Stranica 1 od 32 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1580

Tema: Radovi u vrtu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno Radovi u vrtu

    Predlažem da ovdje sastavimo listu radova u vrtu za razdoblje u kojem jesmo... što se može saditi, sijati, što se trenutno bere itd.
    kako su stvari u državi krenule, čini mi se da će biti sve manje cvijetnjaka a sve više povrtnjaka oko kuća i na balkonima :/ pa bismo ovako mogle stvoriti lijepu bazu podataka o tome...
    naravno, svako podneblje ima svoje kulture koje uspijevaju, pa će meni (a možda i još ponekome) biti zanimljivo vidjeti što se zbiva u ostatku države... i ne govorim o komercijalnoj proizvodnji uz pomoć pesti-herbi i inih -cida nego čisto o vlastitim potrebama za zdravim povrćem iz vlastitog vrta...
    i za kraj pitanje pinkicu OT možda - koliko znaju vaša djeca o rastu biljaka općenito? znaju li kako krumpir dospjeva u smočnicu?
    ako ovo ide pod 4 kuta našeg doma samo prebacite...

    ja sam u srednjoj dalmaciji - trenutno se
    sadi kapula (luk)
    sije se bob (na tople pozicije kako ga ne bi uništio mraz kada počne nicati)
    špinjača, blitva,
    već se izvadio jesenski krompir iako ih ima koji još to nisu stigli
    grožđe je pobrano prošli mjesec
    berba i prerada maslina je u punom jeku (oni koji žele posaditi masline to mogu učiniti sada ili na proljeće)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    e da...

    moji klinci sudjeluju u svim poljoprivrednim radovima - do sada više kao smetala nego kao pomoć, međutim ovih dana su me skroz ugodno iznenadili u branju maslina 8)
    jest da je B skoro sebi izvadio oko dok se verao po stablu ali stvarno su bili super

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Evo mene s kontinenta: nisam izvadila ciklu i mrkvu, ali spremam se,
    mahune sijane ljetos još zriju nasitno, isto tako i patišoni,
    paradajze sam neki dan iščupala i zadnje zelene plodove zamotala i stavila unutra na dozrijevanje,
    eksperiment brokula između gladiola je neslavno propao, ali nekoliko brokulica će bit.
    Da ne moramo dat preorat vrt utaban zbog građenja sad bih sadila luk i češnjak, ovako povrtnjak čeka proljeće.

    Može i cvijeće: presađujem trajnice, osim krizantema,
    čekam mraz da izvadim gladiole i georgine,
    i spremam se nagurat bezobrazno mnogo tulipanovih lukovica u velike tegle.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    šta su patišoni?
    ajme, ja zaboravila - beremo još i brokule, kupus i zelenu i crvenu ricastu salatu

    meni sve lukovice prezimljavaju u vrtu.. kod nas nisu tako niske temperature

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Patisoni su vrsta tikvice koje nema u Dalmaciji. Izgledaju ko leteci tanjuri iz crtica. Ozbiljno.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mi samo beremo, sveki nije nista sadio ovih dana. A beremmo blitvu, spinat, uskoro cemo i matovilac, obicnu i zimsku salatu, rikolu i paprike. Da, paprike su jos zive, al ne zadugo. Imamo i nesto kupusa.

  7. #7
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mislav vec godina, stvarno, bere grozdje i bere masline
    (to jedio i imamo od kultura) dobro jos imamo i stablo visanja i tresanja ali to nam redovne netko ukrade tj pobere plodove prije nas :/

    sto se tice grozdja, on ima svoje skare i prilicno dobro barata s njima
    takodjer sudjeluje i u preradi maslina(odlazak u uljaru) i grozdja (podrumski poslovi)...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Mi sada beremo matovilac, crveni radič, blitvu,čupamo mrkvu i peršin.
    Luk i češnjak sam ove godine malo ranije posadila, tako da mladog luka već imamo za berbu.
    Posadit ću za vikend još jednu turu za proljeće.

    Uglavnom skupljamo otpalo lišće kojeg ima jako puno i čak smo prošli vikend kosili, jer je vrijeme bilo toplo i trava buja.

    Uskoro ćemo orezati ruže, zagrnuti ih da ne smrznu.
    Lukovice ostavljam u zemlji iako je jako hladno, one nekim čudom prežive.

    Ne znam samo kako da zaštitim adama. Jako je velik, ne mogu ga nositi u stan. A vikendicu ne grijemo preko zime. Hoće li se smrznuti? Da li podnose niske temperature?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Ne znam samo kako da zaštitim adama. Jako je velik, ne mogu ga nositi u stan. A vikendicu ne grijemo preko zime. Hoće li se smrznuti? Da li podnose niske temperature?
    ja mislim da ti unutra temperatura neće pasti tako jako nisko da bi neto smrzlo ali svejedno stavi ga u najsvjetliji dio vikendice i zamotaj u jutene vreće... one su super protiv smrzavanja...

    ja ispred kuće imam još mlado stablo mimoze i paunovog repa (iz porodice mimoza) i jutene vreće u kombinaciji sa novinskim papirom su mi se pokazale kao najbolji izolator..

  10. #10
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Mislim da adam treba bit u nutra preko zime. Ako zelis, mogu pitati moju baku, ona ih ima par komada.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala štrigica, probat ćemo tako!

    Jel vi sada gnojite zemlju ili tek na proljeće?

    Ja imam samo kompost, do sada nisam koristila umjetna gnojiva. Ali kad pogledam svoj i susjedin vrt, razlika je očigledna. Kod nje sve bujno i ogromno a kod mene onako, otužno.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    kako za koju kulturu- u maslinike, vinograde i smokovike bacamo dušična gnjojiva (u veljači i ožujku najčešće iako ponekad to napravimo odmah po branju - ovisi o kiši) jer nemamo dovoljno komposta za sve to...
    vrt gnojimo što kompostom što stajskim gnojivom... ako zafali prirodnih i tu znamo baciti dušična gnojiva ali samo kod sadnje... ako se gnojivo baci za kupus nedugo prije branja, kupus (ili bilo šta drugo) bude gorko, pjeni se pri pripremi jela itd. fuj...

    a to štpo je susjedi bujno i ogromno - neki ljudi jednostavno imaju ruku za bilje... ja se trudim ali da nije sveki sve bi ošlo u prdec

  13. #13
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo ja iasto imam mali vrt, lokacija srednja dalmacija

    masline smo pobrali i jucer samljeli, no kako je proglasena elementarna nepogoda suša u opcini (nije nam kisa pala 6 mj.) to se osjetilo i na ulju, dale su nam 16 % tak da od 490 kg ispalo je 80 i nesto litara
    masline svekar gnoji stajskim gnojem od ovaca

    vrt znam kad nesto posijem baciti malo gnojiva UREA po vrhu zemlje, tak i svekiji rade

    trenutno imam; špinat, blitvu, zelenu salatu i matovilac, mrkvu
    nesto paprika od proljeca i peršina (petersimula)
    u proljece mi nije izasla sva kapula (luk) al je sad
    te jedan cherry pomidor jos raste i cvate

    sveki jos imaju krumpir (koji ce se vaditi prije bozica) nesto kupusa, kelja, brokule i karfijola

    kak je vrijeme super toplo moram se pohvaliti da nam cvatu jagode, e sad sto ce biti od toga pojma nemam

    mandarina je skoro obrštena, a limun posadjen u proljece jos nije dao niti jedan plod, makar na veliko cvate (to je onaj mjesecar)

  14. #14
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    štrigice :D za temu.

    mi već par godina radimo vrt na vikendici kod kumova. svi uživamo i sudjelujemo samo su nam ovi stariji počeli malo eskivirat, ljepše im je šetat okolo.

    dakle, prije tri tjedna smo raskrčili jedan dio na kojem ove godine nismo ništa sadili i usput smo posijali špinat.
    u prošlu subotu smo posijali salatu, posadili luk i češnjak, a špinat je već niknuo. mislim da je to to za ovu godinu.

    imam jedno pitanje u vezi luka (kapule). svake godine se pojave crvi u njemu :/
    u čemu je kvaka, kako da izbjegnemo. susjed nam predlaže da špricnemo samo jednom, ali nama se nekako ne da. jel ima netko savjet?!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    A di je MGrubi?

    Čini mi se da bi ona na ovoj temi imala štošta za napisati.

    Čekam.....

  16. #16
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Zanima me nešto vezano uz sadnju lukovica. Ne znam pripada li to ovom topicu, ako ne ja ću razgulit odavde. Razmišljam o tome da posadim tulipane i zumbule u veliku teglu, onako na gusto. Mislim da bi predivno izgledalo. Je li netko sadio tako u teglu?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Baš sam jučer sadila tulipane, i u vrt i u tegle. U teglu lukovice na razmak 5-10 cm, u dva sloja, jedan iznad drugog. Meni se više sviđa tegla s jednom vrstom, nego više njih, jer prvima vene lišće dok drugi procvatu. Sami tulipani su mi prekrasni od nicanja do padanja uvelih latica.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Vlvl, tegle su za van, da procvatu u proljeće?
    Ili se nekako može "forsirati" lukovice da procvatu za npr. Božić?

    Možda je glupo pitanje, ali mi se čini da sam negdje vidjela prije par godina zumbule i narcise u zimi.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Da, da, za van. Moje prethodne su prezimjele na balkonu, ove će uz kuću, na zemlji pored terase. Blizina kuće malo ih štiti od najnižih temperatura. Male teglice za male lukovice bolje je zakopat u zemlju, pa u proljeće vadit, da budu manje izloženije smrzavanju.
    Mogu se forsirat lukovice, profesionalci to redovito rade, ali znaju točno kad posadit, koliko dugo na kojoj temperaturi, da bi procvale u određeno doba. Stvar je u tome da lukovicama jesenske sadnje treba period hladnoće da bi kako treba procvale. Svojedobno sam razmišljala da lukovice držim u frižideru prije sadnje, pa pokušam dobit zimsku cvatnju, ali odustala sam.
    Mogu se (ne znam da li i kod nas) i kupit forsirane, koje se samo posade.

  20. #20
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Mislila sam posaditi zumbule i tulipane tako da mi cvatu cijelo proljeće. Nisam nikada sadila tulipane, općenito nisam nikada sadila lukovice. Kako su velike tvoje tegle, Vlvl?

  21. #21
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam bila posadila frezije jer su mi predivne, jos u proljece, ali mi nikad nisu nikle. Ima li koja iskusna cvjecarka da me savjetuje?

  22. #22
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ja sam tako iskusna cvjećarka da iz ovih stopa idem zguglati sliku frezija tako da znam o čemu pričamo . Ali trudim se naučiti.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    joj, frezije! Koja ljepota!

    I ja sam pokušala ovo proljeće, međutim bezuspješno.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    marta,mojoj mami super uspijevaju frezije,jest da su na kontinentu

    sadi ih u drugoj polovici travnja,sad sam je baš pitala,važno je ne zasaditi ih preduboko već nešto pliće,inače se ne prime

    i nikako ne vole visoke temperature

  25. #25
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Onda bas i nema puno nade da cu ih uspjesno uzgojiti. Cijeli balkon mi gleda na jug.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Tegle za tulipane:glinene, oko 30 cm visine i gornjeg promjera. U to stavim dva paketa lukovica, znači 16-20 komada.

    Danas sam na brzinu ubacila kaktuse izvana na zimsko mjesto, i pobrala zadnje mahune.

  27. #27
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Vlvl prvotno napisa
    Tegle za tulipane:glinene, oko 30 cm visine i gornjeg promjera. U to stavim dva paketa lukovica, znači 16-20 komada.

    Danas sam na brzinu ubacila kaktuse izvana na zimsko mjesto, i pobrala zadnje mahune.

    Vlvl, tako puno lukovica na tako malo mjesta? Idem odma i ja probati.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj Vlvl prvotno napisa
    Tegle za tulipane:glinene, oko 30 cm visine i gornjeg promjera. U to stavim dva paketa lukovica, znači 16-20 komada.

    Danas sam na brzinu ubacila kaktuse izvana na zimsko mjesto, i pobrala zadnje mahune.

    Vlvl, tako puno lukovica na tako malo mjesta? Idem odma i ja probati.
    super će ti ispast - moja susjeda ima žute u tegli...pravi busen žutih cvjetova... obožavam tulipane a bome i zumbule...

  29. #29
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Ne znam zasto je zamro ovaj topic :/
    Proljece je tu,sezona je pocela
    Da probijem led,do sada sam posadila
    krumpir
    grasak
    mahune
    posijala mrkvu,ciklu
    isto tako paradajz,papriku,prokulice i kupus za rasadu(flance)
    kako vi stojite s radovima?

  30. #30
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Vrtlarice moje, evo, i mi ove godine od travnjaka napravili povrtnjak (cca 40 m2). Posijano/posađeno: grašak, cikla, salata, luk, mrkva, peršin, blitva, špinat, mahune, ljupčac (tzv. vegeta). Za nekih 2 - 3 tjedna krećem sa sadnjom rajčice, paprike, tikvica, krastavaca i brokule. Za prvu godinu dosta. Baš se veselim radovima u vrtu. :D

  31. #31
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Gabi prvotno napisa
    ljupčac (tzv. vegeta) :D
    Molim te da mi pojasnis taj ljupcac.Jel to kupis sjeme ili?
    Moram priznat da mi uopce nije poznato.
    Kako izgleda ta biljka?

  32. #32
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Isla sam malo googlati i nasla ovo
    http://www.cvecara-neven.com/Content...e/pid=354.html

    Jel to ta vegeta?

  33. #33
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    ja sam sve kao tamaris posijala i posadila.

    Imam i nešto cvijeća u vrtu (cinije i suncokrete), te ukrasne kukuruze. Obožavam ih u jesen. Ispletem od šuške pletenicu i onda povješam po cijeloj kući, a oni su mali klipići za raznobojnim zrnima: crno, bijelo, žuto, crveno...

    Salate jesenske imamo već za jesti, a uskoro će i majska biti za presađivanje.

    Jagode su u punom cvatu.

    Sad samo treba gnojiti, kopati, plijeviti, a bogami i zalijevati jer najavljuju sušu ove godine.

    Trenutno se hvatam u koštac s mahovinom u travnjaku, kupila sam neko gnojivo sa sastojcima protiv mahovine i čekam kišu da prije kiše pognojim.

  34. #34
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Tamaris[/b], da, to je "vegeta".

  35. #35
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Znaci kupujem sjeme selena

    Jel kasno za to sada?

  36. #36
    Gabi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    1,335

    Početno

    Ma nije kasno, pa to je slično celeru ili peršinu, ali dosta aromatičnije. Ja sam dobila korijen. Trajnica je. Zimi ostane bez lišća ali u proljeće opet potjera. Dobro uspijeva i u sjenovitom dijelu vrta.

  37. #37
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Ok hvala na info

  38. #38
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    evo malo i mene;

    ja sam posijala blitve i spinata, rotkvice, mrkvu
    imam bob i grasak, te pomidore i papriku

    bob mi je napala medika, jer zna netko prirodan nacin da je se rijesim?

  39. #39
    tamaris avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    181

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa

    bob mi je napala medika, jer zna netko prirodan nacin da je se rijesim?
    Sta je to medika?
    Buba, bolest, jel ima neko drugo ime?

  40. #40
    silvija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    45

    Početno

    Moze li mi neko odgovoriti na moje pitanje. Jos nikad nisam sadila cheery-pomidore pa me zanima kada se sade i kako?

  41. #41
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    mi smo još pred zimu krenuli sa lukom, češnjakom, salatom i špinatom koje ćemo uskoro i konzumirati, a u zadnja dva tjedna još smo posijali i posadili običnu i žutu mrkvu, peršin, celer, grašak, tikvice, papriku, paradajz i krastavce.
    sljedeći vikend ćemo još niske mahune i podebljat ćemo paradajz i papriku.

    malo OT, jel netko zna što je sa pokretačicom topica, ne javlja se dugo!?

  42. #42
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj silvija prvotno napisa
    Moze li mi neko odgovoriti na moje pitanje. Jos nikad nisam sadila cheery-pomidore pa me zanima kada se sade i kako?
    ka obične
    ništa posebno
    ja sam izvadila sjeme iz rajčica iz Plodina , posušila, posijala i presadila
    sve isto, osim što bolje podnose sušu nego obične rajčice (nepitajte kako znam )

    narastu do oko 70cm visine, trebaju štap za potporu

  43. #43
    silvija avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    45

    Početno

    MGrubi thanx, ja sam mislila da su osjetljivije od obicnih :D . Sada ih definitivno sadim.

  44. #44
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa

    narastu do oko 70cm visine, trebaju štap za potporu

    meni su rasli i preko metar i pol - pa ne stedi na stapu

  45. #45
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja kod cherry-a kad prerastu stap pokidam vrhove, onda se pocne siriti i ne raste vise u vis

    medika su one male kao crne uši, uglavnom budu na blitvi, spinatu, bobu, mahunama

  46. #46
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj silvija prvotno napisa
    Moze li mi neko odgovoriti na moje pitanje. Jos nikad nisam sadila cheery-pomidore pa me zanima kada se sade i kako?
    ka obične
    ništa posebno
    ja sam izvadila sjeme iz rajčica iz Plodina , posušila, posijala i presadila
    sve isto, osim što bolje podnose sušu nego obične rajčice (nepitajte kako znam )

    narastu do oko 70cm visine, trebaju štap za potporu
    Imas jos tog sjemena?

  47. #47
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    moram pogledati, sačuvala sam neko sjemenje
    imam ljubičaste mahune, jako dobro podnose zamrzavanje

    javim

  48. #48
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Dia prvotno napisa
    u

    bob mi je napala medika, jer zna netko prirodan nacin da je se rijesim?
    U koracima:

    1. Mlaz vode. Ako ih ima malo uzme obicnu prskalicu i namjestis da iz nje ide mlaz vode, pa operes usi. One se u odralsoj dobi vise ne krecu, ali ih prenose mravi jer ih uzgajaju.

    2. Juha od koprive. Namocis kilu svjeze koprive u 10l vode do 24 sata. Procijedis i obilno pospricas bob.

    3. Nabavis hrpu bubamara jer one jedu usi.

    4. Postoji i juha od cesnjaka, ali mislim da bob kao ni grah nije lud za cesnjakom u svojoj blizini, pa bih to koristila kao predzadnje sredstvo.

    5. Mogu se i malo zgnjeciti prstima, ne vole miris svoje smrti.

    6. Insekticid, koji ne bih preporucila, jer bob zapravo dosta dobro podnosi usi.

  49. #49
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    marta hvala ti

    koprivu sam probala lani, al nije uspjelo, djelovalo je jedino na gusjenice na kupusu
    nije mi toliko za bob, nego se bojim da ne prede na drugo

  50. #50
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Citiraj silvija prvotno napisa
    Moze li mi neko odgovoriti na moje pitanje. Jos nikad nisam sadila cheery-pomidore pa me zanima kada se sade i kako?
    ka obične
    ništa posebno
    ja sam izvadila sjeme iz rajčica iz Plodina , posušila, posijala i presadila
    sve isto, osim što bolje podnose sušu nego obične rajčice (nepitajte kako znam )

    narastu do oko 70cm visine, trebaju štap za potporu
    Koliko treba sušiti sjemenke da bi se mogle upotrijebiti? Jel dovoljno nekoliko dana ili treba više.
    Naime, ako bi ih sad išla sušiti, kad bi ih onda mogla posaditi uzimajući u obzir da je sad vrijeme sadnje :?

Stranica 1 od 32 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •