ivar skroz ok..stvarno kakav je to razred kod vas.. moj dado je tu negdje godina ako se ne varam ko tvoj ivar i ima oko 146 i veliku nogu oko 39, ali on je uvjerljivo najviši u razredu. još je samo jedan dečkić nešto manji, svi su ostali ispod 140...ali moram priznati da kod njih u razredu čak i nema zezanja zbog visine...

  18. #18
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Meni se 140 cm i 30 kg, zajedno s nožicom 35 čini sasvim u redu za devetgodišnjaka. Po standardnim mjerama 140 cm je desetka.

    Moj osmogodišnjak je 134/27,5, nožica 34. Ima većih od njega, ali i dosta manjih. U razredu je u gornjoj sredini. Iako na pdf-u 6-9 čitam da ima dečkića u toj dobi koji su čak i 10 cm viši od njega, meni se on čini lijepo visok i razvijen. Većina nepoznatih odraslih misli da ide u 3. ili 4. razred. Sviđa mi se da ne raste prebrzo, izgleda mi kao pravi osmogodišnjak; još mala buba, a ne gromada.

    Neka djeca sporije rastu, mislim da u toj dobi osobito dječaci. Sama sam bila do 7. razreda uvijek među zadnjima po rastu, a onda sam sasvim lijepo narasla (170).

  19. #19
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Neka djeca sporije rastu, mislim da u toj dobi osobito dječaci. Sama sam bila do 7. razreda uvijek među zadnjima po rastu, a onda sam sasvim lijepo narasla (170).
    bas sam to htjela napisati. cijelu osnovnu skolu sam bila druga najniza u vrsti, i koja je to satisfakcija bila kad sam preko ljeta prije osmog razreda narasla dosta centimetara i dosla do drugog najviseg mjesta u vrsti 8)

    bas to, neka djeca rastu brze, neka sporije, neka prije udju u pubertet, neka kasnije. mozda mi se cini, ali bas ti iz osnovne koji su bili gromade u nizim razredima osnovne, relativno rano su stali s rastom, i na kraju ostali nizi od nas koji smo puno kasnije poceli rasti, kasnije usli u pubertet, ali rasli u visinu jos i u srednjoj skoli.

    a mozda je zaista i samo slucajnost da je bas on u razredu iznimno visoke djece.

  20. #20
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    slažem se s felix.

    i moj juraj je trenutno među nižima u razredu, ali obzirom da je lijep, pametan, a ima i šarma, i svega toga je već bojim se i sad svjestan, ko će s njim na kraj ako još i naraste

  21. #21
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa
    slažem se s felix.

    i moj juraj je trenutno među nižima u razredu, ali obzirom da je lijep, pametan, a ima i šarma, i svega toga je već bojim se i sad svjestan, ko će s njim na kraj ako još i naraste
    I mene more slične slutnje.

  22. #22
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno


  23. #23
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Visina...
    Moja bolna, prebolna točka.
    Jer cijelu osnovnu školu bila sam najveća od svih.
    Tek u srednjoj se našlo nekoliko dečkiju većih od mene.
    Roda, žirafa, telefonski stup... samo su neki od epiteta kojima su me častili.
    Dok sam studirala u Zg-u nemali broj puta sam udarila glavom pri izlazu iz tramvaja.... i molila u sebi da nitko nije primjetio.
    Osjećala sam i osjećam poglede ljudi.
    Uvijek završava na mojim cipelama, ne, ne nosi potpetice, zbilja je visoka.
    Da ne pričam o uvijek prekratkim hlačama.
    Ljubite svoje šesne, prosječno visoke malce.
    Iz iskustva, dečki se obično ispruže oko drugog srednje.

  24. #24
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Moj Domagoj je najviši od dječaka (nepunih 9g) a visok je 146 i težak 36 kg, noga 37


    Leon je zato najmanji u vrtiću

  25. #25
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa

    i moj juraj je trenutno među nižima u razredu, ali obzirom da je lijep, pametan, a ima i šarma, i svega toga je već bojim se i sad svjestan, ko će s njim na kraj ako još i naraste
    Pa onda će biti kao A.! Ah, uspijeva se nekako...
    A ima 144-145, nogu 35-36, 8.5 godina, i nije najviši u razredu (trećaš), mislim da je negdje između 5. i 10. po visini (ne mjerim ja, nego me on svako toliko izvijesti). Ali ima i puno, puno sitnijih od njega. Neki djeca su sigurno 10-15 centimetara niža, tako da me čudi da je Ivar sa svojom visinom skoro najniži u razredu.

  26. #26
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    katajina, pa koliko si visoka?

  27. #27
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    A ima 144-145, nogu 35-36, 8.5 godina, i nije najviši u razredu (trećaš), mislim da je negdje između 5. i 10. po visini (ne mjerim ja, nego me on svako toliko izvijesti). Ali ima i puno, puno sitnijih od njega. Neki djeca su sigurno 10-15 centimetara niža, tako da me čudi da je Ivar sa svojom visinom skoro najniži u razredu.

    svake godine ga mjere vise puta, na obaveznom sportskom pregledu i na pregledu zbog uzimanja terapije za astmu. da ga mjerim doma uz ormar, posumnjala bi u svoja mjerenja.

    ima ih jos nekoliko sitnih ko on, tu su negdje u dlaku dvije, ali on slovi za najnizeg
    saljem ti na pp sliku razreda sa stranice skole

  28. #28
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    i, vertex, jel' ivar stvarno tako mali kako tvrdi njegova mama?

  29. #29
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    poslala ti sliku da oslobodim vertex odgovora

  30. #30
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    nisam gledala sliku ali ono kaj sam ja primijetila je da su stvarno veliki rasponi u visini među djecom iste dobi. F. je relativno visok za svoju dob a upoznali smo dečka koji je sta kao on a valjda za glavu viši. Isto tako jedna curica u vrtiću je bila stvarno sitna.

    Oko rasta fakat nema pravila. Ja sam prestala rasti valjda u 6om razredu, moja frendica je rasla još na faksu.

    Ja pak svojeg F. spuštam na zemlju kada se počne hvaliti kak je viši od nekog starijeg. Mislim da u je u dječjoj dobi stvarno teško procijeniti koliko će netko biti visok.

  31. #31
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    zrno narodne mudrosti

    visina na treci rodjendan puta dva - visina odraslog

    nisam provjeravala

  32. #32
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Pa Ivar je baš visok :shock:, ja se stvarno pitam kakav je to razred.
    Sve je to od piletine.

    Još malo na temu, moja pokojna baka bila je visoka nekih 150 cm, imala nogu br. 35 i često mi je pričala kako je u nižim razredima osnovne bila daleko najviša u razredu.

  33. #33
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    moj je buraz bio najmanji u razredu tam negdje do petog
    cak su ga slali doktorima kao neuhranjenog
    a vidiga sad - a ni mama ni tata nam nisu nesto krsni

  34. #34
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    a čuj, ova dvojica oko njega jesu neki dugonje, ovi ostali mi izgledaju tu - negdje, 1-2 cm razlike. :/

    ha, valjda su se složili slučajno. iako, i juraj je za sad među nižima, a po tablicama isto na gornjoj crti. možda su to japanske tablice?

  35. #35
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ta dvojica mu najbolji prijatelji, zato su se slozili tako

    ja isto mislim da te tablice jesu problem, da su zastarjele, da su djeca visa nego sto su bila prije. a mozda nisu, mozda je to lakse prihhvatiti nego da je moje nisko.

  36. #36
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    jel znas da je meni pedijatrica za lea zabrijavala da nesto ne stima u "proporcionalnosti" po krivuljama tezine i visine, tamo negdje oko druge godine (cca, moja memorija ima puno i povelikih rupa )

    i tako se ona nesto mrsti, brine, gleda, premjerava ga, komentira kako on njoj bas izgleda skladan i proporcionalan, pa joj opet nije jasno, pa nikako i nikako... i nagnem se ja preko stola i upitam: a jel ima neke veze sto su ovo krivulje rasta za - djevojcice??


    aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa daj drugu listu!!!! i onda je leo i prema krivuljama (blazenim) postao - proporcionalan

  37. #37
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Meni je ovo bilo fora, i H je cijelo vrijeme imao prijatelje bandere, pored kojih je izgledao kao malo niži miš , a sada, u SŠ kad je malo stasao, ima dva frenda da ih skoro može nositi u zubima.
    Je li to samo dobro raspoređivanje snage, ili ima tu nešto o zaštitničkom odnosu? U svakom slučaju, zanimljivo.

    Znam ja da su to Ivarovi Prijatelji, s velikim p.

  38. #38
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    katajina, pa koliko si visoka?
    A čuj, ima i viših od mene, 186 cm i 65kg prije prve trudnoće.
    Sada sam na 75kg pa više ne izgledam toliko smiješno .
    Moja sestra ima 180cm i taman je mogla naći hlače prave dužine.
    litala, narodna mudrost na svu sreću nije ( potpuno ) točna.
    Na svoj treći rođendan bila sam 105cm visoka, baka je prognozirala unuku od 210 cm

  39. #39
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    ja sam cijeli osnovnjak bila ili najvisa ili ona do.
    vidis me sad, visina stvarno nije nesto cime bi me mogla pohvalit

    nogu 35 ima i moja L. i uvijek, al uvijek se prodavacice u ducanu iscudjavaju kad cuju kolko je stara, a tolka nozurina (sva sreca pa je i relativno visoka, inace bi ko hobit izgledala)
    38,39 u nizim razredima osnovne? padunesvijest: odjednom mi se moje 40 stopalo cini malo i profinjeno

  40. #40
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Katajina, moja šogorica je visoka 184 i totalni je komad.

    Moji klinci su dosta visoki za svoj uzrast i mene to iskreno malo muči, jer je mm jaaako visok (preko 2m) i to mu stvara podosta problema u životu, em ga kralježnica muči, em je nespretan sa tako dugim ekstremitetima, em mu je svaki krevet kratak, em ne stane u svaki automobil ako ne digne koljena do ušiju, em nema odjeće za njega, nema cipela broj 50 itd...
    Strah me je da će ga sinovi sustići ili nedajbože nadmašiti. Ne bih to poželjela za svoju djecu. Eto, svatko ima svojih problema...

    Sa druge strane, moj je brat uvijek bio najmanji u razredu. U trećem srednje se počeo istezati, a u četvrtom dogurao do svojih 186-7.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    442

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    ja isto mislim da te tablice jesu problem, da su zastarjele, da su djeca visa nego sto su bila prije. a mozda nisu, mozda je to lakse prihhvatiti nego da je moje nisko.
    Koje tablice su dobre? Po tablicama koje ja nalazim, npr. ova od HZJZ http://www.hzjz.hr/publikacije/zdrav...tezina_sl2.htm moj sin je nizak ali nije ispod "normalnoga", prije neki dan je napunio 8 godina, visina 124, kg 23 , broj noge 32, skladno građen, to je na krivulji 25 percentila. Imamo sreće da u njegovom razredu imaju još dva tako malena dečka . A sad opet kad čitam visine vaše djece i to da je npr. Ivar (a visok dečko ) najmanji u razredu :shock: dolazim do zaključka da pratim krive tablice ?

  42. #42
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa
    Katajina, moja šogorica je visoka 184 i totalni je komad.

    Moji klinci su dosta visoki za svoj uzrast i mene to iskreno malo muči, jer je mm jaaako visok (preko 2m) i to mu stvara podosta problema u životu, em ga kralježnica muči, em je nespretan sa tako dugim ekstremitetima, em mu je svaki krevet kratak, em ne stane u svaki automobil ako ne digne koljena do ušiju, em nema odjeće za njega, nema cipela broj 50 itd...
    Strah me je da će ga sinovi sustići ili nedajbože nadmašiti. Ne bih to poželjela za svoju djecu. Eto, svatko ima svojih problema...

    Sa druge strane, moj je brat uvijek bio najmanji u razredu. U trećem srednje se počeo istezati, a u četvrtom dogurao do svojih 186-7.
    Vjerojatno te neću utješiti ( a ni sebe ) ali i ja i MM smo prerasli svoje roditelje!
    Niži, viši, bitno da su zdravi!
    Zašto mi smeta moja visina?
    Jer su je svi uvijek prenaglašavali, i to kao da je nešto nenormalno.
    Moju ljevorukost su svi smatrali normalnom pa do škole nisam ni znala da sam drugačija.

  43. #43
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    MM je do srednje bio najmanji, najsitniji, uvijek na kraju vrste
    u srednjoj se "razvukao" naglo i jako kratko dosegao visinu 185cm
    nije baš nešto, ali nije ostao mali
    (ovo nije baš nešto govori 182.5 visoka, isto levaja)

  44. #44
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    Mislim da se stara narodna mudrost odnosi na visinu na drugi rodjendan puta dva ( s tim sto svako dete ide +- par cm u odnosu na uslove zivota, bavljenje sportom...)
    Moje su devojcice bile visoke 90 i 89 cm na dugi rodjendan. S obzirom da su obe gradjom na mene, a ja sam dostigla zavidnih 180cm, moze biti da je ova verzija predvidjanja visine tacna...
    I jos nesto ( a propos odlozenog rasta), a opet iz licnog primera: kao devojcica uvek sam bila medju nizima, tek sam u osmom razredu pocela "ozbiljnije" da rastem, a rasla sam, bogumi, do svoje 24. -5. godine...

  45. #45
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Vishnja prvotno napisa
    tek sam u osmom razredu pocela "ozbiljnije" da rastem, a rasla sam, bogumi, do svoje 24. -5. godine...
    :shock:

    ja bi bogumi tako došla do 2 metra
    srećom stala sam početkom srednje
    u 8. razredu sam imala 178, kroz još 2-3 godine narasla 4cm i stala

    nisam gledala tablice, ali 9 godina i 140 cm mi se ne čini niti malo nisko
    to sve neki Čosići oko Ivara

  46. #46
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    očito je "razred" natprosječno visok , kod nas postoji jako velika razlika tako da moj sin izgleda kao djete iz 5. razreda ,a najniži kao prvašić ( niži je od Domagoja više od 20 cm, a ne 6 kao Ivar ),mislim da je definitivno problem proječnoj visini razrednih dječaka

  47. #47
    petraa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    259

    Početno

    Sin od moje prijateljice je bio među nižim dečkima u razredu dok ga nisu upisali na košarku. Sad je obratno.

  48. #48
    Zoila avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    u sredistu elferingeworta
    Postovi
    466

    Početno

    kosarka velis....razmisljala sam i ja o tome, da predlazem da ide na kosarku. no osim sto je moj sin bio totalno nezainteresiran (zanimaju ga samo nogomet i taekwondo) obeshrabrila me prijavnica koju su klinci dobili u skoli - treba upisati visinu dijeteta, i visine roditelja. i kazem, vec su neke cure u razredu mog dijeteta vise od mene

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •