Otvaram ovu temu na novom pdf-u :D u nadi da ćemo tu razmjenjivati iskustva o uzgoju razno raznih biljčica na prozorskim daskama s našim klincima.

Luka se već neko vrijeme intenzivno oduševljava sadnjom svega i svačega. Kako nemamo nikakav grunt on po parkovima skuplja sve što može naći, kopa rupice i sadi to unutra.
Apsolvorali smo najjednostavniju sadnju kod kuće: pšenicu, grah i mahune. Neke smo mlade mahunice odnijeli u vrtić, druge su jednostavno prerasle posude i nismo dalje znali što bi s njima. Luka je inače super brižan prema svojim biljkama, više nego mama mu. Redovito ih zalijeva, okreće prema suncu kad se previše nagnu, pokriva kad se prozor otvori...

A sad naš problem:
Nedavno je od moje tete dobio sjemenke bosiljka koje smo posijali u plastičnu kutiju od kolača. Mislila sam da ništa od toga neće biti, ali niknulo je! :shock:

Ja sad ne znam kako dalje i što mi je činiti. Da ih rasadim? Kada se to radi? Koliko biljka mora narasti prije rasađivanja? U kakvu posudu – jel' dovoljna za početak plastična čašica?
Bosiljak je sad u ovom stadiju.

Koje su biljke dobre za ovakav uzgoj iz sjemena?
Sadite li vi išta s klincima?
Dojadi li im to nakon nekog vremena?