Stranica 19 od 32 PrviPrvi ... 9171819202129 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 901 do 950 od 1580

Tema: Radovi u vrtu

  1. #901
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A ja samo takve imam, ti su daleko ukusnijii za jesti nego oni dugački. Ne moraš ih ukiseliti, nikako, slatki su za pojesti, bili debeli ili ne. Pričam cijelo vrijeme o krastavcima naravno

    Odlično,probat cu ih ove dane.
    A kako znas da su zreli za branje?

  2. #902
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    možeš napraviti nešto malo, ne znam jel govoriš o kovrčavosti lišća (gljivice) ili o onim gusjenicama moljaca koje saviju od vršnog lišća kukuljice, a poslije sve izjedu, pa su vrhovi grana pojedeni (ne znam ime). za kovrčavost možeš napraviti juhu od preslice i špricati barem 4 dana za redom, prije toga ukloniti bolesne listove i spaliti. za savijača možeš samo ukloniti zakukuljene vrhove prije nego se izlegnu i tako im smanjiti broj.
    Ova informacija je i meni trebala. Pune su mi trešnje mušica.
    Ja sam prije par jedno pet dana bnapravila juhu od pelina, doduše čitala sam da se kroz 2-3 dana pošprica.
    Šta mislite hoće štetit ako pošpricam s tom juhom koja stoji 5-6 dana?

  3. #903
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    , prije toga ukloniti bolesne listove i spaliti.
    paliti sad ili ostaviti za kasnije?

  4. #904
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    A kako znas da su zreli za branje?
    po meni kad ti se dete zaželi krastavaca

  5. #905
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Ova informacija je i meni trebala. Pune su mi trešnje mušica.
    Ja sam prije par jedno pet dana bnapravila juhu od pelina, doduše čitala sam da se kroz 2-3 dana pošprica.
    Šta mislite hoće štetit ako pošpricam s tom juhom koja stoji 5-6 dana?
    nisam 100% sigurna, ali uglavnom to namočeno bilje nakon 24 h počinje truliti i onda više ne djeluje kao pesticid već kao gnojivo (naprimjer kopriva). dakle mislim da ne može štetiti, vjerojatno je nešto malo učinkovitosti ostalo, ali koliko upitno je. no možeš zaliti s tim kao gnojivom pretpostavljam, ako ostaviš da se još malo "usafta"

  6. #906
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    paliti sad ili ostaviti za kasnije?
    ne moraš nužno paliti, možeš ih baciti u smeće. bitno je da ih ne ostaviš u vrtu ili baciš na kompost jer se onda bolest širi po vrtu...

  7. #907
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Citiraj rutvica prvotno napisa Vidi poruku
    nisam 100% sigurna, ali uglavnom to namočeno bilje nakon 24 h počinje truliti i onda više ne djeluje kao pesticid već kao gnojivo (naprimjer kopriva). dakle mislim da ne može štetiti, vjerojatno je nešto malo učinkovitosti ostalo, ali koliko upitno je. no možeš zaliti s tim kao gnojivom pretpostavljam, ako ostaviš da se još malo "usafta"
    ma da, napravit ću novi pesticid a ovo u kompost frknit. Ove godine jako pažljivo gnojim jel gnojenje uključuje i zaljevanje, koje stvarno trenutno nije potrebno.

  8. #908
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Mojih tresanja je ove godine jako, jako malo. :/
    Pobrali smo sto je bilo i s uzdahom pojeli, jer su bile odlicne.
    Cekam jos bijele tresnje da sazriju do kraja, nadam se berbi drugi vikend - njih ima mrvicu vise. Tko bi rekao - uz svu kisu koja je pala, a i obilno su cvale, da ce plodova biti tako malo. :smrc..

    Visanja, pak, imam u obilju. E. je napravila vlastitim rukama (OK, 90% sama, osim bakcanja s pecnicom) kolac s visnjama i odnijela ga na razrednu festu. . I ono sto mi je super, od ove godine ih jede "i ovako", dok su joj prije bile prekisele i voljela ih je samo u kompotu ili u soku.

    Povratna informacija za Jelenu, koja mi je pomogla savjetom za oboljelu sljivu: morat cu ju rezati, nema joj spasa. I sad vidim i otkuda je dosao nametnik: preko puta vrta je hrastova sumica, dva stabla su skroz suha i sa istim "simptomima", a jedno napola. Valjda su presli sa tih na moj vrt. :/
    Da zovem "Uslugu", da porezu i te hrastove? Postoji li od njih opasnost daljnjeg sirenja? (u blizini imam masline i malo dalje smokve...pa me strah za njih).

  9. #909
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Molim pomozite u vezi češnjaka!

    Sav češnjak mi je uništila lukova muha i dođe mi da plačem dok vidim kako trunu te ogromne glave češnjaka čije sam domaće sjeme teškom mukom nabavila.
    Pomoći mu više nema ali me zanima mogu li onaj što je još ok izvaditi ( jer nema šanse da dočeka kolovoz) i nekako spremiti tj. konzervirati, pada mi napamet zalijevanje maslinovim uljem?
    Ako imate kakva iskustva pomagajte.

  10. #910
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Moj luk je isto sav očajan, sve mi je napala ta muha i na kraju ga opće neću imati....
    plaće mi se dok ga vidim kak izgleda

  11. #911
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    luk zna usprkos napadu muhe na kraju ispasti sasvim solidan. svoj sam prošle godine imala namjeru počupati i saditi ponovo kakav je bio, srećom nisam stigla-luk je bio odličan.
    za češnjak ne znam, kod nas još nije počela napadati češnjak, osim tu i tamo. možda ipak ne propadne sav?

  12. #912
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj vida prvotno napisa Vidi poruku
    Molim pomozite u vezi češnjaka!

    Sav češnjak mi je uništila lukova muha i dođe mi da plačem dok vidim kako trunu te ogromne glave češnjaka čije sam domaće sjeme teškom mukom nabavila.
    Pomoći mu više nema ali me zanima mogu li onaj što je još ok izvaditi ( jer nema šanse da dočeka kolovoz) i nekako spremiti tj. konzervirati, pada mi napamet zalijevanje maslinovim uljem?
    Ako imate kakva iskustva pomagajte.
    mi ga tako spašavamo ako počne trunuti - očistimo i zalijemo uljem. sasvim dobro funkcionira, a ulje je kasnije dušu dalo za salate i sl.

  13. #913
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

  14. #914
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mogućnost botulizma! Stvarno treba biti oprezan kad sam išta konzerviraš.
    Znam da luk (kapula) postane otrovan ako se dulje ostavi svjež oguljen i prerezan na zraku, ali da i češnjak može biti opasan ako stoji u ulju nisam znala. Ma valjda smije stajati u ulju na sobnoj temperaturi oko sat vremena dok pojedemo ribe i kuhani krompir. Nasjeckani svježi češnjak i peršin u ulju pa po friganoj ribi-prefino je.

  15. #915
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Mislim da sam negdje naišla na podatak da se spore botulizma razvijaju na 36 ili 38 stupnjeva C. Ne sjećam se najbolje... Ali ja se ne bi bojala za par sati.

    A isto tako sam gledala dokumentarac o tome da se neka ljekovita tvar iz češnjaka pojavi samo na samom mjestu gdje je češnjak prerezan i traje jako kratko... par sekundi, pa ju je jako teško uhvatiti i pohraniti. (Ovo je bilo laičko objašnjenje, ta ljekovita tvar naravno ima ime koje nisam zapamtila).

    A kad već drobim u off topicu jednomprilikom sam narezala viška luka...i to dosta, pa sam ga smrznula. Koristila ga nakon par tjedana i bio je odličan, čak se nešto brže raspao kod dinstanja nego friško narezani.
    Posljednje uređivanje od Mojca : 26.06.2013. at 00:25

  16. #916
    vida avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    544

    Početno

    Da, i ja sam prilikom traženja recepata naišla na podatak o botulizmu ( ne smije navodno ni u frižideru stajati u ulju ako nije prije propisno termički obrađen) pa sam odustala od zalijevanja češnjaka masl. uljem, nešto malo sam smrzla, dio ću danas ukiseliti a većina je još u vrtu, problem je u tome što izvana po lišću ne mogu procijeniti koji je još ok a koji nije tako da sam počupala(i bacila) i onih što počinju trunuti i onih ok, pitanje je jel bi te glavice koje su zasad ok i ostale ok ili bi počele trunuti,tj. u dilemi sam jel da sve čupam ili čekam

  17. #917
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    moguće da će početi trunuti zbog kiše poslijednjih dana, ako su puni vode...

    sad i je jasnije zašto moja mama ovako radi: očisti češnjak i lagano ga preprži na ulju pa sve to u staklenke i dodatno zalije uljem. možete probatii tako ako vas je strah botulizma...

  18. #918

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Ovaj vrt me impresionirao http://imgur.com/a/JihrB

  19. #919
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    Ovaj vrt me impresionirao http://imgur.com/a/JihrB
    super izgleda, premda ja nekako ne bih krenula u sadnju povrća uz cestu s parkiralištem
    ali ako ulica njie prometna, možda i bih
    zanimljiv detalj s humusom kojeg grad dijeli besplatno, pitam se da li je tretiran nečim ili je "bio"
    i jako mi je simpatična ona kutija s natpisom "free veggies"

  20. #920
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Ovaj vrt je super, i fora je jer je na jako malo prostora dobiveno puno toga, a li lijepo je postavljeno i posloženo, sve na dohvat ruke.

  21. #921

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Ja tek krećem s vrtom iduće proljeće pa sam impresionirana ovakvim uradcima. Izgleda taaako jednostavno! Zašto imam dojam da ću ja suze liti do prvih plodova

    Zibba, mogu doći k tebi na instrukcije?

  22. #922
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Nije jednostavno imati vrt, moraš raditi.
    Ako ti to nije problem onda je jako jednostavno imati vrt :D
    Ali onaj blagoslov da imaš doma mrkvu, salatu, mahune, cikle za cijelu zimu, neprocjenjivo.
    A samo gušt kada sjediš i piješ kavu i gledaš kak sve buja..ma milina.

  23. #923

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj ribice prvotno napisa Vidi poruku
    Nije jednostavno imati vrt, moraš raditi.
    Ako ti to nije problem onda je jako jednostavno imati vrt :D
    Ali onaj blagoslov da imaš doma mrkvu, salatu, mahune, cikle za cijelu zimu, neprocjenjivo.
    A samo gušt kada sjediš i piješ kavu i gledaš kak sve buja..ma milina.
    Imam predodžbu kako je s vrtekom, ima i pluseva i minusa

    Zbilja se nadam da ću uspjeti. Malo me frka, ali poznavajući sebe, nek bude i suza i znoja, ali iduće godine iz vrteka papam.

  24. #924
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Vrt je svakodnevni posao. Ali posao koji itekako pokazuje korist od rada.

    Možda da počneš nezahtjevno, ako nisi nikad imala vrt. Ne previše toga. Imaš li vode za zalijevanje? Možda kod vas može bez zalijevanja, ali kod mene sve izgori ako se ne troši voda. A voda nam je silno skupa. tako da je meni povrće više gušt nego što se isplati.
    Ono što dozori prije vrućina je OK. Grašak, mahune, rotkvice, rani špinat, češnjak i kapula isto. Krumpir mi je jadan, reklo bi se da on može bez vode, ali neće.

    Zato jagode, ribizli, maline, kupine, aronija-sve to rodi bez neke muke. I voće, naročito trešnje.
    Ja obično probam sa malo sadnica, pa ako mi ide, dogodine više.

    Imaš li pse, mačke? Kako oni vole na friško iskopano i posađeno!

  25. #925

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Imam pse, mačku i koze. Vrt planiram ograditi od koza i pasa, za macu se nadam da neće napraviti preveliku štetu, mada znam da je vrt mačkama omiljeni wc

    Voda mi je dostupna, a mislim postaviti i koju bačvu da ulovim kišnicu.

    Planiram početi s manjim brojem voća i povrća pa ću vidjeti koliko će me ponijeti

    Na koliko vremena trebam računati dnevno u vrtu? Znam da to ovisi o veličini i broju biljaka, recimo vrtek za potrebe jednog kućanstva.

  26. #926
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    Ja tek krećem s vrtom iduće proljeće pa sam impresionirana ovakvim uradcima. Izgleda taaako jednostavno! Zašto imam dojam da ću ja suze liti do prvih plodova

    Zibba, mogu doći k tebi na instrukcije?
    Ma možeš doći, naravno iako kod mene je ovaj vrt na polju sav zarastao, nije neko vrijeme rađeno i ako nisam svaki dan u vrtu odmah bukne drač, a ne mogu stalno ni visjeti tamo kraj troje klinaca. Zato je ovaj mali pokusni pod slamom super, rastu rajčice kao lude, primilo se i kasno zelje, kelj, cvijetača. Nema puno trava a i ono što ima lako se isčupa jer je ispod mekano, a i malo ga ima. To isčupano samo polegnem na slamu da se osuši od sunca i to je to.

  27. #927
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    ja sam se samo došla pohvaliti sa svojim "vrtom" na prozorskoj dasci
    http://images50.fotki.com/v1559/phot...7160428-vi.jpg
    patuljsti cherry su jako rodni, već jedemo , šumske jagodice su ovo prvo, još ih čekamo da dozore

  28. #928
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj mala-vila prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se samo došla pohvaliti sa svojim "vrtom" na prozorskoj dasci
    http://images50.fotki.com/v1559/phot...7160428-vi.jpg
    patuljsti cherry su jako rodni, već jedemo , šumske jagodice su ovo prvo, još ih čekamo da dozore
    Jako lijepo!!

  29. #929
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ima li još tko problema sa tikvicama? Moje gnjiju čim pređu 10-15 cm. Fino cvjetaju, ima dosta plodova i onda samo sagnjijaju. Što bi to moglo biti?

  30. #930
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Meni otprilike svaka druga prestane rasti i gornja polovica tikvice se smežura. Ove koje dozore su velike i debele, tamno zelene i ukusne. Da ih nije previše na jednoj biljci?

  31. #931
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

  32. #932
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    To sa tikvicama se i meni događa. Imam dosta tikvica, ma još i dijelim, ali sam primjetila da neke malene trunu. Eto sada znam razlog.

    Ja sam trenutno u radovima u vrtu. Pobrala sam srebrenac, počeo je cvasti, a neki i sušiti se, pa rekoh on je ionako za ljetnu potrošnju, ajmo ga pobrati. Imam pune tačke sa tri gredice 1*2 m ( ove godine sam radila manje gredice, a ne one standardne duge kakve se ovdje kod nas rade, ne vidiš im kraja).
    Susjed mi je obećao slamu kada pobere zob da imam za koze i zečeve, ali me je zeznuo jer je "zaboravio na dogovor" pa slamu dao pomalčirati. E sada sam ja još gora pa tu malčiranu slamu kradem i stavljam na vrt. Ovo što sam do sada pobrala i oplijevila, odlučila sam napraviti novi pokus. Na čistu gredicu prvo poslažem taj korov, zajedno sa zemljom i korijenjem, koliko god imam, a bude i preko 10 cm kada složim i pogazim da se slegne, na to nabacam slamu u sloju 20-30 cm i tako ostavim. Prve kiše će učiniti svoje i to slegnuti, a nadam se i da neće biti toliko korova. Ljubičati luk sam odlučila za sada samo pokositi da nije toliko korova jer je loboda narasla i preko metar, a ne da se čupati, luk ću vjerojatno brati za kojih 2-3 tjedna, jer je i on krenuo u cvijet, a nekako mi je ove godine sitan. Grašak plijevim. Ma čeka me još puno posla oko tog oddračivanja, tu je par godina bilo zapušteno, kako baka više nije mogla saditi, a ja sam radila i nisam stizala, jednostavno je bilo ostavljeno na milost i nemilost prirodi koja je učinila svoje. A ja sada vodim ratove. Zato ću i napraviti pokus sa slamom, duboku stelju, mislila samo tako napraviti tek na jesen kada MM poore i potanjura, ali kako sada imam nešto slame za upotrijebiti, sada ću odraditi dio, a dio na jesen. Još kada bi našla nekoga da ima staru slamu ili " pokislo i prašno" sijeno koje nije više za upotrebu životinjama, nitko ne bi bio sretniji od mene.

  33. #933
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nisam skužila kaj buš stavila na slamu sam tak ostavila do proljeća?

  34. #934
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Mi smo tek ove godine počeli s vrtom, imamo rajčice, tikvice, tikve (fala Jeleno.O), krastavce, azijsku mješavinu (jako fino), mahune, luk, kapulu, blitvu i špinat (novozelandski, prijaju mu vrućine više nego običnom). I par paprika i dva kupusa.

    I to sve na površine 5x5.


    A tikvice su mi trunile pri vrhu ako ih je dirala voda pri zalijevanju. Tome smo doskočili tako da smo stavili odrezanu plastičnu bocu i kroz to zalijevalu.

    Ali muku mučimo s nametnicima, od svega nam propadne barem 50% uroda.

  35. #935
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    nisam skužila kaj buš stavila na slamu sam tak ostavila do proljeća?
    Da plan je da tako složim, taj isčupani korov, na to debelo slamu i tako ostavim do proljeća, a zatim tu sadim vrt pod steljom.

  36. #936
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku

    Da, da, to je to!¨A ništa, u zoru buđenje i oprašivanje.

    Beti, ne čini mi se da ih ima bašpreviše na jednoj stabljici, mada, ovo je prvi put da imam vrt, pa i ne znam koliko bi ih ustvari trebalo biti. Jedino mi se čini da su preblizu, trebala sam napraviti veći razmak između biljaka.

  37. #937
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Citiraj zibba prvotno napisa Vidi poruku
    Da plan je da tako složim, taj isčupani korov, na to debelo slamu i tako ostavim do proljeća, a zatim tu sadim vrt pod steljom.
    Ja bi ti umjesto slame preporučila da stavljaš friško pokošenu travu .
    Moja susjeda stavlja slamu na vrt pa joj ipak izbija drač i pšenica raste, tako joj se paprika opče ne vidi u toj gomili "zelenila"
    ja stavlajm friško pokošenu travu, onak na deblje i opće nemam brige sa dračom jer nemože izbiti i vrt mi je čist a dobra je zaštita od vručina jer se zemlja toliko ne suši,a dok to istrune je super gnoj za drugu godinu, za mene nema bolje kombinacije od trave

  38. #938
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Trebaju li nekome sadnice jagode?
    Posadila sam ove godine 4 jagode u teglice, nije da smo se baš najeli ali to mi je bilo baš fora, i sad su te sadnice pustile vriježe i ima ih valjda 20.
    Nemam kamo s njima ...

  39. #939
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Citiraj Manuela. prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi ti umjesto slame preporučila da stavljaš friško pokošenu travu .
    Moja susjeda stavlja slamu na vrt pa joj ipak izbija drač i pšenica raste, tako joj se paprika opče ne vidi u toj gomili "zelenila"
    ja stavlajm friško pokošenu travu, onak na deblje i opće nemam brige sa dračom jer nemože izbiti i vrt mi je čist a dobra je zaštita od vručina jer se zemlja toliko ne suši,a dok to istrune je super gnoj za drugu godinu, za mene nema bolje kombinacije od trave
    Pa zato i stavim prvo ovo iščupamo na dno, pa gore slamu. Iako imam sada jedan dio samo pod slamom, tu je do prije par godina bio kokošinjac, pa do sada prazno. Korova i šute na bacanje. Čistila sam više od mjesec dana da mogu pofrezati, na kraju sam još stavila slamu na zemlju i posadila rajčice. Nema tako puno korova kako sam se bojala, bar u ovom dijeli koji je od slamom, a i ovo malo što uspije potjerati, lako se iščupa. Tu mi slama nije debela, sve skupa kojih 5 cm pa zato i tjera van korov.

  40. #940
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Sad cu ja ko padobranac
    Curke imate li avokado? Ja ga imam doma U pitaru, velik je I prekrasan, Lani posaden iz spice, ima oko 60cm sada. Trebala bi ga presaditi U veci pitar, a sljedecu godinu ide U vrt. E sad, jel imate kakav savjet u vezi presadivanja, neka posebna zemlja?

  41. #941

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    spržio mi mraz mahune koje sam posadila početkom 8 mjeseca,
    a trebalo im još par dana za brati,
    ima li šanse da se oporave?

  42. #942
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    studena - nekako slutim da nema baš jer sada stiže dodatno zahlađenje

    vezano uz to, pitanje: ima li nešto što još uvijek stignem posijati kao zelenu gnojidbu po gredicama? čini mi se nekako prekasno, prehladno i premračno, ali nisam još sasvim odustala... do sad sam samo debelo malčirala prek zime, ali ove godine imam nove gredice i zemlji bi i nakon godine pod malčem dobro došla pomoć.

  43. #943
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    Da pokrenem ovogodišnje radove.......
    Zima je nikakva, pa vidim da moje susjede već polako kopaju po zemlji i nešto sade!
    Jeste li i vi počeli sa sadnjom , bilo čega?
    Odnosi se na kontinentalce

  44. #944
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    samo popikala češnjak neki dan, vidjela sam na prognozi da se sprema zahlađenje, nadam se snijegu barem jednom prije prolijeća...

  45. #945

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    idemo za vikend na viksu. frezat zemlji i mozda posijat neku proljetnu salaticu, grasak, česnjak... sta jos moze sad? valjda ne bu vise hladno..

  46. #946
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Bob? Spinat?

  47. #947
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    blitva, peršin

  48. #948
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    grašak, i salatu

    mada najavljuju minuse, možda nije loše pokriti s agrotekstilom.

  49. #949
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Mi smo počeli. Jučer smo posadili dio krumpira,dalje nismo mogli orati jer je premokra zemlja,zovu buru pa se nadamo da će se do vikenda zemlja osušiti.
    Zatim smo iz sjemena u male one čašice posijali brokulu,kaul,cherry pomidore, jalapeno chilli, poriluk, timijan, bosiljak i pfizalis neznam kako se piše, ona japanska jagoda,malo žuto voće.
    Kupila sam origano već izrastao, stavila u vrtal, pribacila mažuran kraj njega, krasan mi je mažuran, preživio zimu i sad je već fino pustio zelene listiće.
    Kupili smo i tri stabla mandarine jer su nam usanile sve koje smo imali sutra ćemo i njih staviti. Sutra su nam na redu nektarina,malina,kupina i brusnica, to smo kupili već male izdanke,stapke što li su. Imamo i crveni ribizl,njega smo lani donili sa sela,fino se primio i prezimio. Veselim se ljetu i plodovima

  50. #950

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo počeli. Jučer smo posadili dio krumpira,dalje nismo mogli orati jer je premokra zemlja,zovu buru pa se nadamo da će se do vikenda zemlja osušiti.
    Zatim smo iz sjemena u male one čašice posijali brokulu,kaul,cherry pomidore, jalapeno chilli, poriluk, timijan, bosiljak i pfizalis neznam kako se piše, ona japanska jagoda,malo žuto voće.
    Kupila sam origano već izrastao, stavila u vrtal, pribacila mažuran kraj njega, krasan mi je mažuran, preživio zimu i sad je već fino pustio zelene listiće.
    Kupili smo i tri stabla mandarine jer su nam usanile sve koje smo imali sutra ćemo i njih staviti. Sutra su nam na redu nektarina,malina,kupina i brusnica, to smo kupili već male izdanke,stapke što li su. Imamo i crveni ribizl,njega smo lani donili sa sela,fino se primio i prezimio. Veselim se ljetu i plodovima
    Ajme, što je lijepo na moru bit!

    Mi bili u nedjelju na viksi, sve je još gnjecavo i mokro, čak je i snijega bilo na mjestima ...
    Ja za sada sadim/popunjavam samo sa proljetnicama ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •