Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: razlika u veličini zjenica

  1. #1
    sanjaneo avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    297

    Početno razlika u veličini zjenica

    petar danijel ima tri mjeseca. nekako od rođenja primjetila sam da mu je lijeva zjenica veća od druge. da malo bolje objasnim, kad gleda u svjetlo obadvije se stisu, jednake su i malene. međutim kad svjetlo nije direktno obadvije se šire s tim da je lijeva ponekad primjetno veća od desne (nikad nije obrnut slučaj). pedijatrica je pogledala baterijicom i nije tome pridala neku veću pažnju (naravno kad su se na svjetlu stisnule i bile su jednaku). ima li netko takvih iskustava jer me to baš muči

  2. #2
    flower avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    land of hope and dreams
    Postovi
    4,147

    Početno

    spomeni ped. i odite na pregled. ne zelim te plasiti ali u isto vrijeme kad sam ja rodila, rodila jei moja frendica i svi smo se divili prekrasnim velikim ocima njene beba dok nisu skuzili da beba ima visoki ocni tlak koji zna biti poguban za vid.
    ako te muci - odi na pregled.

  3. #3
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    inače to je prvi znak (tako sam čula) krvarenja u mozgu koje se može jako dobro sanirati ako se rano počne vježbati.nadam se da je sve bezveze ali obavezno odi pedijatru i ako te otkanta odi sabolu privatno.nas je pedijatrica otkantala,kao paranoični smo,a sabol napravio uzv mozga i otkrio krvarenje 2/3 stupanj sa proširenim moždanim komorama.. :/ nadam se da će ipak biti sve ok!

  4. #4
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    To ti je i prvi znak izražavanja ljubavi. Samo u ovoj našoj perverznoj medikaliziranoj zajednici se oko nečega tako predivnog može napraviti problem.
    Dijete te voli. Ne drami.

  5. #5
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    sorry sad sam tek skužila da se obadvije stisnu na svjetlost.. onda zanemari moj post.postoji urođena asimetrija zjenica,niš strašno.ako te brine,provjeri još jednom kod neuropedijatra i oftalmologa,ali sigurna sam da je davorovo objašnjenje točno.

  6. #6
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    Razlika u veličini zjenica je svakako nešto što treba provjeriti oftalmolog, baš uvijek.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, naišla sam na ovu temu koja je poprilično stara, pa ne znam smijem li je oživjeti.. zanima me što je bilo s Petrom Danijelom, jer i moj ima isto različite zjenice pri prigušenom svjetlu, pa bih voljela znati ima li mjesta panici? Iako mislim sutra zazvati pedijatricu. Hvala!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Postovi
    1

    Početno

    Evo čitam ove postove, iako su kao što kažete davno objavljeni, pa me zanima šta Vam je svima doktor rekao za urođenu nejednakost zjenica. Kod nas se isto na svjetlu izjednače, tj. obje se zjenice jednako skupe.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2021
    Postovi
    2

    Početno

    Anizokorija, ima je i moja curica. Kako su vasa djeca danas ?!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •