Stranica 23 od 32 PrviPrvi ... 132122232425 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,101 do 1,150 od 1580

Tema: Radovi u vrtu

  1. #1101
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Za to su savršene! Ja ih postavila, ali zbog maleckog vrta po jednu na svaki korak.
    Kupila si nove ili stare? Ja sam gledala po oglasima, ljudi traze p 1-2 kn po cigli a meni treba dosta pa jos dok kupim pjesak da ih mogu posteno i ravno postaviti, bit ce mi to skupa stazica...

    Kako se ponasaju na mrazu i pod snijegom?

  2. #1102
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Što se tiče uzdignutih gredica, ja sanjam o nečem ovakvom:
    http://www.visokegrede.si/2015/02/na...-visoke-grede/

    Sestrična MD-a, u Sloveniji ima jednu takvu gredicu ured vrta i u njoj ima duplo bolje rezultate nego na običnoj gredici pol metra dalje. Povrće je rodilo ranije i više.

    Mi doma imamo ove uzdignute i puževima nisu neka prepreka. Ako ih ima uredno napadaju sve redom.

  3. #1103
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Kupila si nove ili stare? Ja sam gledala po oglasima, ljudi traze p 1-2 kn po cigli a meni treba dosta pa jos dok kupim pjesak da ih mogu posteno i ravno postaviti, bit ce mi to skupa stazica...

    Kako se ponasaju na mrazu i pod snijegom?
    Imam nešto starih. Nisam htjela kupovati stare, radije sam kupila nove. Neznatno su skuplje a vjerujem da će biti trajnije jer nisu skrhane nego cijele. Ja ih imam samo za koračanje, znači na pola metra do metar je postavljena prva od druge i tako redom.
    Zadovoljna sam s njima i na kiši i mrazu. Po snijegu ne hodam po njima, tek kad okopni. Kod mene su već 6 let. Nisam nasipavala pijesak nego samo utiskivala u zemlju jer nisam radila klasičnu stazicu. Imam postavljeno par cigli u 2 reda na početku gredice kao rubnjak. Meni je to idealna stazica i rubnjak. Volim ciglu!

  4. #1104
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    Što se tiče uzdignutih gredica, ja sanjam o nečem ovakvom:
    http://www.visokegrede.si/2015/02/na...-visoke-grede/

    Sestrična MD-a, u Sloveniji ima jednu takvu gredicu ured vrta i u njoj ima duplo bolje rezultate nego na običnoj gredici pol metra dalje. Povrće je rodilo ranije i više.

    Mi doma imamo ove uzdignute i puževima nisu neka prepreka. Ako ih ima uredno napadaju sve redom.
    Baš mi se sviđa!
    Ja nemam klasičnu uzdignutu, ali je lagano povišena u odnosu na ostatak i izloženija suncu. Vidim da na tom mjestu znatno bolje uspijevaju biljke. Brže rastu i daju veći prinos.

  5. #1105
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Za vikend sam riješila ljetno cvijeće i oprala tegle. Čekaju proljeće.
    Čeka me rezanje astera (zvjezdana) i sadnja preostalih ljetnih lukovica. Nikako da osjetljivo bilje zamotam u kaputiće. Stigla južina pa furt prolongiram.

  6. #1106
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Tako je toplo, da se pitam, jel jos stignem posijati matovilac i ima li smisla sada ili je bolje cekati proljece (ozujak??)?

  7. #1107
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja bi posijala ak bi imala vremena. Neće strunuti. Niknut će kad mu vrijeme dozvoli. Ja sam svoj posijala za proljeće, a mislim da ću ga brati prije snijega.

  8. #1108
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    I ja sam posijala jednu grdicu i poceo je nisati i onda ga je nesto pojelo. Danas sam neku crvenu salatu posijala, a ako mislis damoze i matovilac, moram si brzo jos jednu gredicu pripremiti.

  9. #1109
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

  10. #1110
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    U nedjelju sam orezala astere i postavila na biljčice lampice.
    Obožavam vrijeme adventa i Božića. Ove godine sam odlučila malo produžiti ugođaj. Prekratko mi samo 2 tj.

  11. #1111
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Dr. tj. najavljeno nekih 10 C. Nadam se malo čeprkati po zemlji. Još koju lukovicu upiknuti.

  12. #1112
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. tj. najavljeno nekih 10 C. Nadam se malo čeprkati po zemlji. Još koju lukovicu upiknuti.
    Da li je kasno za to? Do kad se može lukovice saditi? Ili je kriterij smo to da zemlja ne bude smrznuta?

    Meni se dogodilo nešto neočekivano - imala sam tri lukovice zumbula od prošle sezone, stajali su na balkonu u bijelom papiru i vrećici - zaboravila sam ih ugurati u zemlju (obično to napravim u rujnu ili listopadu). Istjerali su zelene mladice pa sam ih stavila u teglu, nagrnula malo zemlje okolo (one industrijske koja se kupi u vrećici) i sad mi rastu na prozoru. Ako procvatu, stavit ću slike.

  13. #1113
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Nije kasno. Preporuka je 9-12. mj. Posadila sam sve proljetnice. Za njih je bitno da provedu zimu u zemlji. U protivnom neće cvasti. Pustit će samo lišće.
    Ostale su mi ljetnice. Za njih imam vremena i u rano proljeće, no mogu i sad. Bitno je da nije smrznuto, da se može kopati. Imam još malo češnjaka i lučice luka od povrća. Nadam se stići u utorak kad zatopli.
    Jedne godine sam nabavila hrpu narcisa po smiješno maloj cijeni, tipa 10% prave vrijednosti i sadila ih pred samu Novu.

  14. #1114

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

  15. #1115
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Počelo je, počelo. Proljeće je tu (firuli, firulu... )

  16. #1116
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    S obzirom da su noći još uvijek jako hladne, smijem li sad obrezati grmiće koje nisam stigla pred zimu? prestrašno izgledaju (lavanda, bosiljak, kadulja, ružmarin i sl.), a ne usudim se da mi se sad ne smrznu

  17. #1117
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    predivne su
    moje su već ocvale, a ja ih nisam stigla uslikat. Kod nas cvjetaju malo ranije, i uvijek su spremne pred moj rođendan, 27.1.

  18. #1118
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Krecem se radovima...
    Nabavila sam daske i muž je obećao sloziti podignute gredice. No, vec nekoliko puta mi je objasnjavao da jelove daske nisu tvrde i postojane kao hrastove i da ce brzo istrunuti ako ih sa nečim ne namazemo. Ja pak mislim da ako ih pofarbam onda ce mi ta farba preko zmelje ući u moje povrće koje jedem. On pak misli da sigurno postoji nesto sto nije tokično. Hm??

  19. #1119
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Javite kad cete pikirati u zemlju paradajz i papriku. Meni se cini da je rano jos...

  20. #1120

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Tang, ove noćne su za tebe
    https://www.flickr.com/photos/137194...7665734060411/
    https://www.flickr.com/photos/137194...7665734060411/
    Sretan ti Rođendan!

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    predivne su
    moje su već ocvale, a ja ih nisam stigla uslikat. Kod nas cvjetaju malo ranije, i uvijek su spremne pred moj rođendan, 27.1.

  21. #1121
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moji oru čini mi se prije zime da hladnoća ubije bagude, a onda tanjuračom prođu u proljeće, jer sjetvu ne možeš vršiti na samo preoranom. Stajskog gnoja zna biti na Njuškalu, ljudi poklone. Ako je zemlje manje možeš frezom proći.

  22. #1122
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    A jel se smiju sad već početi orezivat biljke?

  23. #1123
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Laneno ulje zatvara drvo i štiti od truljenja i nametnika, a nije toksično. Svake godine više puta premazati.

  24. #1124
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja ne bi žurila s rezidbom. Kad orežeš, potakneš biljku na kretanje, a kad zahladi, mladi pupovi/izboji smrznu. Taman najavili moguć snijeg.
    Za kontinent kao ziher datum kad stavljam van paradajze i krastavce, te cvijeće koje nije zaklonjeno krovom uzimam 1.5.
    Ako prerano orežem, moram ponovo prikratiti. Ja u kasnu jesen prikratim ruže da ih vjetar i snijeg ne polome, a završni rez izvodim kad prođe opasnost od smrzavanja.
    Lozu i voćke možeš orezivati, naročito ako ih imaš puno pa nećeš sve stići odjednom.
    Nekad je nagli prelazak iz zime u proljeće, naročito zadnjih god, al ledeni sveci ošinu. Mene lani prevarilo i odustala od 1.5. pa sam sve posadila oko 15.4. Ko mi kriv! Sve pozeblo i imala dupli trošak.
    Ja sam za vikend posadila maćuhice i callune.
    2. mj. je idealan za sadnju presadnica paradajza u kući. Al nisam baš sretna s tim izvitoperenim biljkama koje se bore za zrake sunca.
    Jučer sam nabavila krastavce i mini suncokret. Još mi rano za sadnju.
    Planiram u nabavu zemlje i voćki.
    Jedva sam dočekala proljeće! Obožavam ga!

  25. #1125
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku

    hvala! svaki put kad vidim visibabe mi je rođendan

  26. #1126
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj klija prvotno napisa Vidi poruku
    Laneno ulje zatvara drvo i štiti od truljenja i nametnika, a nije toksično. Svake godine više puta premazati.
    Hvalaaaaa klija!!!!

  27. #1127
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvalaaaaa klija!!!!

  28. #1128
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    U subotu sam provela 4 sata u vrtu. Rezuckala, čistila, rasadila češnjak, posijala salatu i matovilac, nešto cvjetnih lukovica (dalije, irise, ukrasni luk...), nasula crne zemlje.
    Procvali su šafrani i jaglaci, jesenske maćuhice živnule, u punom su cvatu, proljetne lukovice pustile pupove, bubre pupovi jorgovana i voćki.

  29. #1129

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Nera prvotno napisa Vidi poruku
    U subotu sam provela 4 sata u vrtu. Rezuckala, čistila, rasadila češnjak, posijala salatu i matovilac, nešto cvjetnih lukovica (dalije, irise, ukrasni luk...), nasula crne zemlje.
    Procvali su šafrani i jaglaci, jesenske maćuhice živnule, u punom su cvatu, proljetne lukovice pustile pupove, bubre pupovi jorgovana i voćki.
    ... decembri cvatu, forzicije zažutile, ruže tjeraju mlade grančice, lišće tulipana već i 20 cm iznad zemlje ...

  30. #1130
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Nera prvotno napisa
    U subotu sam provela 4 sata u vrtu. Rezuckala, čistila, rasadila češnjak, posijala salatu i matovilac, nešto cvjetnih lukovica (dalije, irise, ukrasni luk...), nasula crne zemlje.
    Procvali su šafrani i jaglaci, jesenske maćuhice živnule, u punom su cvatu, proljetne lukovice pustile pupove, bubre pupovi jorgovana i voćki.



    ... decembri cvatu, forzicije zažutile, ruže tjeraju mlade grančice, lišće tulipana već i 20 cm iznad zemlje ...

    Vas dvije ora da ste negdje na jugu Lijepe Naše. Tu u mom selu jos ni trava nije počela zelenjeti. Ali sam zati jucer vidjela ljubičice i neki dan viibabe a mama je zajedno sa radičem za salatu pokupila i nešto jaglaca.

    U om vrtu drveni sanduci za povisene gredice spremni da ih se napuni zemljom itd.
    Ima li netto iskustva sjetve direktno u nedozrijeli konjski gnoj? Dakle puno slame itd.

  31. #1131
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    I ima li netko kakvu tablicu povrća i kakvu zemlju koje povrče voli, ono kiselu, luznatu, neutralnu, bogatu ovim ili onim, siromasnu ovim ili onim... zajedno sa savjetima sta da se u zemlju doda da bi se postigla određena kiselost, tipa pepeo, piljevina...

    Moja zemlja je glina pa ju pokusavam obogatiti sa stajskim (konjskim) gnojem i kompostiranim kuhinjskim ostacima, a susjed mi nudi pepeo i kaze da je njegova mama mijesala i piljevinu, pa eto, rado bih imala neke smjernice sto i kako i koliko cega za koje povrće.

  32. #1132

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Nera prvotno napisa
    U subotu sam provela 4 sata u vrtu. Rezuckala, čistila, rasadila češnjak, posijala salatu i matovilac, nešto cvjetnih lukovica (dalije, irise, ukrasni luk...), nasula crne zemlje.
    Procvali su šafrani i jaglaci, jesenske maćuhice živnule, u punom su cvatu, proljetne lukovice pustile pupove, bubre pupovi jorgovana i voćki.

    ... decembri cvatu, forzicije zažutile, ruže tjeraju mlade grančice, lišće tulipana već i 20 cm iznad zemlje ...

    Vas dvije ora da ste negdje na jugu Lijepe Naše. Tu u mom selu jos ni trava nije počela zelenjeti.
    ma ne, samo na sunčanoj strani ulice
    https://www.flickr.com/photos/137194...in/dateposted/

  33. #1133
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Miki Mama, very najs!

  34. #1134
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Nitko??
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    I ima li netko kakvu tablicu povrća i kakvu zemlju koje povrče voli, ono kiselu, luznatu, neutralnu, bogatu ovim ili onim, siromasnu ovim ili onim... zajedno sa savjetima sta da se u zemlju doda da bi se postigla određena kiselost, tipa pepeo, piljevina...

    Moja zemlja je glina pa ju pokusavam obogatiti sa stajskim (konjskim) gnojem i kompostiranim kuhinjskim ostacima, a susjed mi nudi pepeo i kaze da je njegova mama mijesala i piljevinu, pa eto, rado bih imala neke smjernice sto i kako i koliko cega za koje povrće.

  35. #1135
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj MikiMama prvotno napisa Vidi poruku
    ma ne, samo na sunčanoj strani ulice
    https://www.flickr.com/photos/137194...in/dateposted/
    I ja.

  36. #1136
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    I ima li netko kakvu tablicu povrća i kakvu zemlju koje povrče voli, ono kiselu, luznatu, neutralnu, bogatu ovim ili onim, siromasnu ovim ili onim... zajedno sa savjetima sta da se u zemlju doda da bi se postigla određena kiselost, tipa pepeo, piljevina...

    Moja zemlja je glina pa ju pokusavam obogatiti sa stajskim (konjskim) gnojem i kompostiranim kuhinjskim ostacima, a susjed mi nudi pepeo i kaze da je njegova mama mijesala i piljevinu, pa eto, rado bih imala neke smjernice sto i kako i koliko cega za koje povrće.
    Nije ti ovo dosta. Moraš znati i plodored i susjedstvo biljaka.

    Negdje imam tablicu, ali nije u e-formatu nego u rukopisu (supruga mog kolege s posla mi je to davno zapisala, ako nađem, možda si dam truda to prepisati, ali ne bih obećavala - to je velik posao).

    Gle - probala sam po ključnim riječima (plodored, susjedi) pretražiti internet. Ovdje imaš nešto o tome: https://www.malinca.hr/blog/7-savjet...e-za-pocetnike

    Inače, ja sam tip koji manje radi, a više čita. Inače, meni je onaj poljoprivredni kalendar Gospodarskog lista bio zakon - puno se tamo dalo pročitati. http://www.gospodarski.hr/Publicatio...3#.WMah69ThDRY

    Preporučujem ti knjigu Vrt bez motike (Ruth Stout). Iako je autorica Amerikanka, pa nam svi savjeti nisu prihvatljivi, vrijedi to pročitati jer ima zgodnih ideja.

    Imam i veliku ilustriranu enciklopediju Vrt (izdanje Mozaik knjige) jer vrt ovisi o puno toga - lokacija (kako pada sunce, sve biljke ga trebaju), količina vode, vrsta tla (štajaznam korjenasto povrće bolje raste u pjeskovitoj rahloj zemlji, a ilovača im ne odgovara...)

    Mislim da baš u ovoj vrtnoj enciklopediji ima par trikova kako se provjerava kvaliteta zemlje, ali ako stvarno hoćeš napraviti dobar posao, odneseš zemlju na analizu na faks http://www.holcim.hr/fileadmin/templ...im_Agrocal.pdf

  37. #1137
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Većina biljaka voli neutralnu zemlju.
    Borovnica i rhododendroni su ljubitelji kisele.

  38. #1138
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala Peterlin, ako nađeš, ne trebas prepisivati, samo pofotkaj na mob i posalji na moj. Ja ti napisem moj br u pp

  39. #1139
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,273

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala Peterlin, ako nađeš, ne trebas prepisivati, samo pofotkaj na mob i posalji na moj. Ja ti napisem moj br u pp
    Prekopat ću sutra radni stol. Baš je pravo vrijeme za čišćenje... Mislim da znam gdje su ti papiri, ali ne vjerujem sama sebi dok ne nađem.

  40. #1140

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    759

    Početno

    evo, da i ja nešto napišem, do sada sam vas samo čitala...
    meni je super ova tablica jer obuhvaća više toga: plodored, dobri i loši susjedi, zahtjevnost biljaka prema gnojenju, kalendar sjetve, razmak i dubinu sadnje, te podjelu biljaka prema vrsti po principu biodinamičke poljoprivrede.
    Tablica nije općeprimjenjiva, ali je od velike pomoći, godinama ju nosam sa sobom po vrtu kad planiram što i gdje sijati.
    http://inovatori.hr/wp-content/uploa.../plodored1.pdf
    Posljednje uređivanje od marijanada : 17.03.2017. at 16:27

  41. #1141
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Super su ti tablice Marijanada, odmah sam ih dala napraviti i laminirati u A3 formatu! Sad cu i ja s njima hodati po vrtu.

  42. #1142
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Gdje nabavljate sjeme?
    Imate kakve izvore starog sjemena?

  43. #1143
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    pogledaj na stranicama udruge Vestigium, oni su na Vrbanima ako si u Zg
    organiziraju između ostalog i razmjenu sjemenja...

    također i Biovrt - u skladu s prirodom
    Posljednje uređivanje od flopica : 18.03.2017. at 13:36

  44. #1144
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Biovrt- u skladu s prirodom
    Permacooltura
    Mala sjemenarna

  45. #1145
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala vam Flopica i Lotta!

  46. #1146
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Jeste posijale bilo sto u tegle vec (papriku, paradajz...)?

  47. #1147
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Paradajz jucer odvojila i presadila u male teglice, velik je oko 5 cm , imam 80 sadnica, najvise do sad

  48. #1148
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Meni su paprike i pomidori nikli prije 2-3 dana. Paprike, selen i persin sam sijala prije 10-ak, a pomidore i bosiljek prije 5-6 dana. Danas cu krastavce i tikvice.

  49. #1149
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja sam krastavce i tikvice po 2-3 posadila u teglice.
    Savjet jednog dede: peršin sijati na wc papir. S njim treba biti strpljiv. Najduže mu od sveg sjemenja treba da nikne.

  50. #1150
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    ja sam samo u cvijeću
    posijala sam vince, skupila sam sjeme od svojih biljčica lani, to mi se pokazala najzahvalnija cvjetnica za moje uvjete

    inače, u vrtu imam slaka, onog s velikim rozim i ljubičastim cvjetovima, penje se po ružama i u biti davi ih, a tako je lijep. Sad sam ga počupala nešto kad je krenuo oko ruža, i prebacila u jedan pitar, pa bih ga probala uzgojit da mi se penje po nečem, mislite da će to uspjet?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •