Stranica 21 od 32 PrviPrvi ... 11192021222331 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,001 do 1,050 od 1580

Tema: Radovi u vrtu

  1. #1001
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Mi smo upravo posadili mali lovor, samo ne znam hoće li se uhvatiti... Iskopali ga u šumarku lovora i dopremili s mora, ali se vrh skroz objesio tijekom transporta Očekivala sam da će se podići čim prođe prva noć, ali još nije. Ima li nade uopće, što mislite?

  2. #1002
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    ako mu niste prekinuli korijen, ima nade. samo ga zalijevaj dosta prvih dana da živne.
    i ja sam nedavno tako iskopala mali lovorić, stajao je 2 tjedna nikakav, sad je pustio čuperak novih listića na vrhu

  3. #1003
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj isvetica prvotno napisa Vidi poruku
    Brzorastuce drvo za hlad- princezino drvo
    Magnolija, moja je bijela, vazdazelena, sesta godina, jos nije cvijetala
    Divlja lozica brzo raste, ali teska za kasnije iskorijeniti, ima korijencica koliko i grana i grancica, borimo se s njom
    Glicinija, u pocetku sporo raste, kasnije podivlja s rastom, prekrasna na pergolama
    moja je magnolija dosla s cvjetovima i sad su vec otpali. pise da je cvjetanje u 3. i 4. mjesecu.
    i gliciniju imamo na par mjesta, a samo na jednom cvjeta, iako je svugdje velika.

  4. #1004
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Glicinija je hirovita. Ak jo nekaj ne pase, onda ili ne raste ili ne cvjeta. Procitala sam da ona posadena iz sjemena ne cvate 7 god, a moja vec iduce godine cvala.
    I na dva mjesta divljaju, a na trecem, 5m dalje dvije propale.

  5. #1005

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Možete li mi predložiti neko cvijeće i drvca koja vole hladovinu ? Kućni ulaz je na sjeveru, zaštićen je od vjetra, ali je skoro čitav dan u hladu.

  6. #1006

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    astilba, crvena kopriva, hortenzija, hosta, vodeni ljiljan (slično hosti), vodenika, lovor višnja
    http://mojcvijet.hr/vrt/uredjenje-vr...enovitog-vrta/

  7. #1007
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Doronicum, pakujac, djurdjice... to mi sad cvate u sjeni.

  8. #1008
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Možete li mi predložiti neko cvijeće i drvca koja vole hladovinu ? Kućni ulaz je na sjeveru, zaštićen je od vjetra, ali je skoro čitav dan u hladu.
    Grmlje za sjenu:

    Hortenzija: http://hr.wikipedia.org/wiki/Hortenzija

    Bijeli žganci (snježne grude): http://www.rasadnik-curek.com/index....d=30&Itemid=70

    Od drvaca - japanski javor, jer sporo raste i vrlo je dekorativan: http://hr.wikipedia.org/wiki/Japanski_javor - jako je dekorativan veći dio godine, jer ima crveno lišće

    Univerzalno (raste i u hladu i na suncu): Lovor višnja http://www.artnit.net/flora-doma/ite...ja-u-vrtu.html

    Pokrivač tla: pljuskavica http://www.rasadnik-curek.com/index....d=25&Itemid=65
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 06.05.2015. at 09:09

  9. #1009
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Evo mene i stvarno mi treba savjet...naime, u sredini dvorišta imamo lipu, staru oko 70-80 godina i očito joj je došlo vrijeme da kaže papa. Nije ni listove razvila, grane se suše i vidljivo je da je na izmaku snaga..Iako ju jako volimo jer nam je pružala hlad tokom ljetnih mjeseci i davala cvjetiće za čaj, morat ćemo ju capnut..e sad, mi bi nešto posadili da stvori donekle takav hlad, međutim ne bi više lipu jer iako je divna biljka-radi užasni nered. Kad izbacuje listove, izbacuje i ostatke njihovih pupoljaka, dok cvjeta baca mrvice na sve strane i još k tome neki crni sok koji se krasno zalijepi na beton i auto i teško ga je oprati, o lišću u jesen da ne pričam a bome ni o starim granama u proljeće...dakle, imate li ideju?

    Susjedi su joj 2 ogromna bora i jedan prilično veliki orah na drugom dijelu dvorišta.

  10. #1010
    Pema avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Postovi
    20

    Početno

    I ja se nadovezujem. Treba mi preporuka za neko stablo koje daje dobar hlad, a ne prlja previše. I po mogućnosti da brzo raste Mjesto je sunčano, klima mediteranska.
    Posljednje uređivanje od Pema : 09.05.2015. at 12:11

  11. #1011
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ajmo znalci, ako imate jagode, kako su vam posađene?
    mi ih jako volimo i imamo jako puno. posađene obicno u vrtu po redovima, no iz godine u godinu, one stabljike na kojima dozrijevaju jagode su sve duze ( ili mi se cini) i neprestano su po podu, pa se mravci dobro zaslade.
    pokusala sam ih omotavati oko lisca, stavljati stapice.. nista.
    jako mi se sviđa ova ideja. je li itko pokusao ista slicno? kako uspjevaju u tako malo zemlje?
    http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...d=0CDwQMygXMBc

  12. #1012
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Centar, stavite slamu ispod jagoda ili otkos trave kad se malo posusi. To ce cuvati vlagu, ali i drzati plodove ciscim i sprijecavati gnjiljenje. Jagode nisu uspravne biljke, one puze po zemlji i stalno im nicu nove vrijeze , koje se ukorijenjuju i na taj se nacin biljka siri. Nekad je kao korov, ima je na sve strane. Ako vam smets pretjerano sirene, vrijeze rezite.


    A sto se tice mrava, pokusajte pronaci mravinjake i unistiti ih, barem one koji su blizu jagoda.
    Posljednje uređivanje od Lotta : 09.05.2015. at 13:42

  13. #1013
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Da, slama za ispod jagoda, strawberries, jelte.

  14. #1014
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Mi smo ove godine posadili jagode u tegle, i rastu ko lude, nema puževa,mrava i ostalih papalica.

  15. #1015
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    U jednom vrtu sam vidjela stari biber crijep ispod jagoda, lijepo je izgledalo (čisto i bez korova). Kako na duge staze funkcionira, ne znam.

  16. #1016
    ribice avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    928

    Početno

    Moje su na foliji s kap na kap.... ni brige ni pameti, samo kičmu ostavim dok ih poberem.

  17. #1017
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja i mam u bačvi a i u zemlji
    nekako sam ih pustila nek rastu kako hoće
    ponekad opljevim, kad imam volje i vremena i čisto su ok.

  18. #1018
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Samo da pohvalim da je su moj vrt i okucnica poceli dobivati bojeee..bas sam sretna..posijali smo travu i na tom ogromnom dijelu zasadili dvogodisnje vockice..dvije tresnje, visnju, sljivu, marelicu i jabuku, ispred kuce nekih 50ak kvadrata smo stavili tepih travu, djeca presretna, napokon imaju svoj dio vrta za igru..i jucer sam posadila puuuunooo cvijeca oko kuce, nekih 10tak ruza, dalija neznam im broj, a jos mi i fali...bas je lipo pogledati kroz prozor i ne vidjeti samo zemlju i betonske kocke. E sad jos da se to sve primi, ruze me brinu, pogotovo mini ruzice, dosta citam da tesko uspijevaju, valjda cu imat srece.

  19. #1019
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Meni tuca sve potukla... a bas sam paradajz rasadila na vrt...

  20. #1020
    anabeg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,172

    Početno

    Ajme užas bella...tu bi baš dobro došlo malo kiše..ali tuča, šic-šic..mislim da bih stala na sred dvorišta i naricala.

  21. #1021
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    kako vam biljke podnose ove vrućine?

    meni sva salata otišla u sjeme, čak i one najmanje koje nisu ni glavicu formirale..
    blitva se drži, ali i tu već ima onih koje su u sjeme otišle.

    grašak je pobran uspješno, paradajzići rastu, češnjak polako počeo venuti, ali salata me izluđuje

  22. #1022

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    paradajz uživa, čak i krastavci (možda zato što sam zakasnila sa sijanjem pa je još mali), peršin je čudan, češnjak je još uvijek dobar, blitva se lijepo proširila ...

  23. #1023
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    i moj peršin je čudan.. nekako je nizak ostao, nema ni 10 cm visine. ali, berem i trošim

  24. #1024
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    I moja je sslata otisla u sjeme, ali ne smeta jer sam ju ionako sadila vecinom za puzeve , jer ih je lani bilo nenormalno puno. Ali to sto salatu nisu takli, a grasak mi pojeli cijeli, to je sad vec druga prica.
    Ja sam ubrala prvi krastavav i prve tikvice ovih dana. Pomidori jos niti ne cvjetaju svi jos. Cikla raste, kukuruz takoder, mrkva, poriluk.... Zapravo sam ove godine jako zadovoljna vrtom (zasad), jedino mi je, eto grasak cijeli propao. Sad cu na njegovom mjestu posijati mahune.

  25. #1025
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Mi smo se krastavaca i tikvica vec najeli, a ima i cherry rajcica koje se rumene
    Ali uz more to sve ranije dodje

  26. #1026

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Citiraj Kayyya prvotno napisa Vidi poruku
    i moj peršin je čudan.. nekako je nizak ostao, nema ni 10 cm visine. ali, berem i trošim
    da, nizak i sitnih listova ...

    Blago vama uz more, već se plodovi beru
    Posljednje uređivanje od MikiMama : 10.06.2015. at 23:19

  27. #1027
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    moj cherry je još zelen, kao pikulice su plodovi

    od 3 tikvice mi je ostala samo jedna, razrasla se je prilično i prve cvjetove sprema, ostale je pogazila horda djece u trku na stablo trešnje


    za dodatak kalcija rajčicama - jesu li dovoljne osušene i usitnjene ljuske jaja pa samo posute i plitko unesene u zemlju oko stabljika?

  28. #1028
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    blanširate li blitvu pa u škrinju kao špinat?

    nisam nikad probala, a puno je ima i ne stignemo sve pojesti (skupa sa susjedima), žao mi da propada

  29. #1029
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    od čega su mi krastavci gorki? šta da radim?

  30. #1030
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Zalijevaj vise.
    Jednom sam negdje procitala da su gorki kad im je premalo vode.

  31. #1031
    Kayyya avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    222

    Početno

    da, gorki su kad im vode fali. tikvice isto

  32. #1032

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Suše se (donji!) listići na origanu i menti???
    Prvo su dobili bljedunjave male flekice a sad se posušili (a nisu se sfrkali).
    Kaj se to zbiva?
    Uopće mi se neće sad ni koristiti te biljke ...

  33. #1033

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    krastavci su mi ove godine okrugli i mali, izgledaju kao šljive ???
    a zalijavali ih redovno?
    ali nisu gorki, fini su okusom

  34. #1034

    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Postovi
    6

    Početno

    Nema ljepšeg i opuštenijeg posla od rada u vrtu i sadnje biljaka, uživam raditi u svom vrtu

  35. #1035
    penny avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    elafiti
    Postovi
    464

    Početno

    Miki-to ti je vjerojatno zbog promjena temperature...zeznuto je vrtlarenje zadnjih godina zbog tih promjena svakavih

  36. #1036
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja koristim svaku priliku da između dvije kiše upiknem nekaj u vrtek.

  37. #1037
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    To je zapravo i najbolje vrijeme za sijanje i presadivanje. Ako su gredice vec pripremljene...

  38. #1038
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Djevojke, je li netko do sada sadio batat? Ja se spremam prvi puta ove godine. Kupila sam sadnice, sad čekam pogodan trenutak da nije kiša , ali bojim se da ovaj vikend još ništa od toga.

  39. #1039
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Sadila sam ja. No otakako ga sadim nije bilo tako kišovito pa ni sama ne znam. On baš ne voli previše vode, tako da bi ja pričekala koji dan da se prosuši. Ja ću barem tako.
    Mada, bilo bi dobro dok je kiša napraviti humak i raširiti foliju da zadrži dio te vlage.

  40. #1040
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Onda bi sutra bio dobar trenutak za napraviti humak, ako ne bude potop

  41. #1041

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Paulovnija: za tri godine velika za stol staviti ispod, lisce ogromno i pada uglavnom odjednom...

    Citiraj Pema prvotno napisa Vidi poruku
    I ja se nadovezujem. Treba mi preporuka za neko stablo koje daje dobar hlad, a ne prlja previše. I po mogućnosti da brzo raste Mjesto je sunčano, klima mediteranska.

  42. #1042
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Ja razmišljam o plavom atlantskom cedru u svom vrtu, al sam još uvijek u nedoumici da li zakrčiti malen vrt...

  43. #1043
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Ja imam taj cedar i mogu reci da sporo raste, a grane su mu rijetke tako da ne moze izgledati preveliko.

    Za brzorastuce, evo u botanickom se prodaju sadnice katalpe (10 kn), brzo raste, lijepo izgleda.

  44. #1044
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Ja sam prije 2,3tj posijala i posadila svasta...gomilu graha, graška, mrkve, špinata, blitve, celera i peršina, salatu...od toga je niknuo samo jedan graškić i grah ali njega pojeli puževi samo grančice vire van.


    I sada...morat cu sve ispocetka

    Kakvo je stanje kod vas?
    Posljednje uređivanje od mašnica : 19.05.2016. at 19:46

  45. #1045

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    isto tako, puževi se najeli ... srećom nisam puno sadila

  46. #1046
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Ista stvar. Puzevi pojeli svu salatu, ostalo je zivo za sada, ali ja bas hocu salate!
    Pokusat cu sa piljevinom oko gredice, nemam srca za rupu u zemlji sa pivom..

  47. #1047
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Moja salata je čitava - sijala u jesen pa rasađivala. Pa dosadila u proljeće ostatak jer su jesensku uglavnom potamanili puževi. Sad imam 40-ak glavica, a puževe pobirem svakodnevno. Ove salate su uspjele narasti prije puževa.
    Danas sadim flance - paradajz, papriku, peršin, celer. Ne znam kad će i hoće li moj peršin niknuti. Paradajz mi odnesal mraz pa ponavljam sadnju. Malo ću u zemlju, malo u tegle. Ovo kaj je na terasi u teglama je sigurno od puževa.
    Znam da atlantski cedar sporo raste, al ja sve gledam očima kak bu izgledalo za 10-20 let. Tad bu okupirao taj dio vrta (pošto je vrt malen) u koji ga posadim. Do jeseni razmišljam i mislim da je budući stanovnik mog vrta. Ima onih odrezanih, al mi se ne sviđaju. Volim kad stablo raste u svojoj punoj veličini.
    Malen je vrt, al ja ga nakrcam svim i svačim. Tako sam sinu išla po listove kad je učio kakvi sve postoje. Izašli i vratili se s 40-ak različitih. Mali botanički vrtek.

  48. #1048
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Uf, muž veli da ne bi cedar, da mu izgleda tužno.

  49. #1049
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Cure, sadi li koja od vas bijelu djetelinu u vrtu? Ja sam je odlucila staviti medu redove ili cak po gredicama. Imam problema sa slakom podosta. Naisla sam da je i ljekovita.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  50. #1050
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,621

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, sadi li koja od vas bijelu djetelinu u vrtu? Ja sam je odlucila staviti medu redove ili cak po gredicama. Imam problema sa slakom podosta. Naisla sam da je i ljekovita.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
    Meni se posijala sama. Jako sam sretna da se raširila po gotovo cijelom travnjaku. Lani sam ju htjela kupiti i posijati al je više nije bilo u sjemenarnama u kojima sam pitala. Ona se sama sije i širi i baš me veseli. Ljepša mi od trave, naročito kad krene žega. Ne bacam lovu na zaljevanje travnjaka, a na bolje podnosi sušu nego trava.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •