Stranica 30 od 32 PrviPrvi ... 202829303132 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,451 do 1,500 od 1580

Tema: Radovi u vrtu

  1. #1451
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Imam veliku teglu. U pola mi raste od lani peršin. U drugu sam presadila busen vlasca, a sad mi je jos nesto niklo u maloj teglici, nisam sigurna je l oregano ili bosiljak, vjerojatno bosiljak. Je l smijem to presaditi u tu veliku teglu da skupa raste?

    Jos jedno pitanje - persin je lanjski. Citam da je dvogodisnja biljka. Je l si mogu nekako uzet sjeme za iducu godinu. Ne sjecam se da je cvalo nesto?

  2. #1452
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Cvast će ti ove godine, negdje za 2 mjeseca. Narast će velika stapka u sredini i na vrhu će se otvoriti mnoštvo sitnih cvjetića. Ako imaš pčelice, oplodit će se i dati sjeme, sitno je i sklono se samo rasijati kad postane zrelo.
    Bolja je solucija da otkineš tu deblju stapku i ne dozvoliš da se biljka izmuči stvaranjem sjemena koje, najčešće i ne možeš uloviti.
    Bez cvatnje će biljka i dalje stvarati listove cijelo ljeto i jesen.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 11.04.2020. at 14:23

  3. #1453
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,120

    Početno

    Hvala Beti!

  4. #1454
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Kako vasi vrtovi? Kod nas je najezda malih crnih usiju po svom zelenon povrcu grozno...špricali danas sa mjesavinom praska za pecivo i vode ne znam koliko ce pomoci..

  5. #1455
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Moje trešnje su pune lisnih uši. Sutra berem koprivu. Znam da se takva sredstva trebaju preventivno koristiti ali barem će sprati te gnjide. Ne znam sta bi još mogla dodati, možda sodu bikarbonu?

  6. #1456
    klija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    169

    Početno

    Nisam nikad probala sodu sa koprivom pa ne znam, ali znam da kopriva djeluje, samo treba biti uporan i prskati više puta...

  7. #1457
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Cvast će ti ove godine, negdje za 2 mjeseca. Narast će velika stapka u sredini i na vrhu će se otvoriti mnoštvo sitnih cvjetića. Ako imaš pčelice, oplodit će se i dati sjeme, sitno je i sklono se samo rasijati kad postane zrelo.
    Bolja je solucija da otkineš tu deblju stapku i ne dozvoliš da se biljka izmuči stvaranjem sjemena koje, najčešće i ne možeš uloviti.
    Bez cvatnje će biljka i dalje stvarati listove cijelo ljeto i jesen.
    Joooj, da sam barem vidjela ovaj odgovor prije. Nekako mi je promaknuo. Kod mene 5, 6,7 ne znam ni sama, busenova peršina, sve sam pustiila da ode u cvat. Al pustit ću da se zasije i znati slijedeće godine što da radim

  8. #1458
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Kako vasi vrtovi? Kod nas je najezda malih crnih usiju po svom zelenon povrcu grozno...špricali danas sa mjesavinom praska za pecivo i vode ne znam koliko ce pomoci..
    Prije 3 tjedna sam nabrala koprive i namočila, smrdi grozno, ali dobra je za zaljevanje svega osim paradajza,graška, luka i češnjaka, (Za to kažu da je bolji gavez) e, sad u teoriji znam da je dobra i za špricanje po ušima (kod mene su na svemu od kamilice do blitve, sve ih je puno), ali ne znam u kojem omjeru i kroz šta da procjedim da mi ne zaštopa onu rupicu na prskalici?

  9. #1459
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    kopriva kao insekticid se namoči i u roku od 24 sata se treba pošpricati, 12-24h. Što mlađa to bolja.
    gnojivo se koristi ako se ne varam nakon 3 tjedna omjer 10/1. Ja sam uvijek zaljevala biljku tim pripravkom. Kopriva je ok za paradajz ali ne treba pretjerivati, može se i kombinirati sa gavezom
    Moj sin je bacio moje gnojivo, mislio je da je nešto ustajalo pa je vrijedno dijete pospremalo.

  10. #1460
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Kosjenka, imaš vrijednog sina.

  11. #1461
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Znam, danas je plijevio samnom, pola cikle mi fali. Ne znam dali je prekasno za sijanje nove cikle?

  12. #1462
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Nije...ja sam jedno ljeto sijala vise puta jer mi je super rasla
    Posljednje uređivanje od mašnica : 24.05.2020. at 09:36

  13. #1463
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Prije 3 tjedna sam nabrala koprive i namočila, smrdi grozno, ali dobra je za zaljevanje svega osim paradajza,graška, luka i češnjaka, (Za to kažu da je bolji gavez) e, sad u teoriji znam da je dobra i za špricanje po ušima (kod mene su na svemu od kamilice do blitve, sve ih je puno), ali ne znam u kojem omjeru i kroz šta da procjedim da mi ne zaštopa onu rupicu na prskalici?
    Procijedi kroz krpu.Uzmi staru pelenu ili gazu, moze i stara majica.

  14. #1464
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Nikako sa tim gnojivom ne smiješ šrpricati, insekticid se radi tako da se namoči kopriva na 12-24h nakon toga gubi svojstva, a gnojivo mora par tjedana fermentirati.
    Ineskticid procijedi kroz neku krpu kako je pPeterlin rekla. Gnojivo obavezno razrijedi.

  15. #1465
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Naš vrt su napali puževi golaći... nikada ih toliko nije bilo. Pojeli mi salatu.

  16. #1466
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj Kosjenka prvotno napisa Vidi poruku
    Nikako sa tim gnojivom ne smiješ šrpricati, insekticid se radi tako da se namoči kopriva na 12-24h nakon toga gubi svojstva, a gnojivo mora par tjedana fermentirati.
    Ineskticid procijedi kroz neku krpu kako je pPeterlin rekla. Gnojivo obavezno razrijedi.
    Insekticid se znači ne razrijeđuje?
    Kad se pripravlja insekticid za to 24 satno namakanje, ima li neki recept/omjer koliko kopriva a koliko vode?

  17. #1467
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Naš vrt su napali puževi golaći... nikada ih toliko nije bilo. Pojeli mi salatu.
    Ja danas nisam išla gledati povrtnjak ali mi je suprug rekao da je ispred kuće, na betonu po kojem se vozi s autom(!) jutros pokupio desetak puževa.
    Sve me strah što ću sutra naći u povrtnjaku... Kako se uopće boriti protic njih. Tradicionalno, pivom? Soli? Bacanjem u susjedov vrt? Ili u mom slučaju, dalje, na polje, koje je isto moje, ali nije povrtnjak. Ima li se uopće smisla boriti protiv prirode?
    Posljednje uređivanje od Mrs Happy : 24.05.2020. at 23:20

  18. #1468
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Insekticid se znači ne razrijeđuje?
    Kad se pripravlja insekticid za to 24 satno namakanje, ima li neki recept/omjer koliko kopriva a koliko vode?
    Isto kao i za gnojivo. Kažu da su mlade koprive žešće.

  19. #1469
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Naš vrt su napali puževi golaći... nikada ih toliko nije bilo. Pojeli mi salatu.
    Ferramol. Po uputi. Odu i ne vraćaju se.
    Nisam ih pitala kuda su otišli

  20. #1470
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Sol nije dobra za zemlju, a feramol je pesticid nije bas bezazlen...ja izbjegavam otrove...piva ih namami na jedno mjesto ajd to jos ok. Susjeda je posipavala oko vrta piljevinu jer na to ne idu i plitke tanjurice sa kukur.brasnom to pojedu i nema ih vise napuhne ih.

  21. #1471
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Pročitaj malo prije nego napišeš neistinu. Odkuda ti ideja da je Ferramol pesticid? Nije.
    Ustvari, ne trebaš čitati ako ne želiš znati, ali onda ni ne piši ono što nije.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 25.05.2020. at 09:12

  22. #1472
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Googlala sam i pise da je pesticid. I da se ne smije koristiti blizu voda, jezera...

  23. #1473
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    a piše da je svrstan u pesticide, i da nije svrstan u otrove, da je karenca 0. Beti, jel on onda u slobodnoj prodaji, ne treba dozvola za kupit ga?

    svatko za sebe odlučuje, ja nisam sklona tom stavu prema sredstvima 0-1, negdje između prskam ko lud i ne koristim ništa ama baš ništa, trebao bi se nalazit neki stav gdje koristiš neka sredstva prema potrebi u skladu sa uputama, zakonima

    al inače mašnice, kod mojih je najuspješnija metoda večernji lov, s rudarskom svjetiljkom na glavi i skupljaj
    ne bacanje u susjedov vrt jer ti će se vratit

  24. #1474
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Meni je to skupljanje bljak...djeca nekako uzivaju u tome pa tu i tamo oni ih pokupe...

  25. #1475
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ferramol je u slobodnoj prodaji https://www.agroklub.com/zastitna-sr.../ferramol-767/,

    ali piše i da se radi o pesticidu: https://grama.com.hr/ferramol-mamac-...ijanje-puzeva/

    Dok sam imala vrt, mi smo jagode malčirali drvenom strugotinom (kao piljevina, ali krupno) protiv puževa i to je dosta dobro pomagalo. (Offt. Odustala sam od vrta, jer mi je grunt od doma udaljen cca 30 km, pa ne mogu dovoljno često ići - lakše mi je zaći na kraj s grmovima malina, kupina i ribizla (nemam puno) i voćkama (isto, imam koliko nam je dosta).

    Otkad nemam vrt, naše vrtne jagode su "podivljale" i rastu slobodno na livadi. Ovaj vikend ubrali smo ih najmanje kilu, a šumskih pol kile.

  26. #1476
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    Nisam sigurna, ali negdje mi zvoni da s tim se unistava i mahovina.

  27. #1477
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Surfinije su mi napale usi, bar ja mislim da su usi. Nikad dosad nisam imala takvih problema. Pupoljci mi se suse prije nego procvjetaju. Pokusavala sam s nekim prirodnim metodama, deterdzent i alkohol u vodi, pa ostro brasno i papar, nista nije djelovalo. Pa sam posipala neopitroidom, isto nista. Danas sam poprskala coca colom, negdje sam procitala da ih secer zalijepi pa da ih to unisti. Imate kakav savjet, moze i kemija jer su mi bas lijepe ove godine, velike i bujne, strah me da se sad sve ne posuse.

  28. #1478
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Ako su uši, listovi će se kovrčati. Dugo nisam imala surfinije i petunije, jer na mom balkonu nisu dobri uvjeti za njih.

    Baci ovdje pogled: https://www.agroportal.hr/hortikultura/33055 i pogledaj kako izgledaju donje stijenke listova. Tamo se obično skrivaju štetnici.

    Kod svih tih napasti pomaže tretiranje koprivom (mlade koprive poliješ vodom i idući dan pošpricaš biljke otopinom mravlje kiseline, koja iz kopriva prelazi u vodu).

    Zdravoseljački - ubereš 6-7 stabljika mlade koprive i poliješ sa 3 litre vode, ostaviš preko noći i drugi dan s tom vodom tretiraš biljke. Vidi ovdje - recept 3: https://www.agroklub.com/eko-proizvo...-koprive/9614/

    Kad je vlažna godina (kao ova), brže se razvijaju i gljivice i plijesni, pa i to može biti dio problema. Nadam se da ćeš uspjeti.

  29. #1479
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,470

    Početno

    Mama su isto puževi pojeli salatu al ostalo ne diraju. Baš ih puno ima.

    No ostalo povrće, lijepo buja i raste, pogotovo zbog ovih kiša u zadnje vrijeme.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 01.06.2020. at 12:49

  30. #1480
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Peterlin, hvala, moguce da su usi i trips, iz ovog clanka. Pokusat cu s koprivom.

  31. #1481
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    uf, trips je mislim dosta zeznut za riješit, bar na orhidejama znam da je noćna mora

  32. #1482
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Jesam li loša osoba ako mravinjak pofurim vrućom vodom?
    Maloj stalno pokazujem "Eno, mrav..." lala, cijeni prirodu i kukce. A onda tako s mravima?
    Nalazi mi se na prolazu kada idem s malom u jagode.

  33. #1483
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Ma ne nisi
    Ko i u priči kad iz istih jagoda u teglici izmoli htpetina štriga

  34. #1484
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Ne znam tu priču. Na koncu sam ih samo posipala cimetom. Jbt. U žurbi su izvlačili svoja jaja da ih sklone negdje, srce mi se paralo.

  35. #1485
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam li loša osoba ako mravinjak pofurim vrućom vodom?
    Maloj stalno pokazujem "Eno, mrav..." lala, cijeni prirodu i kukce. A onda tako s mravima?
    Nalazi mi se na prolazu kada idem s malom u jagode.
    Dodaj u vodu ulja i octa, kao da začinjavaš salatu. Sol ne, da ne uništiš zemlju.

  36. #1486
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Mravci, joooj, mrvci. Ovo proljeće svako malo u povrtnjaku nailazim na mravinjake. Jedan su napravili ispod velike izvrnute tegle. Bila je s vanjske strane ograde, pa sam ju ostavila na mjestu, po sisem bolje tu nek tam. Onda sam nakon par dana istu teglu slučajno prevrnula i vidim mravci otišli. Nije im se svidjelo da ih netko smeta. S druge strane, u deblu marelice su već godinam. Prvih nekoliko godina smo ih pokušali iščačkati van, ali ima ih ko mrava pa smo odustali. Sada nam se pojavljuju na dva mjesta u kući.Ti me puno više brinu nego ovi u vrtu.

  37. #1487
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Ja sam nabavila sadnice rabarbare i bas sam sretna! Samo da ju ne pojedu puzevi ili neke zivine. Jest da vec tjedan dana od mucnina i mirovanja nisam usla u vrt ali morat cu uskoro trava je vec negdje narasla...

  38. #1488
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nabavila sadnice rabarbare i bas sam sretna! Samo da ju ne pojedu puzevi ili neke zivine. Jest da vec tjedan dana od mucnina i mirovanja nisam usla u vrt ali morat cu uskoro trava je vec negdje narasla...
    Rabarbara
    Ako sadnice nisu jako male, imaš dobre šanse da opstanu. https://www.agroklub.com/povrcarstvo...o-povrce/4277/

  39. #1489
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Imaju 10tak cm lijepe crvene stabljičice mlade. Vole vodu i vlagu bas imamo dio u vrtu gdje je vise mokro...nadam se da ce se primiti. To je.voce moja mladosti, kad se samo sjetim bakinog kompota mmmm

  40. #1490
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj mašnica prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam nabavila sadnice rabarbare i bas sam sretna! Samo da ju ne pojedu puzevi ili neke zivine. Jest da vec tjedan dana od mucnina i mirovanja nisam usla u vrt ali morat cu uskoro trava je vec negdje narasla...
    Moram te pitati gdje si ih nabavila, ako nije tajna. Ne radi sebe, nego radi prijateljice koja je rabrbaru prvi puta jela u Engleskoj i zaljubila se i već godinama (da ne kažem skoro desetljecima) govori kako bi ju rado posadila a ne moze nabaviti sadnice.

  41. #1491
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Moram te pitati gdje si ih nabavila, ako nije tajna. Ne radi sebe, nego radi prijateljice koja je rabrbaru prvi puta jela u Engleskoj i zaljubila se i već godinama (da ne kažem skoro desetljecima) govori kako bi ju rado posadila a ne moze nabaviti sadnice.
    Sjeme se može kupiti online - evo, ovo sam doslovce prvo našla: https://lokvina.hr/shop/cijena/rabarbara

    Aliiii treba ih posaditi u kućice, da narastu flanci i tek onda prebaciti u vrt. Ako klijaju na gredici, puževi će ih sigurno satrti dok su sitni. Trebaju biti visoki barem desetak cm prije presađivanja.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 10.06.2020. at 11:46

  42. #1492
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa Vidi poruku
    Moram te pitati gdje si ih nabavila, ako nije tajna. Ne radi sebe, nego radi prijateljice koja je rabrbaru prvi puta jela u Engleskoj i zaljubila se i već godinama (da ne kažem skoro desetljecima) govori kako bi ju rado posadila a ne moze nabaviti sadnice.
    Ima sadnica na njuškalu. Ja sam zadnj kupila u agro dućanu kod mene na selu nisam ni znala da imaju sasvim slucajno.

  43. #1493
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    Mi je imamo u vrtu već godinama, nije nešto posebno zahtjevna, ali ne znam da li je do naše njege ili do sorte, te grančice nikad ne postanu crvenkaste, nego ostanu zelene. Okus je dominantno kisel, iako mi se čini da bi ona trebala imat neki specifičan aftertaste. Mislim, okej mi je, stavim je u kolače, ali stalno imam osjećaj da nije to baš to.

  44. #1494
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj tangerina prvotno napisa Vidi poruku
    Mi je imamo u vrtu već godinama, nije nešto posebno zahtjevna, ali ne znam da li je do naše njege ili do sorte, te grančice nikad ne postanu crvenkaste, nego ostanu zelene. Okus je dominantno kisel, iako mi se čini da bi ona trebala imat neki specifičan aftertaste. Mislim, okej mi je, stavim je u kolače, ali stalno imam osjećaj da nije to baš to.
    Vjerojatno ima više sorta, kao i štajaznam jabuka - možda nemaju sve isti okus. Znala sam da ima crvena i ljubičasta https://maineboats.com/print/issue-1...water-foodways, a očito ima i zelena.

    Evo, ovdje piše da boja stabljika ovisi o sorti i da zelena stabljika ne znači da je rabarbara nezrela: https://gardenerspath.com/plants/veg...arb-varieties/

  45. #1495
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Ako je kiselkasta ili gorka treba ju oguliti.

  46. #1496
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Hvala Peterlin i Mašnica na reporukama.Proslijedit ću prijateljici.

  47. #1497
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ovaj su tjedan bile sadnice rabarbare u Lidlu.

  48. #1498
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,308

    Početno

    Onih 10tak sadnica sto sam kupila samo se 3 primile i dosta se slabo drze, nadam se da se budu rabarbarice izvukle...

    Hvala Beti nisam vidjela slabo im web pratim

  49. #1499
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,741

    Početno

    da li je tko u primorju uzgajao ranunculuse i anemone? Sijala bih ih, ali želim provjerit koje je dobro vrijeme za sijat ih kod nas. Na dosta mjesta nailazim na rujan, ali kod nas je po danu trenutno 30 stupnjeva, a noću 23, to mi se čini pretoplo, skužila sam da su one cold weather plants?
    E da, ja bih njih uzgajala u teglama i da mi cijelu zimu stoje vani

  50. #1500
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Oni se sade sada u jesen. Cvatu samo u vrlo rano proljeće i zatim nestane nadzemni dio. U Primorju teško prežive ljeto, iako su im samo lukovice u zemlji. No, kako su jeftine, svake jeseni se posade nove.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •