Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 103

Tema: Pohvale osoblju Sv. Duha

  1. #1
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno Pohvale osoblju Sv. Duha

    u zadnje vrijeme su zaredale ruzne price sa sv. duha, pa je vrijeme za jedan lijep topic

    na sinocnjem porodu kloklo kao da su se poslozile sve sretne zvijezde. od jako susretljive dr. sirovec i ocinski ljubaznog dr. ilijasa, do mladih i talentiranih dr. davora i primalje zeljke (crne) koji su velikim dijelom zasluzni za prekrasno iskustvo ovog poroda, koje ce kloklo sigurno izbrisati traumu s prvog poroda...

    svi su bili ljubazni, nenametljivi, profesionalni i pristupacni. dr davor i primalja zeljka su sjedili na podu (!) pokraj kloklo koja je cucala i klecala na rucnicima. na stolicu/krevet smo ju prebacili tek u zadnjim minutama. nijedan trud nije provela lezecki. beba je rodjena potpuno bez intervencija, vodenjak je probusen tek kad se velikim dijelom rodio...

    samo par sati kasnije, rodila je i branka1, uz dr davora i drugu ekipu (dr vasilj i primalja mira, dr tadic i primalja maja). takodjer prekrasno iskustvo, uz puno postovanja i uvazavanja zelja rodilje. mogla je stajati, cucati, koristiti loptu...

    ne znam je li tako i drugdje, ali sad na sv.duhu mozete potpisati odbijenicu za intervencije (za razliku od bianco prihvacanja svih intervencija)

    nadam se da ovo nije bila samo sreca i dobra konstelacija zvijezda, nego da ima jos takvih mladih primalja i lijecnika, jer onda ima nade za nasa rodilista i mogucnost lijepog poroda u njima

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    jesi bila tamo ili :znatiželjni:

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno


    Ipak se kreće

  4. #4
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    da, bila sam s njom cijelo vrijeme

  5. #5
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    trnce me prosli od tvog posta...
    kako je dobro procitati ovako nesto

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    baš lipo obožavam lijepe priče s poroda...

  7. #7
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Svake pohvale za takvo osoblje i moje najveće želje da se tako i nastavi
    i da sve ovo navedeno nije iznimka nego da postane pravilo.

  8. #8
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Prekrasno.

  9. #9
    Matilda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na turneji
    Postovi
    3,233

    Početno

    Ovo je svakako lijepo čuti. :D

  10. #10
    nina14 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Mostar
    Postovi
    221

    Početno

    baš mi je drago pročitati ovakvo nešto

  11. #11
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    kako prekrasno :D
    čestitke

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Pridružujem se Felix-inom postu i velika čestitka kloklo

    Rodila sam na Sv. Duhu prije nepuna dva tjedna, bez intervencija, osim dripa zadnjih pola sata. Iako sam u boksu pod trudovima bila dosta dugo (oko 12h), nije mi ih bilo teško izgurati, uz povremene šetnje i skidanje sa CTG-a. Nisu mi prokidali vodenjak (sam je pukao na nekih 8cm otvorenosti), niti davali Dolantin, jer sam dobro podnosila trudove. Primalja se trudila da ne popucam; radila je masažu međice i stavljala komprese, tako da sam prošla tek s nekoliko površinskih šavova.

    Oporavak je kudikamo lakši nego prvi puta u Petrovoj prije dvije godine. Sjedila sam već drugi dan, i bila spremna poći kući

    Svake pohvale osoblju - od opstetičara, primalja do sestara s babinjača, svi su bili stvarno ljubazni i susretljivi

  13. #13
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ajde, drzimo fige da im i na babinjacama bude dobro.

  14. #14
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Zapravo je tako malo potrebno za promjenu i drago mi je da su Klo, Felix i branka svjedočile tome.

    Bravo za sve vas cure i za Sv. Duh!

  15. #15
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ajde, drzimo fige da im i na babinjacama bude dobro.
    prevelika je guzva i do podneva im jos nisu bili nasli smjestaj. kloklo je otisla (zgodno je biti bez savova nakon poroda ) do djecje sobe i dobila ga jedan sat na dojenje, da izbjegnu dohranu. nadam se da su sad svi zajedno
    cinjenica jest, i to stoji, da imaju premale kapacitete u odnosu na broj rodilja. :/

  16. #16
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ne zelim kvariti atmosferu, ali mislim da je vecina kritika na SD bila radi roominga, odnosa na odjelu babinjaca...

  17. #17
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ajde, drzimo fige da im i na babinjacama bude dobro.
    prevelika je guzva i do podneva im jos nisu bili nasli smjestaj. kloklo je otisla (zgodno je biti bez savova nakon poroda ) do djecje sobe i dobila ga jedan sat na dojenje, da izbjegnu dohranu. nadam se da su sad svi zajedno
    cinjenica jest, i to stoji, da imaju premale kapacitete u odnosu na broj rodilja. :/
    Mogu i misliti zasto... I ja bila tamo 2 puta i imam samo lijepe uspomene, osim vec opisane guzvetine. Sve ostalo bilo je 5+!

    Osoblju sve pohvale, a mami i bebacu !

  18. #18
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Ovo mi ulijeva toliko nade, da nemate pojma...

    Glava mi je na relaciji SD - VŽ - RI, jer pomisao da ležim na onim njihovim stolcima me užasava. Oduševio me ručnik na podu koji si spomenula.

  19. #19
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Ne zelim kvariti atmosferu, ali mislim da je vecina kritika na SD bila radi roominga, odnosa na odjelu babinjaca...
    Ne bih rekla većina, možda dobar dio.

    Forsiranje ležanja na onim polukrevetima, poticanje dripa i pain killersa...

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Felix- A koliko ste se prije založile da porod izgleda tako kako je izgledao?
    Je li nosila plan poroda, dogovarala s njima tijek poroda, ili je to njihova "procedura" porođaja koja će danas sutra zahvatit i mene bez da se moram izboriti za to?

  21. #21
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Mercedes prvotno napisa
    Felix- A koliko ste se prije založile da porod izgleda tako kako je izgledao?
    Je li nosila plan poroda, dogovarala s njima tijek poroda, ili je to njihova "procedura" porođaja koja će danas sutra zahvatit i mene bez da se moram izboriti za to?
    Sumnjam, ali ajde.

    Mene isto ovo pitanje kao Mercedes zanima. Nekako sam sklona vjerovati da je potrebno zauzeti čvrst stav i držati ga cijelo vrijeme poroda, da plan poroda i prethodni dogovori nemaju veze.

    Inače, žarko očekujem klokloinu priču s poroda.

  22. #22
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    donijela je plan poroda i odmah rekla da zeli bez intervencija (niti braunilu). dr sirovec je par puta ponovila da nema problema, da nece dobiti NISTA, da ne brine... plan poroda su stavili na vrh papira.

    mi smo se lijepo ponasale prema njima, oni su se lijepo ponasali prema nama.

    primalja joj je nakon poroda rekla da se sve moze dogovoriti ako su obje strane ljubazne i spremne na suradnju.

    pripomoglo je sigurno i to sto je bila noc, vikend, malo rodilja, i dosla je 9 cm otvorena.

    zaboravih reci da je tiskala dosta dugo u tom cucecem polozaju, i da je isla na krevet tek kad je glavica vec bila na rubu medjice, dakle stvarno u zadnji cas.

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno Re: Pohvale osoblju Sv. Duha

    Citiraj Felix prvotno napisa
    dr davor i primalja zeljka su sjedili na podu (!)
    Možda je ovo ključno za napisat u plan poroda "dok ja rađam, svi na pod!"

  24. #24
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Super da se stvari mijenjaju :D pa makar i samo u nocnoj smjeni.
    Meni je isto nocna smjena bila fenomenalna, bez ikakvog uplitanja, sve tiho i nenametljivo ... ali jutro/dan koji je uslijedio nakon toga je nesto totalno suprotno.

    Aktericama

  25. #25
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    pa nisu bebe blesave sto se najcesce radjaju po noci

  26. #26
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jako dobro

  27. #27
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Hoću ja roditi po noći...

    Ja planiram Sv.D., termin je kroz dva tjedna.

    Budem si plan poroda složila, onako što jednostavniji i pokušala doći što kasnije.

  28. #28
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    super! najezila sam se, prekrasno

    zelim ovakvu pricu i iz naseg rodilista
    iz svakog hr rodilista!

    :D

  29. #29
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Stvarno je prekrasno ovako nesto procitati

  30. #30
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    mi smo se lijepo ponasale prema njima, oni su se lijepo ponasali prema nama.

    primalja joj je nakon poroda rekla da se sve moze dogovoriti ako su obje strane ljubazne i spremne na suradnju.
    ajd fala bogu, niste me osramotile.

    drago mi je čuti da je sve išlo prema željama rodilje/a.

  31. #31
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj Felix prvotno napisa
    mi smo se lijepo ponasale prema njima, oni su se lijepo ponasali prema nama.

    primalja joj je nakon poroda rekla da se sve moze dogovoriti ako su obje strane ljubazne i spremne na suradnju.
    ajd fala bogu, niste me osramotile.

    :

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Lijepo je pročitati nečije zadovoljstvo....
    I ja sam bila zadovoljna sa oba poroda na SD i sa osobljem na porodu....
    Nezadovoljstvo mi je pričinio odjel babinjača i pedijatrijsko osoblje...
    Naravno ne svo...
    Ima par dobrih sestara a među njima se izdvaja jedna divna mlada sestra. Mislim da je rekla da ima 23 godine. Predivna sa bebama i mamama. Kad bi sve bile takve, boravak na SD bio bi milina....

  33. #33
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    super vijesti

    ja bi u malo vise detala o tome kako to da su tebe pustili unutra, to se sad moze?

  34. #34
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Naježila sam se! Koja dobra priča i savršeno iskustvo!

    A kad se sjetim kako su na meni prije četiri i pol godine na tom istom SD isprobali sve intervencije za koje je porodništvo ikada čulo, da ne spominjem nabrijanog, neljubaznog i bahatog dr. Blagajića koji je urlao na mene da šta imam šetati kad je red da sam zavezana za ctg i da mirno ležim i šutim, kao što se to jednoj rodilji pristoji...

    Što da kažem, veseli me pomak i nadam se da će uvažavanje želja rodilje postati standard.

  35. #35
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    super, tako mi je drago bilo ovo procitati

    nadam se da ce im i daljnje obitavanje u bolnici biti jednako lijepo.

  36. #36
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Super da se stvari mijenjaju :D pa makar i samo u nocnoj smjeni.
    Meni je isto nocna smjena bila fenomenalna, bez ikakvog uplitanja, sve tiho i nenametljivo ... ali jutro/dan koji je uslijedio nakon toga je nesto totalno suprotno.
    Isto ovako, ustvari noćne uopće nije bilo :/ , čistačica mi nosila kahlicu.
    A s novom smjenom sam dobila sve "popratne blagodati hr rodilišta" -- ne trebam spominjati koja je bolnica u igri.

  37. #37
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ja sam izgleda noću došla u neki paralelni univerzum

  38. #38
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    sva sam se naježila od ovakve vijesti!
    za branku sam znala (ona je rodila ujutro nakon izmjene smjena, čini mi se) ali sam nekako vjerovala da je tu prekrasnu i hrabru ženu pratila velika sreća...
    tako da mi ovo ipak daje jednu tinjavu nadu. Bravo!

  39. #39
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    drago mi je čitati ovakve vijesti :D
    ja sam rodila isto gore;na taj dio nemam zamjerki,al odjel babinjača i sestre (osim jedne mlade ) su horor
    valjda će i tu mic po mic doći do promjena

  40. #40
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    divno je čuti ovakve priče
    ja sam oba puta bila na SD - prvi put ne tako idealno (zadnjih 10min drip), ali niti ne traumatično, ali zato drugi put bez ikakve intervencije rodih u 10min 8)
    rađala sam po noći - jedna sestra mi je, kada sam išla na prvi porod, rekla kako su divni noćni porodi, kako se priroda za to pobrinula, nema smetnji, ž je opuštenija kada rađa pod okriljem noći

  41. #41
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    meda, bliska osoba neovisno o spolu je mogla i ranije biti na porodu. tako je maja prije dvije godine bila s egemamom, saradadevii prije par mjeseci s fridom.

    cinjenica jest da nam je pomoglo to sto smo imali protekciju jednog doktora (nije bio tamo). ali mislim da su napravili puno vise nego sto su 'morali' zbog te protekcije i uvjerena sam da bi slicno bilo i da smo dosle bez takve veze.

  42. #42
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    da dodam, nije rijec ni o kakvom mitu nego samo poznanstvu.

  43. #43
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    cinjenica jest da nam je pomoglo to sto smo imali protekciju jednog doktora (nije bio tamo). ali mislim da su napravili puno vise nego sto su 'morali' zbog te protekcije i uvjerena sam da bi slicno bilo i da smo dosle bez takve veze.
    Mislim da to nema veze s protekcijom, barem i dijelu poštivanja želja. Ja sam gore imala izuzetno 'jaku' vezu. Suma sumarum mog poroda - nijednu ružnu riječ nisam čula (rađala cijelu dnevnu smjenu), ali drip, epiduralna, nalijeganje na trbuh... Mišljenja sam da nisam imala dovoljno čvrsti stav što (ne)želim (mogla bih se opravdati činjenicom da je Jana uranila 3 tjedna, ali neću).

    Hoću reći, ti i kloklo ste došle s točno zacrtanim idejama, dapače zapisanim, naišli na 'dobru' smjenu, a ta je protekcija sigurno sveukupno doprinjela vrlo pozitivnom iskustvu. Hvala Bogu! :D

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    primalja joj je nakon poroda rekla da se sve moze dogovoriti ako su obje strane ljubazne i spremne na suradnju.
    Kako se ponašaju ako je rodilja "neljubazna"? Mislim da ponašanje primalje ne treba biti ičim uvjetovano, pogotovo ne žene koja trpi bolove i u tom trenutku je netko shvati da je neljubazna..

    cinjenica jest da nam je pomoglo to sto smo imali protekciju jednog doktora (nije bio tamo). ali mislim da su napravili puno vise nego sto su 'morali' zbog te protekcije i uvjerena sam da bi slicno bilo i da smo dosle bez takve veze.
    Da nije protekcije u toj bolnici, bi li isto došla roditi na SD?

  45. #45
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    jelka, slazem se. vidis po nekome da li je ljubazan i postuje te zato sto mora, a u sebi misli svoje, ili se tako ponasa jer mu je to normalno i tako bi se ponasao prema svakome.

    osim toga, branka1 je ujutro naisla na drugu smjenu (osim mladog dr-a s klokloinog poroda) i ima takodjer odlicno iskustvo.

    mercedes, isli bi sigurno na sv.duh.

    slazem se s tim sto si rekla za neljubaznost. lako je bilo nama kad smo naisli na ljubazan docek, nije nam bilo tesko biti ljubazne i smjeskati se. da smo naisle na hladan i bahat prijem, bi li nam ljubaznost pomogla? sumnjam. zato ovo vrijedi za obje strane, nije dovoljno da rodilja i pratnja budu ljubazne i pristojne.

  46. #46
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    super priča, prekrasan porod i kao što Sanja kaže veseli me pomak i nadam se da će uvažavanje želja rodilje postati standard.

  47. #47
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Imam jedno pitanjce.
    Je li istina da se na SD po novom ne dozvoljava rodilji da u rađaoni bude u svojoj spavaćici već isključivo u njihovima?

  48. #48
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    I moja je prijateljica rodila nedavno na Sv Duhu i potvrđuje sve napisano: na porodu joj je bilo super, doktori, sestre, svi su se s njom dogovarali i poštivali sve što je htjela (doduše, ona nije išla na prirodni porod bez intervencija, ali to je druga priča, glavno da je ona superzadovoljna). :D

    Ali babinjače su druga priča, isto se žalila na gužvu i neljubazno osoblje, nehuman način promicanja dojenja, slabu pomoć u tim prvim danima, prepuštenost sebi...

    Meni se čini da je u cijeloj priči najvažnije da postoje koraci nabolje i vjerujem da će se u doglednoj budućnosti ispraviti i drugi nedostaci

    Sretno svim novopečenim mamama

  49. #49
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    op. mamma Juanita:
    isprike medi na zabunom obrisanom postu

  50. #50
    india avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    383

    Početno

    jako jako sam sretna kad ovo čitam! mrak! veselim se lijepoj priči s poroda.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •