Pokazuje rezultate 1 do 45 od 45

Tema: "Ugrušci" u menstrualnoj krvi

  1. #1
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno "Ugrušci" u menstrualnoj krvi

    Dakle, ovo mi se javlja tek zadnje dvije godine - drugi dan menstruacije prilični bolovi (i to ne toliko grčevi u trbuhu kolko neki osjećaj natečenosti blizu izlaza ) i onda na ulošku komadić nalik na jetrica kokošja (ispričavam se ak sam kome zgadila obrok). Da, znam da se to ljušti maternica, ali ima li neki način da se to razbije? Jer vraški boli dok izlazi.

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    nema

    meni je tako godinama i užasno je

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    ustvari, ako budeš uzimala oralnu kontracepciju onda će to nestati

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i meni izlaze veliki dijelovi endometrija (zacepe kadu), ali nikad me to ne boli :/

  5. #5
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno Re: "Ugrušci" u menstrualnoj krvi

    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    (i to ne toliko grčevi u trbuhu kolko neki osjećaj natečenosti blizu izlaza )
    kod mene je ovaj skroz isti problem nestao nakon sto sam kenula s platnenim uloscima. evo vec tri godine ne znam vise za taj osjecaj da mi vulva bubri i da je utezi vuku prema zemlji. nadam se da cu za koju godinu zaboraviti kako je to uopce bilo.

    pretpostavljam da se radilo o reakciji na jednokratne uloske, probaj sa par platnenih za pocetak.

  6. #6
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno Re: "Ugrušci" u menstrualnoj krvi

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    (i to ne toliko grčevi u trbuhu kolko neki osjećaj natečenosti blizu izlaza )
    kod mene je ovaj skroz isti problem nestao nakon sto sam kenula s platnenim uloscima. evo vec tri godine ne znam vise za taj osjecaj da mi vulva bubri i da je utezi vuku prema zemlji. nadam se da cu za koju godinu zaboraviti kako je to uopce bilo.

    pretpostavljam da se radilo o reakciji na jednokratne uloske, probaj sa par platnenih za pocetak.
    Ovo mi daje nadu.
    Oduvijek sam imala taj osjećaj utega, komadi su ispadali iz mene uz mini-trudove, doslovno sam ih morala prodisati.
    Svoju prvu M nakon poroda odradila sam uz plastičnjake jer su mi platneni na putu :D

  7. #7
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Evo, čim naučim šivati probat ću skrpati par komada, al to će još malo morati pričekati. A pilule sam pila sa negdje 17-18 godina zbog jakih krvarenja, nije pomoglo nimalo, jedino su mi se ciklusi ustabili; iako, onda nije ni bilo ugrušaka. Istina, tko zna kakve kemikalije stavljaju u te kupovne uloške .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    250

    Početno

    i ja imam svako toliko ugruske ..ne svaki put ali nis ne boli samo neugodan osjecaj kad izlazi...sori na objasnjenju.....sto se tice "kupovnih"ulozaka mislim i da puno utjece i koliko cesto mjenjati......

  9. #9
    gitulja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,154

    Početno

    kod mene je to nestalo nakon poroda.

  10. #10
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,246

    Početno

    Ja imam isti problem (tj. imala sam) - maternica mi je okrenuta prema kičmi.

    Godinama, desetljećima me to mučilo, ugrušci, bolovi, grčevi, menstruacije od 7-8 dana, posljedično nisko željezo itd. Nakon dva poroda nešto bolje, ali trajno olakšanje donose mi samo godine jer su mi se ciklusi produljili i prorijedili (datum proizvodnje 1962 - početak klimakterija ).

    Ulošci - standardni vateni "starinski", ali kako sam jako krvarila, obično sam nepromočivi stavila prvi, a na njega vateni.

  11. #11
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno Re: "Ugrušci" u menstrualnoj krvi

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    (i to ne toliko grčevi u trbuhu kolko neki osjećaj natečenosti blizu izlaza )
    kod mene je ovaj skroz isti problem nestao nakon sto sam kenula s platnenim uloscima. evo vec tri godine ne znam vise za taj osjecaj da mi vulva bubri i da je utezi vuku prema zemlji. nadam se da cu za koju godinu zaboraviti kako je to uopce bilo.

    pretpostavljam da se radilo o reakciji na jednokratne uloske, probaj sa par platnenih za pocetak.
    Meni taj osjećaj nije sasvim nestao, prvi dan ga još uvijek znam imati, ujutro, kad se puno krećem.

  12. #12
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Hoću reći, unatoč platnenima. Ali ne znam je li ga moguće povezati s mooncupom, tj jesam li imala taj filing i dok sam koristila platnene, a ne mooncup.

  13. #13
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja sad koristim mooncup i platnene uloške ali ništa se nije promijenilo, osim što mi MC pomaže da ne moram nositi 3 uloška, nego samo jedan.

  14. #14
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    E jesmo sirotae mi žene. Ne znam, meni pomaže kretati se, a onda dok osjetim bolove brzo pod tuš, onda je lakše nekako - naravno, ako prilike dopuštaju. A ništa, preostaje mi roditi i furati platneniće.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    kopno i more skupa...
    Postovi
    94

    Početno

    i kod mene isto tako..ali ne boli sva sreća..

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno Re: "Ugrušci" u menstrualnoj krvi

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    (i to ne toliko grčevi u trbuhu kolko neki osjećaj natečenosti blizu izlaza )
    kod mene je ovaj skroz isti problem nestao nakon sto sam kenula s platnenim uloscima. evo vec tri godine ne znam vise za taj osjecaj da mi vulva bubri i da je utezi vuku prema zemlji. nadam se da cu za koju godinu zaboraviti kako je to uopce bilo.

    pretpostavljam da se radilo o reakciji na jednokratne uloske, probaj sa par platnenih za pocetak.
    Meni taj osjećaj nije sasvim nestao, prvi dan ga još uvijek znam imati, ujutro, kad se puno krećem.
    koristim platnene godinu dana, a i dalje imam taj osjećaj... :/

  17. #17
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Evo promarširala još jedna armija, ovaj put bez takvih negodnih nuspojava. :D

  18. #18
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    joj mene je jučer toliko zašarafilo da sam čučnula kraj stola i tako ostala 5min.
    i cijelo vrijeme mi u glavi "a rekli su da su trudovi kao menstrualni grčevi samo puno puno jači :shock: "

  19. #19

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    uh, i know the feeling
    mene tako uzasno zaboli da moram cucnuti, poslije na ulosku vidim ugrusak...

    ja inace imam uzasno bolne menstruacije

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    117

    Početno

    meni su se ti ugrusci smanjili nakon reguliranja prehrane... kada sam iz jelovnika izbacila sve životinjskog podrijekla, osim ribe... naravno za to je bilo potrebno duuuugo vremena.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    i ja nekad imam te ugruske i osjecam se cudno kad izlaze. ne boli, ali imam taj neki neobjasniv osjecaj.

    nego, jesu li vama krvarenja oblinija nakon poroda? Nekada me je uzasno bolio stomak prilikom menstruacije, sad ne boli, ali zato imam poprilicna krvarenja i to 3-4 dan (uvijek sam 3-4 dan imala jce krvarenje)

    traje pet dana i sve pet.ali 3 i 4 dan svako malo moram mijenjat uloske.

  22. #22
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Imam sličan problem kao vi.

    Rodila sam 27.12 blizance, ali u 7 mjesecu trudnoče. Ne dojim. Krvarenje je trajalo sve skupa 3 tjedna nakon poroda, s tim da mi je taj treči tjedan bilo lagano smečkasto i malo, al sam se dosta očistila jer sam prvi tjedan imala puno komadiča i crvene krvi.
    Sad, oko 30.1. sam dobila mengu, koja je prva dva dana bila lagana, a evo več 2 dana ide ko blesava. Danas najviše, moram mjenjat ogroman uložak svako 2 sata. Ništa me ne boli (napuhnuta sam i nervozna) i nemam temperaturu, pa pretpostavljam da je sve OK. Ali me zanima što vi mislite, da li bi se trebala javljat gin. ili da čekam pregled kad sam naručena (za 20 dana)?

  23. #23
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    ja sam dugo imala "ugruške" u menstrualnoj krvi, uz, srećom, gotovo pa bezbolne i neosijetne menzese i to u doba dok mi je hemoglobin i Fe bilo jako jako nisko. čim sam razinu željeza podigla, i ugrušci su se manje javljali...ako vam što pomogne
    Roza, mnoge žene nakon poroda imaju prvu menstraciju sličnu ovoj kako si opisala svoju, ali ja bih ti ipak savjetovala da odeš na pregled ranije. dosta puta, kad sumnjamo u svoje zdravlje, lakše nam je pitati prijateljicu ili nekog tko je prošso slično, ne želeći previše "opteretiti" doktore/ginekologe...a trebali bi baš njima poći odmah, koliko god mislile da smo "dosadne" ili da nema potrebe.

  24. #24
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Evo zvala sam svoju dok, i govori da je normalno, i da pošto sam dosta ranije dobila mengu, maternica se nije još skroz smanjila i menga je jača nego inače. Al nije me baš utješila, govori da če još sljedečih nekoliko bit jače :/

  25. #25
    Lutka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    243

    Početno

    moja prija je dobila menzes mjesec dana nakon poroda, i ta prva i nekoliko slijedećih su sve bile "jače", pa to što ti doktorica kaže je vrlo moguće. znam da ti nisam puno pomogla, ali eto bar znaš da ima sličnih problema možeš još eventualno (ja bih tako napravila) kontrolirati krvnu sliku; i ne samo hemoglobin, nego i Fe i feritin.

  26. #26
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Pa to ču vjerovatno i napravit, kompletnu krvu sliku, jer sam još uvijek jako jako umorna i iscrpljena, i panično mi organizam traži crveno meso, a bila sam vegetarijanka 15 godina! Tako da vjerujem da mi je u krvi manjak koječega!


  27. #27
    Mejra's mommy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    MI
    Postovi
    1,459

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    i meni izlaze veliki dijelovi endometrija (zacepe kadu), ali nikad me to ne boli :/
    Ja sam se jedanput skoro iznesvijestila kada sam vidjela...cak sam osjetila nesto kao lopticu da izlazi...uzasno veliko...sada su manji komadici...

  28. #28
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,959

    Početno

    I ja imam velike ugruške endometrija inače, nisam smatrala da je to problem nekakav - ja sam mislila da je to moj normalan ciklus (menstruacija 7 dana, ciklusi 32-35, endometrij na UZV-u bi spadao u "deblje", oko ovulacije 12-13 mm) i sl.

    RozaGroza, ne znam koliko se to tvoje krvarenje razlikuje od tvog uobičajenog, ovo što opisuješ (svaka 2 h mijenjanje uložaka), takve su moje redovne mjesečnice. Za smiriti sumnje, a pogotovo vezano za cijelu situaciju, javi se prije liječniku, vjerojatno će te umiriti . Je li piješ željezo?

  29. #29
    Tayra avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    I ja imam velike ugruške uglavnom 3 i 4 dan M. Nemam bolne M, samo osjetim kad taj ugrušak izlazi. Isto nisam pravila fruku oko toga jer uvijek kao i ina imam deblji endometrij 12-15mm oko ovulacije, tako da sam to uvijek doživljavala kao čišćenje debljeg endometrija. M mi traje 6-7 dana, a od drugog do petog dana koristim isključivo noćne uloške i mjenjam ih svako 2-3 sata. Krvna slika i željezo su mi odlični. Možda i zato što zbog muža papam puno mesa

  30. #30
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Konačno je stigla i moja M nakon 2mj.kašnjenja. Inače jako rijetko imam ugruške, u obliku kuglice, ali ovaj put sam doživjela šok 2.dan. Nikad mi nije pojavio se ugrušak u obliku cjevčice, dugačak otprilike 5cm, tanko otp.5mm, užasno sam se prestrašila. Tek sam se vratila s mora, da li ima potrebe da idem ginekologu? Što bi to moglo biti? Prošli ciklus sam koristila platnene, ovaj ne.

  31. #31
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,300

    Početno

    Nitko mi ne odgovara ali čitam...da li postoji mogućnost da je to bila biokem. trudnoća? Ne razumijem se u to baš puno..

  32. #32
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Takvi su i moji ponekad. Kažu na forumima da oralna kontracepcija samo prividno pomaže, a jedna je žena napisala da je nakon brojnih testova ispalo da joj je nađen fibroid, a to je neka vrsta benignog tumora. Čini se da dosta žena pati od toga.

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    i moji ugrusci znaju biti takvi, kako sam rekla, nekad mi ih se gadi skupljati s odvoda kade, veliki su ko fetus od mjesec i po

  34. #34
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam bas neki dan procitala u jednoj knjizi da bi kod uravnotezenog organizma menstruacija trebala biti svjetlocrvene boje, srednje jacine i bez ugrusaka.
    nepotrebno je napomenuti da ja isto imam ogromne ugruske :/
    sa platnenima vise nemam taj osjecaj da ce mi maternica i jajnoci zavrsit na podu ali ugruske jos uvijek imam i to jako velike.

  35. #35
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ovo uravnotezeno se odnosila uglavnom na prehranu.

  36. #36
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Eto, otkad uzimam kapsule noćurka, nekako mi je normalniija situacija s menstruacijom, ugrušaka još ima al su nekak manji.

  37. #37
    malany

    Početno ???

    ovako,imam isti problem ugrusaka u menstruaciji..inace mi menga traje 5-6 dana, prva 3 dana je obilna,i imam uzasne bolove u donjem dijelu ledja,a stomak mi bude kao balon.. takva je bila i ova zadnja (15.10.)...medjutim mene interesuje, da li je moguce biti trudan i imati takvu mengu (5-6 dana sa ugruscima)????

  38. #38
    clumsy mom avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,302

    Početno

    Same here . Zavaljena materica, ugrušci i ugrušci od prvog menzisa pa do sad, 23 godine kasnije. Uglavnom od drugog do četvrtog dana mog sedmodnevnog menzisa (koji btw dolazi opet na svakih 25 dana - nije ni čudo da sam anemična). Nisu me nijednom izneverili. Čak znaju biti tako zanimljivi da začepe izlaz i probijaju si put par sati pa kad ga napokon probiju ja ostanem zalivena krvlju do članaka

    Samo izlaženje ugrušaka me ne boli ali njihovo 'pravljenje' boli itekako - dok se odvaljuju ne mogu ponekad se kontrolisati od bolova :/

  39. #39

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,373

    Početno

    Citiraj clumsy mom prvotno napisa
    Čak znaju biti tako zanimljivi da začepe izlaz i probijaju si put par sati pa kad ga napokon probiju ja ostanem zalivena krvlju do članaka

    Samo izlaženje ugrušaka me ne boli ali njihovo 'pravljenje' boli itekako - dok se odvaljuju ne mogu ponekad se kontrolisati od bolova :/
    Ajme, užas :shock:. Ne mogu si to niti pojmiti.

    Ne spadam, nasreću, u skupinu bolnih mengi.

  40. #40
    zloćko avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    tamo gdje je dom
    Postovi
    524

    Početno

    I ja imam sličan problem samo kod mene M traje samo 3 dana . Na početku ciklusa bude toliko obilno da svaki pola sata moram na presvlačenje i onda kad izlazi ugrušak slično kao i kod vas mini trud i gotovo do kraja dana i menga gotova ja koristim kupovne , al sad ste me zainteresilale za ove platnene , nekad sam znala koristiti one vatirane u mrežici i isto mi je bilo. i od menge do menge prođe točno 40dana.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Pet, šest dana prije menstruacije probajte jesti samo laganu hranu, lešo, bez jakih začina, što manje soli, vegete i sličnih "štetnikalija", onako kako bi hranili svoju devetomjesečnu bebu.
    Uloške plastične i tampone zaboraviti (osim kad baš ne ide bez njih).
    Ja znam šivati, ali ni jedan svoj uložak nisam sašila. Izrezala sam nekoliko donjih od jeftinih dekica od flisa, a na njega stavim obični od vate sa mrežicom. Nemam natezanja sa pranjem, jer ovaj donji skoro niš ne upije i ide na pranje sa svim drugim vešom, a vata u smeće.
    Od jedne dekice za 30-ak kn dobije se jaaaaaaako puno komada.
    Meni je to uvelike riješilo problem.
    Još da nađem način kako neutralizirati povremene stresove, jer oni znaju mengu pretvoriti u trudove, a tu ne pomažu blitva na lešo i platneni ulošci.

  42. #42
    ZAUZETA avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    588

    Početno

    Ja sam također zainteresirana za platnene uloške, a i zanima me kakve su glavne razlike koje ste primjetile vi koje ih redovito trošite

  43. #43
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    i ja sam zainteresirana za platnene,ali ne znam odakle i kako poceti :?

  44. #44

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj ZAUZETA prvotno napisa
    Ja sam također zainteresirana za platnene uloške, a i zanima me kakve su glavne razlike koje ste primjetile vi koje ih redovito trošite
    Ništa ne "svrbucka" dole za vrijeme menstruacije, krvarenja su kraća i oskudnija, manje boli i nemam onaj gadan osjećaj kao da sam jučer došla s poroda.
    Kad samo jednu noć probaš prespavati sa platnenim, osjetiš veliku razliku.
    Kao kad skineš sintetičku majicu i obučeš pamučnu.

    A za probu je dovoljno na komad flisa složiti krpicu od flanela ili frotira ili običnu pelenu ili kako sam već rekla obični vateni uložak s mrežicom.

    Čak je bolje i na samoljepljivi uložak staviti taj vateni ili krpicu, nego da je koža direktno na samoljepljivom. Ja osjetim veliku razliku, nemam osjećaj da sam dole znojna.
    Evo ima puno načina za probu dok se ne uvjerite.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Meni se to isto događa već godinama,od drugog poroda imam problema s tim bol je neopisiva imam osjećaj da će sve ispasti iz mene van danas mi je drugi dan menstruacije i eto veliki komad baš poput jetrice opet panika naravno,znam da se ljušti maternica ali kod mene je problem što mi je ovojnica maternice tek 3 mm pijem kontracepciju čete upale od poroda vučem i gljivice zadnji papa test Ca+ molim pomoć.Hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •