Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 81

Tema: koliko su visoki i teški vaši osmogodišnjaci?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno koliko su visoki i teški vaši osmogodišnjaci?

    Eto, zanima me kakvi su prosjeci. moja kćerkica ima 8 godina, visoka je 134 i ima 39 (!) kg.
    Muku mučimo s kilogramima od njene 4. godine - pazimo na prehranu, redovito idemo na kontrole kod endokrinologa (ima problem s rastom dlačica). Međutim, jedno vrijeme je ok, a onda opet skoči 2-3 kg gore. Doktorica je rekla da na nikakve dijete, već održavati težinu jednakom kroz duže razdoblje, a to nam skoro pa nikako ne uspijeva. Malena je inače dosta aktivna, stalno na biciklu s društvom, u igri skrivača, lovice....Naravno, sad će toga biti manje zbog zime pa se bojim da će opet natući koju kilu.
    Kad ju pogledam, nije ona sad jaako debela, čak ne bi rekla da je debela, već bucmasta, ono, jača od svojih vršnjaka.
    Bojim se puberteta. da neće onda "po svom" (ili kao mama) samo jesti i "razići" se. Ili će se možda "razvući?"

  2. #2
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja ti preporučam izbaci svinjetinu i svinjske produkte iz ishrane, mislim vrijedi pokušati...
    Inače moja cura je pretanka u 9 mjesecu navršila 9 godina. 135 cm valjda ne znam točno i valjda 26 kg. Što bi ja dala da je malo jača, ali eto nije...možda bi ja trebala početi forsirati svinjetinu...zezam se...

  3. #3
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ovo je tema koju sam i sama htjela pokrenuti da vidim gdje u populaciji stoji moj frajerčić.

    On je visok 134 cm i ima 27,5 kg.

  4. #4
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    A. ima 144 ili 145 cm i 33 kg.

  5. #5
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    dečko- za visinu ne znam, težina 33 kg i malo je jači (nije debel, nego onak nabijen).
    na trbuhu ima celulit valjda na mamu

  6. #6
    Rebbeca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagorje zeleno
    Postovi
    871

    Početno

    Moj sin je visok 140 cm, težak 32,5 kg. Uskoro će 8,5 god.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Ja ti preporučam izbaci svinjetinu i svinjske produkte iz ishrane, mislim vrijedi pokušati...
    Inače moja cura je pretanka u 9 mjesecu navršila 9 godina. 135 cm valjda ne znam točno i valjda 26 kg. Što bi ja dala da je malo jača, ali eto nije...možda bi ja trebala početi forsirati svinjetinu...zezam se...
    svinjetinu uopće ne jedemo. piletina, puretina...
    vjeruj mi, znam sve što trebam znati, ali je teško pretočiti u stvarnost. Mala voli jesti, a uvijek iskoristi priliku kad je kod nekog pa se najede bomona, čipsa, smokića, čak sam je jednom ulovila da je nakon našeg ručka još jela kod susjeda koji su kasnije jeli. Koma! KAO da je to jače od nje.
    Milijun razgovora, motivacije, ne znam ni sama više šta, ali - ne ide.
    Iskreno se nadam da će se to u pubertetu nekako ispraviti samo od sebe.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    N baš nema 8 nego je pred koji dan napunio 7, visok 133 ima 25 kilca, ne mogu reći da je mršav, prije da je visok i tanak.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    a joj, moja kćer prednjači u kilama :/
    Da li ima još tko ovdje, a da isto ima problema s kg svog djeteta?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Sonja će uskoro 8 godina ima 25/26 kila i 134/135 visoka.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    61

    Početno

    Moja je 1,34 visoka i varira između 31-32

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    u sobi
    Postovi
    16

    Početno

    Moj ima 8,5 god. i ima 26 kg, među najvišima u razredu...pa ta mršavost još više dolazi do izražaja.Igra u klubu svaki dan nogomet i ima dobar apetit.

  13. #13
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Još nema 8 godina (malo fali!): visina 139 cm, težina 30 kg.

  14. #14
    japanka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    na rubu znanosti
    Postovi
    859

    Početno

    mi smo za par dana stari 9 godina, ali još spadamo tu
    visoka 152 :shock: , teška 35 kg

  15. #15
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Smajlić a što je sa paštetom i šunkom, narescima i sličnom?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Smajlić a što je sa paštetom i šunkom, narescima i sličnom?
    salame ne kupujemo nikakve, trudim se da kuham po prindipu odvajanja namirnica, odnosno ne miješati ugljikohidrate i bjelančevine. Znam da u školi pojede paštetu ili hrenovku, ako je na jelovniku.
    U biti ne bi smjela biti uopće bucka, jer je jako živahna i aktivna. ali moram reći i da može pojesti dosta velike količine, što isto polako smanjujemo. već sam (barem mislim) sve isprobala, te bi zato molila ako itko ovo čita i ima /imao je sličan problem, da mi se javi, savjetuje.

  17. #17
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno Re: koliko su visoki i teški vaši osmogodišnjaci?

    Citiraj smajlić prvotno napisa
    Eto, zanima me kakvi su prosjeci. moja kćerkica ima 8 godina, visoka je 134 i ima 39 (!) kg.
    Muku mučimo s kilogramima od njene 4. godine - pazimo na prehranu, redovito idemo na kontrole kod endokrinologa (ima problem s rastom dlačica). Međutim, jedno vrijeme je ok, a onda opet skoči 2-3 kg gore. Doktorica je rekla da na nikakve dijete, već održavati težinu jednakom kroz duže razdoblje, a to nam skoro pa nikako ne uspijeva. Malena je inače dosta aktivna, stalno na biciklu s društvom, u igri skrivača, lovice....Naravno, sad će toga biti manje zbog zime pa se bojim da će opet natući koju kilu.
    Kad ju pogledam, nije ona sad jaako debela, čak ne bi rekla da je debela, već bucmasta, ono, jača od svojih vršnjaka.
    Bojim se puberteta. da neće onda "po svom" (ili kao mama) samo jesti i "razići" se. Ili će se možda "razvući?"
    Kao da sam ja pisala.

    Mopja djevojčica je nešto višlja, ali ima jednako kilograma. A osim dlačica, počela su joj i prsa bujati. Ja se prilično loše nosim s tim, morat ću se pozabaviti i educirati. :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno Re: koliko su visoki i teški vaši osmogodišnjaci?

    Citiraj Rene2 prvotno napisa

    Kao da sam ja pisala.

    Mopja djevojčica je nešto višlja, ali ima jednako kilograma. A osim dlačica, počela su joj i prsa bujati. Ja se prilično loše nosim s tim, morat ću se pozabaviti i educirati. :/
    Konačno mama sa sličnim problemom
    nekako mi je lakše...jer i ja se teško nostim s tim.

  19. #19
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    nemam pojma koliko je B visok, tezak je 30 kg.

    iz pozicije nekog tko je od djetinjstva "jaci" - mislim da su vasa djeca premalena da bi se opterecivala svojim kilama. To ne znaci da ne treba voditi racuna o nacinu prehrane, ali na nacin da cijela obitelj promijeni navike, da se kuha zdrava hrana, ne kupuju grickalice, sokovi i sl. Prevelika rasprava o svemu tome, posebice ukoliko je dijete izlozeno svim oblizekama a ocekuje se da se samo kontrolira - vodi samo nezadovoljstvu sobom.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa
    nemam pojma koliko je B visok, tezak je 30 kg.

    iz pozicije nekog tko je od djetinjstva "jaci" - mislim da su vasa djeca premalena da bi se opterecivala svojim kilama. To ne znaci da ne treba voditi racuna o nacinu prehrane, ali na nacin da cijela obitelj promijeni navike, da se kuha zdrava hrana, ne kupuju grickalice, sokovi i sl. Prevelika rasprava o svemu tome, posebice ukoliko je dijete izlozeno svim oblizekama a ocekuje se da se samo kontrolira - vodi samo nezadovoljstvu sobom.
    Moje dijete nije izloženo nikakvim oblizekima. Niti kupujemo grickalice, niti sokove (osim za rođendan). Znam sve što trebam znati, ali je to teško pretočiti u stvarnost. Ne bih htjela sada da ova rasprava ode krivim smjerom, moje dijete je jednostavno sklono debljanju, a ja sam tu da je usmjeravam i pomognem joj da to ne poprimi prevelike razmjere.
    Zanimalo me i kakvi su prosjeci djece te dobi, tek toliko da vidim koliko bi otprilike trebali imati kg....ja bih bila najsretnija kada barem godinu dana ne bi dobila ništa na kilaži.

  21. #21
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ne zelim komplicirati ali, naravno da ce dobiti - dijete raste!
    ako si sigurna da ste sve dobro postavili onda cemu zamarati se na taj nacin, zasto vam sve to skupa tako tesko pada? Ako je dijete sklono debljanju onda najbolje sto mozete naciniti za nju jest nauciti ju da voli sebe i bude sigurna u sebe, kako god izgledala. Jer, ona sigurno osjeti cinjenicu da se tesko nosite s njezinim kilama (kako je netko rekao, ne nuzno ti) i to sigurno ne u pozitivnom kontekstu.

  22. #22
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    nekih 132cm i 30kg

    smajlić očito sve radiš ok ali ona voli jesti i zato se deblja
    a kako pomoći neznam ja sam bila dijete koje je moglo pojesti 2ručka
    za redom ali se s godinama to normaliziralo pa sam čak neko vrijeme bila i premršava(bez dijete)
    možda da joj probate usaditi naviku kad poželi jesti prvo neka popije čašu vode

  23. #23
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    I ja sam bila debelo dijete i obožavala sam jesti ( i danas uživam u jelu, uostalom). U pubertetu sam izrasla u vitkicu, poslije dobila nekoliko kila, ali u principu sam cijeli odrasli život oko idealne težine, bez dijeta i zamaranja prehranom (ali uz dozu samokontrole).
    Znam da se danas preporuča briga i poduzimanje mjera kad su djeca debela, i nisam stručna da bih tome proturječila. Samo želim reći da je za mene bilo fenomenalno što se moji nisu nimalo zamarali mojm težinom, hrana i smanjivanje količine nikad nije bila tema. Ja sam znala da sam bucka, malo mi je smetalo (najviše što mi je bilo teško trčati), ali sam imala jako pozitivnu slik u sebi. Vjerujem da me zbog toga nisu ni zadirkivali zbog težine, odnosno rijetki su pokušali, ali kako mene nije diralo, ne bi to ponavljali.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    1,942

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa
    I ja sam bila debelo dijete i obožavala sam jesti ( i danas uživam u jelu, uostalom). U pubertetu sam izrasla u vitkicu, poslije dobila nekoliko kila, ali u principu sam cijeli odrasli život oko idealne težine, bez dijeta i zamaranja prehranom (ali uz dozu samokontrole).
    Znam da se danas preporuča briga i poduzimanje mjera kad su djeca debela, i nisam stručna da bih tome proturječila. Samo želim reći da je za mene bilo fenomenalno što se moji nisu nimalo zamarali mojm težinom, hrana i smanjivanje količine nikad nije bila tema. Ja sam znala da sam bucka, malo mi je smetalo (najviše što mi je bilo teško trčati), ali sam imala jako pozitivnu slik u sebi. Vjerujem da me zbog toga nisu ni zadirkivali zbog težine, odnosno rijetki su pokušali, ali kako mene nije diralo, ne bi to ponavljali.
    hvala ti na ovim riječima! Moja kćer je puna samopouzdanja i to mi je fenomenalno. Nju kile za sada ne sputavaju zaista ni u čemu, osim možda kad ne može baš sve obući što joj se sviđa. U biti sam ponosna na nju, jer ja sam bila čista suprotnost - samopouzdanja ni mrve. Želim joj da takva i ostane, ne želim ju stavljati pod nikakav pritisak, želim joj da bude sretan i zadovoljna sa sobom....nadam se da će se u pubertetu stvari riješiti na pozitivan način.

  25. #25
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mislim da se ne trebaš previše emotivno opterećivati kćerinom težinom, ali isto tako i da prije puberteta moraš mijenjati njezine prehrambene navike.

  26. #26
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Moj ima 8 g i 5 mj, visok je 136 i ima 27,5 kg.

  27. #27
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    141 cm i 26,8 kg sa 9 godina i 2 mjeseca. Narasla je...super, ali kile idu prije meni nego njoj.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    135

    Početno

    Sa zadnjeg vaganja i mjerenja na Srebrnjaku:
    133 cm i 31 kg

  29. #29
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    8 godina i 11 mjeseci-znači idući mjesec slavimo 9. roćkas.
    Visoka je oko 130 cm i teška 25 kg, nosi cipele broj 32.
    Moja je ženska prema svima palčica.
    Sad se ja brinem da zaostajemo.

  30. #30
    nunu

    Početno

    Citiraj Smajlić prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, zanima me kakvi su prosjeci. moja kćerkica ima 8 godina, visoka je 134 i ima 39 (!) kg.
    Muku mučimo s kilogramima od njene 4. godine - pazimo na prehranu, redovito idemo na kontrole kod endokrinologa (ima problem s rastom dlačica). Međutim, jedno vrijeme je ok, a onda opet skoči 2-3 kg gore. Doktorica je rekla da na nikakve dijete, već održavati težinu jednakom kroz duže razdoblje, a to nam skoro pa nikako ne uspijeva. Malena je inače dosta aktivna, stalno na biciklu s društvom, u igri skrivača, lovice....Naravno, sad će toga biti manje zbog zime pa se bojim da će opet natući koju kilu.
    Kad ju pogledam, nije ona sad jaako debela, čak ne bi rekla da je debela, već bucmasta, ono, jača od svojih vršnjaka.
    Bojim se puberteta. da neće onda "po svom" (ili kao mama) samo jesti i "razići" se. Ili će se možda "razvući?"
    ajme, isto kao i kod moje kćeri, ima li tko kakvih savjeta što učiniti, bojim se da ju u školi ne počnu zafrkavati , djeca znaju biti okrutna...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    187

    Početno

    mi imamo 8 godina, visina oko 1,40, kile oko 45.
    pokušavamo nenapadno paziti na prehranu, ali,... i njegov tata je u toj dobi bio bucko.
    žao mi je što ga znaju zezati i to ne vršnjaci, nego stariji. ja na to poludim i branim ga.
    trudim se učiti ga da je bitno da je on zadovoljan sa svojim tijelom i da se ne obazire na tuđe komentare. a ako ga smeta, mogu mu pomoći da to riješi.
    gledam da se kreće što više i to je to.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    530

    Početno

    Moj sin ima 8 godina, visok je nekih 135cm, a težak 27.7kg, izgleda mršavo, ali on je oduvijek takav, tako da se ne uzrujavam.

  33. #33
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    JA cu bas svojega sutra ismjeriti i izvagati.On izgleda ko pauk, mrsav sa dugim nogama i rukama. Jede ok, ali mi izgleda jako mrsav. Ali redovito ide na sportske preglede i nikada nisu napomenuli da je mrsav...

  34. #34
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    Bas jucer smo bili na sportskom pregledu i ima 134 cm i 26 kn. Kaze doktorica da je malo mrsaviji, ali nista zabrinjavajuce.
    Mene cudi sto je tako mrsav, jer zbilja dobro jede. Ali ni slatkise i grickalice, vec "pravu" hranu.

  35. #35
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    Podižem temu - zanima me da li ima još majki (ili očeva) koji su zabrinuti zbog enormnog predpubertetskog rasta svoje djece?
    Moja cura s 8,5 ima 38 veličinu noge, a neki dan sam skoro pala u nesvjest kad smo se vagnuli nakon ljetovanja i ima 39 kg.
    Tu je i pojava znojenja, dlakavosti, rast prsa...Ima li tko slične "probleme"?

  36. #36
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Moja starija je mrvica u svakom smislu, po visini je predzadnja u razredu, visoka je 126, ima 20,5 kg, nogu br 31/32.
    Imat će 8 godina za mjesec dana.
    Ja muku mučim s kilama od kad se rodila, ali u obrnutom smislu- nikak ih natuć.
    Skoro smo dobili odgodu na pregledu za 1 razred jer je imala 16,5 kila, a donja granica je 18....
    Ja i dan danas njene kile važem u smislu grama- 20,200...20,450
    Ne znam što je veća muka.

  37. #37
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    Dijete mi raste ko kvasac - ali izgleda da nitko nema nikakav sličan problem....

  38. #38
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    E. je izmedju 8. i 9. godine intenzivno rasla, od nekih 130i nesto, sad ima 9g+2tjedna i mislim da je visoka 146 cm (morala bih izmjeriti) i ima 32 kg. Visoka, ali misicava/zilava.

    Javih se na ovu temu jer njena najbolja prijateljica ima isti problem kao i tvoja curica, a postali su ga svjesni bas negdje u dobi od 8 godina (ranije su mislili, izrast ce). Ona je visoka (nekih 4-5 cm je niza od moje), ali ima 42 kg.

    Pedijatrica ju je stavila na dijetu prilagodjenu dobi, medjutim nikako ne uspijeva izgubiti kilograme, iako su je u medjuvremenu upisali na sportsku aktivnost. Padne nekoliko kg, pa onda opet gore. Voli cokoladu i sendvice, ne jede (ne da ne voli, izbjegava jesti u globalu) voce i povrce. Takodjer, ruca kod bake. Baka je svjesna potrebe za dijetom, ali 'omaknu' joj se kolicine.... Tako da dijeta u njenom slucaju bas i ne pomaze.

    Ali svakako bi trebalo smanjiti kolicine, nekako navesti da se jede voce i povrce, da se smanji kruh, nezdravi ugljikohidrati i slicno. I povecati kretanje.

    A sto se tice predpuberteta... Hm, primijetila sam da se znoji, dok npr. ranije to uopce nisam primjecivala (roba ne bi promijenila miris nakon neke aktivnosti, sada onako, da. Pocela me zicati roll-on ). Prsa pomalo, ono - naziru se. Predpubertet najvise vidim na promjeni karaktera.

  39. #39
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    moja curka ima 39 kg - jede voće i povrće (čak i ono koja druga djeca ni za živu glavu - blitva, špinat, poriluk), nije neki mesojed - više svejed - jede normalno bez problema i ovako je jela odmalena - ali bila je do pred godinu dana štrklja (rebra su joj se vidjela) - a sad je bomba...non stop je u pokretu - jer živimo u takvom okruženju da se djeca puno igraju vani...žao mi ju stavljati na dijetu - jer više manje ima normalan život....

  40. #40
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Citiraj Smajlić prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, zanima me kakvi su prosjeci. moja kćerkica ima 8 godina, visoka je 134 i ima 39 (!) kg. "
    cura upravo navršila 8; 131cm, 25kg

  41. #41
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Moja je 8 godina i 7 mjeseci. Visoka negdje oko 145cm (nije točno zapamtila na tjelesnom) i ima 30kg. Meni je ona ogromna! U prvi razred je krenula sa 24kg, sad mi se čini da će uskoro moju odjeću nositi! Ali ima i viših i većih cura u razredu! Trenira plivanje pa se kile na njoj niti ne skuže.
    Sa znojenjem nema problema.
    Baš je nedavno bilo na Dr.Ozu kako djevojčice sve ranije ulaze u pubertet čemu je naravno kriva prehrana.

  42. #42
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    Citiraj zmajica prvotno napisa Vidi poruku
    Moja starija je mrvica u svakom smislu, po visini je predzadnja u razredu, visoka je 126, ima 20,5 kg, nogu br 31/32.
    Imat će 8 godina za mjesec dana.
    Ja muku mučim s kilama od kad se rodila, ali u obrnutom smislu- nikak ih natuć.
    Skoro smo dobili odgodu na pregledu za 1 razred jer je imala 16,5 kila, a donja granica je 18....
    Ja i dan danas njene kile važem u smislu grama- 20,200...20,450
    Ne znam što je veća muka.
    moja isto ovako, samo ima već osam i mjesec dana- minijaturna je

  43. #43
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    e, da- zaboravih napisati da jede kao hobit- dva doručka, dva ručka....

  44. #44
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj Adrijana prvotno napisa Vidi poruku
    Moja je 8 godina i 7 mjeseci. Visoka negdje oko 145cm (nije točno zapamtila na tjelesnom) i ima 30kg. Meni je ona ogromna! U prvi razred je krenula sa 24kg, sad mi se čini da će uskoro moju odjeću nositi! Ali ima i viših i većih cura u razredu! Trenira plivanje pa se kile na njoj niti ne skuže.
    Sa znojenjem nema problema.
    Baš je nedavno bilo na Dr.Ozu kako djevojčice sve ranije ulaze u pubertet čemu je naravno kriva prehrana.
    moja je ogromna - sad imamo isti broj cipele - a ima 8 i pol godina

  45. #45
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    Moj je perolaka kategorija, 8 god, 121, 20kg, ali kako kaže prof.D. nema brige..., cipele br. 32
    oduvijek je sitniji,a jede kao ptičica.Dakle,muke po hrani su nam poznate

  46. #46
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    da li dijete koje definitivno nije preolaka nego teška kategorija - treba izlagati dijetama?

  47. #47
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj ambrosia prvotno napisa Vidi poruku
    da li dijete koje definitivno nije preolaka nego teška kategorija - treba izlagati dijetama?
    Dijete te dobi se ne izlaže dijetema, nego treba voditi brigu da se pravilno hrani i ne jede sranj*. Čekaš da se izduži, ali da ne dobiva na kilaži.
    (Osim kod nekih stvarno ogromnih kilaža).

  48. #48
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    i mi imamo sličan problem.
    Ima 7 godina visko je otprilike 135 i zadnji put kad se vaga je imao 39kn.
    Na lječničkom za školu je imao 35kg, a to je bilo krajem 5 mjeseca.
    Znači da je za nekih 4 mjeseca natukao 4kg i to je bilo ljeto i večinu vremena je bio vani.
    Sve se bojim kak će biti sad preko zime.
    Voli jesti ali naravno voli jesti više nezdravo nego zdravo.
    Recimo bolonjeza bi moga pojesti 2 tanjura, a kad je kelj i poriluk onda gladuje.
    I njemu je veliki problem kad nešto voli onda si ne zna mjeru.

  49. #49
    ambrosia avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    259

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Dijete te dobi se ne izlaže dijetema, nego treba voditi brigu da se pravilno hrani i ne jede sranj*.
    JA oduvijek pazim što jede - do te mjere da je hrenovke vidjela prvi puta u vrtiću i nažalost su joj se svidjele. A hamburger je zagrizla i pljunula na nekom McDonalds rođendanu...dakle sve predispozicije su tu - a ona se samo širi...

  50. #50
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    ambrosia, od nečeg se očito širi, bez obzira koliko tebi to zvuči čudno.
    Ne buja od zraka.
    Pretpostavljam da dobar dio vremena provodi izvan kuće (u školi), kako možeš znati točno što i koliko tamo pojede.
    Možeš joj ti doma dati najzdraviji ručak na svijetu, ako ona u školi iz automata izvadi (karikiram) pola litre cole i torbu slatkiša.

    Da li si 100% sigurna što pojede u školi i kod prijateljica?

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •