Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: uspavljivanje po danu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno uspavljivanje po danu

    tražila sam po topicu, ali na temu uspavljivanja sve se uglavnom odnosi na noć...
    a ja imam problema sa spavanjem po danu (tj. Josip ima...)
    dakle, navečer zaspi bez ikakvog problema, igranje, kupanje, sisanje, spavanje - gotovo za 3 minute.
    ali po danu...
    vidim mu na očima da je umoran, ali neće zaspati nikako - mazim ga, uspavljujem, nunam ga, pjevam mu... ništa. zadnjih par dana se razdere užasno - to zna trajati po sat vremena deranja i vrištanja, dok najčešće premoren ne zaspi. na 15 minuta. a onda je budan sat vremena, pa sve ispočetka.
    nije gladan - kada uspije nekada dobro odspavati (uglavnom u kolicima u šetnji), između obroka prođu 3-4 sata, tako da znam da nije gladan (sisa je rješenje kada smo svi na kraju snaga), mislim da ga ništa ne boli, bili smo kod doktorice, sve je okej, i jednostavno znam da se radi o umoru...

    kada zaspi to traje relativno kratko - pol sata maksimalno, i onda je opet spreman za akciju.
    došlo je dotle da kada i nejdemo van ga stavimo u kolica u kući da konačno zaspi, jer drukčije nejde...
    ali nije ni to rješenje...

    jel ima tko kakvo iskustvo ili ne daj bože rješenje....

  2. #2
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    nemam ti rjesenje jer mi r. spava ( u zbroju) cca sat vremena dnevno pa cekam skup s tobom nekog pametnijeg od mene.

  3. #3
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    I kod nas je sa dva mj. počeo takav show.Po danu bi spavao jedva 2 sata.Onda sam ga počela malo pratiti i onoga trenutka kada bi pokazao bilo koji znak da mu se spava,obično trljanje okica,ponekad se znao umiriti-ja njega u ruke i uz lagano njihanje spavao bi za 5 min.I spavao oko sat vremena.I sad to prakticiramo.Po danu spava svaka 2 sata po sat vremena a i po noći bolje spava.Ne znam jesam vam šta pomogla...
    ___________________
    Martin,01.11.2004.
    Podupiruća RODA

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    144

    Početno

    moja je bila takva, s pol sata spavanja po dani mozda 2-3 puta plus budenja po noci
    da vas utjesim, evo s 12 mjeseci tj. skoro 13 mjeseci (nakon par dana na moru) pocela je spavat po 2-3 sata dvaput dnevno i uglavnom cijelu noc tj. od kojih 20 h do 9 h ujutro, s tim da se eventualno probudi oko 22 za jos jednu bocicu mlijeka...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    split
    Postovi
    146

    Početno

    i kod nas je isto stanje,ali ja čim vidim kakva je situacija sa njom u horizontalu,ciku u usta i tako zajedno odmaramo.

    shvatila sam da je nema smisla uspavljivati drugačije jer ne ide a meni se raspadne kičma.

  6. #6

    Početno

    bok svima... iako vec dugo virkam, tema me ponukala da se konacno registriram i odgovorim na problem o nespavanju po danu.

    mi smo se dobra tri mjeseca borili i imali smo ogromnih problema jer nam zara nije htjela skoro uopce spavati (inace spava po noci super). to je trajalo sve dok nismo dobili savjet da je stavimo spavati dok je jos skroz budna (kad pocne zijevati i trljati oci je vec puno prekasno). nekoliko dana smo eksperimentirali i pazili na vrijeme koliko je budna (u to smo ubrajali i cicanje i igranje) ... jednom kad smo uhvatili ritam -- sad rijetko zna zaplakati i zaspe u roku od par minuta sama od sebe (osim kad je premorimo i tad imamo ogromnih problema sa uspavljivanjem). [ja sam inace veliki protivnik toga da se dijete pusti plakati i reagiram na svaki zarin plac]

    i jos nesto... ako se probudi nakon samo pola sata... ostavimo je par minuta na samo (ako samo guguce) jer vrlo cesto zna nastaviti spavati.

  7. #7
    malinica

    Početno

    Vi ste nam za sad najpriblizniji po datumu, pa mogu da zakljucim da je to vjerovano jedna od faza. Ja imam taktike slicne kaao zvrks.
    Od budjenja bude vesela neka dva sata i onda vec vidim kako joj popusta koncentracija. Onda se igram jos malo sa njom da se jos malo istrosi dok ne pocne da trlja okice. Ponudim joj da sisa kako mi ne bi gladna zaspala, a onda ako ne zaspe na siki pustim laganu muziku i uz ljuljuskanje je uspavam. Znam da neke bebe vole brze ritmove tako da svako mora naci ono sto mu odgovara. Ponekad joj samo pjevusim neku uspavanku a ponekad je iznesem na rukama u parkic ispred zgrade pa je onda moje nosanje i svjez zrak uspavaju.
    Inace mi nije tesko da je nosim dokle god njoj to odgovara (natukla sam bicepse i tricepse).
    I ja mislim da treba poceti sa uspavljivanjem cim se primjete prvi znaci uspavanosti (trljanje okica, zijevanje, nervozan plac...)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    sve probala...
    lagano nošenje, ubrzano nošenje, ne nošenje...
    leđa, trbuh, bok
    lagana muzika, brza muzika
    sad idemo na ovu taktiku kada primjetim da mu se prispava, postavim ga u položaj za spavanje (na bok) tutnem mu dudicu i lagano ga dragam...
    ponekad upali.
    uglavnom ne.

    ali veliko mi je olakšanje kada vidim da i drugi imaju ove probleme... već su mu svi utuvili u glavu ne znam kakve stvari (bolestan, gladan, mokar, hladno mu je, vruće mu je...) i iako znam da nisu u pravu, nakon pol sata njegovog vrištanja, čovjek se zapita šta radim krivo???

    očito je svijet oko njega praznimljiv da bi on sad tu sklopio svoje predivne okice i zanemario ga na neko vrijeme. tko zna šta se sve može desiti...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Postovi
    172

    Početno

    moji su sva trojica uspavljivali na siki i po danu i po noći. kad su prestali sisati ( prva dvojica) onda su se uspavljivali s bočicom sa sokom ( zato imaju katastrofa zube). najmanje zlato još će dugo, nadam se, sisati pa ćemo se tako uspavljivati, a poslije, ne znam, s bočicom u kojoj je voda možda

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    naša faza dnevnog nespavanja jer je svijet previše zanimljiv je počela s tri tjedna. navečer nervoza jer je bio premoren... nabavili smo maramu i spasili se - spavao bi po dva sata. s vremenom je uhvatio ritam pa je neko vrijeme spavao 4 puta dnevno... uspavljivanje na ciki, naravno.

    dakle, ja bih ti savjetovala dvije stvari: probaj tražiti znakove umora prije nego postane nervozan, ili ako znaš kad bi otprilike trebao spavati počni ga uspavljivati u to vrijeme i prije nego traži. i probajte se nositi u marami.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Nama za popodnevno spavanje pali sljedeće: zavučem se s njim u zamračenu sobu (spustim roletu na najgušće moguće), sisa na gotovs, on se taman fino poslije ručka još nasisa i u pravilu zaspi za 5-10 minuta. Naravno da nije od početka tako glatko funkcioniralo, znalo se desiti da nakon nekog vremena dignem zamračenje i pošaljem spavanje dovraga, ali sad znam da mu u to vrijeme (cca 14-16 h, u zadnje vrijeme kraće, ali tu smo) treba spavanje, pa ako baš i nije pospan, samo ga malo jače privinem uz sebe i pravim se da i ja spavam - obično upali i odspava sat i pol - dva. Najčešće i ja skupa s njim (to je dobar način da preživim noćna buđenja).
    Zapravo, tako uživam u tom uspavljivanju, da sa zebnjom mislim da ću uskoro na posao i da toga više neće biti...

    Što se tiče prijepodneva, najsigurnije mi je spavanje u kolicima. Ali znam da ima beba koje i ne žele spavati u šetnji, tako da to nije neki univerzalni recept.

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi oduvijek imamo problema sa dnevnim spavanjem, ali sada je Lea uhvatila nekakvu rutinu pa spava dva puta dnevno, oko 10 i oko 2-3 popodne, jedino u čemu nema rutine je duljina tog spavanja : ( - u zadnje vrijeme je spavala super, po sat, sat i pol do dva, ali evo zadnjih par dana se opet budi nakon 45 minuta i neće više spavati. Uspavamo je za pet minuta, a bilo bi dobro kad bi netko spavao s njom jer kad MM to radi onda obično dulje spava. Po noći je uvijek spavala dobro, ali u zadnje vrijeme se počela ranije buditi a zna se probuditi i noću : / ponekad. Sve u svemu je smanjila količinu spavanja otkad je duže dan i otkad su počele vrućine. U šetnji neće spavati ili zaspe na pola sata pa se mi trudimo biti kod kuće kad je njoj vrijeme za spavanje (što drugim riječima znači da nikud ne možemo ići).

  13. #13
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    moja taktika, ako ne upali nosanje, pjevanje, maženje i vožnja je da ga (otkrivam toplu vodu ), staviš na siku, ako je umoran to će ga 100% umiriti, povući će par puta i voila!zzzzzzzzz... sika te nikada ne iznevjeri, ona je bebi utočište.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,519

    Početno

    Moja taktika je da ga ne prisiljavam da spava, ako vec nece, inace se oboje frustriramo.

  15. #15
    mamaiSven

    Početno

    Mi smo imali dosta problema s nespavanjem preko dana, Sven sav nervozan, spava mu se, a otima se, pa bude sve nervozniji do navecer, kada zaspe bez ikakvih problema i uspavljivanja, dok nisam primijetila sljedece: kada ga uspijem uspavati ujutro, onda lijepo odspava i cijeli dan je super, samo jede, malo se poigra i opet spava, a ako ujutro nije uspavan (u cemu mm najcesce kiksa ako ja nisam tu), onda ne spava cijeli dan. Kod Svena pomaze ruka na celu, mazenje po kosi, a u posljednje vrijeme i kada mu rukom potpuno prekrijem celo i oci. Kod svake bebe nesto drugo "pali", ali pokusaj i ovo, bilo bi mi drago da uspije.

  16. #16

    Početno

    Citiraj mamaiSven prvotno napisa
    .... primijetila sljedece: kada ga uspijem uspavati ujutro, onda lijepo odspava i cijeli dan je super, samo jede, malo se poigra i opet spava, a ako ujutro nije uspavan (u cemu mm najcesce kiksa ako ja nisam tu), onda ne spava cijeli dan....
    tako je nekako i kod nas... ali znalo mi se dogoditi da ako tokom dana "profulam" jedno spavanje ili ako je prekasno stavim spavati... onda ima vrlo malo sanse da je na lak nacin uspavam. sto je umornija to teze zaspe. kad je odmorna, zara zaspe sama od sebe u svojem kinderbetu (sama se uspava sa cuclanjem prsta)... no, ako je umorna ili premorena onda se napatim skupa sa njom da zaspe (od nosanja, pjevanja, hospanja, cuclanja mog prsta, cicanja, ma nista ne pomaze...) ...

    primijetila sam da po danu nam spavanje bolje ide ako svira nekakva muzika ili ako je konstantan sum (npr. fen)... lako se razbudi uz naglu promjenu zvuka...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    ovo sa jutarnjim spavanjem sam i ja shvatila... ujutro obično zaspi bez većih problema (čitaj 2 minuta vrištanja)
    a sada smo popodne počeli uvađati spavanac na prvi znak umora (dobro, on još odspava malo i u međuvremenu) tako da odemo u spavaću sobu i legnemo jedan pored drugoga. malo se otima i viršti (jer kad je umoran on ne plače, on vrišti...), ali brzo zaspe.
    jedino se budi na svaki šum, to traje po 15 minuta pa onda isponova....
    ali kako je jučer konačno bio ljepši dan, išli smo se šetati, pa je u kolicima finu turu odspavao i bio je predobar cijelo vrijeme - osmjeh na osmjehu...
    hvala na idejama, stvarno mi je lakše kada vidim da i druge bebe imaju takve faze... :/

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa
    moja taktika, ako ne upali nosanje, pjevanje, maženje i vožnja je da ga (otkrivam toplu vodu ), staviš na siku, ako je umoran to će ga 100% umiriti, povući će par puta i voila!zzzzzzzzz... sika te nikada ne iznevjeri, ona je bebi utočište.
    što se tog tiče - on se od sisasnja razbudi!!!
    sav je naopak, zlato mamino

  19. #19
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    ja legnem s njom i glumim da spavam
    obično ona zaspe a ja se dignem, al nekada zaspem ja a ona ne.

    naravno da su rolete u sobi spuštene do kraja i da je boca u ustima s mlijekom. Da imamo ciku (imamo ali praznu) vjerojatno bi cika bila u ustima a i mama bi se naspavala malo više.

  20. #20
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    A jel mu dajes da sisa ? Mislim da je t rijesenje ili ?
    A isto mislim da je to samo jedan period koji ce brzo proci.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Mi smo imali nekoliko faza: jedno vrijeme je Dino spavao samo na rukama, kad smo kupili maramu spavao je u marami, onda smo se uspavljivali u marami i prebacivali u krevet, jedno vrijeme je spavao samo u kolicima i to vani i samo dok se vozi (dobro je došlo za kondiciju 2 sata šetnje svaki dan), onda isključivo dok je pio iz flašice-kad nije bio gladan nije mogao ni zaspati iako mu se spavalo,a sada-ima 10 mjeseci:
    kad vidim da mu se počne spavati-zacrveni mu se dio oko lijevog oka,uđemo u sobu, zatvorimo vrata,spustimo rolete i onda već počne trljati oči. Onda ga nosim po sobi i tiho pjevam,a nakon par minuta mu dam dudu i on zaspi i ja ga prebacim u krevet. Najbrže je zaspao za 2 minute, a najduže za 15.Važno je da je redoslijed uvijek isti:zatvaranje vrata,rolete,pjesmice.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    bembo je bio pravi lorko kako mi to ovdje kažemo. spvao nije niti jedan jedini put po danu nego je svih 12 sati bio budan (možda sve skupa u jednom danu 15 minuta sna u nekoliko navrata). i ništa nije pomagalo, ali on nije bio ni razdražljiv. njemu san jednostavno nije bio potreban. znam da su se svi čudili i ujedno me žalili, ali meni to nije bio problem budući je on bio svo to vrijeme jako veseo i aktivan. i tako sve do 6 i pol mjeseci. onda je jedan dan u kolicima na balkonu zaspao i spavao cijeli sat. ja se prepala i odmah digla sve žive na noge misleći: ajme bolestan je, sigurno ima anemiju jer se od nje spava, ajme što ću sad, vodim ga na pregled, možda da dam da mu se izvadi krv................. umrla od straha. a bembo od tad svaki dan spava počevši od 1 sat, a sad zna potegnuti i 3 i pol sata. cijeli postupak izgleda ovako. više ne želi spavati u kolicima već u velikom krevetu s mamom koja je počela spavati popodne iako nikad u životu nije. počne trljati okice, malo grinta i onda idemo u sobu gdje su škure popodne stalno zatvorene budući smo na sunčanoj strani ulice , igramo se 10ak minuta i on se okrene na bok, zgrabi moju glavu, privuče je svojoj i tako zaspe. ako se slučajno i promislim dignuti jer mi se npr.ne spava ili imam jako puno posla odmah počne plakati i zvati mamamamamamama. tako da sam zaključila da se uopće više ne pokušavam iskrasti jer da će me moj detektiv ubrzo skužiti i da mi svakako slijedi povratalk u krevet. obično počne spavati oko 1 ili 2 popodne. btw, ne znam što znači uspavljivati dijete na rukama.

  23. #23
    mamaiSven

    Početno

    Ja ga ponekad ljuljuskam u rukama da zaspe, ali sto se tice nosenja nema teorije- malac tada samo razgleda sta ima okolo i potpuno se razbudi, a nije ni navikao na nosenje, pa i ne uziva posebno. Pjevusenje takodjer ne dolazi u obzir, jer tada vjerojatno nikada vise u zivotu ne bi zaspao- pjevam tako da me nitko na svijetu ne bi zelio slusati, ne zelim da mi dijete ima nocne more :shock:

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    I ja bi vrlo rado da ga ne moram nositi,ali ne znam kako?! Ako ga stavim u kinderbet odmah je na nogama i "skače" i hoće se igrati ili plače,a ako je sa mnom na krevetu onda puzi na sve strane,penje se po meni i moram ga loviti da ne padne.
    Imate prijedlog kak da se probamo uspavati bez nošenja?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    možda da ga staviš kod sebe na krevet, okreneš na bok prema sebi, maziš po leđima pa nek prede od zadovoljstva i usput mu pričaj mačka u čizmama, ali tihim, smirenim i uvijek istog tona glasom. bembo je lud za tim.

  26. #26
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    I ja mislim da bi to upalilo samo da je malo zamracenija prostorija i ugodne temperature.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Mi nemamo nekih većih problema za uspavati se po danu,kad vidim da trlja okice i kad mi izgleda pospano ja ju odnesem u kinderbet malo pomazim po ledima i to je najćešće dovoljno.........to je sad kad je uhvatila neki ritam ali prije je znalo biti problematično.Ono što sam htjela izbjeći je da s njom moram ležati jer ja mrzim spavati i izležavati se popodne.U ovih skoro 9 mejseci ja sam možda 2-3puta legla s njom. Nikad nisam zamračivala sobu jer su mi rekli(jedna babica u mirovini)da beba treba razlikovati spavanje po danu od onoga po noći.I tako ona odspava oko 2 sata.Kad neće tako uvijek je sika tu da pomogne.Uglavnom nisam forsirala nekako je to došlo samo od sebe.

  28. #28
    Morwen avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    562

    Početno

    Ja nikad nisam pokušavala Anino dnevno spavanje postaviti u neki "raspored". Mislim, ono, pustila sam je (i još uvijek je puštam) da ide spavati onda kad joj se zbilja spava. Na taj način nismo nikad imali nikakvih plačnih epizoda i ja sam kroz to naučila poštivati da mi dijete najbolje zna kad mu se spava.
    Imali smo dana da je bila budna doslovno od ujutro do navečer (što je znalo biti iscrpljujuće na kvadrat za mene i za MM-a), no isto tako zna se dogoditi da nam danju zaspe i 3-4 puta po sat, sat i pol i još uvijek bez problema zaspe i navečer.
    Ponekad mi zaspe na cici, ponekad u šetnji u marami ili u kolicima, nekad se dođe pomaziti meni u krilo i tako zanjonji...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    120

    Početno

    nakon evo dva tjedna patnje, mogu reći da smo na putu poboljšanja...
    na prvi znak pospanosti (obično nekoliko kme kme i panično vučenje dudice) postavimo se na bok i za par minuta on već ćori...
    ne mogu vam reći koliko mi je lakše...
    skužila sam da uspavljivanje na rukama ne pali skoro uopće (i inače josip baš ne voli biti na rukama pretjerano - kad ga primim brzo se uznemiri i najviše voli ležati i kada smo svi oko njega i zabavljamo ga), tako da odmah legnemo.
    više nema iscrpljujućeg vrištanja od pola sata, s tim da najobaveznija tura nekih sat i pol od buđenja ujutro, i popodne oko 4 (tu odemo u sobu, zamračimo sve i legnemo zajedno...)
    i upali...
    jes da se on razdere, ali to traje minutu dvije prije nego sklopi okice i onda je dobro.
    velika pusa na podršci!!!!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    112

    Početno

    Nema šanse da on leži mirno kad je budan-probali smo s pjevanjem, pričanjem, maženjem, glađenjem, laganom masažicom.Od kad se naučio okretati na trbuh može izdržati minutu, dvije u miru i onda ide odmah u akciju!

  31. #31

    Početno

    Moram se i ja ukljuciti u temu. Po noci nemamo bas problema. Prvu turu odspava u kreveticu a druge dvije s nama u velikom .
    A po danu !!!!
    Prije je funkcioniralo pjevusenje i nosanje i spavanje u kolicima. sad kad pocnem pjevati, moje zlato me gleda sirom otvorenih okica i smije mi se. Kad je nosam, razgleda okolo i okrece glavicu. Kad je u kolicima, podize guzu da je dignem i trpa ruke u usta. Jedino pali sika
    Nemam ja nista protiv uspavljivanja na siki ali beba se nikako ne da spustiti. Bez obzira je li u polusnu ili tvrdo spava, cim je polozim na krevet /kauc /kolica, probudi se. ako hocu da spava moram je drzati u krilu ili tata na ramenu :/ . Nije mi jasno kako joj je ljepse tu di se obje znojimo po ovoj vrucini.
    Ima li itko rjesenje za nas problemcic ??!!!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    50

    Početno

    očito je svijet oko njega praznimljiv da bi on sad tu sklopio svoje predivne okice i zanemario ga na neko vrijeme. tko zna šta se sve može desiti.

    Moj isto tako.Nedavno je napunio 3 mjeseca. Vidim kad je umoran jer mu se polako opuštaju okice i krenem s uspavljivanjem, ali ne....sve oko njega je previše zanimljivo i onda počne, malo bi se smijao malo bi cendrao ne zna ni sam. Nekad uspije zaspati odmah, nekad ga moram ljuljati u ležaljki, a nekad je totalna histerija. Najviše puta se desi da počne grozno cendrati da ga nosim, dignem ga a on se razbudi ili cendra još više. Trlja okice i po sebi i urla sa zatvorenim očima, nemre ih otvoriti koliko mu se spava ali cendra i dalje. Nekad upali još malo dohrane ali obično nije gladan pa se sve oduži...I tako to traje svaki dan...znam kak ti je, ja sam to tako prihvatila. Jest da su mi nekad živci na rubu ali smješak vrati sve na staro.

  33. #33
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Mi smo danas uspjeli zaspati bez nošenja i uspavljivanja na rukama.Čim primjetim da mu se spava odemo u sobu koja je blago zamračena,legnemo na veliki krevet gdje se on još malo okreće i igra,onda se okrene na bok prema meni,stisne se uz mene,stavi rukicu meni oko vrata,malo ga mazim po leđima i spava.Ja ga onda premjestim u kindić na trbuh jer tako bolje spava i čori sat vremena.A do prije mjesec dana je bilo uspavljivanje i po pola sata i duže na rukama i budan za 30min i još trlja oči jer nije dosta spavao,ali je tada spavao skoro cijelu noć.
    Sad se po noći zna češće probuditi,ali pripisujem to zubićima jer stalno nešto grize,a oni nikako van.Valjda će se i to srediti.

  34. #34
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Ja se sva rastopim kad me tako zagrli i mazi se,pa onda blaženo zaspi,najradije bi ga gledala cijelo vrijem dok spava tako stisnut uz mene.

  35. #35
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Evo podižem malo ovu temu. Već neko vrijeme nama se događa ista stvar: od 12 do 16 sati je pakao!! Budi se oko 8, pa zaspe na pola sata oko 10, pa je opet umoran oko 12:30. I tada kreće vrištanje ko da se raspada od boli! Samo što ja znam da ga ne boli!
    Sve sam probala: sisanje, dudu, nošenje, ležanje, da ga netko drugi nosi, pjevanje, pričanje, ma ne znam što sve....
    I tek kad se doooobrroooo isplače, od umora mu klone glava i zaspi. Možda malo posisa prije, ali počne ga nervirat mlijeko, pa ni to ne valja.
    Mene strašno srce boli kad on tako bespomoćno plače i ne znam što da napravim. A da će mi se dijete uspavljivat plačem, ne dolazi u obzir!!
    Pokušat ću ovo što su cure rekle, da ga na prvi znakić umora krenem uspavat. Ako imate još kakvih savjeta, molim vas, napišite jer ću poludit od tuge i brige.

  36. #36
    iki avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,675

    Početno

    Ruby pa zar je moguće da sika ne funkcionira?? U kojem položaju ponudiš siku? Kod nas uglavnom pali sika ali u krevetu u ležećem položaju. Ako niš drugo bar se malo odmorimo obje

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    3,522

    Početno

    Mi po danu imamo nekoliko vrsti uspavljivanja:

    1) skakanje po lopti, on u lezecem polozaju umotan u dekicu (tetra pelenu po ljeti..) jer bez dekice se nece prisloniti (tako ga je mm naviknuo.. sto mogu sad)
    2) nosenje u marami, setnja vani ili kuham i nesto radim s njim, pa zaspi, pa ga stavim u krevet, pa se probudi za 10 minuta (ili prije) malo ga podojim minutu (jer nije gladan) dok ne zaspi opet i tad je cvrsto.
    3) nosenje u rukama i pjevanje odredenih pjesama koje moraju biti legato dugih tonova.... primjetila sam da ne voli iscjeckan nacin pjevanja (stacato) niti takve pjesme..... Znaci, ton traje sve do drugog, to ga jaaako opusta...
    Ovako mogu pjevati samo odmorna i kad mi se da...
    4) uz dojenje najcesce zaspi ako je dobro zamraceno i mirno. Pomaze da ga njezno dragam po kosici i obrvama... to ubrzava uspavljivanje.

  38. #38
    snoopygirl avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    1,201

    Početno

    i ja sam skužila da u zadnje vrijeme po danu teže zaspi. kako nemamo cike, uspavljujem ga nosajući, nekad zaspe sam a nekad nosam, skakućem, pjevam.... sad još šaku strpa u usta pa nažulja desni, pa se ljuti....onda mu tu rukicu izvučem jer nema šanse da zaspi, uzmemo jednu tetra pelenu koju zagrli, jer mene oper grize pa se nervira i onda malo ljuljam lagano, a kad počne grintat, skakućem kao na lopti jer je nemamo. Uzmem ga čim počne trljat okice, i kad skužim da je umoran, jer se nekad opet zaigra pa je sve još gore. Ali bez spavanja po danu, noć je grozna, izvrće se, nemirno spava, valjda je preumoran da bi uopće i spavao. I pali 'maženje' po glavi. a danas smo se nosali u slingu, prvi put, i mazila sam ga po glavi, malo se ljuljala i baš je mirno zaspao. I pali ako ga stisnem uz sebe.
    uf šta razdužih... Ruby nadam se da će štagod pomoć

  39. #39
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    mi: malo ga nosim, pa u krevet ležeći dam siku (čisto da se odlijepimo jedan od drugog), onda neće, pa opet malo skakućem po krevetu, koji već počinje škripat, a nije od sexa , pa opet sika i onda je out!


    zadnjih dana hodam po balkonu i nosim ga.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •