Stranica 4 od 11 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 509

Tema: A koliko nas je preko 2. godine?

  1. #151

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    89. Ovca i janje (7/2005)

  2. #152

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    203

    Početno

    Već skoro mjesec dana i Matija je u 2+. Miha je bio dogurao do tri okruglo, vidjet ćemo kao će sad biti.

  3. #153

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    za koji dan će biti 26 mjeseci...

  4. #154
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Nije baš da sam htjela biti na ovom popisu, ali eto i mene. Jana je, čini mi se, čvrsto odlučila dospjeti i na onaj sljedeći

  5. #155

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    569

    Početno

    Mi se odjavljujemo!
    Cura veli da je vec velika i da ona vise nece sisati .

  6. #156
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    evo i nas

  7. #157
    Lucky2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    skoro s obje noge na zemlji
    Postovi
    277

    Početno

    I mi smo još tu

  8. #158

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    S ponosom i srećom prijavljujem skoro punih 26 mjeseci dojenja. Pusa svima

  9. #159
    MBee avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,913

    Početno

    I mi smo stigli u grupu 2+ i kraj se ne nazire.

  10. #160
    Goge avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    na morskome plavom žalu...
    Postovi
    347

    Početno

    Sorry na kasnom javljanju, ali nemam kompjuter kod kuće. Luka je prestao dojiti malo nakon drugog rođendana, između ostalog i zbog moje malo problematične trudnoće. Nema veze, ja sam zaista ponosna mama i na sebe i na svoje dijete jer smo se dojili pune dvije godine.

  11. #161
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    hm, evo i nas 8)

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    138

    Početno

    Pa, evo i nas na popisu. Danas je 25 mjeseci i 3 dana i brojimo još.
    Ciki jednom na dan (navečer prije spavanja) osim vikendom - onda i popodne pred spavanje, i ne daje znaka da bi prestala :D

  13. #163

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Nova Gradiška
    Postovi
    72

    Početno

    Evo i nas. Puno preko dana i preko noći također. A kada smo bolesni onda stalno. Meni je već dosta a ponekad mi se čini da umjesto smanjuje, on traži sve više. Ali dvije su tu. Po ovom tempu dogurat ćemo i do tri.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb, Knežija
    Postovi
    341

    Početno

    Evo i nas, u petak smo proslavili drugi rođendan i ponosno se prijavljujemo.

    Cicimo kad se vidimo popodne (bez obzira gdje smo taj tren i koliko je hladno), za uspavljivanje navečer i vikendom popodne, te se pred jutro prišteka oko pola 5 i ne pušta do ustajanja. Malo smo reducirali noć ovog ljeta, iako se još uvijek budi oko 2 i traži, pokušavam objasniti da cike spavaju i uz malo bunjenja (bez suza) se sklupča uz mene i spava.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    27

    Početno

    i mi smo tu

    sikimo u svako doba dana i noci, cim se ukaze prilika. cim se priblizim vec mi gura ruku pod majicu i pokusava doci do "cici"....
    nekada siki tek toliko da se pomazi i provjeri jel sve na svom mjestu
    a nekada to traje i traje...

  16. #166
    berlinka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    534

    Početno

    Sad već s potpunom sigurnošću mogu reći da se mi odjavljujemo! Sretna sam što smo unatoč grozomornim počecima dojili više od 2 godine i netraumatično i polako prestali
    Hvala Rodi i savjetnicama!

  17. #167
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Evo i nas !

  18. #168

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    2 godine i 5 mjeseci (na današnji dan), bez tendencije smanjivanja ili prestajanja...

  19. #169

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    tj. sutrašnji

  20. #170
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Prošao i naš drugi ročkas, al se ne damo.

  21. #171
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    vid se da nam je to sasvim normalno kad se još nismo upisali na ovu listu a još malo nam je 29 mj.

  22. #172

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    1,276

    Početno

    tu smo :D

  23. #173
    Freyja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,920

    Početno

    Mi smo prestali sa 29 mjeseci i 4 dana.

  24. #174
    taceki

    Početno

    Cici mici - jupiiiii! 16-og smo proslavili 2. rođendan.

  25. #175
    kira12

    Početno

    :D Evo i nas. Ovako, od oka, ima nas preko 110. Kad me u čudu pitaju, do kada ću dojiti, kažem: do škole! Možete im zamisliti face.

  26. #176

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    27 mjeseci - bez naznake za prestajanjem.

  27. #177
    Kanga avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,982

    Početno

    Evo jos dvojice da poprave statistiku

    Jerko je dudao 28 mjeseci, a prestao je naglo i samoinicijativno kad mu se rodila sestra. Razlog - vrlo prozaičan: izgleda da je previše toga popio jednom prilikom nakon što sam se vratila iz rodilišta s krcatim dudama. Ispraznio je potpuno obe dude (i Ciku i Blažu) i odgegao se s nabreklim trbuščićem. Poslije toga vise nije pitao...
    Inače, on im je smislio imena i nikad nije griješio koja je koja, premda mu pojmovi lijevo - desno još ni danas nisu jasni

    Relja je prestao sa 30 mjeseci. U tjedan dana mog poslovnog puta uspio je nekako zaboraviti tehniku - primakao bi je ustima i jednostavno ne bi znao što s njom, počeo bi se smijati. Malo mi je bilo tužno, pogotovo jer je, vjerojatno, moja zadnja beba...

    Tonka je na listi iznad 3 godine

  28. #178

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Upisujemo se na listu dvogodišnjih sisavaca. Domagoj se trudi opravdati titulu svakih sat i pol do dva, noću ne brojimo.

  29. #179
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno di

    Lejdi Di 27.02.2005.

  30. #180
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno mi

    mi se odjavljujemo. Diana ima 34 mjeseca i prestala je cicati prije dva tjedna. Nekako sam ja odlučila da mi se to više nikako ne sviđa. To je bilo više natezanje i cendranje nego cicanje. Bez onog iskrenog oduševljenja kao nekad. Samo daj drugu, drugu i nekakvo štipanje- izgledalo je kao de je to navika, ali da je to ne zadovoljava koa nekad. Kupila sam joj tortu - bebu koja se smije čestitala što je narasla velika djevojčica koja više ne cica i to je bilo to. Još ponekad traži, ali više onako proba ali ne inzistira. Ja sam joj rekla da više cica nema mljeka jer nemam malu bebu i da se cice moraju odmoriti,ako bude još koja beba i to joj se svidjelo. Nakon 5 godina dojenja s pauzom od par mejseci- Slobodna! bilo je lijepo, ali lijepo je i vratiti cice u grudnjak

  31. #181
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    ... a mi se prijavljujemo, bez ikakve naznake prestajanja.

  32. #182
    Njojza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,709

    Početno

    Ja dosla da se odjavimo kad skontam da nismo ni bili upisani

    Dakle uz malu pripomoc pri prestanku F je dojio nekih 34 mjeseca i bas nam je bilo lijepo
    Nekako sam ponosna na nas jer je bilo puno puno uspona i padova i sve smo prevladali a sigurno ne bismo da nije bilo Vas!


  33. #183

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    i mi se prijavljujemo - dojimo po noći. Po danu ne traži uopće, ali bi noćno dojenje moglo trajati i trajati

  34. #184
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Potpisujem Spooky!
    S tim da je nedavno počeo spavati cijelu noć,od 22 do 7,8 ujutro kad si nekad još malo pocici a nekada ne.Uspavljuje se na cici obavezno i za dnevno i za noćno spavanje.

  35. #185
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    evo i luky prošao drugu godinu, sisa kao novorođenče
    Ako je lijep dan pa je ispunjen aktivnostima onda zaboravi, ali ako je vani ružno pa smo doma (kao npr danas) onda je sisa glavna zvijezda.
    A o noćima da i ne pričam. Nadam se da će nam se kro ovu godinu te noći malo unormaliti.
    Uglavnom eto i nas na listi!

  36. #186
    Vodenjak avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    708

    Početno

    Evo i nas dvoje. Marin i dalje aktivno doji. Broj podoja se ne može izbrojati. Kada me nema ne traži, a čim me vidi Cika, cika, cika-mika. Ponekada vikendom ne želi ništa drugo nego svoju ciku. Nastavljamo..

  37. #187
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    evo i nas
    a kako nam ide, sumnjam da ćemo tako skoro prestati...

  38. #188
    nestea

    Početno

    Preporođena sam otkad sam otkrila ove stranice i činjenicu da ima još "čudakinja" poput mene.
    Prvi sinčić David - sikio je točno do drugog rođendana (on je ipak Jarac pa je čak i u tome precizan).
    Drugi sinčić Petar/Petrica/Perusina - ima 32 mjeseca i ne namjerava prestati sikiti u skoroj budućnosti. Uspješno smo prebrodili i mamina službena putovanja i njegov boravak u bolnici (gdje je zdravstveno osoblje, sigurno već pogađate, negodovalo) ali Perica se neda! U svemu je normalno razvijeno dijete, pa čak i vrlo učtivo kaže: Mamice, motite (što će reći: molim te) sikicu, neću gizati (gristi) i sl.

  39. #189

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    6

    Početno

    stariji sin je dojio 3.5 godina. prestanak je bio bezbolan i bas preko noci

  40. #190

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    34

    Početno

    i mi od danas pripadamo ovamo. početak nam je bio silno težak i zato se sad hvalim. bile smo jače od rođenja 1,5 mjesec ranije, inkubatora, 33 dana odjela neonatologije, žuljanja na bolničkom stolcu svaka 3 sata kako bi curica mogla dobiti "svježe skuhano"... sve smo izdržale, a ona će odlučiti o kraju priče.

  41. #191

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    34

    Početno

    i mi od danas pripadamo ovamo. početak nam je bio silno težak i zato se sad hvalim. bile smo jače od rođenja 1,5 mjesec ranije, inkubatora, 33 dana odjela neonatologije, žuljanja na bolničkom stolcu svaka 3 sata kako bi curica mogla dobiti "svježe skuhano"... sve smo izdržale, a ona će odlučiti o kraju priče.

  42. #192
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    i mi smo tu

  43. #193
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    sretan vam roćkas

  44. #194

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    75

    Početno

    evo i nas u trećoj godini dojenja

  45. #195
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    prijavljujemo se ovdje 8)
    cicek je zakon

  46. #196
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    I mi smo ovdje

  47. #197
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno

    Dakle...

    nisam zasuzila kad je MM sinoć prepričavao naš doživljaj Patrikova rođenja.

    ni kad nas je jutros malac probudio i kad smo se onak sneni još pola sata igrali u krevetu i ljubakali i pjevali Sretan rođendan..

    ni kad su mi počele stizati poruke s čestitkama za dečkićev 2. rođendan.

    Ali su krenule kad sam shvatila:
    - da sam uspjela dojiti dijete nakon 2 dana odvojenosti zbog carskog reza
    - da sam uspjela isključivo dojiti prvih 6 (točnije 7 mjeseci) njegova života
    - da sam uspjela dojiti i u trudnoći s novom bebom
    - da još uvijek dojim a malac danas slavi 2. rođendan.

    Neprocijenjivo.

  48. #198
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    tiwi

  49. #199
    bobaibeba avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    760

    Početno

    Tiwi

    I meni nije žao ničega što sam prošla zbog dojenja jer znam koliko mu dajem i koliko mu to još uvijek znači kad se ujutro još onako snen skutri u fetus položaj,stisne uz mene i povuče si još par gutljaja prije nego se ustanemo iz kreveta,i onda me pogleda svojim crnim okicama u kojima se vidi sva ljubav i nježnost svijeta-kao što kažeš tiwi,to je neprocjenjivo!!!

    I iako sam se naslušala savjeta da sa drugim djetetom moram prekinut dojenje ranije dok ne postane ovako "ovisno",iako sam u kriznim trenucima i sama pomislila kako ću to napraviti sad sigurno znam da ću i nju dojiti dok god bude htjela (a i njega naravno i dalje )

  50. #200

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    4

    Početno Ponosno se prijavljujemo

    Božo ima još tri mjeseca do 3. rođendana, još uvijek se onesvijesti od sriće kad dobije cicu. Ja još niti sama ne vjerujem da smo dotle dogurali: Vedran je cicao 18 mj, uz silne muke i probleme, i sigurno ne bismo došli niti do prvog rođendana da dijete nije imalo alergiju na kravlje, pa smo silom prilike morali.
    Inače, zanimljivo je da je Božo do 13 mjeseci cicao obje, nakon čega je Rumenka jednostavno presušila. Desna, Milka, eto u milosti je još i dan-danas. Dakle-20 mjeseci sa samo JEDNOM cicom!
    Prije 5-6 godina mi je doktorica Eljuga na pregledu dojci rekla:" Gospođo, vi kad rodite, nemojte se dati maltretirati s dojenjem, jer vi spadate u onih 5-8% žena koje jednostavno ne mogu dojiti. Vi jednostavno nemate čime dojiti. U desnoj dojci (Milka) imate svega 7-8 mliječnih žlijezda, a trebalo bi ih biti 15 tak, u lijevoj, (Rumenka- obična domaća), niti toliko."
    Zato se nisam začudila kad nakon 13 mjeseci iz Rumenke više nisi mogao ni uz najveće napore iscijediti kap. Naoružana znanjem (stručna literatura kaže da je lakše onu bolju natjerati da proizvodi za obje nego onu lošu da da samo malo više) i izdajalicom (kršitelj koda) na struju, čvrsto sam bila odlučila da ćemo Božo i ja izdržati 18 mjeseci. Poslije navršenih 18 više mi se nije dalo izdajati, Božo je već kao veliki dečko nastavio sam.
    Sad smo na onome stadiju "za spavanje i utjehu".
    Najbolja provala-DOB 18 mjeseci) Cicamo u krevetu, i odjednom, on pusti cicu i kaže:"Neću više cice, mama, fala, thank you!", ustane iz kreveta i ode se igrati.

Stranica 4 od 11 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •