Pokazuje rezultate 1 do 50 od 50

Tema: Učenje glazbe

  1. #1
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno Učenje glazbe

    Daklem, nisam mislila da će me to snaći...

    Moja svekrva je iz mračne dubine plakara izvukla obiteljsku baštinu - staru harmoniku s početka stoljeća. A moji sinovi su se, naravno, odmah zainteresirali za nju. Da stvar bude bolja, ja to čak i znam svirati (ali ne mogu jer ovaj instrument ište servis - morat ću nešto smisliti).

    Srećom, imamo dosta vremena do početka iduće šk.g. da se razmislimo hoćemo li djecu upisati u glazbenu školu (sad bi im baš bilo vrijeme) ali kako sada stvari stoje - oni su zainteresirani. Hoće li tako i ostati - nemam pojma. Istini za volju, oni uvijek doma nešto sviraju, pa možda to i nije tak loša ideja.

    Kakva su vam iskustva sa učenjem glazbe (osnovna glazbena škola, samo instrument u okviru škole, nešto treće...)?

  2. #2
    maribel avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    127

    Početno

    Pa evo naše iskustvo-na kraju 1.-og osnovne sama je došla s obavijesti o održavanju audicije za 1. razred glazbene škole i izrazila želju da upiše piano.
    Ja sam bila sva u čudu-niko u obiltelji ne svira i nije glazbeno obrazovan, ali velika je prednost postojanje glazbene škole unutar osnovne.
    Prošla je audiciju i u jesen krenula sa satovima solfega i piana.
    Sada je evo polovica 11-og mjeseca i ona je već imala koncert istina Bog 3 kratke skladbe, ali sada već jako lijepo svira i ja sam ponosna do neba, jer smo morali kupiti pianino da vježba kod kuće i niko joj ne može pomoći.
    Sve je odradila potpuno samostalno i skidam joj kapu na volji i velikom entuzijazmu.
    Nemamo nekih velikih ambicija glede sviranja u budućnosti, no ako će jednog dana sjesti i svirati sebi za dušu-ja sam i prezadovoljna.
    Da li će završiti glazbenu osnovnu samo je na njoj -o ona dva boda koja svi spominju pri upisu u srednju ne razmišljamo, ali eto dobro je i to znati.

  3. #3
    ani4 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,633

    Početno

    e, to i mene zanima! Moji decki odlucili da zele svirati, i to bubnjeve i violinu!

  4. #4
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Nama je glazbena škola 2 ulice dalje, ali mislim da ćemo svakako otići barem na audiciju krajem šk.godine... pogotovo ako interes potraje.

    Do tada - zna li netko gdje se može servisirati harmonika?

  5. #5
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    B. ide u glazbeni vrtić, M. u glazbenu školu. Jako sam sretna zbog toga, jer mislim da glazba ima na više planova izuzetno dobar utjecaj na djecu. Mislila sam da M. neće biti za muzičku, jer je pokazivao druge interese, ali je nakon pauze od godinu dana nakon glazbenog vrtića izabrao sebi instrument i upeo da želi svirati. Veseli se sviranju i dobro mu ide. B. će ove godine završiti glazbeni vrtić, a onda i ona kreće u muzičku.

    Harmonikaši samo naprijed! :D

  6. #6
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    ja sam išla u glazbenu. mrzila sam je iz dna duše. iz svog iskustva bih ti preporučila da ako počnu jamrati i ako primijećuješ da umjesto da odu na solfeggio ili instrument besciljno tumaraju gradom, možda da ih ne tjeraš?

    mislim, to su samo moja iskustva i frustracije

  7. #7
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    ja sam išla u glazbenu. mrzila sam je iz dna duše. iz svog iskustva bih ti preporučila da ako počnu jamrati i ako primijećuješ da umjesto da odu na solfeggio ili instrument besciljno tumaraju gradom, možda da ih ne tjeraš?

    mislim, to su samo moja iskustva i frustracije
    Meni je pak glazbena pak ostala u lijepom sjećanju, ali nisam mislila da je to nešto što bi djeca obavezno morala. To ovisi samo o njima.

    Ja sam još daaaavno zaključila da ću tjerati djecu učiti matematiku i jezik, dati ih i na sport (sad idu na gimnastiku) ali su me moja vlastita djeca demantirala i ipak pokazuju sklonost glazbi. Tja, dat ćemo ih. I moja harmonika je još na životu (a nisam je davala djeci jer je prevelika za njih, ova mala od 2,5 oktave im je baš sad taman po mjeri.... valjda su se zato i zainteresirali).

    Ne mislim ih tjerati ako im bude uz dlaku, ali za sada imaju volju. Meni je uvijek žao što nemam formalnu naobrazbu iz klavira. I tako, nek djeca probaju harmoniku za početak, a ako mi se bude dopalo, dogovorit ćemo se...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Ako djeca pokazuju interes za glazbu, treba to njegovati i podržavati.
    Jezici i sport se stignu učiti i kasnije u životu, sviranje instrumenta baš i ne (MM ni danas ne može prežaliti što ga mama, umjesto na jezike i sportove, nije upisala u glazbenu školu).
    Glazba povoljno djeluje na razvoj djeteta, a pospješuje i intelektualni napredak.
    Meni osobno glazbena škola je najbolja "slobodna aktivnost" koju sam mogla izabrati i uživala sam u njoj, pogotovo u srednjoj :D Danas se ne bavim glazbom profesionalno, ali mislim da bi moj emocionalni život bio bitno osiromašen da nema glazbe i onog znanja koje sam stekla kroz tih 10 godina školovanja.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    stanujemo na jarunu. moja cura kaze da bi nesto svirala. ima li nekakva skola u blizini?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Glazba povoljno djeluje na razvoj djeteta, a pospješuje i intelektualni napredak.
    Meni osobno glazbena škola je najbolja "slobodna aktivnost" koju sam mogla izabrati i uživala sam u njoj, pogotovo u srednjoj :D Danas se ne bavim glazbom profesionalno, ali mislim da bi moj emocionalni život bio bitno osiromašen da nema glazbe i onog znanja koje sam stekla kroz tih 10 godina školovanja.
    Potpis.

    M. ide u glazbenu školu. Za sad uživa, a za dalje ne znam kako će biti. Forsirati je neću iako ima sve preduvjete da i profesionalno završi u glazbenim vodama.

    Moji decki odlucili da zele svirati, i to bubnjeve i violinu!
    Što se bubnjeva tiče-nema posebnog smijera za njih nego se upisuje odjel udaraljki. Za same bubnjeve bolja je Rock akademija.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,136

    Početno

    Citiraj sandam prvotno napisa
    stanujemo na jarunu. moja cura kaze da bi nesto svirala. ima li nekakva skola u blizini?
    Najbliža vam je glazbena škola Rudolfa Matza na Selskoj 114. Nije baš blizu, ali nije ni predaleko.
    Btw i ja sam živjela na Jarunu i išla u tu glazbenu školu na Selskoj, ponekad je bilo teško iskombinirati rasporede, ali samom školom sam bila jako zadovoljna i dobila sam izvrsnu podlogu za srednju. Ne znam kakva je sad situacija...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb, Staglisce
    Postovi
    182

    Početno

    draga tanja_b,

    puno hvala na informaciji!

    probat cemo pa cemo vidjeti kako ide.

  13. #13
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Od svih slobodnih aktivnosti na svijetu najviše želim da Lea ide u glazbeni vrtić, i nadam se da ćemo to od slijedeće godine uspjeti ostvariti.

  14. #14
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Citiraj thalia prvotno napisa
    ja sam išla u glazbenu. mrzila sam je iz dna duše. iz svog iskustva bih ti preporučila da ako počnu jamrati i ako primijećuješ da umjesto da odu na solfeggio ili instrument besciljno tumaraju gradom, možda da ih ne tjeraš?

    mislim, to su samo moja iskustva i frustracije
    loše uspomene najčešće se dogode zbog neodgovarajućeg nastavnika (namjerno ne kažem lošeg, jer ne mora svatko svakome pasati), zato se dobro raspitajte kod koga upisujete dijete. za razliku od OŠ, ovdje se može birati, a najčešće prije upisa i razgovarati s "odabranikom" - ako ništa drugo, da vidite koja mu je "vibra".

  15. #15
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Nisam za to da se djeca sile na bilo kakvu aktivnost ukoliko za to sami ne pokazuju interes. Naša je kći od malena pokazivala izuzetan smisao za glazbu, jako ima "uha" i baš je sama željela ići u glazbenu školu... Sada je u drugom razredu, ide joj jako dobro uglavnom vidim da je sretna s time. Istinabog, nema zicflajša i ne bi baš puno vježbala... S druge strane, produkcije, koncerti i natjecanja su joj sjajna motivacija i onda sve "sredi" bez problema... Još nešto bih ovdje dodala: prije sam se čudila preporukama da klinci upisuju glazbenu školu otprilike kad su u trećem osnovne. Nije mi se to činilo previše razložnim, iz perspektive mame čije je dijete još u vrtiću čisto lijepo sviralo... Međutim, ubrzo sam skužila da to itekako ima rezona, i to iz više razloga, a jedan je od važnijih praćenje solfeggia. Naime, u početku, dok klincima još nije posve razvijena grafomotorika, jako im je teško pratiti i točno prepisivati s ploče sve što uče... Mi nismo imali tih problema, ali neki klinci jesu, i to velikih.
    Čokolada, kakvo je tvoje mišljenje o tome?

    P. S. Omogućite djeci glazbenu naobrazbu, ukoliko to uistinu žele!

  16. #16
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Moji oboje sviraju violinu, Petra trecu a Robi drugu godinu. Al nemaju solfeggio posebno nego uce teoriju kroz praksu, s uciteljicom.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Naš veliki je izrazio želju za sviranjem gitare tek s 14 godina, i dobro mu ide. Prije uz instrukcije, sad uz pop-rock akademiju u POU.
    Mali gleda starijeg brata i jako je željan sviranja, ali to se na kraju svede na stiskanje gumba s demo muzikom na sintesajzeru, rijetko pokušava sam. Ove godine nismo htjeli tražiti dodatne aktivosti, ali rado bismo da kad krene u školu uči svirati, ako budemo mogli organizirati.

  18. #18
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Što se tiče uzrasta to je jako različito. Neka su djeca sasvim sposobna pratiti solfeggio i sa 6.5 godina (instrument zasigurno), a nekako optimalno mi se čini ako krenu u 2.r.OŠ (dotad mogu biti u muzičkom vrtiću). Naravno da su zreliji oni koji krenu kasnije, i takvi negdje sigurno dostignu one koji su ranije počeli.
    Jedini "problem" starije djece je taj što ako požele ići na natjecanja dolaze u grupe s vršnjacima koji napr. 2 godine dulje uče, pa "borba nije poštena". Ovo se odnosi ipak na najfrekventnije instrumente tipa klavir i violina.
    Treba reći da postoji cijela grupa instrumenata koji se mogu učiti i u starijoj dobi napr. većina puhačih instrumenata, kontarabas, udaraljke i sl. za koje možete umjesto osnovne muzičke škole završiti dva razreda pripremne srednje škole i nakon toga ući direktno u srednju.

  19. #19
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Zaboravila sam dodati da se nadarenim, a premladim učenicima kojima je u 7.r.OŠ već vrijeme za srednju muzičku (a možda iz nekog razloga na nju još nisu spremni), može omogućiti pohađanje "sedmog razreda" ili ponavljanje nekog od razreda osnovne muzičke škole.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Zanima me još nešto - gdje i kako se uči tamburica? Možda dodatno u sklopu redovne glazbene škole?

    (Morat ću se ići raspitati u najbližu glazbenu školu, da vidim što će nam preporučiti).

  21. #21
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Mislim da tambure postoje jedino u Balokoviću.

  22. #22
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa
    Zanima me još nešto - gdje i kako se uči tamburica? Možda dodatno u sklopu redovne glazbene škole?

    (Morat ću se ići raspitati u najbližu glazbenu školu, da vidim što će nam preporučiti).
    možda u nekom folklornom društvu u blizini? ja se ne sjećam tamburica u glazbenoj, ali to je ipak bilo daaaaavnooooooo.

  23. #23
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I nama su u glazbenom vrtiću savjetovali da djeca krenu u glazbenu školu u 2. razredu OŠ. M. je pauzirao godinu dana, jer nije ni htio u glazbenu školu - u toj godini dana se zaželio glazbe, sam sebi izabrao instrument s vrlo jasnom idejom i čini mi se da je to bilo pravo vrijeme. Iako, svi profesori klarineta osim njegovog vrte glavom da je premali za klarinet s 8 godina.

    Slažem se s Čokoladom da je za odnos prema glazbenoj školi najbitniji odnos s profesorom glazbe. Vidim da se između M. i njegovog profesora razvija odličan odnos za koji mislim da bi mu mogao pomoći i izvan glazbenih sfera.

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Mislim da tambure postoje jedino u Balokoviću.
    :D joj, super, fala - mi smo na Pešči... Dobro je to znati. Ne mislim djecu tjerati ni nagovarati, ali sami su pitali - vidjeli su da ujo ima brač pa ih je zainteresiralo... On je učio u glazbenoj gitaru i tamburicu, ali to je bilo daaaaavno i nije bilo u Zg. Sad mu to skuplja prašinu, pa možda nađemo i bolju primjenu....

    No, ostalo je još dosta vremena. Za sada samo razmatram mogućnosti. Prvo razgovor, pa audicija, pa sve ostalo... Sad mi je žao što klince nisam dala na početnički solfeggio, ali mislim da nismo nikamo zakasnili. Bilo bi im teško savladavati istovremeno i osnovnu i glazbenu školu. Ovako je bolje.

  25. #25
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    vidim da svi pričate o 2rz OŠ
    a kod nas ih upisuju tek u 4rz i nemože se ranije upisati,zašto?

  26. #26
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Arwen prvotno napisa
    vidim da svi pričate o 2rz OŠ
    a kod nas ih upisuju tek u 4rz i nemože se ranije upisati,zašto?
    Mhm, koliko ja znam, osnovna glazbena škola traje 6 godina. Dijete se upisuje u 3. razredu ako se očekuje da završi osnovnu školu paralelno s osnovnom glazbenom. Nije pravilo.... Vrlo često djeca krenu učiti instrument znatno ranije. Za solfeggio je dobro da dijete zna pisati (tj. da nema problema s pisanjem slova) kako bi moglo učiti pisanje nota. Neki to postignu u drugom, a neki u četvrtom razredu osnovne. Zato se u lipnju ide na audiciju, da učitelji glazbe provjere status i predlože hoće li dijete krenuti u glazbenu te ili slijedeće školske godine.

    Zašto se postavlja granica 4. razred - nemam pojma i nije mi logično. Naime, mnoga djeca počnu učiti npr. violinu ili klavir već i ranije, a za gitaru nije kasno ni puno kasnije.

  27. #27
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    stvarno neznam zašto tek od 4rz ali jednostavno nedaju ranije
    morat ću se raspitati malo bolje

  28. #28
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,979

    Početno

    Arwen, možda ste tražili neki poseban instrument koji se ne može početi učiti prerano (iz fizičkih razloga)?

  29. #29
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa
    Arwen, možda ste tražili neki poseban instrument koji se ne može početi učiti prerano (iz fizičkih razloga)?
    nismo tražili ništa posebno jer oni uopće nemaju testiranja za mlađe
    tako da čekamo 4rz
    mislim nisam još ni pitala iako bi on kao svirao jer sam mislila da jednostavno prije 4rz nema muzičke škole
    pa ste me zbunile pa ću pitati

  30. #30
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    Arwen, možda padam s Marsa, ali kaj ti nisi u Hrvatskoj? Kaj nisu regule svugdje iste??

  31. #31
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj Forka prvotno napisa
    Arwen, možda padam s Marsa, ali kaj ti nisi u Hrvatskoj? Kaj nisu regule svugdje iste??
    a jesam ali na otoku pa za nas važe neke druge regule

  32. #32
    Forka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    3,746

    Početno

    A, znam, sve mi je jasno... Daj dijete svirati prije 4r... Ako želi!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12

    Početno

    Ovo je moje osobno iskustvo, a ne mog dijeteta, ali možda nekom pomogne.
    Moja majka je čitav život željela svirati klavir, ali nije imala mogućnosti, pa si je zacrtala da će to kroz mene ostvariti.
    Bila sam poslušna kćerkica i sa 8 gdina prošla audiciju i upisala se u muzičku školu B. Bersa.
    Nisam bila neki osobiti talent, ali sam imala sluha i bila marljiva pa sam to gurala.
    Moja majka je napravila besplatni projekt profesirici iz klavira, a kad je trebalo platiti statičara, odjednom više nisam bila uošće talentirana.
    Onda sam u trećem osnovne dobila babu kojou je muž napucao sa 50 godina zbog neke mlade violinistice i ona se iskaljivala na meni. Doslovce me tukla i vrijeđala.
    Nakon nje sam dobila divnu profu koja je nakon godinu dana otišla na prodiljski. Na kraju sam dobila apsolventicu.
    Uspjela sam završiti osnovnu muzičku. Od tada sam možda 10 puta sjela za klavir. Prošlo je preko 20 godina. Pianino skuplja prašinu i čeka bolja vremena.
    Ako dijete stvarno želi svirati, dobro, ali treba dobro procijeniti gdje počinju vaše ambicije, da ne bi bilo uzalud potrošenog vremena.
    Ne žalim što znam svirati, ali bila mi je to velika patnja. Sve samo za ljubav mojoj majci.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb, Bukovac
    Postovi
    227

    Početno

    Tami, bas mi je zao da si tako shvacala glazbu - to sto ne sviras duze vrijeme, korijenje je pustilo jos u skolovanju. Stvarno mi je zao.

    Osobno ipak mislim da dijete treba poticati na slusanje glazbe (i pohadjanje gl. skole) ako pokaze interes. Osobito danas kad nam je tzv. "slusalacka aktivnost" u itekakvom padu. Djeca su bombardirana kompjutorima, televizijom i nekako mi se cini da sve manje slusaju i cuju (ptitom ne mislim na slusanje roditelja da ne bi bilo zabune) Posve je drugaciji osjecaj kad ti slusas glazbu nego dok ju prvo gledas, a tek onda slusas.

    Moj djed je zavrsio muzicku skolu, ali kako smo zivjeli u Zagorju - bogatstvo njegova glasa i usudila bih se reci besprijekoran sluh, potroseni su na svadbe i ine veselice u obitelji. Ja sam pohadjala osnovnu muzicku, obozavam svirati i pjevati i izgleda da se ta ljubav nazire i kod mojega malisana koji je od rane dobi stalno nesto pjevusio i pjevusio pa sam ga upisala u muzicki vrtic. Voli ici tamo i voli svoju tetu S. Vec sad prica kako ce svirati gitaru i biti roker. Sto ce od toga svega biti posve je nebitno. Meni je bitno samo da je on zadovoljan i da to voli.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Postoje zanimljiva istraživanja o tome kako slušanje, a pogotovo reprodukcija, glazbe utječe na mozak.

    Malo članaka na tu temu:
    http://www.zamp.hr/moc/aspekti.htm

    http://glazbenistudiocerovac.blog.hr...a-i-mozak.html

    http://www.suzuki.synthasite.com/suz...anje-mozga.php

    http://www.nacional.hr/articles/view/48072/5/

  36. #36
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Da malo podignem ovo (a i da podsjetim društvo ako se tko sprema u istom smjeru):

    Audicije za upis u prvi razred Glazbene škole Zlatka Balokovića u Zg (Ivanićgradska) ove godine su 3. i 4. lipnja od 17-20 sat.

    Moji dečki idu probati, a dalje kak bude...

  37. #37

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    i kod nas glazba zauzima vazno mjesto. ja sviram klavir, a "pod stare dane" sam naucila i hramoniku, mm gitaru. oboje djece su zaista nadareni za glazbu. kcer nisam zeljela davati na zbor jer mi se ne svidja kako rade, ali buduci da imamo klavir ona je sada (skoro 5 god.) pocela pokazivati ozbiljniji interes za ucenje i vjezbanje. s obzirom da ionako stalno pjeva i svira nije nam o glavu ali ona bi zeljela uciti i od svih slobodnih aktivnosti najcesce to trazi, pa me zanima postoji li glazbeni vrtic na podrucju tresnjevke (jarun)?

  38. #38
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Ima na popisu gradskih vrtića napomena koji sve imaju posebne programe (sport, glazba, drugo...) i baš su poredani po gradskim četvrtima.


    Probat ću potražiti...

    Evo početnog linka:
    http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=508

    Ovdje su posebno privatni i posebno gradski vrtići. Na listi gradskih vrtića našla sam podatke koje tražiš...Ima Trešnjevka-sjever i Trešnjevka-jug. U nekoliko vrtića ima dodatni glazbeni program. Baš u vrtiću Jarun postoji glazbena igraonica.

    Postojala je glazbena igraonica i u našem vrtiću, ali ne na lokaciji gdje su bili moji sinovi, pa ne znam detalje. Imali su svoj mali zbor koji je bio jako zgodan (a čak su dobro i zvučali ) i čula sam od drugih da je to ok.

    Sretno!

  39. #39
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Inače, i mnoge glazbene škole imaju program za početnike - išla je naša susjeda na početnički solfeggio prije koju godinu i sada redovno u glazbenu školu. Bilo joj je super i upravo to je bio način da se dijete od malih nogu uključi u organizirano učenje glazbe.

    Eh, sad... nisam baš sigurna da ima neka glazbena škola na Jarunu, ali netko će sigurno znati.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    krivo sam se izrazila, nisam mislila redovni vrtic (to imamo) nego onaj glazbeni vrtic kao sto ima pri funkcionalnoj muzickoj skoli.

  41. #41
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Mhm, to sam si i mislila.

    Ima na Selskoj glazbena škola, ne znam ima li koja bliže...

  42. #42

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mislim da je ta najbliza, sto da ih zovem, mislis da bi mogli imati program za tako male (5 god)?

  43. #43
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Samo pitaj - i to odmah, da ne zakasnite na audiciju - to je ovaj tjedan... Mi smo tak propustili audiciju prosle godine, zakasnili... :/

    Kod nas imaju program predskolaca (zbor i pocetnicki solfeggio) za djecu od 4-6 godina, a ucenje instrumenta po preporuci za darovite. Probaj, nist ne kosta... Ako dijete ima volju, nek navali. Drzim fige!

  44. #44
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Mislim da Rudolf Matz (Selska) nema glazbeni vrtić, ali vjerojatno imaju početnički solfeggio. Uz Elly Bašić, dobar glazbeni vrtić ima samoborska glazbena škola.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    442

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Mislim da Rudolf Matz (Selska) nema glazbeni vrtić
    Ima . Treba ih odmah zvati, mislim da su ovaj tjedan još upisi.

  46. #46

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    na selskoj nemaju glazbeni vrtic, sad sam ih zvala. pitala sam od koje dobi primaju djecu u programe, rekli mi kad dijete pise i cita. e sad, m. pise jako lijepo, a citati je bas pocela dosta tecno. svakako bi mogla nauciti pisati note, violinski kljuc i sl. e sad ja ipak ne kuzim bas tocno koji to stadij citanja i pisanja oni trebaju. zna mi netko reci? isto tako ne kuzim od koje dobi djeca najcesce krenu kod njih jer ona ipak ima tek 5 godina. cak i da je prime ne bi bas htjela da bude u grupi s djecom od 8 god.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    442

    Početno

    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    na selskoj nemaju glazbeni vrtic .
    Vjerovatno je onda predškola a ne vrtić. Utorak sam bila prisutna kad je prijemni za upis u školu polagala curica od nepunih 6 godina, prof. je izašla i rekla roditeljima da malena ima sluha ali da je premala za školu i da se jave u tajništvo za info o predškoli.

  48. #48
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Mislim da je slično i kod nas - za darovitu djecu oni uvijek nađu neki modus...

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj leonessa prvotno napisa
    Citiraj tridesetri prvotno napisa
    na selskoj nemaju glazbeni vrtic .
    Vjerovatno je onda predškola a ne vrtić. Utorak sam bila prisutna kad je prijemni za upis u školu polagala curica od nepunih 6 godina, prof. je izašla i rekla roditeljima da malena ima sluha ali da je premala za školu i da se jave u tajništvo za info o predškoli.
    a evo sad sam ponovo zvala. rekli su mi da ta predskola nije pri skoli nego jedna od njihovih profesorica to drzi privatno. ipak nisu mi mogi dati kontakt, vec samo ime, i da prosecem popodne kad ce prof. biti tamo, al ja na zalost ne mogu. ako netko slucajno ima kontakt molila bih. prof. se zove dunja elezovic

  50. #50

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    evo guglala sam i naisla na ovo:
    http://tvrtka.biz/zaglara/index.php?...d=23&Itemid=39
    ne znam jel to to, nama je predaleko, al mozda nekome koristi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •