Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 171

Tema: Kakav odnos imamo prema vlastitom radu?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno Kakav odnos imamo prema vlastitom radu?

    Prilično redovito pratim pdf škola na ovom forumu i dok mi je s jedne strane razumljiva kritičnost forumaša prema školstvu, velika očekivanja od prosvjete i prosvjetnih djelatnika, želja i potrebe da se nešto mijenja - s druge strane posve mi je neshvatljivo kako to da se dio forumaša oko tih pitanja na forumi (i šire)vrlo aktivno angažira u svoje radno vrijeme na radnom mjestu koje nema apsolutno nikakve veze s prosvjetom :shock:

    Zaista bih htjela izbjeći moralizatorski ton na ovoj temii, ali - unatoč tome što znam dosta toga o zakonitostima socijalne percepcije - nije mi jasno kako netko može biti kritičan i zahtjevan, očekivati maksimalnu odgovornost i predanost pozivu (dakle najbolje za svoje dijete) od - učitelja/ice, nastavnika/ice i drugog školskog osoblja a istodobno ne ponašati se na isti način na svom poslu?!!
    Moje je mišljenje da se tu radi o dvostrukim mjerilima, premda me neki pokušavaju razuvjeriti.

    Ja naravno - pogađate - radim u školi, nisam učiteljica, već stručni suradnik i moguće je da sve vidim samo iz jednog kuta.
    Znam da će mnogi reći da im je priroda posla drugačija od naše u školi i da si mogu dozvoliti surfanje netom. Međutim na svim poslovima i radnim mjestima vrijedi isto – osobna odgovornost i radna etika. Teško mi je povjerovati da netko ima «lufta» na poslu u kojem ne zna što bi sa sobom. Gotovo jednako SF pričama! :?

    Dio mog posla odnosi se na svakodnevnu komunikaciju mailom i to
    – s učiteljima (radimo u 3 smjene, neke ne uspijem vidjeti danima i to je najbrži način da se prenesu neke informacije)
    - s roditeljima učenika (imam službenu adresu u školi i ta se komunikacija podrazumijeva)
    - s kolegama psiholozima (iz nekih specifičnih cehovskih razloga)
    - s vanjskim ustanovama, s kojima surađujemo, zapravo sa svima koji se mogu svesti pod lokalnu zajednicu
    Dakle internet mi je itekako dostupan i potreban za posao koji obavljam. Međutim nikada mi nije palo na pamet postati po rodi ili nekom drugom forumu – mada su mi teme zanimljive i usko vezane uz posao koji obavljam - u radno vrijeme, jer bih tom virtualnom zanimacijom zakinula nekog učenika, učitelja ili roditelja tj školu kao ustanovu.

    Moje pitanje se naravno odnosi i na moderatorice ovog foruma - ako među njima onih koje za taj vrijedan volonterski posao kradu vrijeme od svog službenog radnog vremena.

    (P.S. tema se ne odnosi na zdenku2 i sve freelancere)

  2. #2
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Znaci zanima te kako stignemo na poslu biti na internetu?
    Pa evo, sad nisam na poslu.
    Inace, radim dosta po po projektima i bazama podataka, tako da dok cekam da moj komp nesto zavrsi mogu ili citati novine ili biti na netu.

  3. #3
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ja nikada ne postam u radno vrijeme, ali lagala bih kada bih rekla da ne škicnem ponekad na forum, to mi dođe kao mali odmor.
    Ne postam i ne uključujem se u rasprave jer to tada ne bi bilo pet minuta nego puno više, dok napišem, pa gledam tko je odgovorio, pa ja opet repliciram i znate kako to već ide...nikada kraja.

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    E da...prosvjetari moraju biti savršenstva bez mane.
    Ostalom svijetu je dozvoljeno kritiziranje istih pa i za vrijeme vlastitog radnog vremena.
    Neke profesije su više pod povećalom od drugih.
    Nemam ništa protiv toga, ali bi onda ta ista zanimanja trebala biti i bolje plaćena od ostalih.

  5. #5
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    evo ja uvijek s posla pišem
    ali radim sama za sebe u svojoj svaštari pa mogu
    dok sam radila za drugog nisam imala ni uključen internet

    a prosvjetarima bi dala 10puta veču plaću ali isto tako bi i postrožila kriterije pa bi npr profa tjelesnog kojem se nastava sastoji od igranja graničara ili košarke iza škole ili mijenjao način rada ili dobio otkaz

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    pa ja rijetko postam od doma jer još nemamo adsl a preko onih kartica to traaaaje...

    moj posao spada u kako si ti opisala - sf...zimi moram biti tu i dnevno odgovoriti na x mailova i par telefonskih poziva odnosno porazgovarati s par klijenata... ostatak dana mogu čitati, plesti, dubiti na glavi itd. ali moram biti tu
    ljeti ima dana kada jedan post znam pročitati iz 18 pokušaja, a ima i dana kada stignem puno bit na forumu...

    posao mi je u nekakvim ciklusima - previše posla - premalo posla...

    ja odmah po dolasku na posao odradim sve što mogu odraditi odmah i na taj način si organiziram posao da sve što trebam dalje raditi ne zahtjeva nikakav napor (doduše ako me nema 3 dana cijeli sistem mi padne u vodu i onda mi treba 8 dana da sve vratim na svoje mjesto)...
    mislim da forumiranje s radnog mjesta stvarno ovisi o radnom mjestu, rasporedu, ali i vlastitoj sposobnosti da organiziraš svoj posao da radi za tebe... ja to postižem redovitošću u izvršavanju obaveza (dakle sve što mogu danas i odradim danas), urednošću i pripremljenošću...
    tako da stvarno stignem na poslu puno bit na forumu...

    (isto tako postove za npr. recepte - pripremim doma i onda ih samo kopiram )

  7. #7
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Sad sam na porodiljnom, laptop par puta dnevno uključim, stoji na kuhinjskom šanku, pa u prolazu škicnem (ne pišem puno - prije sam puno više, sad nemam vremena).
    S posla (prosvjeta ) nikad iako imamo komp u knjižnici. Ako je baš neka strašna hitnja na kraju radnog vremena si isprintam nešto po potrebi (nikako da kupimo printer ).

  8. #8
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Eh, da, znam jaaako puno ljudi kojima je posao u uredu za kompom, a zbog loše organizacije i tromosti firme efektivnog rada imaju možda 4 sata (sjede 8 )

  9. #9
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Neke profesije su više pod povećalom od drugih.
    Nemam ništa protiv toga, ali bi onda ta ista zanimanja trebala biti i bolje plaćena od ostalih.
    Potpisujem fritulicu. Posebno u zadnjoj rečenici.
    S tvojim uvodnim postom se slažem, iako i sama pripadam skupini koja posta tijekom radnog vremena. A šta da ti kažem na to?

    Imam dva prosvjetara u najužoj obitelji, iz prve ruke znam koliko je taj posao odgovoran i jednako toliko malo cijenjen i mizerno plaćen (a unatoč tome se obavlja dušom i srcem i svim resursima) i nikada mi nije palo na pamet pljuckati po bilokojoj, posebno toj profesiji tj. ljudima koji ga rade.

    Postoje profesori s čijim sam radom u najmanju ruku bila nezadovoljna, ali to sam rješavala s njima, na za to predviđenom mjestu.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    Ja na to ne gledam tako.
    Poanta je u cilju i samoj svrsi posla.

    Većina poslova (osim učiteljskog) nema neku stalnu konstantnu putanju što se tiče količine potrebno obavljenog posla.

    Stvarno imamo ponekad živu ludnicu i prekovremene, pa s druge strane praznog hoda, dosade, sjedenja tamo nizašto, kada zapravo i surfam.

    Drugačija je vrsta posla, a drugačije je i radno vrijeme. I bez obzira na količinu plaćanja, učiteljski posao je odgovorniji, važniji i utječe na cjelokupnu društvenu svijest i oblikovanje budućih generacija. Šteta što nije plaćen više, ali ne može sve ni novac nadomjestiti. To je poput majčinstva, nečiji poziv ili nije. Visokovrijedan poziv koji u današnje vrijeme ne kotira visoko jer nam je sustav vrijednosti u gabuli.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Znaci zanima te kako stignemo na poslu biti na internetu?
    Ne. Internet je ovdje samo primjer (koji mi je zapeo za oko), može se raditi i o nečem posve drugom što nema direktne veze s poslom koji obavljaš.
    Zanima zapravo postoje li različita mjerila i očekivanja prema različitim profesijama. (prosvjetari me naravno zanimaju u 1. redu). I u kojem smjeru ide ta razlika.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Marpesia prvotno napisa
    Ja na to ne gledam tako.
    Poanta je u cilju i samoj svrsi posla.
    Većina poslova (osim učiteljskog) nema neku stalnu konstantnu putanju što se tiče količine potrebno obavljenog posla.
    s ovim se ne slažem. nije u školi sve zadano i unaprijed određeno, pa ni ta konstantna putanja o kojoj pišeš. ja npr. imam dosta autonomije u izboru što ću i kada ću raditi, učitelji nešto manje (a opet nemam vremena za luftanje ). ipak sve ovisi o osobi koliko će si posla uzeti i kako se organizirati.
    uopće naime nije neizvedivo - kako neki misle - da učitelj ili neki stručni suradnik posta na nekom forumu tijekom svoje nastave ili radnog vremena. zanima me biste li htjeli da takva osoba radi u školi koju pohađa vaše dijete?

    Citiraj Marpesia prvotno napisa
    Drugačija je vrsta posla, a drugačije je i radno vrijeme. I bez obzira na količinu plaćanja, učiteljski posao je odgovorniji, važniji i utječe na cjelokupnu društvenu svijest i oblikovanje budućih generacija.
    s ovim se ne slažem nikako! odgovornost je jednaka na svakom poslu samo ljudima nisu tako očite posljedice nečijeg zabušavanja na drugim radnim mjestima!
    uvjerena sam - i to jako - kada bi svi radili u svoje radno vrijeme ono za što su plaćeni - svima bi nam bilo bolje. da ne govorim da bi na taj način direktnije utjecali na poboljšanje stanja u prosvjeti - ili rodilištima ili dječjim vrtićima, svejedno - nego 100nama postova na rodi.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    823

    Početno

    Moja draga prijateljica je nakon 15 godina rada kao odgajatelj završila sasvim drugi faks i zaposlila se u jednoj državnoj firmi. U šoku je. Kaže da joj se još tijelo i um prilagođavaju, da ne može doći k sebi. Sad kad uspoređuje kaže da tek sad vidi da je odgajateljski posao doslovno rad na traci, ali ne samo mehanički već i intelektualno. Veli da je tek sad postala svjesna da nitko drugi NEMA sedam sati efektivnog rada u komadu.
    Drugi primjer mi je da tko kod je od odgajatelja ikada prešao na drugu funkciju više se ne vraća. Da mi je znati zašto

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Noa, ne razumijem, kako bi neki nastavnik mogao biti u razredu, držati nastavu i surfati po recimo - Rodi? :?

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    92

    Početno

    Citiraj Veki prvotno napisa
    Moja draga prijateljica je nakon 15 godina rada kao odgajatelj završila sasvim drugi faks i zaposlila se u jednoj državnoj firmi. U šoku je. Kaže da joj se još tijelo i um prilagođavaju, da ne može doći k sebi. Sad kad uspoređuje kaže da tek sad vidi da je odgajateljski posao doslovno rad na traci, ali ne samo mehanički već i intelektualno. Veli da je tek sad postala svjesna da nitko drugi NEMA sedam sati efektivnog rada u komadu.
    Drugi primjer mi je da tko kod je od odgajatelja ikada prešao na drugu funkciju više se ne vraća. Da mi je znati zašto
    Pa evo, to sam ustvari htjela reći.

    Nevjerojatno, još pohvalim ovu struku, kad ono "ne slaže se sa mnom". A onda dobro. Biti učitelj nije ništa odgovornije, nego biti računovođa. Nek vam bude.

    -Mene zaista ne zanima što profesor radi u vrijeme kad nije s mojim djetetom. Da li posta po rodi ili ne. Bitno mi je kakav je kad je SA mojim djetetom u razredu.

    - Mislim da je stopa izrabljivanja ljudske radne snage visoka ionako. I većina ljudi previše radi, a ne premalo. Ili kako tko... ali nemože se općenito reći da bi svi trebali raditi više nego što rade.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Noa, ne razumijem, kako bi neki nastavnik mogao biti u razredu, držati nastavu i surfati po recimo - Rodi? :?
    prilično lako izvedivo: zada nešto razredu, i ode u kabinet surfati. ili ne mora niti otići - može računalo biti i u učionici.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj Marpesia prvotno napisa
    Pa evo, to sam ustvari htjela reći.
    Nevjerojatno, još pohvalim ovu struku, kad ono "ne slaže se sa mnom". A onda dobro. Biti učitelj nije ništa odgovornije, nego biti računovođa. Nek vam bude.
    a misliš li da roditelj npr računovođa, koji surfa u radno vrijeme po rodi npr - tim svojim zabušavanjem nema nikakvog utjecaja na sustav vrijednosti i oblikovanje karaktera i osobnosti svog/jih potomka/aka?!

  18. #18
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Neke profesije su više pod povećalom od drugih.
    Nemam ništa protiv toga, ali bi onda ta ista zanimanja trebala biti i bolje plaćena od ostalih.
    Potpisujem fritulicu. Posebno u zadnjoj rečenici.
    S tvojim uvodnim postom se slažem, iako i sama pripadam skupini koja posta tijekom radnog vremena. A šta da ti kažem na to?

    Imam dva prosvjetara u najužoj obitelji, iz prve ruke znam koliko je taj posao odgovoran i jednako toliko malo cijenjen i mizerno plaćen (a unatoč tome se obavlja dušom i srcem i svim resursima) i nikada mi nije palo na pamet pljuckati po bilokojoj, posebno toj profesiji tj. ljudima koji ga rade.

    Postoje profesori s čijim sam radom u najmanju ruku bila nezadovoljna, ali to sam rješavala s njima, na za to predviđenom mjestu.
    potpis.

    a fakat, kad gledaš ovaj forum čini ti se da nitko ništa ne radi, a kamoli da netko od nas ima i familiju.
    u stvarnosti je to ipak malo drukčije - mene nije bilo dva dana na forumu, otvorim (na poslu ) forum, a ono 8 stranica novih postova :shock:
    i što ću, lijepo se odlogiram, pa nakon par minuta ponovo ulogiram i vidim razumnu brojkuod 20-tak novih postova od svojeg zadnjeg posjeta.

    ipak, ja ispaštam svoj grijeh kad pretjeram na poslu sa forumom - kućnim, ilitiga noćnim radom doma za kompjuterom. posao u nekom roku mora biti napravljen, a, eto, imam tu slobodu (ponekad, ne uvijek) da odlučim kada i kako ću ga završiti.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni se čini da ih dosta forumira s posla, bar po vremenu javljanja....nije forum mrtav prijepodne

    ja u školi ne stignem ni na wc, već trpim do doma

    u ponedjeljak radom od 8 ujutro do 19 itd, ali nema veze ....ja sma prosvjetar pa se od mene to očekuje

  20. #20
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    Citiraj Marpesia prvotno napisa
    Pa evo, to sam ustvari htjela reći.
    Nevjerojatno, još pohvalim ovu struku, kad ono "ne slaže se sa mnom". A onda dobro. Biti učitelj nije ništa odgovornije, nego biti računovođa. Nek vam bude.
    a misliš li da roditelj npr računovođa, koji surfa u radno vrijeme po rodi npr - tim svojim zabušavanjem nema nikakvog utjecaja na sustav vrijednosti i oblikovanje karaktera i osobnosti svog/jih potomka/aka?!
    Pa potomci najcesce nisu prisutni. Moze jedino utjecat na vlastiti produktivnost koja onda utjece na produktivnost zajednice i onda dalje na globalnu razinu. Ja mogu surfat s posla. Dozvolio mi direktor. On drzi svoje udruzne papire na polici na poslu, ja surfam po forumu. I obavim sav posao koji se od mene ocekuje. Mene opcenito nije briga hoce li netko tko je dobio xy sati za odraditi posao, taj posao napravit za 5% vremena ili za 95% vremena, dok god postuje okvir.

  21. #21
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno Re: Kakav odnos imamo prema vlastitom radu?

    Citiraj no@ prvotno napisa
    Teško mi je povjerovati da netko ima «lufta» na poslu u kojem ne zna što bi sa sobom. Gotovo jednako SF pričama! :?
    Evo samo da te razuvjerim, postoje i takvi SF poslovi. Ja sam upravo na poslu, čitam, surfam a posao mi ne ispašta. A nekad se i dosađujem (po noći baš nije prometno na forumu).

  22. #22
    Vali avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    795

    Početno

    I ja radim u školi i ondje nikad, ama baš nikad, ne surfam. Imamo tri računala u zbornici, ali, kao što maria71 kaže, rijetko stignem i na wc otići. Doma surfam što ne znači da doma ne radim ništa vezano uz školu, dapače. Da, pod povećalom smo, mislila sam da će mi s godinama biti lakše, ali mislim da mi je sve teže boriti se s okolinom, objašnjavati i odgovarati na često bezobrazna i posprdna pitanja o praznicima i "radnom vremenu".

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    meni je s godinama sve teže, ne toliko sam rad u razredu, već popratna birokracija

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Moj posao je takav da imam puno praznog hoda. Ono dođem, odradim sve u 2-3 sata i onda moram da sedim jer ako nekom nešto treba moram da sam tu. Onda pred kraj radnog vremena još oko sat vremena posla, da raščistim sve da ne ostaje sledećoj smeni i to je to. Znači bar 4 sata vremena kad uradim po neku sitnicu na 15 minuta (nekom nešto dam i to zavedem u komp). I to je to.
    Da ne bude zabune - ne postam sa posla jer još nisam počela da radim, ali biće i toga.....

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Citiraj no@ prvotno napisa
    Citiraj Marpesia prvotno napisa
    Pa evo, to sam ustvari htjela reći.
    Nevjerojatno, još pohvalim ovu struku, kad ono "ne slaže se sa mnom". A onda dobro. Biti učitelj nije ništa odgovornije, nego biti računovođa. Nek vam bude.
    a misliš li da roditelj npr računovođa, koji surfa u radno vrijeme po rodi npr - tim svojim zabušavanjem nema nikakvog utjecaja na sustav vrijednosti i oblikovanje karaktera i osobnosti svog/jih potomka/aka?!
    Pa potomci najcesce nisu prisutni. Moze jedino utjecat na vlastiti produktivnost koja onda utjece na produktivnost zajednice i onda dalje na globalnu razinu. Ja mogu surfat s posla. Dozvolio mi direktor. On drzi svoje udruzne papire na polici na poslu, ja surfam po forumu. I obavim sav posao koji se od mene ocekuje. Mene opcenito nije briga hoce li netko tko je dobio xy sati za odraditi posao, taj posao napravit za 5% vremena ili za 95% vremena, dok god postuje okvir.
    ne moraju potomci biti prisutni na poslu. nemoj tako simplificirati stvari djeca uče po modelu i to od za njih relevantnih odraslih osoba. najčešće su to roditelji, a mugu biti i učitelji npr.
    svi mi djeci pokušavamo DEKLARATIVNO prenijeti ispravne stavove. međutim problem je što mnogo učestalije usvoje ponašanja koja vide kod nas nego ona koja im propovjedamo.

  26. #26
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Postoje neka istrazivanja koja pokazuju da su ljudi koji u pauzama posla (ne na marendi) igraju igrice ili surfaju zapravo uspjesnije obavljaju radne zadatke jer imaju te kratke predahe.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Postoje neka istrazivanja koja pokazuju da su ljudi koji u pauzama posla (ne na marendi) igraju igrice ili surfaju zapravo uspjesnije obavljaju radne zadatke jer imaju te kratke predahe.
    ha, ha, ha znam ja ponešto o tim istraživanjima
    međutim nije u tome kvaka nego - hoće li i prosvjetari bolje raditi budu li igrali igrice i surfali za vrijeme radnog vremena. (kada je odmor u školi - učitelji dežuraju nemaju slobodno vrijeme za sebe; neki doslovno nemaju vremena otići niti na wc)

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    meni u familiji ima prosvjetara

    to je rudarski posao, fakat je prenaporno

    jedan dan smo s malom uletili u onaj vlakić što vozi po centru zgb...pola vagona zauzelo je 10-tak klinaca, kompanjoni iz razreda, možda 13-14 godina, osnovnoškolci, rekla bih..

    osim što su u tih 15 minuta popili onu veliku pivu od 2,5 litre, otvarali su vrata, visili iz vlakića, urlikali na prolaznike, a pred kraj počeli na njih i hračkati..

    i sad ti radi u školi, a kroz ruke ti prođe dnevno dvjestotinjak takvih...ne hvala..

    a kad se tak ponašaju, a pozoveš im roditelje, ne znaš tko je nerazumniji (tvrde prosvjetari)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    roditelji uglavnom urlaju na učitelje ili se prijete ministrom

  30. #30
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ne mislim da je posao u prosvjeti lak, i sama sam odrasla u obitelji 2 prosvjetara, ali ja prosvjetarima jako zavidim na kolicini odmora kojeg imaju godisnje i mislim da je rad u privatnika jedna sasvim druga kategorija nego rad u drzavnoj sluzbi, u pravilu....

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    na ovu primjedbu o godišnjem odmoru se mogu samo nasmijati moj godišnji je bio od 14.7. do 21.8, a osobito kad se uvede državna matura, onda će i tih 28 dana biti smanjeno

    i da ja bih rađe kod privatnika

  32. #32
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ti bi radje imala cijelo ljeto samo 2 tjedna odmora? i to nek kad ti zelis nego kad mozes
    i ajde to uskladi onda s muzevim godisnjim

    ok, ja bih se mijenjala, 28 dana ljeti odmora nisam imala nikad, a radim vise od 10 godina

  33. #33
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    ja mislim zrinka da su tvoji prosvjetari radili u neko drugo, drugacije, vrijeme ...

    bilo bi steta da se rasprava opet svede na godisnji odmor i koliko prosvjetari rade.

    mene bas zanima koliko bi onih koji su toliko kriticni i stalno napadju ucitelje i nastavnike, puni su ocekivanja i ne znam ni ja cega sve ne, izdrzalo radit makar jedan tjedan u skoli i sta bi tada mislili ...

    ko i bilo koji drugi posao kad ga gledas sa strane cini ti se sve lako i jednostavno, a kad udjes vidis hrpu poteskoca i koliko je zapravo potrebno bit dobro osposobljen i savjesno obavljat taj posao.

    bilo bi super kad bi kolicina razumijevanja i tolerancije prema prosvjetarima bila makar jednaka kolicini ocekivanja koja vecina ima prema njima.

  34. #34
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    ja ne bi radje kod privatnika. meni je u mojoj prosvjeti dobro, no valjda sam ovdje ona lasta koja ne cini proljece i inace ne osjecam taj pritisak prosvjete koji se u ovom (a i u jos nekoliko topika) spominje, vjerujem da svaka osoba koja savjesno i kompetentno obavlja svoj posao ima dana kad ne moze do wc, kad skuzi da 6 sati nista nije popio, kad od tezine posla ima ludu glavobolju ili kad mu njihovi korisnici vade mast na najstrucniji nacin. ja opcenito ne cijenim niti jednu struku cijenim osobe koje predano rade svoj posao.

    inace potpisala bi martu - ako je posao obavljen onda mi nije bitno da li netko za vrijeme radnog vremena uzima 10 min za internet-cigaretu-kavu-cavrljanje ili ode prosetati oko zgrade...

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa

    i da ja bih rađe kod privatnika
    Vjeruj-ne bi.

    Iako smatram da prosvjetari imaju premale plaće za to što rade, da je to krvav posao jer često oni ispravljaju roditeljske greške kad vidim ove tvoje datume srce mi se stisne od tuge zbog mog godišnjeg. Pa kad me frendica, ne misleći, pita kud idemo za produženi vikend (kojeg ona ima, ali ja nemam jer ne mogu spojiti ništa ni sa čim) pa kad me druga frendica pita jel idemo na kavu jer je ona s nastavom gotova u 13h... Vjeruj mi-ne bi ti kod privatnika.

    Osim toga, sigurnost koju čovjeku pruža državna služba itekako nešto čovjeku može značiti. Privatnik, i kad si najbolji, može ti naći razlog za otkaz bez problema pa ti poslije dokazuj na sudu da nije u pravu ili ti jednostavno toliko zagorča život da sam daš otkaz.

    Jedino na što prosvjetarima ne zavidim su primjeri neodgojene "dječurlije" od koje bih ja dobila živčani slom. Zato sam i izbjegla prosvjetu još na upisu na faks iako sam i o tome razmišljala.

  36. #36
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    veki, ja znam nekoliko odg. koji su u toj struci nakon sto su radili nesto drugo i zadovoljni su. mislim da je to do covjeka. uvijek se smijem s mojim kolegicama kako ja nisam mogla s 19 dvogodisnjaka a da se ne dese razne gluposti, a da one koje to lako hendlaju ne mogu s 19 godisnjom majkom s kojom ja lako mogu.

    a ocekivanja od posla - ja opcenito imam visoka ocekivanja i slovim kao vrlo stroga, od cistacice do tete na blagajni, od pedijatra do prof. na faksu...ocekujem puno i od sebe same.

    a ne smeta mi ako netko ima pauzu i vjerujem u ono sto Marta kaze - treba uzimati pauzu, ja znam za sebe da sam tad uspjesnija.

    i da...imam iskustvo u nastavi sa srednjoskolcima - od gimnazije do strukovne skole, da ne bi netko rekao da ne znam o nastavi.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj flower prvotno napisa
    inace potpisala bi martu - ako je posao obavljen onda mi nije bitno da li netko za vrijeme radnog vremena uzima 10 min za internet-cigaretu-kavu-cavrljanje ili ode prosetati oko zgrade...
    ajde mi molim te iskreno odgovori: može li itko u našem poslu reći na kraju dana - pa čak i nakon sat, dva, tri prekovremenih da je SAV posao odrađen?

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    ti bi radje imala cijelo ljeto samo 2 tjedna odmora? i to nek kad ti zelis nego kad mozes
    i ajde to uskladi onda s muzevim godisnjim

    ok, ja bih se mijenjala, 28 dana ljeti odmora nisam imala nikad, a radim vise od 10 godina
    da mijenjala bih se

  39. #39
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa

    da mijenjala bih se
    kao sto avatar kaze

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    ja mislim zrinka da su tvoji prosvjetari radili u neko drugo, drugacije, vrijeme ...

    bilo bi steta da se rasprava opet svede na godisnji odmor i koliko prosvjetari rade.

    mene bas zanima koliko bi onih koji su toliko kriticni i stalno napadju ucitelje i nastavnike, puni su ocekivanja i ne znam ni ja cega sve ne, izdrzalo radit makar jedan tjedan u skoli i sta bi tada mislili ...

    ko i bilo koji drugi posao kad ga gledas sa strane cini ti se sve lako i jednostavno, a kad udjes vidis hrpu poteskoca i koliko je zapravo potrebno bit dobro osposobljen i savjesno obavljat taj posao.

    bilo bi super kad bi kolicina razumijevanja i tolerancije prema prosvjetarima bila makar jednaka kolicini ocekivanja koja vecina ima prema njima.
    ma gle ovo ti je uzaludan topic ...

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    avatar je samoironičan da se ne bi sad našla neka nadobudna kritičarka koja bi me rado secirala

  42. #42
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    zasto?
    bas me zanima
    2 tjedna odmora kojeg imas tko zna kad u toku ljeta i zagarantirano tjedan dana od bozica do nove, svi ostali praznici - hm, tesko....

    prekovremeni sati koji budu neplaceni a od tebe se ocekuje da ih odradis
    (srecom, u firmi u kojoj sad radim placeni su prekovremeni - 1. put u zivotu, a da se razumijemo, ja mrzim raditi prekovremeno, jer mi je i ovih 8 h vec puno)

    sto mislis da je pozitivno u radu kod privatnika i zasto bi se mijenjala?

  43. #43
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    Citiraj flower prvotno napisa
    inace potpisala bi martu - ako je posao obavljen onda mi nije bitno da li netko za vrijeme radnog vremena uzima 10 min za internet-cigaretu-kavu-cavrljanje ili ode prosetati oko zgrade...
    ajde mi molim te iskreno odgovori: može li itko u našem poslu reći na kraju dana - pa čak i nakon sat, dva, tri prekovremenih da je SAV posao odrađen?
    uvijek ima još posla
    svugdje
    imam i ja sad doma hrpu za peglati
    i podove oprati
    i ljetne cipele očistiti i spremiti...
    ali nekada treba čovjeku odmor
    naravno da "službeni" posao ne smije patiti, da nitko ne smije čekati jer netko čita novine na netu ili forumira
    ali ako uhvati 10min da malo pusti mozak na pašu, ne vidim u tom niš loše

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    samo jedan šef, samo jedno računovodstvo....


    i još nešto ,bila sam bolesna, od plaće mi se uzme, i očekuje sa da to odradim.....

    detalje ,ako te zanimaju mogu na mail ili pp

  45. #45
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    a kad se sjetim samo kako su u muzevoj bivsoj firmi svi dobili da bianco potpisu sporazumni otkaz kao to je znak lijalnosti firmi

  46. #46

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,386

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    prekovremeni sati koji budu neplaceni a od tebe se ocekuje da ih odradis
    hm, hm da ti znaš koliko tjedno ja odradim prekovremnih (posao koji "nosim" kući tu ne računam!). nikada mi nisu plaćeni.
    mislim da moj godišnji od 27 dana nije prevelik - jer ja to sve debelo odradim tijekom godine.

  47. #47
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    mislis da mozes biti bas tek tako bolestan u privatnika?
    moja prijateljica koja radi u pizzeriji, ako je ona bolesna, onda kolegica radi i njenu i svoju smjenu i tako i obrnuto, nema postede...

    moje kolegice koje rade u jednog privatnika prijavljene su na sss i placa im minimalac preko racuna a na ruke ostatak.....mislis da su one kreditno sposobne, mislis da imaju sigirnost, sto je tek s mirovinom?

    strasno sto se dogadja
    a ovdje smo svi vise manje u solidnoj poziciji, puno boljoj nego sto je hrvatski prosjek

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj no@ prvotno napisa
    Citiraj zrinka prvotno napisa
    prekovremeni sati koji budu neplaceni a od tebe se ocekuje da ih odradis
    hm, hm da ti znaš koliko tjedno ja odradim prekovremnih (posao koji "nosim" kući tu ne računam!). nikada mi nisu plaćeni.
    mislim da moj godišnji od 27 dana nije prevelik - jer ja to sve debelo odradim tijekom godine.
    ti no@ ne radiš ništa, ja isto tako ne radim ništa, još nisi skužila ????

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa
    bila sam bolesna, od plaće mi se uzme, i očekuje sa da to odradim.....
    ...slično i kod privatnika. Osim što još na bolovanje okrene očima.

    Kao što Zrinka kaže-sretan si ako imaš plaćene prekovremene. I opis radnog mjesta ti je vrlo šarolik.

    Godišnji odmor...priča za sebe. Eto, rado bih si planirala neko putovanje za doček NG, ali ne mogu jer ne znam i neću znati do Božića kad će se i koliko raditi. Za ljetni godišnji sam saznala 9 dana prije kad ćemo ga koristiti.

    I onda osvane tema o nekom našem državnom prazniku. Ma, baš me briga što se slavi: glavno da je "crveni" datum u kalendaru jer je to jedini način da se odmorim. A još imam i dobar posao. Kako je tek ostalima :/ ?

  50. #50
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    da ne kazem da je velika prednost imati koletivni ugovor, kakav takav sindikat iza sebe

    i da sto se tice godisnjih, odmah i se mijenjala za bilo koju drzavnu sluzbu
    moje dijete je svako ljeto jedno od rijetki u vrticu (srecom da vrtic radi skoro cijelo ljeto)
    i meni ga je zao a ni njemu nije lako....
    i uvijek se pitam gdje su ta ostala djeca cijelo ljeto, kako rijetki pohadjaju vrtice

    no, ovo je tema koja moze ici u sirinu, i koja je teska

    i da naglasim, ne omalovazavam nijedan posao,svaki zahtejva puno, ako ga zelis kvalitetno odraditi....

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •