Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: Septum???

  1. #1
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno Septum???

    Drage moje, jucer sam bila kod dr. (btw. wewa primjenila sam dr. ) na UZV jer sam imala nevjerovatne bolove (jajnici), a kako sam koristila Klomifen i prije toga operisala cistu na jajniku, uspanicila sam se kad sam saznala da se od njega može pojaviti nova cista. Jajnici i nisu tako strašni, bolovi su uzrokovani reakcijom na Klomifen, ali ono što me je prepalo je mogući septum!!!!!! Dr. nije sigurna, kaže da to može biti od stimulacije, ali da u svakom slučaju trebam doći na kontrolu za mjesec dana. S obzirom da sam imala 2 spontana, kaže da je septum vrlo moguć Interesuje me kako je moguće da to niko do sada nije vidio????? Da li je to stvarno nešto što može da se pojavi nakon neke stimulacije ili je opet nešto sa čim se rađaš??? Ako je to to, da li se operiše (totalna ili lokalna???) i kakve su šanse da trudnoća nakon toga bude ok? Hiljadu pitanja, znam i SORRY, ali zaista sam totalni laik što se ovog tiča, a s druge strane znam da vas ovdje ima jako puno koje biste mi mogle pomoći, objasniti mi i na kraju me malo smiriti (stvarno sam se prepala)
    Još jedna stvar, da li ste prije uzimanja Utrogestana radili Progesteron u serumu? Moj bivši dr. mi je prepisao Utrogestan, bez nekih nalaza, a sadašnja dr. kaže da se trebaju uraditi nalazi da se vidi da li je uopšte manjak hormona, da me ne bi bezveze kljukali nečim što mi možda nije potrebno.
    PLIZ HEEEEEEEEEELP

  2. #2
    lea

    Početno

    Septum ili pregrada, ako sam dobro shvatila. Ja isto to imam, to je nešto s čim se, kako su meni rekli rodiš. Imam dvoje djece, obje trudnoće sam morala mirovati, krvarenje, hematomi i sva čuda, ali je super završilo. Imala sam doduše i dva spontana, ali nije mi se dalo operirati jer je mija frandica bila na Duhu to maknuti, pa je ispalo da joj nisu uklonili u potpunosti i opet je imala problematičnu trudnoću. Eto ja ti kažem svoje iskustvo, a ti moraš odlučiti jer ipak je to tvoje tijelo. Držim ti fige.

  3. #3
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    A što je to septum? :?

  4. #4
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Septum je pregrada u materici. Koliko sam ja skontala to može napraviti probleme u trudnoći (spontani...) ili eventualno se teže ostaje u drugom stanju. To je sve što ja znam o tome (nije baš neka pljačka, znam) :/

  5. #5
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Ivanchice, septum se uklanja bez vecih poteskoca, znam da je Godinjak radi takvu operaciju mojoj rodici, sve je proteklo ok. mislim da se operacija radi u potpunoj anesteziji, oporavak traje najmanje 10tak dana.

    Cula sam i za dosta trudnoca koje su se desile nakon takvih operacija. MOzda nije lose da ti urade laparoskopiju, a mozda i da odes kod DIvanovica po dodatno misljenje, on je zaista fantastican za uzv., a ima i najbolji uzv. aparat u gradu.

    Super je da ti dr. hoce raditi nalaz progesterona, to je ono o cemu sam ti i pricala, vidis i sama sta je klomifen uradio, a sve bez potrebe - vjerovatno... mozda da uradis i ostale hormone?

    u svakom slucaju, javi nam sta se desava, mislim na tebe

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Ja sam imala septum , doduše milimetarski al sam ipak to išla maknut (SD, Baumi). Za par dana bila sam kao nova. Inače, kad je septum tako mali, drugi liječnici (u drugim klinikama) smatraju da ga se ni ne treba dirati jer on može komplicirati trudnoću samo ako se beba ugnijezdi baš kraj njega bla bla. Kako je MM tada imao astheno, on operirao varik., a ja septum ''za svaki slučaj''. Navodno svaka druga-treća žena ima nekakav septum.
    Drugo, moguće je da ti drugi nisu vidjeli jer sve ovisi kakvim aparatom gledaju i koliko su iskusni.
    Nišpta to nije bed, totalna anestezija, samo mjesec dana ne nosit ništa teže od kile (to znači: odeš u dućan po litru mlijeka, pa se poslije vratiš po kruh...) Sretno!

  7. #7
    dragec

    Početno

    da li imas nesto novo u vezi septuma? Meni su tek otkrili i preporucuju histeroskopiju, ali tek na jesen, a do tada da pokusavam da zatrudnim posle HSG-a. Dr. je rekla da septum moze dovesti do pobacaja, ali da ne brinem. Pa kako da ne brinem?!!! :shock:

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    dragec , operacija septuma je potrebna ukoliko ti uzrokuje pobačaje i normalno ovisi o veličini. Preporučuje dr.Kauna u Vinogradskoj , operirao moju kolegicu.Ona nije ni znala da ima septum dok nije pobacila a i godinama nije mogla ostati trudna ali nije istraživala zašto- to je mala operacija i kratko si u bolnici (mislim ne više od tjedan dana) poslije kontrole i mislim da 6 mj ne smiješ poslije trudna ostati. ali ako su ti rekli da probaš očito smatraju da bi ti to mogla moža i bez op. Moja kolegica je sad trudna 5 mj i sve teče dobro.Sretno

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    krivo napisala DR KUNA je ispravno , sorry.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    I meni su operirali septum. Uz endometriozu i septum mi radio problema.
    Nije ti to nikakva strašna operacija. Hrabro naprijed

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    otok
    Postovi
    15

    Početno

    Ena, da li si uz endometriozu ostala trudna prirodnim putem? Naime i ja imam endometriozu i to je ono što me najviše brine.

  12. #12
    cry3

    Početno septum

    Draga, ja sam ti operirala septum 12/05. Prije toga imala sam tri spontana, dvije kiretaže i nitko ga nije vidio. Resekcija ti se radi histeroskopijom, imaš dva mala reza, jedan na pupku, a drugi dolje nisko u bikini području. Ako ti se eventualno pri pregledu kamerom otkrije još nešto znaju često to srediti laparoskopski. Kode mene je sve bilo ok. Odmah su mi pri operaciji stavili spiralu kako ranice ne bi ponovo srasle, i imala sam je nešto manje od 2 mjeseca. Također mi je i data terapija estrogenskim flasterima, i kasnije pred prvu mjesečnicu progesteronom.
    Kući sam bila mjesec dana....jer su mi 10-ak dana poslije počeli bolovi, valjda od privikavanja maternice na spiralu.
    Inače baš sam na MiB pročitala post od corazon. I ona je imala dva spontana, odstranila septum i iza toga u 20 mjeseci rodila dvije bebice.
    Eto, pusa i sretno!!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    oblak nažalost ne. Morala sam ići na potpomognutu oplodnju.
    srečom ostala sam iz prvog pokušaja trudna.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    13

    Početno

    Citiraj oblak prvotno napisa
    Ena, da li si uz endometriozu ostala trudna prirodnim putem? Naime i ja imam endometriozu i to je ono što me najviše brine.
    oblak, ja sam imala endometriozu i septum, bila sam operirana 3 puta
    a ostala sam trudna prirodnim putem
    znači, ima šanse

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    otok
    Postovi
    15

    Početno

    Nika Lu

  16. #16
    dragec

    Početno

    Hvala Sandra23. Meni je doktorka preporucija histeroskopiju gde bi uklonila tu pregradu. Videcemo.

  17. #17
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Dragec, prerprucujem ti da potrazis jos neko misljenje. Meni je jedna dr. "ustanovila" septum, a niko drugi ga nije vidio. I ja sam imala 2 spontana i bila ubijedjena da je septum razlog, no...Danas samo u 26 sedmici i hvala Bogu sve tece dobro. U svakom slucaju, puuuuuno srece

  18. #18
    dragec

    Početno

    I tebi srecno Ivanchice! Sve najlepse i uzivaj u blagoslovenom stanju!

  19. #19
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    ...dugo nakon datuma ove teme i ja se javljam. Bila sam na histeroskopiji, uklanjanju septuma, prije 5 dana(nakon spontanog nisam puno razmišljala). Doma sam i dobro se osjećam. Nemam bolova, krvarenja ili sl.
    Zanima me ima li tko iskustva, nakon koliko vremena nakon operacije smiješ imati odnose?
    I naravno nakon koliko možeš ostati trudan?
    Ja sam imala relativno veliki sub septum, a tek za tri tjdna imam kontrolu, pa me zanima ima li tko kakva iskustva s time.

    Puno hvala....

  20. #20
    mari mar avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    SRCE SLAVONIJE
    Postovi
    379

    Početno

    Podižem temu...
    i nadam se da će se još netko javiti.... bila sam na histeroskopiji polipa.....a imam i subseptus koji još nije za operaciju, koji vidi moj MPO dr., a drugi ga ne vide....
    ...i još nisam trudna

  21. #21
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    molim pomoć!!
    jel netko operirao mali septum? MPO dr. smatra da on vjerojatno ne smeta - ali možda i smeta pa neka odlučim sama. ja sam odlučila da želim , ali sad trebam uvjeriti doktora koji će to raditi da to i napravi. on smatra da ne treba. otklonit će mi cistu na jajniku pa želim ujedno neka makne i taj septum, da ne bi za god, dvije zaključili da treba pa da moram opet na operaciju. htjela bi čuti vaša iskutva! dali cista može praviti probleme oko začeća?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Ja sam operirala septum. Isti dan isla kuci. Sad barem znam da mi nece raditi probleme u trudnoci

  23. #23
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    jesi imala veliki ili mali? ne znam koliko je to bitno, moj je mali. i doktori nisu sigurni dal ga treba sklanjat. al baš to što kažeš, želim sklonit sve što bi mi moglo biti prepreka do začeća. koliko traje oporavak?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Moj je bio mali, ali smo ga ipak makli. Nakon operacije sam mirovala cca 2-3 dana i to je to. Poslije dva mjeseca sam zatrudnila!

  25. #25
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    I ja imam septum samo što ga moj Dr usprkos mojim spontanim pobačajima ne želi micati A ja bi ga najradije maknula, zlu ne trebalo...

  26. #26
    snupi avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    2,247

    Početno

    ja sam imala septum na maternici ali mali , koji je maknut histeroskopijom.

  27. #27
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    MPO dr je rekao da imam mali septum i da mi to nebi trebalo smetat za začeće, dr koji će raditi operaciju nije siguran ali kad otvori i vidi maknut će ga ako ga ima. bojala sam se da će me odbiti, ali na kraju smo se dogovorili i pregledat će sve i maknuti šta treba bit će i laparo i histero

    mucica, dr mi je rekao da mi septum ne bi trebao smetati za začeće ali može smetati za iznošenje trudnoće i da ga u to slučaju treba operirati, pogotovo ako se desi spontani

  28. #28
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Ma sve ja to znam al on tvrdi da ga ne treba dirati. Ubrzo idem opet kod njega pa ću ga pokušati nagovoriti da mi ga ipak makne, ak ništa drugo barem da budem mirnija kad opet ostanem trudna

  29. #29
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    zvuči grubo, ali koliko spontanih moraš imat da ti to maknu?!

    sigurno bi mi bilo strašno da, ako ikad nekim čudom zatrudnim, izgubim bebu zbog toga!!!! niti ovaj dr koji će me operirat nije na prvu pristao na to da traži i sklanja septum, prvo me isprepadao- tko, što, zašto, kako, šta si ja mislim ... ? al kroz razgovor i duuuuga objašnjavanja na kraju se složio da bi to ipak bilo dobro napraviti

    mislim da bi to "gledanje iznuta" trebalo postati normalan dio procedure prije ikakvih postupaka - oni koji su u mpo! jer čemu inseminacija ako su jajovodi bez funkcije? hsg je bolan i nepouzdan. ovako te uspavaju, vide šta je , i šta nije i uštede ti vrijeme i živce
    ja još nigdje nisam našla da septum smeta za začeće bit će da- i ako ga imam - to nije moj problem već postoji nešto drugo.

  30. #30
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Gle, da se mene pita ja bi ga već maknula, ali moj je Dr ustrajan u svom mišljenju... Sljedeći puta kad idem kod njega razgovarati ću ponovo sa njim o tome i pokušati ga uvjeriti da mi makne septum... Možda ipak popusti...

  31. #31
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Citiraj Mucica prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, da se mene pita ja bi ga već maknula, ali moj je Dr ustrajan u svom mišljenju... Sljedeći puta kad idem kod njega razgovarati ću ponovo sa njim o tome i pokušati ga uvjeriti da mi makne septum... Možda ipak popusti...
    želim ti lijepu i mirnu novu trudnoću bez straha od spontanog

  32. #32
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    I da Arlena iskreno se nadam da ćeš uskoro pronaći u čemu je problem kod tebe, da ćeš to riješiti i što prije postati mama
    Sretno sa operacijom javi kako je prošlo

  33. #33
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    ja još ne znam imam li septum
    dr. kaže da nije mogao ništa vidjeti sad na operaciji pa moram na histeroskopiju odmah iza nove menge opet bol a taman se ovo od laparoskopije malo smirilo. al jedan korak sam bilže cilju

  34. #34
    Mucica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    641

    Početno

    Arlena draga žao mi je što ti to nisu uspjeli sve od jednom riješiti ali kao što i sama kažeš još si jedan korak bliže cilju a za taj je cilj vrijedno pretrpiti još malo boli držim da sve prođe što bezbolnije i da nam uskoro budeš trbušasta

  35. #35
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    hvala ti na podršci

  36. #36
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ovdje ima puno starih forumašica koje su bile na histeroskopiji, ako koja još čita...zanima me jeste li nakon zahvata uspješno ostvarile trudnoću? Naravno može i novija iskustva

  37. #37
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Mašnice,ja sam bila na histero/lpsc i odma sljedeči ciklus smo išli na ivf. Znači kojih 2 tj nakon odstranjivanja septuma,mioma,i nekih sitnica...krenula sam sa stimulacijom i u tom postupku ostala trudna i rodila.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Negde daleko
    Postovi
    202

    Početno

    Pre par dana sam bila kod ginekologa in tek sada, sa 33 godine, su mi odkrili pregradu - septum. Naravno ništa nisu rekli kolika je, a ja od šoka se nisam tada ni setila pitati. Kažu ti da je genetski, a ostalo sam čitala na internetu. Piše da se ne bi trebalo micati pre 1. trudnoće, jer onda može u trudnoći doći do labavog materičnog vrata i potreban je serklaž. Ginekologica je rekla da septum može raditi probleme, ali i da ne mora. Imala ga je i moja sestričina i kada ga je uklonila je odmah ostala trudna 2x.
    Uz to sam saznala nedavno da imam i policistične jajnike, što me je šokiralo jer su mi M redovne i nemam problema sa kg. Uglavnom, ićiću kod endokrinologa pa ću videti šta ću dalje.
    Svake godine idem na PAP test, imam bolne M od početka i nikad se niko nije setio potražiti uzrok i napraviti UZ, nego sam samo dobila KT koje sam uzimala možda 1 godinu i sa njima nisam ništa rešila. Ne pišem za HR, nego za SLO i pretužno mi je što je takav zdravstveni sustav.
    Posljednje uređivanje od tinkilinkixyz : 01.07.2021. at 15:01

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2023
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, molim vas preporuku za doktora u ZGu za utvrđivanje septuma i eventualnu histeroskopiju. Moja socijalna ginekologica smatra da je septum razlog spontanog i preporuča operaciju pa bih voljela čuti i drugo mišljenje

  40. #40

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Uskoro idem na otklanjanje septuma maternice. Koliko sam uspjela pročitati nitko nije imao u cijelosti septum. Hoću reć pokrivenost gotovo u cijelosti. Zanima me dali je netko zna takav slučaj?! I s obzirom da ste sve imale neke "manje" septume koliko mogu primjetit nitko nije dobio anesteziju kod opercije? Čak ni u mom slučaju nisam dobila od doktora uputu da moram kod anesteziologa što mi je čudno.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Dr. Ujević na Sv. Duhu... Za njega sam čula da je super. I sama idem uskoro na otklanjanje septuma maternice kod njega, pa ću znati više. Naravno možda je kasno za preporuku,ali nisam do sada bila na formu.

  42. #42
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,133

    Početno

    Citiraj Nina0303 prvotno napisa Vidi poruku
    Uskoro idem na otklanjanje septuma maternice. Koliko sam uspjela pročitati nitko nije imao u cijelosti septum. Hoću reć pokrivenost gotovo u cijelosti. Zanima me dali je netko zna takav slučaj?! I s obzirom da ste sve imale neke "manje" septume koliko mogu primjetit nitko nije dobio anesteziju kod opercije? Čak ni u mom slučaju nisam dobila od doktora uputu da moram kod anesteziologa što mi je čudno.
    Wewa i zvrk spominju totalnu anesteziju.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Ljudi!!! Pomoc!! Rodila sam prvu curicu 2013godine 25tt 590 grama. Nitko nije vidio da imam septum maternice. Sad sam ae napokon odlucila na histeroskopiju na Sveti Duhu doktorice Ane Tikvice Luetic. Dobila sam preporuku od par zena da je odlicna. Septum mi je 19mm znaci jako dubok. Da li je netko radio vec histeroskopiju? Bude li sve ok? I moze li se cijeli septum ukloniti? Mene najvise brine opca anestetija bojim je se uzas!!!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Pozdrav ekipa! Ja imam septum 19 mm! Odlucila sam se za histeroskopiju na Svetom Duhu u dpktorice Ane Tikvice Luetic. Za nju sam dobila sve preporuke i pohvale! Ja sam se najvise prepala opce anestezije s obzirom da imam astmu! S tim da sam sa ovakvom maternicom ostala trudna i rodila curicu u 25 tt 590 grama! Da li je itko isao pod opcu od vaa i koliko je uspjesna ta histeroakopija?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Obavila operaciju kompletnog septuma i sve je ok prošlo. Naravno pod anestezijom. Bitno da je sve prošlo! Sad korak po korak. Nakon prve mjesečinice ide i prva kontrola. Uglavnom nisam uspjela još saznati koliko treba vremenski da se krene radit na bebici...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Anja9099 ja sam obavila prije dva tj. histerroskopiju kompletnog septuma. Nije mi bilo baš ugodno kada su mi rekli za opću anesteziju, ali sada kad je sve prošlo zahvalna sam na tome i nema straha. Samo hrabro

  47. #47

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala! Ako mi samo mozete reci koliko milimetara je bio septum? I da li su ga uspijeli cijeliga skratiti? Koliko ste ostali u bolnici?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Opet ja sa kasnim odgovorom.Kod mene je slučaj da sam u potpunosti imala septum. Dakle kompletno pokrivena maternica.Isti dan sam puštena kući.Ujutro je bila operacija i navečer poslje vizite sam dobila mogućnost da idem kući.

  49. #49
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,318

    Početno

    Ja sam imala septum 1cm, obavljeno lokalno u privatnoj poliklinici jer mi je 3x bolnica otkazala, a vrijeme išlo i vrijeme korone bilo. U bolnici sam bila ukupno 4h
    Posljednje uređivanje od mašnica : 21.01.2024. at 10:47

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2023
    Postovi
    5

    Početno

    Hvala puno! Meni su rekli da se ostaje dan, dva! Ja sam inace asmaticar pa prepostavljam da ce mene zadrzati dan dva radi pluca. Samo mi recite kakav je oporavak, mirovanje??

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •