Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Mi se odjavljujemo

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno Mi se odjavljujemo

    I mi smo se oprostili s dojenjem nakon skoro tri godine dojenja, točnije 34 mjeseca. Uspjela sam dočekati da moje dijete cicoljubilica, bezbolno prestane.
    Najopuštenija tri mjeseca dojenja su mi bila od 30-33 mjeseca, tu nam je usporedo tekao proces boljeg noćnog spavanja i manjeg dojenja (u prosjeku 3 u 24 sata). I onda je krenulo najprije s 3 dana pauze, samo sam joj rekla da se cica nije napunila, ona bi ju prekontrolirala prstićima i dala pusu. Nakon 2,5 dana me uhvatila panika, skoro sam se rasplakala, zar je to to, nisam se uspjela oprostiti. Baš me je iznenadio taj osjećaj tuge i želje za onim pogledom velikih zelenih očiju dok mi u naručju cica s takvom usredotočenošću i žarom kao da nema ništa osim nje i mene. L je ipak tih zadnjih mjesec dana dojila tu i tamo svaka 3,5,7 dana, a ja sam shvatila da je jedan period ostao iza nas.
    Forumašice hvala vam , bez vas ne znam da li bi uspjela dogurati do ovakvog kraja, ne znam da li bi uspjela prebroditi krizu kad je dobivala minimalno na težini, alamama jedno veliko hvala , što nije prihvaćala dohranu nego samo cicu, što nije bilo noći bez noćnih dojenja, što je svaki put čim bi prekoračila kućni prag nakon vrtića tražila cicu, što se derala po vani mama daj cicu u isto vrijeme kad bi tražila mama idemo piškiti. Forumi su bili jedino mjesto na kojem sam mogla naći i preko njega upoznati mame koje su dojile i malo veće sisavce. U stvarnom životu takve nisam sretala.

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    prekrasno

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    jako lijepi post.

  4. #4
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno


  5. #5
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    :tužni mah:

    prekrasno koliko dugo ste dojile

  6. #6
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    x 1000

  7. #7
    ivakika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    748

    Početno


  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    1,111

    Početno

    hvala tebi na feedbacku , to nam svima puni baterije

  9. #9
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    larmama, prekrasno

  10. #10
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Zaista je lijepo procitati ovako nesto

  11. #11
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    znaci, ipak je moguce
    ja sam neki dan tvrdila da se djeca kad prodju neki uzrast vise sami ne odvikavaju, nego im ipak treba neki poticaj. zato jer lara podjednako doji vec najmanje godinu dana, prosjecno jednom dnevno.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,340

    Početno

    Hvala cure

    Renata, mi smo imali mali poticaj, kao cica se nije napunila, daj joj samo pusu. Baš ju je jučer uhvatila nostalgija.
    A i nismo ni došli u dužu fazu jednom dnevno ili jednom u par dana na duži period. Do zadnjeg mjeseca smo imali 3 dojenja u prosjeku.

  13. #13
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Ne znam, ja na sve to gledam kao:
    - dijete je pokazalo interes za nesto
    - ja smatram taj interes pozitivnim te ga poticem
    - dijete polako ide u tom smjeru, nekim svojim tempom, bez prisile sa moje strane, samo lagani poticaji i ohrabrivanja i puno "bravo!".

    Tako radim sa svime, pa sam i sa dojenjem.

    Evo, upravo smo pri kraju rjesenja onoga "mama, nosi me". Sad skoro uvijek hoda sama i ne trazi previse da se nosi, prihvaca objasnjenja "Leda, ne mogu, bole me noge". Prije 6 mjeseci se nije cinilo da ce biti ikakvih pomaka, a sad ...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •