Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: hemeroidi

  1. #1
    leptiric_zg avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    238

    Početno hemeroidi

    ima li itko kakav savjet za hemeroide a da je riješio prirodnim lijekom?? Molim vas... riječ je o nutarnjim hemeroidima...

  2. #2
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Faktu mast, možda, ali bojim se da unutarnji neće otići tek tako.

  3. #3
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Faktu mast nije prirodna Hemopropin je...

  4. #4
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Mislila sam, može se uzeti bez recepta, a i ima aplikator.

  5. #5
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Može se i krema je jako dobra, ali mislim da se ne smije koristit u trudnoći

  6. #6
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    U toj je situaciji zapravo najpametnije otići proktologu barem (ako ne na kolonoskopiju), na rektalni pregled (nekih 20 cm završnog dijela crijeva). Ja muku mučim s tim već godinu dana i još se nisam usudila otići na pregled (a sigurno su ili unutarnji hem. ili polipi, Faktu ne pomaže).
    Sad čekam da mi prođe IVF, ako ne bude trudnoće, odmah doktoru :/

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    Možda pomogne i Hadensa mast, nabavlja se u ljekarni na Dolcu

  8. #8
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Meni je pomoglo tuširanje guze ledenom, ledenom vodom nekoliko puta na dan i kombinacija nevenove masti i kantarionovog ulja. I puno juhica, jogurta i lana za probavu, da ti stolica bude mekana.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    199

    Početno

    Ne znam šta kaže priroda , ali kad faktu , hemopropin i slični nisu pomagali mr u ljekarni mi se smilovala (jer sam u 7 ujutro stajala pred vratima) i dala mi ultraproct mast i čepiće iako se to navodno prodaje samo na lj.recept. sadrži kortikosteroide i ne smije se dugo mazati, ali to je jedino bilo učinkovito.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj arilu prvotno napisa
    Meni je pomoglo tuširanje guze ledenom, ledenom vodom nekoliko puta na dan i kombinacija nevenove masti i kantarionovog ulja. I puno juhica, jogurta i lana za probavu, da ti stolica bude mekana.
    Ovoliki potpis!
    Ako pitaš prirodu, onda je to to!
    Nema greške, niti kontraindikacija.
    Jedino što u trudnoći ne smeš baš puno lanenih semenki

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb/Maksimir
    Postovi
    40

    Početno

    Muku mučim sa hemoroidima...makar koristim mokre maramice...i ponekad kreme za hemoroide...
    :/

  12. #12
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja sam mislila kako ću ovu trudnoću proći bez hemeroida. uf kako sam se grdno privarila.
    već su mi ogromni.
    probava mi je ajme, opstipacije užasne, a obavit "posao" je gore nego bilo koji porod.
    svaki put izađem iz wc mokra ko voda i plačući koliko me boli.

    nakon prve trudnoće kad su mi pri porodu izašli hemoroidi veličine 2/3 prsta uzela sam u nekoj biljnoj ljekarni mast baš za hemoroide. neku no name. i blaženi onaj ko je napravio. u tri dana mi se sve povuklo. sutra je idem opet kupit samo se nadam kako je još uvik prave.

  13. #13
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Loryblue, pokušaj se sjetiti svako jutro natašte popiti iscjeđenu naranču ili limun s malo tople vode i medom. To će ti sigurno pomoći za uredniju probavu, a ona je najbolji lijek protiv hemeroida.

    A oko tebe raj travara!! Blago tebi.
    Evo i jednog recepta koji me je nedavno potpuno rješio hemeroida.
    Zagrije se decilitar maslinovog ulja, pazi da ne iskipi, i onda se njime prelije žlica cvjetova kamilice. Iscjedi, umiješaj žumanjak i drži u frižideru. Maži što češće, može stajati 5 dana.

  14. #14
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj lucij@ prvotno napisa
    Loryblue, pokušaj se sjetiti svako jutro natašte popiti iscjeđenu naranču ili limun s malo tople vode i medom. To će ti sigurno pomoći za uredniju probavu, a ona je najbolji lijek protiv hemeroida.

    A oko tebe raj travara!! Blago tebi.
    ah možeš mislit travarskog mi raja u splitu kad svi traže travare uokolo splita

    mene je u prvoj trudnoći spasila voćna kobasica, a sad je nikako napravit jer mi željezni mlinac nije u st-u pa ne mogu samlit voće.
    plastičnim mlincom se ne može, a ide ovako.
    20dkg suhih smokava, 20 dkg suhih šljiva, 20dkg grožđica. sve to samlit i u to dodat 4dkg seninog lišća (točno toliko je pakovanje u apoteci). dobro izmijesti rukama i razvaljat u kobasicu koja se umota u alu-foliju i drži u frižideru. svako jutro pojed na tašte fetu te kobasice i popit čašu mlake vode.
    mene je spasilo. probava bila super. ali mi je prošlo pola trudnoće u mukama dok nisam napravila spasonosnu kobaju.

    p.s. pitala sam ginekologa za senino lišće i je li može naškodit u trudnoći, a on poludio od smija. kaže nema šanse. doslovno mi je kazao: kad bi senino lišće izazivalo pobačaje sve one koje žele prekinit trudnoću tankale bi se seninim lišćem.

  15. #15
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    O, pa nisam vidjela da si se "napokon vratila kući"! Mislila sam da si još u Ljubuškom. Drago mi je zbog tebe!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    Nakon drugog poroda dobila sam jako bolne hemeroide, boljelo je više nego sam porod. I jedino što mi je pomoglo bio je HAMAMELIS - sprej (potpuno prirodan). Kupljen u Bio centru i N. Zagrebu, no mislim da ga ima i u Bio&Bio trgovinama.

    A što se urednije probave tiče, sjemenke zlatnog lana su zakon!

  17. #17
    abonjeko avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,121

    Početno

    Kažu - puhova mast (ovo je rekla-kazala recept, ali vrijedi pokušati)....otac mi je lovio puhove ove jeseni/zime pa je skupio mast s puhova...mora biti neobrađena jer se otopljena više nikada ne vraća u kruto stanje (već postaje ulje)...evo, kaže mi je da će nam baku spasiti tom mašću! Ako netko može provjeriti informaciju - može biti zlata vrijedna (po zdravlje)!

  18. #18
    sade_74 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    uz dravu
    Postovi
    219

    Početno

    ja to rješavam isključivo sa nevenovom masti dr.theissa. vjerovatno je dobra i koja druga, ali ne baš neka tipa iz DM-a. 3-4 dana mažem ujutro i naveče i nestanu potpuno. inače, pojavljuju se kad sam pod velikim stresom.

  19. #19
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    cure, jel bio tko nedavno na operaciji hemeroida? mučim se godinama s njima i stalno odgađam tu operaciju, ali sad sam odlučila da idem. iako još dojim, ali čim prestanemo...
    čitala sam malo i ima puno nekih novih metoda - thd, nal, ral??!!
    zanima me i da li je netko bio privatno, ali na uputnicu?
    pretpostavljam da po bolnicama još uvijek rade one klasične operacije koje su ipak invazivnije, a i kažu da su češći recidivi.
    prema opisima simptoma, mislim da sam na 3.stupnju :/

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2016
    Lokacija
    Metković
    Postovi
    173

    Početno

    Pedicream krema za noge (malo smijesno zvuci al je provjereno) od Justa. Ima i neki balzam al nisam probala a za kremu provjereno djeluje..ima zena koje dilaju s njihovim proizvodima a ima i na njuskalu vidila sam tipa 25kn..

  21. #21
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    već nekolicini frendica radila sam slijedeću kombinaciju: kantarionovo ulje + et. ulje čempresa (najbitnije) + et. ulje lavande angustifolie + et. ulje rimske kamilice - svima pomoglo nakon što razne kremice nisu.

    a inače, tko god ima hemeroide, prvi savjet je dignuti noge kod nužde - približiti se što više čučnju. najjednostavniji način jest staviti stoličicu/šamlicu pred školjku i noge na nju. evo humoristično pojašnjenje: https://www.youtube.com/watch?v=YbYWhdLO43Q to je reklama za odr. stoličicu, ali može se lako improvizirati

  22. #22
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    rutvica, hvala, ali pomogne meni i ona najobičnija mast iz ljekarne. problem je u tome što se hemeroidi ne mogu izlijeciti, već se samo ublaze simptomi, pa se ponovno upale! meni zna "mirovati" i po godinu dana, a onda opet bukne. zato i želim ići na operaciju da se riješim toga za svagda.
    Posljednje uređivanje od kudri : 13.02.2017. at 12:43

  23. #23
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    ma naravno, nije post bio upućen izravno tebi, naletila sam na temu, pa napisala generalno info jer ugl.ljudi ne znaju kolko položaj može utjecati na stanje... jasno da nakon odr. stupnja ne može doći do potpune obnove tkiva... pa treba ići ba op..
    sretno s operacijom i oporavkom!

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj kudri prvotno napisa Vidi poruku
    rutvica, hvala, ali pomogne meni i ona najobičnija mast iz ljekarne. problem je u tome što se hemeroidi ne mogu izlijeciti, već se samo ublaze simptomi, pa se ponovno upale! meni zna "mirovati" i po godinu dana, a onda opet bukne. zato i želim ići na operaciju da se riješim toga za svagda.
    Nema rjesenja za svagda. I nakon klasicne operacije postoji velika mogucnost da ce se za odredjeni broj godina problem vratiti. Dal ce to biti za 3, 5, 10 godina... ne mozes znati, ovisi o puno faktora. Ali nije realno ocekivati da je to rijeseno zauvijek.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,405

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nema rjesenja za svagda. I nakon klasicne operacije postoji velika mogucnost da ce se za odredjeni broj godina problem vratiti. Dal ce to biti za 3, 5, 10 godina... ne mozes znati, ovisi o puno faktora. Ali nije realno ocekivati da je to rijeseno zauvijek.
    Prema mojem iskustvu sudeci, operacija je ipak kudikamo bolje rijesenje, od svih ostalih. Ja sam bila na operaciji, klasicnoj, prije cca. 7 godina i od tada imam mir i normalan zivot.

    Prije toga sam se mucila 15-ak godina, odgadjajuci do besvijesti operaciju koja mi je bila preporucena od strane specijalista. Iz postoperativne perspektive mogu reci da mi je to odgadjanje bilo jedna od najvecih zivotnih gresaka. Kada bih i morala ponoviti operaciju (a za sada nema nikakvih naznaka tome) ucinila bih to istog trenutka, bez premisljanja.

  26. #26
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,470

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Nema rjesenja za svagda. I nakon klasicne operacije postoji velika mogucnost da ce se za odredjeni broj godina problem vratiti. Dal ce to biti za 3, 5, 10 godina... ne mozes znati, ovisi o puno faktora. Ali nije realno ocekivati da je to rijeseno zauvijek.
    zapravo ove nove tehnike koje se posljednjhi nekoliko godina koriste na operacijama riješavaju skroz uzrok nastanka hemeroida, pa je postotak izliječenja (bez recidiva) 99 posto!
    Posljednje uređivanje od kudri : 15.02.2017. at 16:17

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2018
    Postovi
    8

    Početno

    kada dođete s posla probajte što manje sjediti i radite što više radnji i vježbi koje će aktivirati mišiće stražnjice. uredski posao je idealan za hemeroide

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    kudri, jesi bila na operaciji?

    ja prije godinu dana i to mi je najgore iskustvo u životu!

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    kudri, jesi bila na operaciji?

    ja prije godinu dana i to mi je najgore iskustvo u životu!
    Jesu li bar rezultati dobri? Bila si na klasicnoj op?

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Da, na klasicnoj i nisam u potpunosti zadovoljna, mislim da su napravili propust.
    A i ostale metode, koliko sam citala i slusala o iskustvima, su pljuga. Recidiv je moguc kod svake

  31. #31
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja sam prije par godina bila kod dr Lastrica. vrlo neinvazivna metoda, ambulantno, gotovo za par sekundi. Do danas je situacija OK. Vrlo zadovoljna.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj bella77 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam prije par godina bila kod dr Lastrica. vrlo neinvazivna metoda, ambulantno, gotovo za par sekundi. Do danas je situacija OK. Vrlo zadovoljna.
    Mislis na "kopcice"? MM je bio kod njega vec dva puta . Prvi put je bio miran oko 5 god, drugi put tek nesto vise od godine dana. Nikako da se odluci otici opet, ili ne neki drugi oblik zahvata.

  33. #33
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Pa valjda je to... Tako nesto mi je doktor objasnio, nesto stave, ond se osusi i otpadne. Ako i izdrzi par godina, opet mi je bolje nego operacija. cak-cak, na nogama sam za 10 sekundi, nema boli, malo neugodno. 300 kn/komad. Jel to to?

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Da, to je to. S tim da su u aktivna sva 3 cvora, pa mora ici tri puta, u razmacima po mjesec dana.

  35. #35
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    da, ja sam isto tako.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Al to sw moze samo kad su prvi i drugi stupanj. 3. i 4. zahtjevaju invazivnije metode i duzi oporavak i zato preporuke svima da se ne dovedu do tog stupnja kao sto se meni desilo. Grozan, grozan oporavak

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •