Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: noćne more trudnice, strahovi + pravna strana svega toga

  1. #1
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno noćne more trudnice, strahovi + pravna strana svega toga

    Tražila sam temu, ali ne nađoh ništa niti slično pa otvaram novu. Modove molim za porost ako tema ipak postoji pa neka me tamo prebace.

    Situacija je slijedeća.Trenutno sam u 26 TT s trećim djetetom, 4 trudnoća ( 5 ako se računa nedokazana biokemiska). Već neko vrijeme me muče strahovi vezani za moju obitelj, noćne more i neka nikada riješena pitanja.
    MM je programer i kao takav često je na terenu, puno putuje, ponekad na jedan dan, nekada ga nema i cijeli tjedan. Nije meni problem to što njega nema doma, s curama se lako dogovorim u to vrijeme i bolje slušaju kada tata nije tu da im popušta. Ono što mene muči je taj promet. Znam da MM jako dobro i pažljivo vozi, ali ima svakakvih budala na cesti, malo-malo čitamo o luđaku na autoputu koji vozi u kontra smijeru, o teškim prometnima zbog trena nepažnje, poginulima i stradalima u tom slučaju. Prije nekih mj dana je išao na put, baš sam nešto obavljala pa sam bila u autu te slušala radio kada su javili da je teška nesreća na A1 gdje znam da je morao proći tako u to neko vrijeme računajući od kada je krenuo. Naravno prvo se primam moba i zovem ga i na njegov i službeni mob. Nitko se ne javlja, naravno da sam u strahu, pola sata zovem kao luda svakih par min bezuspješno. Na kraju se javlja nakon toga da su on i kolega izašli kupiti trajektnu kartu i sjeli na cugu dok čekaju ukrcaj a mobove je ostavio u autu i to na nečujnom jer su prije odlaska iz firme imali sastanak. Bilo mi je odmah lakše, ali zatuči sam ga htijela jer sam tih pola sata bila u takvom strahu da sam se na momente tresla, a da ne govorim da nisam bila u stanju normalno voziti pa sam stala sa strane.
    Noćas kada sam se napokon namjestila u neki izdržljivi položaj ( u zadnje vrijeme kada i uspijem zaspati od trbuha i tuluma u njemu me obavezno budi mlađa kći da mora na WC, ili padne s kreveta ili moram ja na WC i slično - pa tko je vidio spavati, spavanje je precijenjeno), zaspala sam na cca nekih pola sata po mojoj procjeni i sanjala takve gorzne stvari da nisam više spavala do jutra, već cijelo vrijeme vrtila u glavi taj film. Radilo se o tome da sam sanjala da se MM-u nešto dogodilo ( ne znam što je bilo u pitanju) i da sam ostala sama sa dvoje male djece i trećim na putu, sveki je odmah nakon toga sve prepisala na MM-ovu sestru a ja sam ostala na cesti s djecom i hrpom kredita koje smo podigli da bi uložili u kuću. Naravno da me to sve muči, jer nisu riješeni imovinsko-pravni odnosi u MM-ovoj obitelji i sve se svodi na usmeni dogovor koji nitko ne zna i koji se često mijenja. Još deda MM-a je rekao da sve ostaje njemu, a njegova sestra dobija jedan određeni komad zemlje + pravo da na vrtu iza kuće ako poželi može izgraditi si kuću. Sve je ostalo na izjavi, dede nema već jako dugo ( ja znam priću iz bakinih i drugih izjava), sveki je kao kći jedinica jedina nasljednica uz baku ( njezinu mamu) koja je umrla u siječnju ove godine. Bio je dogovor s bakom da će ona sve prepisati tako kako je rečeno na MM-a + šogi što ju ide, uz obavezu sveki ima naše doživotno uzdržavanje što ionako je nama normalno i što ionako radimo bez obzira na sve. Ali naravno da se to nikada nije odradilo jer se uvijek " stiglo" i bilo je vremena, pa je baka završila u bolnici i na kraju umrla neriješenih pitanja.
    MM nikako da riješi situaciju sa mamom, sve je na dogovoru, a on od kada radi ( to je cca 20 god) i ja već 8 godina ( od udaje ) ulažemo u kuću, dizali smo prvo kredit za centralno po cijeloj kući iako smo samo u malom dijelu bili do nedavno uz dogovor da će i njegovi pomoći kod otplate, ali to je propalo jer se svekar razbolio i ubrzo umro a sveki nije nikada imala novaca. Zatim ulaganja usput u održavanje kuće i dvorišta, pa sve režije za cijelu kuću, pa sam ja digla dodatni kredit prije cca 1,5 god da si sredimo ovaj naš dio i nešto preuredimo i nadodamo si malo prostora jer su djeca sve veća a prostor je mali usprkos velikoj kući. Pa ni to nije bilo dosta za sve što je trebalo te smo preko moje mame kada je ona sebi dizala nešto kratkoročnog kredita i tu uzeli još nešto, pa veći auto jer u stari nismo stali svi itd. Kada bi sve zbrojili već smo uložili u kuću bar polovicu njezine tržišne vrijednosti, dok šogi nikada ništa, ni dok je tu živjela a kamoli sada kada se udala i odselila ( još usput stalno nešto treba, posuđuje). Srećom MM ima OK plaću pa se snalazimo i pokrivamo uz moju plaću kako znamo. Sada već neko vrijeme mi i kupujemo sve što se tiče tekučih troškova za kućanstvo, kuhanje i ostalo i sveki jede s nama, mi plaćamo račune iako je bio dogovor da će i ona pomoći od svoje mirovine ( koja nije mala). Ali, naravno da postoji ali. Sveki je šogorici digla kredit za auto, pa neke stvari na karticu, koje joj ona ne otplaćuje pa nema od mirovine baš puno uz neke svoje kredite. Nije to ni problem dok god se mi snalazimo, iako se naravno usljed ove krize i ti problemi gomilaju i sve teže se snalazimo.
    I eto usljed svih tegoba koje idu uz trudnoću još me i to sve čopi tokom noći pa ne mogu spavati od brige. Znam da je nesanica, noćne more i strahovi normalna pojava u T, ali tako me klepilo da ne znam što da radim. Mislim, nismo gladni, znam da ima i drugih koji su u puno goroj situaciji od nas, ali me sve to očito brine i više nego si želim priznati, pogotovo mogućnost da se nešto MM-u dogodi i ja ostanem sama s djecom i dugovima, a znam da će u tom slučaju biti problema s nasljedstvom i svime jer sveki u svakom slučaju više preferira kćer nego sina koji joj u svemu pomaže, brine za nju a šogi dođe samo kada joj nešto treba.
    Sorry ljudi, odužila sam ali morala sam to izbaciti iz sebe jer me očito jako tišti iako nisam htjela priznati ni sebi a kamoli drugima. Brine me budućnost naše djece, em je kriza, situacija nigdje nije bajna, posao je kao siguran, ali što je danas sigurno. Ipak želim znati da mi djeca imaju neku sigurnost, kakvu-takvu, ali da imaju krov nad glavom i što jesti u slučaju najgoreg. Nadam se da me shvaćate što želim reći. Za sebe samu bi se lako snašla, ali djeca su tu i to me brine ( ah ti hormoni u T ) .

  2. #2
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Dvojem malih mi i samoj visi na leđima pa nemam vremena nešto suvislo pisati - samo ti šaljem virtualni , i nadam se da si se ipak maaalo bolje osjećaš makar što si sve stavila na papir, tj. ekran!

    Sigurno će se netko ubrzo javiti sa još podrške!

  3. #3
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pokušaj što prije sve staviti na papir, naročito ugovor o doživotnom uzdržavanju i mirnije ćeš spavati.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Zibba draga, to su dosta teške teme i znam da ti nije lako gubiti noći brineći
    Probaj nagovoriti TMa da se trgne i riješi pravni dio priče, jer bi se moglo krivo protumačiti ako ti svojoj sveki započneš priču o tome. A ako on kao sin mami kaže da bi si volio rješiti taj dio priče neće mu moć zamjerati.
    Tvoje brige za njega su normalne i opravdane, promet je gust, ali to ludilo će potrajati još dva tjedna, kasnije će bit manje gužve i na cestama. A snovi - uh..znaju biti zastrašujući, ali to su nam hormoni, kad ujutro ustanemo sve ode u dim.
    Imala sam sličnih briga, mene je brinulo što ako se meni nešto desi a MMu ostane kredit za otplatiti (digli smo kredit za renovirati stan koji još glasi na moje roditelje) pa sam uplatila policu životnog osiguranja, vinkulirala u korist kredita, a ostatak na njegovo ime (nismo ni bili vjenčani tada) i uplatila si osiguranje čak i minusa na tekućem. Sada, nedajbože da se nešto lošeg desi, on je siguran, jer će osiguranja otplatiti dugove, a ako bude ostatka ići će njemu. Možda je malo morbidno tako razmišljati, ali meni je lakše od tada.
    I kaži TMu kako se osjećaš i što prolaziš, on će ti biti podrška i brže će rješiti otvorena pitanja. Drži se draga!

  5. #5
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Svakako rijesi imovinsku situaciju i stavi sve na papir. Prijateljica i dijete su otisli iz kuce muzevog oca koju su muz i ona renovirali i trebali naslijediti i sad zivi s mamom, a otplacuje kredit za nesto u cemu ne zivi, niti sto ce joj ikada pripadati. Ne samo njoj, vec i djetetu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •