Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Micanje bebe u 20. tjednu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno Micanje bebe u 20. tjednu

    Prvo kuckanje osjetila sam u 16. tjednu . Od tada je sve jače i češće pa me zanima kako ste vi osjetile bebu oko 20. tj.
    Koliko često i kako jako.
    Naime, jučer se malo samo vrpoljila, danas skoro pa ništa-skroz malo, a prije 3 dana sam imala osjećaj da je napravila pravi tulum.
    Znam da je još rano ali ne volim kada ju dugo ne čujem.
    Kada je najbolje početi bilježiti bebinu aktivnost?

  2. #2
    Nitica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ja mislim da brojanje bebinih pokreta zapocinje negdje od 35 tjedna. To sam negdje procitala, ali nisam sigurna jel to tocno. Ja sam trudna 23+2 tj. i beba je aktivnija sve vise i vise i svaki dan su joj udarci sve jaci. Ne sjecam se kak je bilo u 20 tj. (prvu put sam je osjetila u 18 tj), ali znam da sam svaki dan pratila da li se javila. Najcesce bi to bilo ujutra na poslu (valjda joj nije zgodno kaj mama sjedi ) i navecer kad se umirim. Od proslog tjedna se javlja skoro cijeli dan, cak i po noci udara kao da ima tulum.

    Mislim da ne trebas brinuti jer bebice odrede kad ce biti aktivnije, a kad malo odmaraju.

  3. #3
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    I mene je to brinulo, a nisam osjetila ništa značajno do 20. tjedna

    I ovo sada se ne može nazvati pravim udarcima

    Neke su bebe mirnije, a neke aktivnije. Moja je malo više aktivnija kad ja mirujem :D

    Ništa ne brini - mislim da je prerano za brojanje udaraca i slično

  4. #4
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    Nemoj previše brinuti; ja sam u par navrata napravila pravu paniku, dok napokon nisam skužila da je moj Bojan jednostavno mirna beba .

    On mene ama baš nikad nije onako jaako šutirao, često mi se činilo da se duuugo ne javlja, a on je bio samo jedan mali pospani mišek .

    Uživaj !

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Hvala, cure!
    Sinoć je opet bilo udaranja .
    Upravo sam pročitala na portalu da se pokreti bilježe od nekih 28. tjedana.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, nadam se da odgovara ovdje.

    Kako razlikujete one pokrete koji se mogu brojati od štucanje? Ovo mi je druga trudnoća, a to pitanje ostalo mi je još iz prve. Mislim, ima nekad pokreta koji ponavljaju dva-tri puta skoro jednaki, tj. na istom mjestu na isti načim u kratkom vremenu. Je li to štucanje?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    Ni u jednoj trudnoći nisam brojala pokrete. Mirta je bila jako živahna, pogotovo navečer i toliko je lupala da nisam ni osjetila potrebu da brojim (znala sam da je sve ok, jednostavno sam znala). Prve pokrete sam osjetila oko 20 tjedna.
    U trudnoći s Ledom bilo je skroz drugačije - ona je puno mirnija i staloženija tako da su se njezini pokreti svodili na protezanje, ali udarala nije. Ali, pošto sam znala šta očekujem osjetila sam ih već sa 16 tjedana. Aktivnost joj je cijelo vrijeme bila puno manja od Mirtine, ali tako je i sada. Mala je živa bubica - ima 16 mjeseci, trčkara ali oprezno (malo pada), kad skače po krevetu vrlo je oprezna (još nije pala s kreveta osim jednom u snu), ne priča (mama, tata i ba). Kao 30% Mirte.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    127

    Početno

    Prvi pokreti-16+4tj kao nezno milovanje leptirica,a pravi udarci-20tjedna.
    Koliko sam ja procitala od 20 do 28 tjedna treba se primjetiti dali se beba javila u roku od 24 sata,a od 28 tjedna do kraja da ima bar 5 pokreta u jedan sat.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •