Stranica 27 od 32 PrviPrvi ... 172526272829 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,301 do 1,350 od 1580

Tema: Radovi u vrtu

  1. #1301
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Da ne bi bilo da sam sve kupila sto mi treba za vrt, ovaj tjedan sam proslavila bogat urod salata u luka () tako da sam si priustila dva luksuza narucila sam si online nož za pljevljenje, ovakav https://www.amazon.com/Wolf-Garten-G...ng+Knife+Ks-2K
    i okopojasnu torbicu za vrtni alat ovakvu : https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_n...cket+Tool+Belt

  2. #1302
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Jel si i to ubacila u troškove?

  3. #1303
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Ja sam se ovu sezonu proslavila sa kupovinom sjemena i rasadom
    od volim ljuto sjeme ljutih papričica cca 90kn, niti jedna sadnica mi nije uspjela. Neka gospođa s njuškala cca 60 kn, uspjelo jedno 20% sjemena.
    Nakon toga bolje opremljena polj. apoteka (skužila sam da imaju skoro svih ljutih papričica kao na volim ljuto ali troduplo jeftinije), uglavnom od tamo ono što je i niklo nisam zaštitila pa je mraz ofurio.
    Uglavnom, učim rasadu raditi. To je bio posao pokojne bake, ja sam gotovanski ovih par godina što imam bašću samo odlazila po sadnice.
    No dobro, paradajz ću ove godine malo kupiti, malo ušićariti okolo. Nagodinu ću bolje, valjda.
    Uglavnom, mislim da računicu imam. Ja ne gledam recimo najjeftiniju pasatu, gledam da je moj paradajz sos kvalitete kao onaj skuplji mutti ili kako već, ako ne i kvalitetnije jer niti je prskan niti su dodavani konzervansi u sos. Grašak i mahune što zamrznem za zimu je već poveća stavka, o batatima da ni ne pričam, za cca 60kn plus folija dobijem oko 20 kg batata.
    Uglavnom, puno posla, ne malo novaca uloženo ali ono što dobijemo je ponekad neprocjenjivo.
    Ovo mi je sedma sezona samostalnog vrtlarenja, nekako mi je ušlo pod kožu

  4. #1304
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Kosjenka ovako i ja. Jako slabi uspjeh imam u uzgoju iz sjemena.
    Isto je to bio posao pokojne bake, a ja uglavnom baratam sa presadnicama

    Ove godine mi izniknuo samo neven

    Mrs Happy i ja volim lijep pribor, baš ti je super torbičica!

  5. #1305
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Uf, sramota na što mi liči vrt. Preskočila jednu košnju i sad je poprilično naraslo u 2 tj. Sve čekam da se posuši da ne ostanu tragovi kosilice, al niš od toga. Morat ću kositi jer se sprema u petak/sub nova kiša, pa opet u pon, uto. Trebam pljeviti cvijeće, vezati loniceru, posaditi ljetnice, rasadu... Da mi je 2-3 dana plaziti po vrtu!

  6. #1306
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Javite ako negdje vidite sadnice ljubicastog batata, onog koji ima ljubicasto meso.
    Planiram zasaditi batate u vecem loncu pa bi ljubicaste i narancaste.

  7. #1307
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Jel si i to ubacila u troškove?
    hahaha

  8. #1308
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Kosjenka ovako i ja. Jako slabi uspjeh imam u uzgoju iz sjemena.
    Isto je to bio posao pokojne bake, a ja uglavnom baratam sa presadnicama

    Ove godine mi izniknuo samo neven

    Mrs Happy i ja volim lijep pribor, baš ti je super torbičica!
    Thanks Saf. Sad jedva cekam da prestane kiša pa da se uputim sa svojom torbičicom prema povrtnjaku
    Ja sam jesenas pokupila sjeme nevena sto je moja mama bila zasadila i ovo rpoljece ga posijala i cini mi se da dobro raste. Isto tako i salata, cikla, raštika, grašaki dragoljub. Ali od mrkve ni M a od blitve ni B itd da sada ne nabrajam.

  9. #1309
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Niknuo mi mak i pun je biljnih ušiju. Isto i sa kamilicom i spinatom.Oko ušiju sve puno mrava. Oni jedu te uši?? Ima li lijeka? Primjetila sam da je i na lobodi (koju sam ostavila da raste jer mi je mama rekla da se moze kuhati poput blitve i spinata, pa sad imam lobode i ušiju po cjelom vrtu) ima jako puno a recimo na grašku koji raste odmah pored nisam vidjela.
    E, sad, da li je to zato sto se uši još nisu proširile ili zato što vole lobodu/mak/kamilicu, pa se niti neće proširiti na ostale biljke? I ima li uopce nekog načina da se uši unište a da ih se ne prska s nekom kupovnom kemijom?

  10. #1310
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Usi obozavaju lobodu i kamilicu, odnosno mravi koji uzgajaju usi. Neem-om se mozes rijestiti usiju. Dr google ce ti sve reci. Knjige o bio i eko uzgoju preporucuju sadnju kamilice i lobode bas u tu svrhu. I onda ih unistis skupa ss usima.

  11. #1311
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ima ih i na bazgi, ja onda taj dio pretežno odrezem

  12. #1312
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Meni uši napadaju moje ruže, a isto ih ne želim prskati jer namjeravam raditi ružinu vodicu,pa ih fizički ogulim sa pupoljaka ili mlazom vode, ali to trajeee

    Jučer zasadila šljivu i izniknula mi mrkva, tikva i lubenica, taman kad sam mislila da ništa od toga

  13. #1313
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku

    Jučer zasadila šljivu i izniknula mi mrkva, tikva i lubenica, taman kad sam mislila da ništa od toga

  14. #1314
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    I ja se nasmijah ko Marta. Ko bi reko da od šljive niču mrkva, tikva, lubenica...
    Posljednje uređivanje od Nera : 16.05.2017. at 11:45

  15. #1315
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    mene sjetilo na onu Balaševićevu: tu da dugmad poseješ, opet bi nešto niklo

  16. #1316
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni je prvo uletilo "ja posijah repu, meni Friedrich Nietzsche".

  17. #1317
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Thanks Saf. Sad jedva cekam da prestane kiša pa da se uputim sa svojom torbičicom prema povrtnjaku
    Ja sam jesenas pokupila sjeme nevena sto je moja mama bila zasadila i ovo rpoljece ga posijala i cini mi se da dobro raste. Isto tako i salata, cikla, raštika, grašaki dragoljub. Ali od mrkve ni M a od blitve ni B itd da sada ne nabrajam.
    Meni je solidno niklo svo to povrće koje se sije direkt u zemlju, imam problema sa uzgojem rasade.
    Posadila sam cca 60 flanci paradajza, 30 raznih paprika. Srećom prijatelji imaju malo više znanja nego ja pa imaju te rasade za dijeliti, ok, imaju i plastenik.
    Nisam još mahune. E da, kupili batat i to me čeka ovih dana...

  18. #1318
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a ja uzgajam potočnicu u pitaru, lijepo je nikla i super raste. Dospije li zaista do zdjele za salatu, umrijet ću od sreće, toga ovdje nema za kupit

  19. #1319
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

  20. #1320
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ajde neka sam vas nasmijala

    Krivo sam se izrazila. Išla sam jučer saditi šljivu i slučajno na gredici, već davno otpisanoj vidim da su gore nabrojane povrtnice iznikle.

    Šta bi bilo da sam išla saditi trešnju

  21. #1321
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    Usi obozavaju lobodu i kamilicu, odnosno mravi koji uzgajaju usi. Neem-om se mozes rijestiti usiju. Dr google ce ti sve reci. Knjige o bio i eko uzgoju preporucuju sadnju kamilice i lobode bas u tu svrhu. I onda ih unistis skupa ss usima.
    Hvala ti puno! Nasla sam super clanke o neem ulju i kako djeluje i bas mi je to fascinantno. Jedino nisam nasla kako se neem zove na hrvatskom i gdje da ga kupim.

  22. #1322
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti puno! Nasla sam super clanke o neem ulju i kako djeluje i bas mi je to fascinantno. Jedino nisam nasla kako se neem zove na hrvatskom i gdje da ga kupim.
    I bazga se sadi u eko vocnjaku da privuce usi na sebe.
    http://www.biovrt.com/biovrtlarstvo-...-biovrtlarstvu
    Prah i ulje neema ima u biobio i takvim trgovinama.
    U poljoapoteci ina neemazal koji se koristi u eko poljoprivredi. Pitas kad dodjes. Mozda se zove drukcije od drugog proizvodjaca.
    Ja vec dulje vrijeme zelim istraziti sto je najjeftinije prah, ulje ili gotovi pripravak, ali nemam vremena :D

  23. #1323
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    A nije kasno za sadnju drveća?

  24. #1324
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Marticeva 71, za one koji su u Zg. Ima malo pakiranje po 19kn. Neem je jako koristan u vrtu.

  25. #1325
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Ja bih rekla da je kasno za sadnju drveca. Drvece se sadi dok nema lisca. Najbolje u jesen, a moze i u rano proljece. Ali ako se o tom drvetu cijelo ljeto mozes brinuti, zaljevati mozda i ispije i sad presadnja.

  26. #1326
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ima u svakoj Farmaciji; Neem ulje i prah neema. Tako se i zove (nim se izgovara).

  27. #1327
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Super, hvala svima za info za neem ulje!

  28. #1328
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Citiraj suma prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bih rekla da je kasno za sadnju drveca. Drvece se sadi dok nema lisca. Najbolje u jesen, a moze i u rano proljece. Ali ako se o tom drvetu cijelo ljeto mozes brinuti, zaljevati mozda i ispije i sad presadnja.
    Ako pričaš o mojoj sadnji šljive, znam i ja da je kasno, ali ukazala mi se prilika jer sam dobila sadnicu domaće šljive, pa rekoh probat ću.
    Ako se primi super, ako ne budem na jesen ponovo

  29. #1329
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja koristim šampon sa prahom neema

  30. #1330
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Ako je voćka kontejnirana (u tegli), može cijelu godinu izuzev dok je tlo smrznuto.

  31. #1331
    suma avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2015
    Lokacija
    u sumi
    Postovi
    193

    Početno

    Citiraj saf prvotno napisa Vidi poruku
    Ako pričaš o mojoj sadnji šljive, znam i ja da je kasno, ali ukazala mi se prilika jer sam dobila sadnicu domaće šljive, pa rekoh probat ću.
    Ako se primi super, ako ne budem na jesen ponovo
    Ako je jedna sadnica u igri onda ce se vjerojatno primiti. Treba ju cijelo ljeto zalivati. Moze se i pomalcirati oko nje da zadrzava vlagu.

  32. #1332
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Molim savjet za uzgoj paprike. Klinci ju obozavaju, imamo vrt, ali plod bude mali skroz. Citam mozda bi joj malciranje pomoglo radi zadrzavanja vlage. Neki kazu ne pljeviti, ali isto...

  33. #1333
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Mozda fali hrane? Kako (cime) gnojite?

  34. #1334
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Peletima...kravlji i konjski...za ostalo povrce mi odlicno ali za papriku ne.

  35. #1335
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Molim savjet za uzgoj paprike. Klinci ju obozavaju, imamo vrt, ali plod bude mali skroz. Citam mozda bi joj malciranje pomoglo radi zadrzavanja vlage. Neki kazu ne pljeviti, ali isto...
    Ja otkako imam sistem kap na kap paprika je ok, prije je bila malena ali puno ukusnija
    vidi ovdje https://www.agroklub.com/sortna-list...e/paprika-148/

  36. #1336
    Nera avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velebit
    Postovi
    1,620

    Početno

    Paprika treba puno vode. Kap po kap ko stvoreno za nju!

  37. #1337
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,307

    Početno

    Nemam puno paprike budem ju onda zalijevala malo cesce. Citam njoj pase i list da je mokar dok paradajzu ne.

  38. #1338
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Jel prekasno posijati tikvice u teglice i koliko njima treba da niknu?

  39. #1339
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Mislim da nije, idu one jako brzo sad kad je toplo. Vec za par dana bi trebala nicati. Natopite sjeme preko noci, pa ce jos brze.

  40. #1340
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije, idu one jako brzo sad kad je toplo. Vec za par dana bi trebala nicati. Natopite sjeme preko noci, pa ce jos brze.
    Onda ih mozda mogu direktno u gredice??

  41. #1341
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Ja sam sijala direktno na gredicu, iznikle su sve

  42. #1342
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Onda ih mozda mogu direktno u gredice??
    Ma da, na gredicu. Njima ionako treba hrpa prostora.

  43. #1343
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Lotta prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, na gredicu. Njima ionako treba hrpa prostora.
    Poštihala sam si jos par kvadrata IZVAN vrtne ograde, ono uzela sam od travnjaka i onda cu ih tu posaditi. Pa nek se prosire na travu. Jedino se bojim, kad se bude kosilo, da se i nih ne pokosi zabunom. Hm, morat cu jos malo prosiriti taj dio .
    A vec sam sve skupa oko cijele ograde prosirila i sad mi pas krade one plasticne stapove na kojima mi pise sta sam posijala.

  44. #1344
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    a sto sa korabicama? Znam da je vec jaako kasno i vidim da su mojoj frendici vec dovoljno velike za jelo, al sto mogu kad mi je sama priprema vrta i gredica trajala mjesecima. Slijedece proljece ce biti manje posla. Ima li smisla sijati korabicu sada i da li direktno ili u teglice?Imam malo mjesta na jednoj gredici gdje mi nije niknuo poriluk, pa bi ju tu mogla smjestiti.

    Inace, moje povisene gredice su totalni promasaj. "zemlja" koja je isla u njih je uglavnom piljevina i to se toliko isuši da od sjemena nista, a sve drugo sto sam posadila rasadnice zaljevam doslovce dva puta dnevno. Morat cu sve isprazniti na jesen i dodati nesto u svaku gredicu i pomjesati i vratiti natrag. Jos ne znam sto ce to nesto biti. Stajski gnoj? Ova moja ilovaca koju imam prirodno po vrtu? Kupovne zemlje? Gredice su velike i ima ih 6, pa se sve bojim koliko ce me to opet kostati ako budem morala kupovati humus....

  45. #1345

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    1,448

    Početno

    Bila sam na viksi ovih dana... Cvijeće i bilje je suhooooo, listovi se objesili, vapi za kišom ali ništa... A tako će izgleda i cijelo ljeto.
    Pola cvjetnica mi se posušilo.
    Sad sam zalila, oporavila što je preživjelo, ali na koliko dugo

  46. #1346
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Molim savjet...jasmin mi je sav u pupovima, jučer sam vidjela i prvi otvoreni cvjetić. Muka mi je od ove najavljene hladnoće, nekoliko noći zaredom bi nam trebao biti minus. Može li jasmin to izdržati?Trebam li ga, i kako, zaštiti? On se popeo na ogradu, negdje 2.5 metra u visinu, i raširio u dužini od 3-4 metra. Čitam da je penjačicama važno zaštititi dio blizu zemlje. Lani je bilo puno duže hladno, cijela dva tjedna su bili pravi minusi, i to je bilo ranije u godini. Sparušio se, ali i oporavio pa kužim da neće krepat od ovih par dana hladnoće, ali žao mi je tolikog cvata.

  47. #1347
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Zamotaj ga u agrotekstil. Onaj bijeli, paučinasti. Kod nas su svako jutro su dosta jaki mrazevi i temperatura u minusu, a limun u tegli je cijele zime vani i pupa ispod toga.
    Ako je u zemlji, a ne u tegli, trebao bi biti ok. Ako je u tegli, možeš ju obložiti stiroporom i učvrstiti, ali sumnjam da će biti toliko hladno u Splitu da ošteti korijen.

  48. #1348
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Cijelu biljku, ne samo dio bliže zemlji? To se kupi poljoprivrednoj apoteci?

  49. #1349
    Munkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2016
    Lokacija
    Sjever
    Postovi
    1,976

    Početno

    Ako želiš sačuvati cvijetove, onda njih moraš zamotati, odnosno cijelu biljku. Poljoprivredan apoteka, ali mislim da bi i Bauhaus trebao to imati. Možda vrtni dio u Brodomerkuru...

  50. #1350
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    Hvala, Munkice

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •