Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: bolovi u kuku...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno bolovi u kuku...

    Molim vas ako je itko imao ovakav "slučaj" da mi samo napišete šta mogu očekivat i kako ste funkcionirali...

    "Slučaj" je slijedeći: prošlu srijedu me počela bolit desna noga (16+3 tj tada),posebno bolno je naslanjanje na nju (izlazak iz kade,oblačenje, itd), mislila sam da će brzo proć da vjerojatno nije ništa strašno da bi mi jučer (17+1tj) na redovnom pregledu doktorica rekla kako je to uzrokovano prebrzim širenjem maternice koja stvara pritisak na kuk (navodno rijedak simptom). Međutim, nju je zabrinulo to što se bol javila jako rano i vjerojatno će mi do kraja trudnoće stvarat jake bolove i teškoće pri kretanju... Terapije nema osim tableta ali poželjno je počet ih uzimat šta kasnije.

    Naravno nije me imala s čim utješit jer utjehe u ovom slučaju nema. Bol prolazi treći dan nakon poroda... rekla mi je samo za slučaj jedne pacijentice sa jednoplodnom t!! koja je na posljednje preglede dolazila na štakama jer nije mogla hodat...

    Nemogu reć da nisam zabrinuta, prestravljena sam al zato želim čut još neko mišljenje tj. iskustvo jer se nadam da nije svima tako strašno...

    Trenutno sam dobila zabranu dužeg kretanja, tj. čim osjetim bol moram leć da je nebi preforsirala i izazvala pogoršanje... a to se svodi na cca. 3 minute hodanja jer me zaista jako brzo zaboli.

    Molim vas još jednom ako je itko imao ovakve simptome bar malu utjehu i vaše iskustvo...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    esslingen
    Postovi
    51

    Početno

    draga JoBe ,evo da te utješim ali samo malo i ja sam imala te užašne bolove,istina nešto kasnije ali znam kako ti je. nosila sam trojke i doktori su mi isto rekli da mi se maternica brzo širi.imala sam takve bolove da stvarno nisam mogla učiniti ni korak jedina sreča bila je da sam morala strogo mirovati u bolnici tako da sam u krevetu obavljala nuždu šta mi je bilo od svega najgore.imala sam osječaj da sam najgora trudnica na odjelu ali stvarno nisam izdržala te bolove pa su mi dali svaki dan po jedan paracetamol i to sam trošila do skoro kraja trudnoče.ali stvarno je istina kako svi kažu kada ugledaš svoju dječicu zaboraviš sve te bolove u sekundi zato stisni zube i idemo do kraja.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno

    Juli hvala, nije neka utjeha al pomaže kad znaš šta te čeka i kako može bit... kad su tebi počeli bolovi i jesu te samo radi toga stavili u bolnicu?
    Meni je uz to sad i povišen tlak, do sad mi je uvik bia nizak a odkad me počelo bolit povišen je (140/70). moram ga kontrolirat da vidimo jel reagira samo na bol ili je i inače tu... jesi ti imala problema i sa tlakom?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    u drugoj trudnoći imala sam i ja te bolove, samo je meni znala trajat tjedan dana, pa desetak dana ne, pa onda opet tjedan dana...
    tako je bilo u neka 3 navrata i onda je bol prestala.
    nadam se da će tako biti i kod tebe. to mi se događalo oko polovice trudnoće.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Bilo je trenutaka da sam jedva stala na nogu i šepala koliko me bolilo. Bol mi se širila od recimo trtice pa sve kroz nogu. ako sam više hodala bolilo je jako.
    Ali nisam koristila štake ni ti išta pred kraj trudnoće, malo istrpiš i to je to.
    Vozila sam auto sa 37 tjedana trudnoće i išla svakud.
    Bol je nestala kad sam rodila.
    Doktor mi je rekao da mi bebe pritišću neki živac i da će proći kad rodim...
    I sve je počelo ful rano već negdje sa 14,15 tjedana.... Kad mi je počeo rasti trbuh...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    57

    Početno

    Sundance i nitko ti nije rekao da moraš mirovat ili tako nešto?

    Ja radim i gibam se koliko mogu, kad zaboli stanem al nije to takva bol da je ne mogu izdržat... pa mi je i glupo stat doma stalno i štedit se a opet ispripadali su me da ako je budem forsirala da će kasnije bit gore tj. da će ranije počet jako bolit...

    Ne znam šta da radim jer ionako imam kila viška a budem li stalno stala doma i ležala bit će ajme...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •