Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Razlog za..

  1. #1
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno Razlog za..

    evo, izgleda da jedina otvaram nove teme na najdrazem mi pdf-u, ali neka, ne smeta mi

    dakle, pitanje za nas, sadasnje i buduce:

    koji je bio vas razlog za? kako ste se odlucili na tu torturu sebe i djece ? lova? ekologija? ne-boravak u izlucevinama? preosjetljivost na pelene? kombinacija svega?

    bring it on!

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    ja zaista ne volim jednokratne pelene.
    to je bio razlog zasto sam novija uglavnom drzala golog dok nije stao na noge, a posle toga je bilo nemoguce staviti mu pelenu bez dranja, a toliko je bio brz da nisam uspevela ni da ga "postavim" u lezeci polozaj.
    ta kombinacija je dovela do polubespelenasenja u trajanju od oko godinu dana uz platnene pelene, a posle je skinuo pelenu skroz.
    inace on ima veoma brz metabolizam, i dan danas kaki po 3-4 puta dnevno, pa je bio nezgodan lik za potpuno bespelenasenje, mada smo bili pokusali.

    S Izijem je spontano doslo do skidanja za kakenje.

    Ma sva sam polu.

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ja sam s mlađom djelomično bezpelenaštvo isprobala tek kad je imala nekih 5-5ipol mj.
    jednog dana na moru sam je nakon dnevnog spavanja odmah stavila na tutu uz "pšššš" i ona se odmah popiškila :D .
    i tako je krenulo.
    i ne da nije bilo tortura(ako je tortura, onda je to , po meni, promašena poanta bezpelenaštva),
    bilo je pjesma, za razliku od obostranih frustracija skidanja pelena sa starijom s kojom je to išlo jako sporo, teško i dugo.
    mislim da je dijelom stvar i u tome što su tako različite, ali zasigurno je korištenje platnenih i rana "elimination communication" odigrala svoje.

    isprobala sam bez nekih očekivanja, više u stilu "ajd baš da vidim kako to funkcionira" i bez velikih očekivanja smo nastavili.
    bilo je perioda kad smo se opet vratili na pelene(platnene), to kad je bila zima a mi kod moje sestre u inozezmstvu "round and about".

    skinuli smo dnevne s godinu dana, noćnu s godinu i pol, tako glatko i bez ikakvih frustracija da se sama nekad tome čudim.

  4. #4
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    nisi valjda mislila da je rijec tortura stvarna u mom postu?

    ja nisam imala pojma da to "postoji", tj, nisam razmisljala u tom smjeru. onda sam na forumu nabasala na temu i desio se klik--pa da, tako to treba biti! odmah mi je sjelo kao potpuno logicno. narucila sam knjige preko amazona, procitala ih i krenula.

    kasnije sam polako otkrivala i ostale prednosti--nekupovanje pelena/nezagadivanje, potpuni izostanak pelenskog osipa--uvijek satenski glatka guza, izostanak klasicnog odvikavanja od pelena, izostanak nekakvih vecih problema nocu, ima toga jos al se sad nemrem sjetiti..

  5. #5
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    mi nismo imali neki specijalni razlog za bezpelenaštvom s drugom bebicom. kad sam shvatila i kad su mi klikeri proradili da nam pelene u biti ne trebaju odlučili smo se za bezp.
    no za prelazak s jednokratnih na platnene pelene ih je bilo puno...miris jednokratnih, ekološki, financijski, ...zdrastveni,...e da bile su mi prekrasne!!
    bezpelenaštvo je samo jedna stepenica više u povezivanju s našim bebačima. nema tu neke posebne filozofije. prirodno skroz na skroz

  6. #6
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ja sam inače tip koji voli isprobavati nove i zanimljive stvari. Također, jako sam sistematična pa sam pročešljala forum uzduž i poprijeko čim sam ostala trudna i naletila na topic 'od rođenja bez pelena', pročitala ga i tako je sve počelo. A prednosti su brojne, kao što je i Mikka navela. Bilo je i par zanimljivih nezgoda. Npr. vraćali smo se s Murtera (V je imao nekih 8 mjeseci) kad je zakakao cijelu autosjedalicu . Događa se... Uglavnom ne marim za nezgode i sada sam puna iskustva i znam što ću promijeniti u bespelenaštvu sa drugom bebom. Jako se veselim!

  7. #7
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Jer smo smatrali da je to prava stvar.

  8. #8
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    OT, ali moram - Anchi, cestitke na Sunčeku, tko bi rekao da se šipka tako brzo isplati I moram napomenuti da se 18.7. rađaju prekrasn(ij)a djeca

  9. #9
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Balarosa prvotno napisa
    OT, ali moram - Anchi, cestitke na Sunčeku, tko bi rekao da se šipka tako brzo isplati I moram napomenuti da se 18.7. rađaju prekrasn(ij)a djeca
    Šipku nisam niti stigla ugraditi.

    Davore, tako je i nama baš nešto 'kliknulo' i znali smo da je to prava stvar.

  10. #10
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    ja moram priznati da sam bila skepticna jer mi se naprosto cinilo nemoguce. no svejedno sam i prije rodenja lune znala da cu pokusati. bas je dobro davor rekao - to je prava stvar. probala sam zbog znatizelje, suhe guze (te odmah s tim povezano i zadovoljnije dijete ), manje prljavih pelena....

    nisam se od prvog dana bacila u to, jer mi je naprosto kad sam tek stigla doma zbog epiziotomije i ogranicene mogucnosti kretanja bilo lakse s pelenama - prvih dana sam stavljala jednokratne, onda kad sam malo dosla k sebi platnene i evo sad nakon tri tjedna mi jucer napokon probale s kahlicom - ja nju nad kahlicu, kazem pi-pi (to sam joj govorila i prijasnjih dana dok bi joj luftala guzu pa bi ona pocela obavljati nuzdu), i dijete se popiski. taj trenutak mi je bio neopisiv. euforija me jos uvijek drzi, maltene da mi se kor andela ukazao.

    i tad mi se razdanilo i skuzila sam da je totalno moguce i prirodno. i predivno! nastavljamo sigurno! :D

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj tenshi prvotno napisa
    ... i dijete se popiski. taj trenutak mi je bio neopisiv. euforija me jos uvijek drzi, maltene da mi se kor andela ukazao.
    e baš ovako sam se ja osjećala.

    A potakli su me bespelenaši na forumu, naletila sam na te teme tek kad je mala imala 7mj i još smo nosili široko povijanje. Srećom sam uskoro dobila zeleno svjetlo da to skinem (do dana današnjeg ne znam je li čemu koristilo) pa sam kupila tutu u 8om mj i čim sam je posjela popiškila se kao da na to čeka svih 8 mjeseci 8)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    18

    Početno

    Mi smo počele s metodama bespelenaštva od njenog 3. mjeseca, a razlog je to što sam shvatila da je zadovoljna kad se nakon buđenja lijepo ispiški i pokaka nad malom padelicom. A ja sretna i ponosna na nju

    Istina još uvijek kombiniramo s platnenim pelenama, ali većinu dana smo ipak bez pelenica.

  13. #13
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    mene je natjerala Lana, bila je tako nezadovoljna u pelenama, pogotovo popisanim/pokakanim: cim bi obavila, pocela bi plakati (piskenje) ili vristati (kakanje) i morala bih je presvlaciti - lakse mi je bilo jednostavno skinuti

    puno je pomoglo to sto sam (zbog topica "Od rodjenja bez pelena") znala da je to moguce - da nisam znala, ona bi se vjerojatno mucila jos koji mjesec i onda prestala plakati

    sad se mislim: je li mi isto tako bilo i s Ledom, a da nisam skuzila? nikad necu saznati ...

  14. #14
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj Mikka prvotno napisa
    koji je bio vas razlog za? kako ste se odlucili na tu torturu sebe i djece Grin ? lova? ekologija? ne-boravak u izlucevinama? preosjetljivost na pelene? kombinacija svega?
    Evo da se i ja javim nakon par mjeseci
    Maja je bespelenas jer postoji topic na Rodi . Nakon mojeg pocetnog iscitavanja topica kad je Maja imala 3 mjeseca cekala sam da se rijesi remencica za kukove - pocela sam s njezinih 5 i pol mjeseci.
    Sto mi je bilo bitno kod bespelenastva?
    - Mrzila sam kad mi je dijete mokro u peleni ili jos gore pokakano (pa makar trajalo samo 30ak sekundi).
    - Lova? Ekologija? - Rekla bih da mi lova nije bila problem kao ni ekologija.... i onda sam slikala ovu sliku (samo par dana sakupljanja jednokratnih pelenica) i nabacila jednu brzu racunicu - isplati se biti bespelenas.

  15. #15
    anchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ariens

  16. #16
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Moj razlog je bio flajer koji sam dobila od Bianke.
    Ovako je izgledao:
    http://www.attachment-parenting.de/d...berbleiben.pdf
    Poslala mi je skupa sa jednom narucenom slikovnicom za malu djecu o dojenju.
    Slikovnicu sam narucila na nekom drugom webu.
    Jos uvijek si mislim kako bi bilo dobro da prevedem taj flajer pa da ga tu i tamo nekome dam u ruku. Mozda to jednom i ucinim.

    Naravno da je flajer jedno vrijeme skupljao prasinu (pocetak 2002), ali kocka je bila bacena. Interesirala sam se po drugim webovima, a i Bjankinom webu za detalje i odlucila probati (krajem 2002), a i onda na forumu zapocela topik Od rodenja bez pelena (prva polovica 2003)...sad je on prerastao sam sebe u podforum Bespelenastvo i naisao na puno citatelja zahvaljujuci svima koji su se usudili probati...i kako stvari stoje bit ce jos poklonika i novorodenih koji ce uzivati ovaj nacin komunikacije...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    a dajte mi objasnite ko vam kuha pegla čisti dok vi s bebama trčite na tutu...čini mi se komplicirano makar sam odlučila pokušati..
    ima 7mj

  18. #18
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Gago, pa nismo s njima cijele dane na wc-u

    meni treba manje da ju odnesem da se popisa nego tebi da joj/mu promijenis pelene. znaci ja imam vise vremena od tebe

  19. #19
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    evo mene, koja tu koketiram s vama bespelenašima neki dan pri presvlačenju dok smo se tako malo luftali, pokakio se dobrano u tri navrata, ležeći, ali tako lagano, samo je izašlo, a već je onako polučvrsto, sad s dohranom... i onda kontam da mu je tako lakše. znam da bi tiskao ko blesav da je u peleni. sav se zacrveni, a ovako je bilo lagano... pokušat ću ga ja loviti na to, pa ga razmotati.

  20. #20
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Meni je bilo dovoljno da zamislim sebe na bebinom mjestu... Pelene su mi se činile neprirodne i prije nego sam čula za bespelenaštvo. Krenuli smo sa 4 mjeseca.

  21. #21
    Tincha avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    blizu al opet dovoljno daleko od metropole
    Postovi
    317

    Početno

    Moj razlog je bilo plakanje svaku večer, uz tiskanje. Nisu to bile kolike u pravom smislu ali teško smo kakali... Pa sam na forumu našla temu na kojoj je mikka nekome tko je pitao predložila da podrži dijete nad pelenom... Sljedeću večer kad mi je maleni počeo tiskati i plakati, ja sam poslušala savjet i ostalo je povijest Prvo kakanje u kahlicu/vajdlicu popraćeno je ogromnim osmjehom mojeg djeteta na koji sam se ja rasplakala od sreće.
    Još nešto: kopkalo me dal ne tjeram dijete na nešto na što ono nije spremno (ova razmišljanja imamo zahvaljujući lobiju jednokratnih pelena), pa sam pitala kako i kad su nas naše mame odvikavale od pelena. Kažu mi mama i svekrva sa 6mj su nas stavljali na kahlicu pa što napravimo napravimo. Znači nikakvo čitanje znakova, samo stavljanje na kahlicu pa što pogodiš. I opet sam živa i zdrava, ništa mi ne fali. Pa koliko je onda to bilo bolje ili lošije od današnje prakse neka svatko prosudi kako želi.

  22. #22
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    evo mikka vidiš da te ne ignoriraju 8)

  23. #23
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    tiha voda brege dere



    Tincha

  24. #24
    Dragonfly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    Mikka, nadam se da se vidimo na tečaju bespelenaštva
    :D

  25. #25
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    vidimo se ziher, moramo ga pripremiti, bit ce najesen

  26. #26
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    moj 1. razlog: znatizelja
    moj definitivni razlog: to je definitivno prava stvar!

    iako kombiniramo pomalo s platnenim pelenama - kad nismo kod kuce - i cura i ja smo se u tome odlicno nasle. pogotovo kad sam vidjela sta jedan dan u jednokratnim pelenama ucini malenoj guzi! :shock:

    ali (!) da nije bilo RODE i podforuma o bespelenastvu, ne bih nikada shvatila.

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Ja nisam još ni trudna, u akciji smo reklo bi se , ali moj razlog za probat će bit: znatiželja, prvo kad sam naišla na ovaj topic bilo je :shock: , pa hmm fora, pa hmmm zašto ne,pa probat ćemo pa da vidimo...a poslije će sigurno doć i drugi razlozi na mjesto!!!

  28. #28
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    poceli smo zbog mikke

  29. #29
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Bit će tečaj Bezpelenaštva???? 8) I još k tome najesen???
    Čovjeće nevjerovatno..., ali pohvalno...

  30. #30

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    mi koketiramo, ali znamo da je prava stvar, jos uvijek se ucimo, uskoro nadam se da cemo biti full bespelenasi, a ne sada polu

    a razlog je zato sto mislim da je to to, jer je i moja mama prakticirala bespelenastvo. pa imam nesto nasledno.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    Citiraj katepe prvotno napisa
    poceli smo zbog mikke
    a mi kad smo upoznali tvoju bonku

  32. #32
    katepe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    206

    Početno

    to je slijed koji ne prestaje, ko kola srece

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    297

    Početno

    razlog ZA - manje stresa oko oblacenja jer klinac moze biti gologuz.

    jos ne znam kako rijesiti problem s povremenim navlacenjem pelene (kad idemo van). vristi cim mu je stavimo.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Zato jer mi je ovaj pdf stavio bubu u uho.
    Jer kakica u jednokratnima smrdi do neba i ne mogu zamisliti da mi dijete sjedi u tome, makar i na tren.
    Jer kakicu s platnenih treba isprati a to je bljak.
    Jer je ekološkije od svih ostalih varijanti.
    Iz znatiželje.
    Zahvaljujući Mikki i svim mamama i tatama koji su ovdje pisali o svojem iskustvu i učinili mi cijelu priču stvarnijom.

    Nakon flertanja s idejom, jednom kad smo počeli (to možda zvuči onako povijesno ali radi se o prošlom petku ) i skužili da Lucijino cendranje od dvije minute 10 puta na dan nije cendranje nego dijete javlja da će piškit... šta da vam kažem... pa nema šanse da ju ignoriram!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •