Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Sigurnost tenisica s kotačićem

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,218

    Početno Sigurnost tenisica s kotačićem

    Što mislite o sigurnosti tih tenisica? Proizvođač se na deklaraciji ograđuje od sveg živog pa piše da ne smije na pjesak, vodu, kamenje, zemlju itd te da dijete mora imati kacigu i štitnike, da ne smije niti u blizinu stepenica, ni ceste ni prometa..., da ne smije voziti brže nego može trčati. Pa za vožnju po čemu su onda proizvedene? Toliko se od posljedica pada ne ograđuju ni proizvođači rola.
    S druge strane, nisam još nijedno dijete na tome vidjela da ima kacigu ili štitnike, a čujem od M da padne netko svakog dana. U školi nisu zabranili da ih nose, a ja zamišljam jednog koji posrće po stepenicama i pokosi dvje-tri kolateralne žrtve.
    Ima tko iskustva? Što mislite o tome?

  2. #2
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nemam pojma, ali i meni izgledaju prilično opasno. a poželjeo ih je za božić. :/
    mislim da će ipak dobiti romobil.

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ivar ih ima i ne nosi kacigu niti stitnike dok ih voza :/
    u skolu je zabranjeno nositi, tog se pridrzava
    ima ih samo kad idemo negdje gdje ima "pista" , tj gladak pod, npr u kino, shopping, zracna luka , setnja po ilici, nigdje drugdje.

    jednom je pao, bolio ga je palac i vec sam mislila da ga je ponovo slomio (slomio ga je na rolama jednom, unatoc onoj zastiti za ruke, jednom je jos skoro pa pao, prosjek skoro pa kao kod hodanja
    nosi ih samo kad je s nama, nikad sam i nikad na npr igraliste

    kao i tvoj, on je hokejas, pretpostavljam da je broj padova kod djece koja nisu spretna na rolama, klizaljkama, puno veci

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    pod stresom
    Postovi
    1,827

    Početno

    vidila, probala (lani u UK) nisam se oduševila... moji ih neće dobit :/

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    moj je stalno u njima - više ne zna niti hodati, samo se vozi. I ne nosi štitnike - iako kad je na rolama ih ima.

    Pazi, mi smo u ivaričinoj školi, ali kako stalno ima promjene učiteljica, još nije dobio zabranu odlaska u školu (ili išta ne govori). Moram, to provjeriti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    Uf i Mia žica te tenisice na kotačima već 2 mjeseca ali sam ja (za sada ) nepopustljiva. Mene najviše odbija od njih kad vidim kako djeca koja ih imaju na nogama "nebadaju" na prstima kad dio puta žele prohodati iz nekog razloga. To je takav iskrivljen hod i držanje da se meni diže kosa na glavi. Meni su puno prihvatljivije normalne role od ovog čuda, al ona je zapela ko bik na crveno.

  7. #7
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    mamanatali, pa tako hodaju svega par metara, kad je neka podloga na kojoj se ne moze voziti, a ako traje dulje, mozes skinuti kotace i spremiti u dzep

    nano, jesi li se raspitala? vidjela sam ja tvoga s tatom jednom i pitala ivara kako to da ipak idu u tome u skolu, mozda je ukinuta zabrana
    rekao je da da, da neki nose, ali on se pridrzava

  8. #8
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    najnovije - nosi onaj ključ za skidanje kotača, pa bi ih trebao skinuti kada ide po stepenicama. Valjda se toga pridržava- a ionako opet idem na informacije jer su konačno dobili učiteljicu pa ću pitati.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    835

    Početno

    ali sam ja (za sada ) nepopustljiva
    Eto popustila i ja . Dobila ih je za rođendan. Prvi dan je pala 4 puta, drugi dan jednom. Sad više ne pada vozi ko zmaj.

  10. #10
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Koliko koštaju takve tenisice i gdje se mogu kupiti?

  11. #11
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    da imam samo par godina manje, bila bih u velikom iskustvu da si ih kupim... ovako me samo malo štrecne želja

  12. #12
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa
    Koliko koštaju takve tenisice i gdje se mogu kupiti?
    U Office shoes- 700 kn. Ima i u Intersportu neka kopija- 200 ili 300 kn.

    Mi smo se nakon teške muke, dočepali novih kotača

  13. #13
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    khm khm....

  14. #14
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Citiraj bilbo7 prvotno napisa
    khm khm....
    mi smo ih dobili izvana, sa sniženja (skoro pa pola cijene), a neke mame su mi rekle da su naručivale prek interneta.

    Kod nas ih nikada nisam vidjela na sniženju. Moje dijete ih jako voli

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Imaš ih za kupiti na ovom site-u. Ja sam od tuda naručila dva para u jednoj pošiljci i ispale me 350kn par.

    http://www.taylorshoes.com/m-4-heelys.aspx

  16. #16
    bilbo7 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    600

    Početno

    Mali se predomislil .
    A i u Hervisu ima sad sniženje.

  17. #17
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    ja sam prije dva dana vidjela curice od 4 i 6 godina koje su se tako spretno vozile/hodale u tome da sam dobila trenutni poriv da ih kupim.

  18. #18
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kazu da je taj polozaj koma za kicmu

  19. #19
    nana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    529

    Početno

    Tara ih je dobila prošlo ljeto, za rođendan i super se u njima vozika. Trebalo je vremena da se navikne na njih, obzirom da je to totalno drugačije nego rolanje na rolama....uglavnom nismo imale padanja i nekakvih ozljeda....

  20. #20
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    meni je to najgori izum do sada - u smislu dobrih i loših strana po zdravlje djece - pogotovo mišića i kostiju/kralježnice! ne mogu se oteti dojmu da hodaju strašno iskrivljeno kada ne voze, a to je svakih nekoliko metara...

    a i 700 kn za dječje tenisice ...ali svakome na izbor...

  21. #21
    jemma avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    more i mi
    Postovi
    16

    Početno

    Stariji ih ima, kupili smo ih u Grazu za 300 kn i stvarno super vozi s njima (trebalo mu je vremena da uđe u štos, padao je, ali mu je bilo napeto da nauči).
    Naravno da nije cijele dane u njima tako da mi ne smeta što ih vozi. Bavi se sportom pa mislim da mu od tih tenisica povremeno ne bi trebalo biti ništa (mislim na kralježnicu).

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    2

    Početno

    ja mislim da su tenisice potpuno bezopasne ..iako uvijek postoji mogućnost da se dogodi nezgoda ali ništa veliko ..

  23. #23
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Citiraj mamanatali prvotno napisa Vidi poruku
    Mene najviše odbija od njih kad vidim kako djeca koja ih imaju na nogama "nebadaju" na prstima kad dio puta žele prohodati iz nekog razloga. To je takav iskrivljen hod i držanje da se meni diže kosa na glavi.
    I meni se ne sviđa kad ih vidim na prstima i mislim da u tome puno duže hodaju na prstima jer su česte neke prepreke, ali roditelji i dalje kupuju... Nisam sama probala, pa ne mogu iz prve ruke ništa reći.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •