Stranica 3 od 32 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1580

Tema: Radovi u vrtu

  1. #101
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Mimah prvotno napisa Vidi poruku

    Nego, znali tko kako napraviti one čuturice od muškatne tikve (bundeve) (ovakva: http://media.photobucket.com/image/m...buttternut.jpg). MM ju je danas nešto izmještao i dvije nedozrele tikve su mu otpale. Pa da ne bacimo, mislili smo te čuturice napraviti, ali ne znamo kako.
    Ne bih te lagala, ali mislim da tikve za izradu (rezbarenje) trebaju biti skroz zrele. Ovako će ti brzo strunuti.
    A zašto ih ne pojedete?

  2. #102
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Mogu se pojesti nezrele?

  3. #103
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Čuj, sve tikvice, bundevice... koje inače jedemo su nezrele. Kada su zrele, onda su jako tvrde (provjeravaš tako da probaš utisnuti nokat u koru, ako lagano ide, znači da je još mlada, a ako ne ide, znači da je starija...) i treba ih dulje kuhati. No, svejedno su jestive.
    Iznimka je ona velika bundeva, turkinja, račanka, dublek... narančastog mesa (ne znam kako ih zoveš) koja mora sazrijeti, čak se čeka da ju mraz "ofuri" jer je tada slađa i brašnastija.

  4. #104
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Za te čuturice su se nekad kod nas sadile posebne sorte tikvi i mislim da su morale biti skroz zrele (tvrde i skoro suhe). Vjerujem da bi ti to mogla znati Peterlin, probaj nju pitati.

  5. #105
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    To su ti bile ovakve tikve http://commons.wikimedia.org/wiki/Fi...ower_fruit.jpg i http://www.henriettesherbal.com/pict...-siceraria.htm, a u mom kraju su ih zvali "hrg" i "šef". Ne uspijevam ništa izguglati o načinu obrade tih tikvi.

  6. #106
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    prije bilo kakve obrade takve tikve najbolje ju je ostaviti da se osuši. koliko se ja sjećam , a nisam duuuugo ništa takvog radila.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    na 4 rijeke
    Postovi
    102

    Početno

    kaj posadit na mjestu gdje je bio krumpir

    mislim da ce se uskoro kopat krumpir, pa s obzirom da mi je to velik dio vrta

  8. #108

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    620

    Početno

    Posij crvenu (crnu) rotkvu, onu veliku, ne one male. To je najzdravija biljka koja čisti krv i još koječega, a sad se sije, naraste za 2 mjeseca, izvadiš ju, pospremiš u podrum i jedeš cijelu zimu.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    na 4 rijeke
    Postovi
    102

    Početno

    joj, pa super, ja skroz zaboravila na crnu rotku, obozavam

    sjetila se, mogla bi sad i mrkvu, persin i zutu mrkvu za jesen

  10. #110
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Što sadite ove jeseni u vrtu?
    Ja planiram posaditi luk srebrenac, češnjak, zimsku salatu te posijati feldsalatu (matovilac).
    Prema nekim kalendarima radova vidim da bi se sada mogao posijati poriluk (na toplijem) pa presaditi u listopadu. Je li to točno?
    Kada saditi luk srebrenac i češnjak? Je li rano?

  11. #111
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ja isto planiram Češnjak, Kopar, Špinat, Matovilac, Blitvu i Salatu. Češnjak mislim da nije rano, 9 mjesec je idealan. Navodno se sadi oko 20cm razmaka između pica, mora muški dio virit gore. Ali nisam to još baš prostudirala nisam ni ja nikada sijala češnjak pa mi je to sve novo. Ako imaš stajskog gnoja ili onog bio gnoja u granulama, razmuti u vodi i 2-3 dana prije polčij mjesto gdje češ posijat češnjak.

    Pokušavam naći sjeme Kopra, ima neko ideju gdje? Naravno organsko

    Mi za jedno mjesec dana idemo i u Podravinu na ranč saditi vočke i stabla. U potrazi smo za oragnskim sadnicama, para mi se da ih je dosta teško naći, jedino što sam našla je jedan gospar koji uzgaja stare sorte voća, kod njega ću uzet te sadnice.

  12. #112
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ps: Pucam od smijeha na Mašu čagericu preslatka je!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    ja OT ali zasto drzis psa u kavezu. mislim vrt je zgodan i tak ali pes u kavezu... izgleda bas jadno

  14. #114
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Ps: Pucam od smijeha na Mašu čagericu preslatka je!
    Roza, hvala! A ja neki dan nisam prepoznala Špiru u avataru... Baš je narastao! I on sve slađi i slađi. U toj maloj sličici se vidi kako je sretna, vesela i zadovoljna beba!

  15. #115
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    RozaGroza, moj susjed uzgaja stare sorte jabuka i ostalih voćaka, i ima redovno sadnice. Nekako si mislim da ti nije usput.

  16. #116
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    RozaGroza, moj susjed uzgaja stare sorte jabuka i ostalih voćaka, i ima redovno sadnice. Nekako si mislim da ti nije usput.
    Think twice, po ove idem u Osijek!

  17. #117
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    RG, ja imam sjemena kopra (koromača), organsko je valjda kad nam raste divlje. Skupljam trenutno razne sjemenke pa ću javiti na onoj razmjeni sadnica i sjemena. Ali računaj na klimatske razlike.

  18. #118
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    RozaGroza jel ti to planiraš ići po sadnice voćki kod gospodina M.? meni je rekao da šalje poštom(dođe oko 50 kn i za 2 dana je kod tebe). i mi smo htjeli ići ali eto nek šalje kad može i tako.

  19. #119
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Moj je ogroman san oplemeniti okućnicu kojekakvim jestvinama, a neuka sam, i nemam baš puno muških ruku za teške poslove na raspolaganju, ali polako ćemo (evo, opet je kiša kad bi muž mogao štihati...), pa me zanima par stvari.
    Gdje kupite gnjojivo - ono prirodno, a gdje one bio-granule, i koja je cijena?
    Htjela bih saditi maline, kupine, ribizle i borovnice, a ne znam gdje ima sadnica. I na što paziti kod tih kultura?
    Puno hvala!

  20. #120
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Pomi mislim da (ko)morač nije kopar, zapravo sam sigurna, kopar je ono što sjeskač u jela sa bižom, a morač stavljaš u mišancu i masline. Morač je kim.I ja imam divljega pa sam skupila sjemena

    Stanam, pa mislila sam ga molit da mi pošalje u Zagreb, jer ipak mi iam do njega još pr sati vožnje da? Stalno ga zaboravljam nazvat, čula sam se samo s njegovom ženom. Danas ću!

    Ifi, ajde ajde, motiku u ruke i kopaj, nije to ništa za muške ruke A za borovnice i to, uh, ja ne znam, nisam nikad pomišljala na uzgoj istih, al definitivno si mi sad stavila bubu u uho...
    Gnojivo kupiš kod seljaka, a granule u poljoapoteci. Ja imam neku vreču, nisam je ni otvorila, mislim da je bilo manje od 100 kn 10-15 kg. Najbolje ga je rastopiti u vodi i poljevati nekoliko dana prije sadnje.

  21. #121
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Kopar, komorac i kim su razlicite biljke. Kopar raste na kontinentu. Izgleda slicno kao komorac, ali je drugacijeg cvijeta i okusa. Komorac raste u priobalju. On ide u misanciju.
    Kim je treca stvar, ima potpuno drugacije sjemenke od kopra i komoraca.

  22. #122
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Eto Iako moram priznat da su meni sjemenke kima i (ko)morača full slične. Evo baš sad imam obje pred očima, skoro pa isto! Samo je kim duplo veči.

  23. #123
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Pa da, komorač je ono slično(varijanta) anisu , kim je ono iz raženog kruha a kopar iz kiselih krastavaca . I ne, nemam, izgleda sve zasijala ali ga nisam ni primijetila u vrtu ove godine. Mislim da ga bude na razmjeni od "Rustike".

    Ifigenija; škicni tu http://www.borovnicaunas.hr/index.php
    , a ima na netu zapravo dosta o šumskom voću, ove borovnice što se uzgajaju i od kojih se rade sokovi i marmelade su skoro sve američke borovnice, nije to ona goranska sitna.

  24. #124
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Citiraj Rene2 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne znam za korabicu, a ni krumpir ne sadim jer imam premalo vrta.

    Tek toliko da se pohvalim (nije me dugo bilo, a bila sam vrijedna u vrtu), malo sam poslikala okoliš svoje kuće, vrt, voćke, cvijeće, zimnicu, jesenske uratke (suhomesnate)...
    pa izvolte, poslužite se!

    http://public.fotki.com/Rene2/vrtsrpanj01

    Rene, stvarno si na svom mjestu - gdje god da jesi. Jer ovo tvoje je rajski vrt. Svaka čast! Kad bih ja barem sve to znala

  25. #125
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Rene2 vrt ti je stvarno za pet, uredan, zdrav, plodovi ko slika. Da li to sama uspiješ?

    U mom vrtu imam po dva grma aronije, maline( crvene i žute), ribiza (isto crveni i žuti), divlje kupine, goji bobice ( koje samo listaju, nije bilo cvijeta) i sve sam kupila u vrtnom centru. Nema mjesta za više, ali se veselimo ukusnim bobicama. I grmovi su lijepi i različiti. Bojim se da je za borovice u primorju prevruće.

    Isto tako i stajsko gnojivo u zelenkastim vrećicama kupim u vrtnom centru. Ne znam kako ga obrade, ali ne smrdi. Ja u proljeće posipam i agrovit po zemlji.

  26. #126
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Dajte mi savjet.
    Idemo saditi vočke na imanje. Nabavila sam super sadnice, preko 40 stabala, organske stare sorte. Presretna sam
    Palo mi je na pamet da također zasadim i ruže i još neko cvijeće/bilje koje se sada u jesen sadi. Primam prijedloge, trebaju mi biljke koje su lijepe, od kojih možda ima i koristi, a koje mogu zasaditi sada na imanju na koje neću često ići do sve do Ožujka, dakle ovisit će isključivo o vremenskim uvjetima. Ajde vrtlarice sigurna sam da imate masu dobrih savjeta

    Također, gdje mi savjetujete u Zagrebu kupiti sadnice ruža, da nisu sječene nego stabla/grmovi sa korjenom?

  27. #127
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    http://www.vrtlarijahorvat.hr/

    Imam nekoliko njihovih.

  28. #128
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    E tu sam i mislila uzet ruže

  29. #129
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    I ova u avataru je njihova : Karibia.

  30. #130
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Kopar, komorac i kim su razlicite biljke. Kopar raste na kontinentu. Izgleda slicno kao komorac, ali je drugacijeg cvijeta i okusa. Komorac raste u priobalju. On ide u misanciju.
    Kim je treca stvar, ima potpuno drugacije sjemenke od kopra i komoraca.
    Da, zaboravila sam na lingvističke razlike
    Moja mama zove kopar ono što sav svijet zove koromačem, pa sam mislila da su to neke dijalektalne varijante.

  31. #131
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    RG, ruže možeš smatrati korisnom biljkom. Latice su super za dodavanje u mješavine čaja. Uzmi neke mirisne, crvene penjačice.

  32. #132
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    jeste posadile bijeli luk i srebrenac? ja još nisam, planiram ovih dana
    posadit ću i lukovice narcisa i zumbula, ali me zanima koje još cvijeće (nelukovičasto) mogu posaditi sad u jesen?
    imam sjeme nevena i zjevalice, hoće li ono normalno niknuti ako ga posijem tamo u proljeće? ili ga prvo posijem kod kuće, na toplom pa presadim?
    planiram i posaditi malinu ili kupinu. je li joj odmah poterban kakav potporanj ili ot mogu na proljeće?

  33. #133
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    A šta znači rezana ruža, jesu to one za u vazu ili, totalni sam tudum? Ja sam odlučila posadit par stablašica i jednu penjačicu, ali su mi u rasadniku preporučili da ju negdje u veljači posadim. Kao kod nas je jaka zima, a ruža zna smrznut.
    Planiram posadit nekoliko vrsta lukovica u posude, bio je nedavno prilog od Kornelije al ja naravno nisam uspjela odgledat do kraja..nešto različite lukovice, nekoliko slojeva...jel netko gledao?

  34. #134
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Što se još može saditi osim luka i češnjaka? Maknula sam pomidore i ostao mi je veliki dio vrta, a blitvu i salatu već imam. Netko je spomenuo crnu rotkvu, da li je prekasno za nju? A kopar? Malo sam zbunj, jer sam do sad sadila samo u proljeće.

  35. #135
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Evo da se zeru pohvalim http://2.bp.blogspot.com/_XUfliCVXWR...600/garden.jpg

    Beti idem za par dana u njih uze sadnice, jedva čekam!

    Mašenka
    vidi Paveruna!!!
    Posljednje uređivanje od RozaGroza : 14.10.2010. at 12:36

  36. #136
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Roza samo idi, predivne su im, teško je izabrati. Ali, ti imaš mjesta, pa se možeš raspištoljiti. Da se pohvalim, i sada ima rascvjetalih ruža.
    Kosjenka, ne znam u kom si kraju, ali ruže se sade u jesen. I voćke. Bar tako uvijek radim i sve raste. Ruže stablašice su skupe i osjetljivije. Ako imaš volje i vremena (2-3 godine) kupi bilo koju čajevku i reži ju da napraviš stablo.Puno jeftinije i veće uživanje gledati svoje kreativnosti dijelo.
    Gledala sam taj Kornelijin prilog. Moraš uzeti dublju vazu, barem br 35 ili 40. Lukovice slaže u tri sloja. Mislim da su bili zumbuli, narcise i tulipani, ali red sam zaboravila. Ja ih slažem tako da oni visoki budu u sredini, pa prema van niži. Naravno slojevi moraju biti koncentrični, inače se previše guraju. I nema ljepšeg nego kad počnu izlaziti u rano proljeće, kad još nema ničeg zelenog. Ove godine sam našla lukovice narančaste boje. Kakav će to biti prizor! Ako do onda naučim stavljati slike, pohvalit ću se.

    SikaPika ja zijevalice i neven sijem direktno u vrt i oni se šire ko korov, predivan korov.

    Moja mama sada sije i špinat, kaže da je tako bolji u rano proljeće.

  37. #137
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa Vidi poruku
    RG, ruže možeš smatrati korisnom biljkom. Latice su super za dodavanje u mješavine čaja. Uzmi neke mirisne, crvene penjačice.
    Osim toga korisne su protiv stresa, jer kad ih gledam, sve je ljepše. ( Ma, ja sa njima i pričam.)

  38. #138
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se zeru pohvalim http://2.bp.blogspot.com/_XUfliCVXWR...600/garden.jpg

    Beti idem za par dana u njih uze sadnice, jedva čekam!

    Mašenka
    vidi Paveruna!!!
    mmmljac !

  39. #139
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Hvala Beti!
    Mi u Slavoniji više prakticiramo proljetnu sadnju, mada kažu bolje je u jesen.
    A ruže se mogu smrznut(rasadnik tako tvrdi), a kod nas su jake zime pa ću bolje pričekat rano proljeće.
    Posljednje uređivanje od Kosjenka : 16.10.2010. at 21:33

  40. #140
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    SikaPika ja zijevalice i neven sijem direktno u vrt i oni se šire ko korov, predivan korov.
    Sad u jesen ili u proljeće?

    Imam još pitanja. Kasno ljetos sam posijala crnu rotkvu i sjajno je rodila. Ogromna je i ima je poprilično što nećemo moći odjednom pojesti. Kako je sačuvati? Stavlja li netko od vas takvo povrće u trap?

    Brokulu sam posadila krajem srpnja i cijelo je ljeto bila nikakva. Živnula je tek sada, počela je cvjetati. Sigurno neće imati cvjetove poput one u trgovini, no zanima me kako brati cvjetove, odnosno, ako otkinem cvijet, hoće li još negdje rasti?

    Radi li tko od vas kompost? Prvo sam ga mislila raditi na hrpi, ali su mi starci kupili komposter od 300 litara. Imam biljnog otpada kojega smo skupljali cijelo ljeto (kore od voća, voće koje je strunulo, ostatke povrća, otpad iz bašče...), dio je možda malo i mokar, no stavila sam ga prosušiti u male drvene gajbice. Kako vi slažete kompost? Posipate li ga čime (kamenim brašnom, vapnom, koprivom, prethodnim kompostom)? Kad složim sve to nakon što raskrčim sve iz bašče, mogu li i dalje na tu hrpu u kompostu stavljati kore od povrća, voća...

    U novoj bašči imam gredicu jagoda od prethodnih vlasnika koje su se prilično raširile pa bih ih trebala raščupati. Dio sam planirala presaditi na drugi dio bašče. Je li bolje to učiniti sada ili na proljeće?

    Posadila sam zimsku salatu i malčirala gredicu (bilo mi bed onako malu salatu prepustiti goloj, hladnoj zemlji), no napale su je gusjenice i već ih nekoliko nedostaje. Je li to zbog malča ili tek tako?

  41. #141
    mašenka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    jedna šuma u istri ;)
    Postovi
    523

    Početno

    Kad otkineš cvijet brokula će baciti nove opet na "sporednim" grančicama, manje ali ništa manje fine.

    Ja kompost ne posipam ničim, zapravo se ne trudim mnogo oko njega, na dno sam nabacala granja a onda bacam redom što imam, otpad iz kuhinje, pljevu iz vrta, ako je na vrhu nešto smrdljivo ili što skuplja ose i stršljene pokrijem nekom travom ili korovom. Ne znam je li to ok, ali za ostalo sam lijena . Jedino mi ide na živce što ga nikako napuniti, taman sve raskrčim i počupam, i vrt i frižider pa bude pun skoro do vrha a onda u par dana to sve slegne na 20-ak cm od tla .

    Jagode je idealno saditi krajem 8. ili u 9. mj, ja bi možda radije u proljeće nego sad, zavisi dosta o mikroklimi vrta.

    Salaticu moguće da je napalo zbog malča (ovo nagađem, možda je baš dobro skrovište za gusjenice što od grabežljivaca što od zime), ali probaj im doskočiti sitno mljevenim paprom! Ja tako rješavam skakavce i gusjenice koje mi se namjere na bosiljak. Nikako ne vole papreno .

  42. #142
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    mašenka, jagode sam ipak presadila jučer, pa što im Bog da, ako ne uspiju, opet ću na proljeće
    super ideja za papar, baš sam neki dan čula ljude u baščama pored moje kako o tome pričaju, oni su posipali kupus kojega su napali puževi, bilo mi smiješno (kad dodaš soli, malo ulja i sirćeta, eto ti salate), ali vidiš, ipak pali
    hvala za savjete za kompost i brokulu
    e da, jako mi se sviđa tvoja lokacija!
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 25.10.2010. at 02:07

  43. #143
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Cure,
    meni bi baš pasalo sad na jesen razdijeliti korijenje trajnim grmovima - npr. zvjezdan, pa coreopsis zagrebiensis (ne znam hrvatsko ime), pa ono nešto rozo... - jel se to sad smije?

    I da se pohvalim - posadila sam kupine i jagode.

  44. #144
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    SikaPika ja sijem u rano proljeće, ustvari početkom ožujka, ovisi o vremenu.

    Ifigenija mislim da se bez problema sada mogu razdijeliti trajni grmovi. Ali, kod mene zvjezdan još cvate, pa ga neću još rezati ni dijeliti.

    Stavila sam avatar sa granom moje jabuke. Nemam pojma koja je vrsta, ali su bile prefine, velike i lijepe na izgled, bez ikakvog špricanja.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 25.10.2010. at 14:24

  45. #145
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    kod nas radovi u voćnjaku-idemo na imanje sadit voćke. naručili smo stare sorte jabuka, krušaka, trešanja, marelice, breskve i orah. od vrta kao vrta još ništa dok se ne preselimo.

  46. #146
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Gdje si naručila te stare sorte voćaka?

  47. #147
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku

    Ifigenija mislim da se bez problema sada mogu razdijeliti trajni grmovi. Ali, kod mene zvjezdan još cvate, pa ga neću još rezati ni dijeliti.
    Gdje se zvjezdan mora odrezati i kako posaditi?
    Joj, neki dan sam potrpala sjeme nevena, zjevalice i još nekog cvijeća u zemlju, onako, samo utisnula i prekrila zemljom. Tko zna, možda nikne u proljeće. Ako ne, lako ću posijati novo.

  48. #148
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    sorry na kašnjenju s odgovorom, tek smo došli s imanja. stare sorte naručli na www.stare-sorte-voca.com

  49. #149

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    32

    Početno

    Stanam....na njihovoj stranici nigdje ne vidim koje se to stare sorte mogu naručiti i kako? a jako sm zainteresirana za jabuku koju smo imali kad sam bila mala zvla se pisančica...onako sitna crvena???

  50. #150
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Dakle vrijeme je gnojidbe i oranja, ja koliko čitam u bio vrtu nema ni jednog ni drugog no ipak ću morat popustit mm-u i izorat moj vrt.
    E sad, pati me gnojivo, mislili smo stajnjak bacit ali trenutno ga nema, gdje u osijeku ili na preko interneta potražim neko bio gnojivo?
    I dali vi orete ili rahlite tlo onim rahljačama ili nešto treće?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •