Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Tablica mnozenja-mrzim je

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno Tablica mnozenja-mrzim je

    Ali ono iz petnih zila.
    Jel vam znaju djeca tablicu mnozenja i jeste isli ono na klasicno bubanje. Kod nas u skoli su prvo ucili djecu ono 3x3, tri grupe po tri cvjetica ali sad sve to roditelji trebaju nauciti djecu tj tablicu a meni dodje da je pojedem.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    maksimir
    Postovi
    213

    Početno

    ja mislim da to klinci trebaju naučiti napamet i "rešetati" ih kad god ti se pruži prilika

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Igrajte memory.

    Krenete od jedne kartice, pa nadalje.

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja bih znala tablicu množenja i kad bi me netko probudio usred noći...ne bih znala di sam, ali tablicu množenja DA

    Mislim da nema druge nego naubati...
    A martina ideja mi se čini :D

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zaboravila sam napisati, prvo slazete kartice u red, pa prebrojite, a onda ih grupirate u retke i stupce.

  6. #6
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    lani, kad je A.počela učiti tablicu, to se činilo ko nemoguća misija
    a onda, malo, pomalo, sve sjedne na svoje mjesto, ne brini.

  7. #7
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    a ima i dosta fora u tablici mnozenja, to mozete da koristite i kao zanimljivost i kao pomoc pri pamcenju.
    npr. mnozenje sa 9.
    zbir cifara proizvoda je uvek 9:
    9*1=9
    9*2=18 (8+1=9)
    9*3=27 (2+7=9)
    9*4=36 (3+6=9)
    9*5=45 (4+5=9)
    9*6=54
    9*7=63
    9*8=72
    9*9=81...

    sa 9 isto ima fora npr. 9*6 = 60-6, 9*5 = 50-5...

    najteze je bilo da se zapamti 8*7 i jos neki, mislim 7*9, pa to izdvojite...

  8. #8
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    ida neki dan iz skole donijela papir s "trikom" za ucenje mnozenja brojem 9


    dignes ispred sebe svih deset prstiju. krenes im "davati" brojeve s lijeva na desno. kad ti treba, recimo, rezultat 9x7, sedmi prst spustis i onda "ocitas" rezultat - broj prstiju s lijeve strane su desetice, s desne jedinice i dobijes: 63


    meni su najgori bili 6x7 6x8 i 7x8

  9. #9
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ida neki dan iz skole donijela papir s "trikom" za ucenje mnozenja brojem 9


    dignes ispred sebe svih deset prstiju. krenes im "davati" brojeve s lijeva na desno. kad ti treba, recimo, rezultat 9x7, sedmi prst spustis i onda "ocitas" rezultat - broj prstiju s lijeve strane su desetice, s desne jedinice i dobijes: 63
    Na ovo sam naisla u knjizi "365 dana bez televizije".

    Moj stariji je sad u 2. razredu i jos nisu poceli mnoziti, ali on zna nesto i sam (pita nas, pa zapamti). Ide mi na jetra to njegovo mnozenje jer se zna grdo zeznuti u oduzimanju do 100 s prijelazom desetice, pa ga stalno spotam da treba prvo zbrajati i oduzimati, a tek onda mnoziti...

    Inace, uciteljica je na prvom roditeljskom najavila da ce dijeliti jedinice ako se ne bude znalo napamet. To mi je ok. Ako sad ne nauce, taj ce se problem vuci skroz dalje kroz cijelo skolovanje...

  10. #10
    LIMA avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    997

    Početno

    ...I ja sam je mrzila kad sam bila klinka, a sada metodu svoje mame uvijek spomenem na roditeljskom kada mi kažu kako nemaju vremena sjediti i bubati tablicu s djecom. Moja mama nije sjedila sa mnom već sam ja svagdje išla za njom i odgovarala tablicu. Sjećam se dobro da je bilo proljeće kada smo učili tm i sezona rada u vrtu, to proljeće sam provela u vrtu pokraj mame, a ona me ispitivala tablicu. Sada mi je to prekrasno sjećanje.

    Imate super knjigu "Matematika bez suza" namijenjena učiteljima i roditeljima gdje je dobro objašnjeno početno učenje matematike. Napisao ju je Mahesh S. Sharma, najistaknutiji svjetski stručnjak u radu s djecom s diskalkulijom. Tamo piše kako se neke stvari jednostavno moraju znati napamet, automatizirano, jer ako se računa nešto kompliciranije dijete se može izgubiti dok izračuna ovo jednostavno (malo sam spetljala ali nadam se da ste shvatili).
    Ja ne bih pribjegavala nikakvim trikovima, možda u početku da se lakše zapamti, a kasnije to samo komplicira život, lakše je da on zna "napamet" da je 9*5=45, nego da u glavi ili na prstima to redom prebraja.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Ja sam obožavala množenje, samo mi dijeljenje nije sjedalo
    Naš je miš tek prvi ali dobro dođu savjeti!
    Ideja za memory je mrak, jel tog ima za kupiti negdje ili da radimo od kartona?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    ja sam sebi rimovala zadatke koliko god sam mogla - npr. pitanje je 8 * 6 a ja odma sebi okrenem i otpjevam - šest put osam četrstosam - i dan danas tako

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj pikulica prvotno napisa
    Ja sam obožavala množenje, samo mi dijeljenje nije sjedalo
    Naš je miš tek prvi ali dobro dođu savjeti!
    Ideja za memory je mrak, jel tog ima za kupiti negdje ili da radimo od kartona?
    Ja sam mislila na igru memory, znas ono kad imas kartice u paru, pa podiezs po dvije, pamtis gdje su i skupljas parove.

  14. #14
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Kad sam ja bila mala, mama mi je napravila ploču 10x10 s označenih 100 polja i kartice na kojima bi pisalo 7x8, 6x3 i slično... i onda smo izvlačili kartice i prekrivali polja. Bilo mi je zabavno, a s tablicom nikad nisam imala problema.

  15. #15
    YosephK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj litala prvotno napisa
    ida neki dan iz skole donijela papir s "trikom" za ucenje mnozenja brojem 9


    dignes ispred sebe svih deset prstiju. krenes im "davati" brojeve s lijeva na desno. kad ti treba, recimo, rezultat 9x7, sedmi prst spustis i onda "ocitas" rezultat - broj prstiju s lijeve strane su desetice, s desne jedinice i dobijes: 63
    ovaj "trik" je zapravo jedna od osnovnih stari vedske (ne švedske, nego bas vedske!) matematike. ima puno, puno zgodnih fora sa tim. ALI - moja je preporuka ne djecu uciti tome. eventualno za one napredne, koji to usvoje, pa kao....."evo jedna zanimljivost"....inace ce se dogoditi da ce djeca stalno gledati tako na prste i nikad usvojiti gradivo kako treba. nek nauce na pamet. za pocetak.

    inace, evo vam jos jedna fora sa vedskom matematikom...... 106^2 to je znak za "na kvadrat", tj. 106*106)......to je zgodno pokazati u 8. razredu osnovne skole nakon sto uce kvadriranje. 106^2 = ...........106 + 6 (to je zadnja znamenka) = 112.........6^2 (zadnja znamenka) = 36...........rjesenje je 106^2 = 11236 upozorenje: ne vrijedi za sve.....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Moja Annabel je danas razvalila test mnozenja. :D :D
    Od 36 poena dobila je 36 tj 100%


    :D :D :D
    U testu je bilo mnozenje trocifrenih brojeva sa cetverocifrenim, pitanja u rijecima u kojima su morali i mnoziti i oduzimati i sabirati i sve u svemu ona je sve to razvalila.

    Ponosna mama

  17. #17
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    čestitam :D

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    8) :D

  19. #19
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Bravo!

  20. #20
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    svaka cast!!

    kad prije su dosli sa 3×3 na troznamenkasti×cetveroznamenkasti? nasi su sporiji (a nisu gluplji )

  21. #21
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    svaka čast annabel

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    svaka cast!!

    kad prije su dosli sa 3×3 na troznamenkasti×cetveroznamenkasti? nasi su sporiji (a nisu gluplji )
    Zato sam i napisala kakav je test bio u pitanju.
    Poceli su agresivno s mnozenjem prije mozda mjesec dana i ono poslije desetak dana 2brojax2broja da bi test u petak bio mnozenje cetverocifrenih i mjesanje mnozenja sa sabiranjem i oduzimanjem. Juce su se prebacili na djeljenje

    Imaj na umu da Annabel sad u 4 razredu uci matematiku 5 razreda a u mnozenje su ih postepeno poceli uvoditi u drugom razredu.

  23. #23
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Bravo, Annabel :D

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    163

    Početno

    Bravo curo!!! :D

    Inače mene je tata davio tablicu množenja prije svakog spavanja, ono naučili smo par brojeve i onda "dril"..... i tako da i dan danas kad nešto na brzinu zbrajam, množim, npr. 4+2=8 ili 3+3=9 jer ih automatski množim....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •