Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Debljanje poslije poroda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    18

    Početno Debljanje poslije poroda

    Joj cure ne znam šta mi se dešava
    U trudnoći sam dobila 10 kg a kad sam rodila izgubila sam 12kg. Sada je prošlo 5 mjeseci od poroda i ponovo sam vratila 7 kg i to samo u zadnja dva mjeseca. Ne znam kako :?
    Uopšte ne jedem puno, dojim stalno na zahtjev i idem na aerobik 3x sedmično. Ne znam šta mi se dešava. Da li je moguće da je do hormona ili nešto tako mada mislim da bih opet trebala jesti više da bih se udebljala. Danas mi je 47 dan ciklusa(inače počela sam dobivati sa 2 mjesca i 2x je bila redovna a sad kasni). Trudnoća je isključena jer sam prije par dana radila test i bio je negativan.
    Ima li neko bilo kakvog iskustva što se ovoga tiče

  2. #2
    njumi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    njumilend
    Postovi
    337

    Početno

    povećana mišićna masa od aerobika?
    izgledaš li deblje ili samo pokazuje na vagi?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Izgledam deblje. Stomak mise ponovo napuhao kao kad sam bila trudna otprilike 6 mjeseci

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno



    ja sam skupila 5 kila u tjedan dana.

    jedem kao prije trudnoce, non stop nosim mladu i hodam/trcim sa starijim, dojim oboje i--debljam se! ?!?! ne kuzim, ali ajde, sta je tu je

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Barem nisam sama

  6. #6
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Proveri stitnjacu, ja sam bila na pragu bulimije debljajuci se kako god se hranila, i koliko god vezbala.
    I sad posle drugog porodjaja mi kile ne idu dole, na laganoj sam dijeti, po ceo dan nosim Izija u slingu, a i Novi jos uvek sisa.
    Uskoro idem na kontrolu, bas me zanima kakvo je stanje...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    Proveri stitnjacu, ja sam bila na pragu bulimije debljajuci se kako god se hranila, i koliko god vezbala.
    I sad posle drugog porodjaja mi kile ne idu dole, na laganoj sam dijeti, po ceo dan nosim Izija u slingu, a i Novi jos uvek sisa.
    Uskoro idem na kontrolu, bas me zanima kakvo je stanje...
    Nadam se da nije to. Provjeriću u svakom slučaju.
    Jesi li dobila neku terapiju i jel prestalo debljanje poslije toga?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    80

    Početno

    Znači ima nas više koje se debljaju poslije poroda? Ja imala pred porod 83, rodila i spustila začas na 65, a onda malo po malo došla i do 85, sada jedva držim 76 i ništa dolje. Brzo se mogu udebljati i teškoooooo spuštam. Kadra sam u par dana nabrati par kila. Šta ćemo mi????

  9. #9
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Dobila sam euthyrox, ali tek u 4.-5. mesecu trudnoce. Sad do kontrole pijem pola doze iz perioda trudnoce.

  10. #10
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    bolna tema.i ja sam skoro na težini od prije poroda, a još i radim i hendlam dva djeteta, reko bi čovjek bit ću ko štap....kad ono

  11. #11
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    ovo prije poroda znači netom prije poroda..uf

  12. #12
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Cure koje se debljate nakon poroda, a nije zbog toga sto ste doma pa stalno nesto zvacete, pogotovo ako u tjedan dana mozete nabacit par kila, odite doktoru. Tu nesto ne stima.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ne mora biti da nešto ne štima,
    ja sam u drugoj i trećoj trudnoći dobila jako malo kila,već u rodilištu otišla u minus s kilama,i da bih imala snagu i energiju,jela sam više,i oba puta u par tjedana dobila 5 kila...tek s bebinih 6 mjeseci to se ustalilo

    iscrpljen organizam naprosto traži-usporedila bih to sa suhom zemljom koja dočeka kišu-naravno da se to mora vidjeti i na kilaži

  14. #14
    nenaa avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,570

    Početno Re: Debljanje poslije poroda

    Citiraj demented prvotno napisa
    Joj cure ne znam šta mi se dešava
    U trudnoći sam dobila 10 kg a kad sam rodila izgubila sam 12kg. Sada je prošlo 5 mjeseci od poroda i ponovo sam vratila 7 kg i to samo u zadnja dva mjeseca. Ne znam kako :?
    Uopšte ne jedem puno, dojim stalno na zahtjev i idem na aerobik 3x sedmično. Ne znam šta mi se dešava. Da li je moguće da je do hormona ili nešto tako mada mislim da bih opet trebala jesti više da bih se udebljala. Danas mi je 47 dan ciklusa(inače počela sam dobivati sa 2 mjesca i 2x je bila redovna a sad kasni). Trudnoća je isključena jer sam prije par dana radila test i bio je negativan.
    Ima li neko bilo kakvog iskustva što se ovoga tiče
    Tako je i meni bilo. Ja sam krenula na djetu, ali mislila sam kao ništa skoro ne jedem, a nabila sam 6 kg nakon poroda. Ali nabila sam ih od kad je mala imala 4 mj. do sada kada ima 7 mj. Onda sam skužila da sve za njom pojedem kao žao mi je da se baci. Poližem jogurtić, kašicu ... i Šta ti ja znam. I fino korak po korak i odeee ja u propast. U smeće sa tim njihovim ostatcima.

  15. #15
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ima nas jos, ja sam na istoj tezini kao i na kraju trudnoce. Ali sam sad na dijeti + akupunktura i skinula sam 4 kg. Stitnjaca u redu, od poroda je proslo 14 mj a moje kile su stalno isle gore.

  16. #16
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    možda zato jer dojimo, pa se organizam brine da ne bi nešto usfalilo (u, što se dobro brine :D )

  17. #17
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    a jeste ronin, ti kazes da si i jela vise pa dobila koji kg posle porodjaja...
    ali ako neko ne jede vise, a deblja se, onda zaista nesto ne stima.

  18. #18
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Čitala sam da duži period nespavanja, odnosno stalno isprekidanog sna uzrokuje hormonalni poremećaj, koji može promijeniti metabolizam.

  19. #19
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kaj da odem provjeriti stitnjacu?

    piplica, koje hormone bi jos trebala provjeriti?

    ima li tko kakav labos gdje se to radi za preporuciti?

  20. #20
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    mikka, obavezno uradi antiTPO, to su antitela stitnjace. Hormoni mogu da budu i ok, ali da stitnjaca lagano gubi funkciju zbog autoimune upale.
    Meni su antitela sad skoro negativna, a na euthyroxu sam vise od pola godine.
    Hormoni su TSH i FT4, kao osnovni.

  21. #21
    Palagruža avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    251

    Početno

    Za stitnjacu se obicno provjeravaju T3, T4 i TSH. Vjerojatno ni ova antitjela sto kli kli spominje nije naodmet provjerit.
    U Zagrebu to mozes obavit u laboratoriju Breyer u Ilici (blize Crnomerca). Ne sjecam se vise cijene, ali nije astronomska. Nalaze, ako izvadis krv ujutro, ti isti dan popodne mogu poslat na mail.

  22. #22
    bebolino_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb Malešnica
    Postovi
    125

    Početno

    Meni je nakon poroda ostalo samo 2kg viška, da bi za par mjeseci dodala još 5kg koje neidu dolje. Jedem kao i prije, znam da nesmijem smanjiti radi dojenja. Ali mene muči što stalno imam potrebu da potamanim čokoladu u par minuta cijelu - jel istina da mi onda fali željeza? A pijem dodatak vitam.i miner.
    Mene ne brinu toliko kile koliko ta čokolada i moja stara garderoba u koju još uvijek ne stanem

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    89

    Početno

    U trudnoći dobila 14kg.
    Došla kući iz rodilišta sa +3kg.
    Nakon 2mj pala i te 3kg i bila na početnoj.
    Sve je bilo super do negdje 7mj. tj. kada sam smanjila dojenje, jer je došla dohrana.
    Sve što nije dobila beba dobila sam ja...
    Dojila do 1g i do tada nakrcala dodatna 4g. i tu počinje moja noćna mora.
    U samo 2 mjeseca NEdojenja dobila dodatnih 4kg tako da sada imam 8 viška.
    Jedem samo zdravu hranu cijeli život, vježbam cijeli život, i sve je isto kao i prije osim što dobijem kilu kada god pomislim na nju...
    NISI SAMA.
    PS. Iako ja za kilažu krivim dojenje SVE bi opet ponovila za svog anđela (a tko nebi?)...
    Sklesat ćemo se mi ...

  24. #24
    bebolino_ avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb Malešnica
    Postovi
    125

    Početno

    Ja moram prijaviti da sa jos dobila kila. Ukupno 10kg viska i nikad nisam bila tolika. Tek kad se vidim na fotografiji skuzim kolika sam, ogledala kao da izbjegavam, a muz se ne zali

  25. #25

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Š T I T NJ A Č A
    kao što vam je već kli kli rekla... samo podsjećam...

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Ja nakon poroda oba nakon mjesec dana stala u traperice br. 28. , a sad ne mogu zakopčati ni prvi gumb. I nije kriva štitnjača. A prošlo 3 god. od poroda.
    Krive su ostaci kašica od klinaca, ostaci ostaka hrane na tanjuru, noćna istraživanja po frižideru kad klinci nakon noćnog tulumarenja napokon zaspu, fine večere da napokon na miru mogu pojesti i popiti pivce....
    I tak sam fino naslagala u 3 godine 8 kg..

  27. #27
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zvjerka, tak je i kod mene, ali i dalje se nadam da je ipak stitnjaca..

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    Nije štitnjača sigurno. (Bar kod mene). kad se sjetim svojih obroka i prehrambenih navika prije klinaca, pa vježbanje.....pa šetnje od 1 vremena na dan (brzi hod). Sad iz stana u auto, malo po kući, na poslu sjedim, u parku na klupi sjedim dok klinci se zabavljaju, jedino kretanje je šoping i guranje kolica sa špecerjem. Eto tako, štitnjača mi čist dobro radi. ( A tu su još i godine kad se metabolizam usporava).....

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    54

    Početno Re: Debljanje poslije poroda



    Tako je i meni bilo. Ja sam krenula na djetu, ali mislila sam kao ništa skoro ne jedem, a nabila sam 6 kg nakon poroda. Ali nabila sam ih od kad je mala imala 4 mj. do sada kada ima 7 mj. Onda sam skužila da sve za njom pojedem kao žao mi je da se baci. Poližem jogurtić, kašicu ... i Šta ti ja znam. I fino korak po korak i odeee ja u propast. U smeće sa tim njihovim ostatcima.[/quote]


    kao da sam ja ovo pisala, svaku glupost pojedem - da se ne baci! a napucala kile i uopće mi nije jasno jer u stvari dosta slabo i nepravilno jedem

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    54

    Početno Re: Debljanje poslije poroda

    Citiraj nenaa prvotno napisa
    Citiraj demented prvotno napisa
    Joj cure ne znam šta mi se dešava
    U trudnoći sam dobila 10 kg a kad sam rodila izgubila sam 12kg. Sada je prošlo 5 mjeseci od poroda i ponovo sam vratila 7 kg i to samo u zadnja dva mjeseca. Ne znam kako :?
    Uopšte ne jedem puno, dojim stalno na zahtjev i idem na aerobik 3x sedmično. Ne znam šta mi se dešava. Da li je moguće da je do hormona ili nešto tako mada mislim da bih opet trebala jesti više da bih se udebljala. Danas mi je 47 dan ciklusa(inače počela sam dobivati sa 2 mjesca i 2x je bila redovna a sad kasni). Trudnoća je isključena jer sam prije par dana radila test i bio je negativan.
    Ima li neko bilo kakvog iskustva što se ovoga tiče
    Tako je i meni bilo. Ja sam krenula na djetu, ali mislila sam kao ništa skoro ne jedem, a nabila sam 6 kg nakon poroda. Ali nabila sam ih od kad je mala imala 4 mj. do sada kada ima 7 mj. Onda sam skužila da sve za njom pojedem kao žao mi je da se baci. Poližem jogurtić, kašicu ... i Šta ti ja znam. I fino korak po korak i odeee ja u propast. U smeće sa tim njihovim ostatcima.

  31. #31
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj zvjerka prvotno napisa
    Nije štitnjača sigurno. (Bar kod mene). kad se sjetim svojih obroka i prehrambenih navika prije klinaca, pa vježbanje.....pa šetnje od 1 vremena na dan (brzi hod). Sad iz stana u auto, malo po kući, na poslu sjedim, u parku na klupi sjedim dok klinci se zabavljaju, jedino kretanje je šoping i guranje kolica sa špecerjem. Eto tako, štitnjača mi čist dobro radi. ( A tu su još i godine kad se metabolizam usporava).....
    hm, vidis, ja se krecem sasvim solidno, imam dugacke setnje jos pod teretom (mala 9 kg i ruksak oko 4-5), zivim na 3. katu bez lifta, uglavnom sam sama s dvoje male djece..

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Pridružujem se-dobila 16 kg u trudnoći,odmah nestalo 10 i sad sam na +8kg,a non stop u pokretu+min 4 h šetnje dnevno u komadu sa stankama za cikanje...a tiješim se da će to tići kada počnem malom kuhati jer ću i ja to onda jesti.......sad kad vidimo ovo :shock: -javim se kad krenemo

  33. #33
    boškarin avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    385

    Početno

    još i ja falim, u t dobila 11 kg, izgubila 6, dobila 4, tako da sam gotovo sve vratila. sad sam na dijeti

  34. #34
    saska7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    1,122

    Početno

    samo se pridruzujem
    pustio me elan koji me drzao nakon prekrasnog poroda pa sam bila uvjerena da cu skinuti i viskove od prije i sad se samo cudim sto ne dobivam, ali ni ne skidam ni grama...

    nismo same

  35. #35
    aleksandra avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    292

    Početno

    U trudnoci sam dobila 18 kg.,na porudu skunula 13kg.(velika beba).Nakon poroda sam imala poremecaj hormona,duze krvarila,manjak mlijeka...Nakon 15mj. kada sam stala dojiti pocnem se debljati,a pazim na prehranu.Cujem se sa doktoricom i morat cu provjeriti stitnjacu.Onda sam se sjetila da mi je gin. govorio da provjerim hormone.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    46

    Početno

    Podižem malo temu.....
    Dobila sam u trudnoći skoro 20 kg.... Nakon poroda skinula 14 kg te dojenjem još 10 kg.... Zadnjih 3 mjeseca udebljala sam se 10 kg... Stalno sam gladna, doma sam s djetetom i stalno se vrtim u kuhinji, nervozna sam kad nema slatkog, ne znam ni sama koliko sam kg Napolitanki pojela, koliko sam kg Čokolina pojela....pa onda obroci u 10-11 navečer.... Sad je došlo do toga da ne mogu ni jedne hlače zakopčat pa stalno nosim trenirke, sve što je rastezljivo i svaki dan si govorim kako bi sad bilo dosta, al ne mrem si pomoći....
    Pod stresom sam, beba ima 7 mjeseci, ja sam nezaposlena, želim naći posao, ne znam kako ću dijete upisati u jaslice, nekak se sve nagomilalo i ja sad stalno razmišljam o tome i JEDEM, JEDEM, JEDEM, JEDEM.....

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja sam u prvoj trudnoći isto dobila 10, a poslije poroda sam dobijala jer sam jela....Od dojenja sam bila gladna non stop... i onda kažu da od dojenja mršaviš....Mršaviš ako imaš viška...ako nemaš...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    suzach...samo da ti dam podršku...kužim te. Dosada je najgora stvar. Kad nemaš šta radit, jedeš...to je tako... Probaj više van, naći si nekaj za radit... Uh, držim ti fige da nađeš posao...kad se sve stabilizira, bit će bolje. Ja sam isto tip koji je lud na porodiljnom. Lijepo je meni s bebicom, ali me bauljanje po kući, šetnje, kave, kuhanje i tv izluđuju.... Dosadno mi je za poludit...i isto samo žderem... Imam divan posao, pa idem radit svaki put sa 6 mj bebe bar na pola radnog vremena inače se pojedem živa....

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    46

    Početno

    andiko, imaš potpuno pravo, lijepo je i meni s bebicom, ali nekad mi se čini kao da sam u zatvoru...pogotovo sada kada je vrijeme koma, sami smo.... danas sam opet pojela tonu gluposti, čokolada, čokolino, otišla u pekarnu po buhtlu od čokolade.... aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!! mogla bih vrištat, pretvorit ću se u čokoladu...utapam zabrinutost u hrani i to me košta, a da ne pričam kako sam počela sapunice pratiti dok beba spava, blagdani se bliže, a ja guštam i razmišljam o hrani..... čudno mi je to jer mi se to nikada nije dogodilo, bar ne u ovakvoj mjeri... valjda će biti bolje!!!!

  40. #40
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Tema za mene! Sto sam dalje od poroda, to sam deblja. Ne stajem vise na vagu da se ne sokiram. Zadnja mjera ocaja mi je fotka mene u donjem vesu koju sam nakeljila na frizider da me ubije u pojam kad krenem pustosit po fridzu iza ponoci.
    Ne vidim svjetlu tocku u tom debljanju, samo talozim te kile...

    ima li jos debelih djevojaka nakon poroda?

  41. #41
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Ja sam se jedno vrijeme nakon poroda debljala.
    Dojim i stalno sam prvih par mjeseci bila gladna.
    I to naravno, gladna za čokoladom, keksima, kolačima.
    Međutim već dva mjeseca vježbam i ne jedem slatko. Između obroka pojedem voće i skinula sam viškove.

  42. #42
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj suzach prvotno napisa Vidi poruku
    Podižem malo temu.....
    Dobila sam u trudnoći skoro 20 kg.... Nakon poroda skinula 14 kg te dojenjem još 10 kg.... Zadnjih 3 mjeseca udebljala sam se 10 kg... Stalno sam gladna, doma sam s djetetom i stalno se vrtim u kuhinji, nervozna sam kad nema slatkog, ne znam ni sama koliko sam kg Napolitanki pojela, koliko sam kg Čokolina pojela....pa onda obroci u 10-11 navečer.... Sad je došlo do toga da ne mogu ni jedne hlače zakopčat pa stalno nosim trenirke, sve što je rastezljivo i svaki dan si govorim kako bi sad bilo dosta, al ne mrem si pomoći....
    Pod stresom sam, beba ima 7 mjeseci, ja sam nezaposlena, želim naći posao, ne znam kako ću dijete upisati u jaslice, nekak se sve nagomilalo i ja sad stalno razmišljam o tome i JEDEM, JEDEM, JEDEM, JEDEM.....
    tebi je rješenje zabrana kupovine slatkog ujedno će ti osdtati koja pinka više u novčaniku.

  43. #43
    lavko avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,647

    Početno

    Mislim da je suzach već riješila svoje kile od ad je pisala post :D
    Al ja nisam!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •