Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: Beba stara 10 dana urla stalno - mama nema mlijeka

  1. #51
    dankec

    Početno

    Bok svima,


    Jucer u 17h poceli smo s brojanjem bocica...


    Trenutni konto je slijedeci:

    Jucer u 18.45: 60ml, nakon sto je iskapio obje cice, visio 3 sata i krenuo urlati

    Nocas od 23,50 - 2,25: urlanje, odbijanje cice, cicanje, na kraju spava uz 40ml

    Jutros 8.30 - 50ml, nakon cica.

    Jutros 10.52 - 20ml izdojenog mlijeka, koje je zena nakon dojenja izdojila sinoc, nocas i jutros.


    Dakle, dosad 150ml adaptiranog. Vidjecemo do 17h.


    P.S. Na salicu ili bocicu ga je nemoguce hraniti. Trza glavom lijevo-desno, mase rukama, urla, bljuje van. Zasad jedino igra cica ili bocica.

    P.S.2 Sada vec redovito stuca nakon adaptiranog i nece sam na spavanje, vec zahtijeva uspavljivanje koje nekad uspije nekad ne

    Sto kaze iskustvo, jesu li curice ipak malo mirnije u tim prvim danima, ili pak to ovisi o pojedinoj bebi? Ako nista drugo, bar su tise...
    Ovaj nas ce sigurno biti Pavarotti...

  2. #52
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    joj, ma št abi curice bile mirnije, kad se ja sjetim koliko je zara plakala prvih mjeseci ... odnosno, nije ona toliko puno količinski plakala jer je uglavnom sisala, ali one sekunde čim cica nije bila u ustima, ona je vrištala...

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    952

    Početno

    Dankec držim vam fige, prolazila sam kroz isto..
    Cure, svaka vam čast na trudu, ovo mi je jaedan od topica koji ću trajno sačuvat jer namjeravam imat još djece i nadam se uspješnom dojenju.
    Samo jedna rečenica Dilli-stara nemoj molim te ništa govorit snahama-ko' Boga te molim! Sjeti se samo bi li ti tila da ti tko šta govori, a ti se ionako mučiš..Onaj tko želi dobro svom djetetu ionako će pokušati (ne kažem da će svi i uspjeti) dojiti, a onaj tko neće..ionako tu ne možeš puno učinit..

  4. #54

    Početno

    Citiraj dankec prvotno napisa
    Sto kaze iskustvo, jesu li curice ipak malo mirnije u tim prvim danima, ili pak to ovisi o pojedinoj bebi? Ako nista drugo, bar su tise...
    A ne, ne... Marko i Ivan spadaju u supermirne bebe, kad se sjetim kakva je Magdalena bila :zakolut:...A i danas je takva, jako glasna i nema mira niti jednu sekundu.
    Super da je i izdajanje krenulo. Samo tako nastavite i produkcija ce se sigurno povecati.
    A i jako mi je drago da si zadrzao smisao za humor. :namig:
    (samo malo smanji smajlice, tj. srceka, dozvoljeni su po jedan/jedno po postu, pa smo vecinom presli na ove opisne tipa :namig:,:zakolut:,:posram:,:zacrven:,:zbljuv:,:cer : itd.)

  5. #55
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    odnosno, nije ona toliko puno količinski plakala jer je uglavnom sisala, ali one sekunde čim cica nije bila u ustima, ona je vrištala...
    Kod nas IDENTICNA situacija... Kad gledam ovako retroaktivno, imam feeling da je od 24h u danu proveo 20h sisajuci... Sisa, sisa i samo sisa... pa nece jednu, pa hoce drugu, pa nece vise tu, pa ponudi drugu.....

    Sjecam se (i valjda to nikad necu zaboraviti) da bih se znala "instalirati" na krevet oko 16h i ne dici se s kreveta do 22h... Sreca pa je Nika isto to prolazila, pa smo tjesile jedna drugu... Ali zaista je bilo dana kad ga ne bih mogla skinuti sa sike a da ne vristi.. Sika je bila pocetak i kraj svijeta.. I mislila sam "jooj, pa oce ovo ovako izgledati uvijek?!", no ubrzo poceo upoznavati svijet oko sebe, sika vise nije bila jedina stvar na ovom svijetu koja ga je zanimala i stvari su pocele dolaziti na svoje.

    Dankec, vezano za ovo sto si napisao.

    Vase bebence je jos jako malo, i mami se tek uspostavlja kolicna mlijeka. Bilo bi dobro da sad kad saznate koju kolicinu ad. mlijeka bebac popije da mu je ne povecavate, nego da je sad drzite konstantnom. A sve ostalo sisanje nek bebac zadovolji na dojci. Sad ce on prolaziti skokove u razvoju i traziti vise sisati, i bitno je da tu povecanu potraznju odradi na dojci a ne na bocici, ne bi li se kolicna mlijeka povecala kod mame.

    Kad budete Ok sto se ovog tice (drzanja kolicine adapt. konstantnom i dojenja), onda (ako zelite) mozete poceti smanjivati adaptirano. To bi se trebalo raditi tako da se svaka tri dana ukine 30 ml. To je mala kolicina, koja nece biti shokantna za njegov organizam. A ako trazi jos treba mu svakako ponuditi dojku. I tjekom ta tri dana se prate mokre i pokakane pelene (5-6 mokrih i 3-4 pokakane) i opceniti izgled djeteta. I ako je sve ok, onda se opet ukine 30ml i tri dana prati dijete, i tako polako korak po korak svaka tri dana 30ml dok se ne dodje do 0.


    Super je sto ti se zena izdaja! To ce uvelike ubrzati stvari..

    Svaka vam cast na trudu - tko je imao i priblizno ovakve probleme zna da ovo nije nimalo lako..

    Drzite se i svakako nas izvjestavaj kako ide.

  6. #56

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    I mislila sam "jooj, pa oce ovo ovako izgledati uvijek?!"...
    ...tko je imao i priblizno ovakve probleme zna da ovo nije nimalo lako..
    Ja sam u tom periodu skoro svaku noc sanjala da je Ivan krenuo u prvi razred i da ja moram s njim sjediti u klupi jer su mu usta srasla s mojom bradavicom...

  7. #57
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa

    Kod nas IDENTICNA situacija... Kad gledam ovako retroaktivno, imam feeling da je od 24h u danu proveo 20h sisajuci... Sisa, sisa i samo sisa... pa nece jednu, pa hoce drugu, pa nece vise tu, pa ponudi drugu.....
    tak je bilo i kod nas. zato sam i napisala da smo tek nakon 3mj ušli u štos. jedina je razlika bila što ja nisam mogla ležati. petra nije htjela. tako da je cikila 2-5min pa smo šetali, pa opet cikili, pa plesali, pa cikili, pa...
    bez obzira na tih 3mj, to tak brzo prođe, razmišljam si kak bi opet jednu skroz malu bebu

  8. #58
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    dankec, ajde nazovite sos tel, stvarno je lakse
    trebalo bi vidjeti na koji nacin drzi usta na dojci, kako sisa, jel to mozda neefikasno (ne guta nego samo duda, mislim, smije samo dudati, ali bi s vremena na vrijeme morao imati periode bas hranjenja, tj. aktivnog gutanja kad mlijeko tece), jel mama ima let-down, jel redovito prestane plakati nakon bocice, jel bi nesto drugo moglo biti uzrok plakanja... mozda ce vam kroz taj razgovor nesto biti jasnije

  9. #59
    dankec

    Početno

    Jooj, supruga je malko sramezljiva :/ , pa nezna sto bi rekla SOS telefonu, tj, otkud da pocne, kako objasniti kako beba drzi usta, kako cica... pokusavam je nagovoriti, ali ne uspijevam. Mogu ja nazvati, ali ja necu moci prenijeti sve precizno.

    Trenutno je bebac u fazi da nece cicu, pa nece! Moramo mu dati bocicu i to je zadnja u onom mjerenju 24h. Malko me je strah da nije vec poseo odbijati cicu... Ufff, kol'ko brige svaki dan.

    Ispada da ce u 24h popiti cca 230-240ml.

    Nastojacemo ne preci tu kolicinu.

  10. #60
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    dankec, nemojte cekati.
    ak je supruga sramezljiva, nazpovi ti SOS pa joj samo tutni telefon u ruku .
    bez zezancije, sto prije mama dobije prave informacije, to se problem da lakse rijesiti.
    puno srece !

  11. #61

    Početno

    Gle, ti okrenes broj, ti se javis i velis: "Dobar dan, ovdje dankec, moja bolja polovica bi vas nesto pitala..." i tu ona vise nema kamo.
    Zoviii, samo zoviiiiiii....

  12. #62
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Nisam imala vremena paZljivo citati cijeli topic, ali Dankec htjela bi podijeliti s tobom jednu klasicnu, a nevjerojatno efikasnu foru za smirivanje histericnog placa...

    Naime, kako su cure rekle, malene bebice placu iz sto i jednog razloga, a glad je samo jedan od njih...
    Nama je za smirivanje Leone feeeeeeenomalnan bio, ma zivot nam je spasio nas dragi - sauger!

    Bebu u narucje tak da joj glavica bude na tvojim ili maminim prsima da bi cula zvuk srca sto jako voli, saugerom po gasu i za par desetaka sekundi - miiiir bozji

    Ne mora biti sauger, nekima pali fen, napa, pustanje vode, bilo kakva "bijela buka", jednolican umirujuc zvuk koji dijete podsjeca na sum krvotoka i sretne dane u maminoj bushi :srceko:

    Nadam se da ce metoda vama upaliti kako je i nama...
    Cuvajte se i budite optimisticni, teski su vam ovi dani, ali brzo, brzo ce proci i vi cete zaista uzivati s vasim malim zlatom...veeeeelike puse tebi, dragoj i bebachu...:mah, mah:

  13. #63
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Dankec, savjetnice na telefonu su divne i preljubazne i telefon je zaista SOS.
    Mi smo svi prosli slicno... kad citam tvoje postove mogu se i te kako prepoznati u njima, kao i mnogi od nas. Mi se razumijemo, nema potrebe biti sramezljiv, u istom smo drustvu.
    Bitno je da dobijete pravu informaciju i podrsku.
    0800 22 77 22

  14. #64

    Početno

    Dankec, drzim fige da vam dojenje uspije...da nisam imala punu podrsku MM ne znam kako bi uspjeli sa dojenjem. tako da svaka cast sto pomazes TZ.

    uspjela sam samo preletiti preko svih postova ovog topica, no da pokusam i ja pomoci barem sa kojim savjetom ili podrskom...

    mi smo u bolnici dobili dobre instrukcije oko dojenja i imali smo srecu sto je malena bila cijelo vrijeme sa nama i prvi put je pocela sisati cim se rodila tamo smo dobili i par savjeta koji su nam pomogli tijekom prvih par tjedana... neke savjete su cure vec bile napisale:

    1.) dojenje je proces koji i mama i beba moraju nauciti (beba se rodi sa nagonom za sisanjem, no mora nauciti kako prihvatiti dojku, kako vuci, itd. itd.)
    2.) sve je zakon ponude i potraznje, no kod nekih treba duze da se uspostavi
    3.) signale gladi treba uloviti prije nego sto se oni pretvore u plac (mljackanje ustima, rukice kod ustiju)
    4.) mala beba ima mjerac gladi tzv. gladomjer : rukica gore kod glave u grcu -- beba gladna, rukica spustena i opustena -- beba sita (kod nas je to stvarno i palilo).

    meni je jako pomogla pumpa za izdajanje. ja sam kupila elektricnu pumpu za izdajanje od firme Medele zbog vise razloga (jedan je moj raniji povratak na posao) -- elektricne pume su dosta skuplje, ali su brze i efikasnije od rucnih. ja tocno primijetim kako mi se poveca kolicina mlijeka one dane kad koristim pumpu...

    ja se toplo nadam da cete uspjeti! imam prijateljicu kojoj je maleni bio nesto ispod 2.5 kg kad se rodio. on je bio toliko gladan da je ona uspijevala zadovoljiti njegove potrebe jedino ako ga je uz dojenje jos i nadohranjivala... no, od dojenja odustala nije i dojila ga je sve do njegovih 15 mjeseci...

    drz'te se. :smajl pusa:

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    1,400

    Početno

    Cure su već rekle hrpu savjeta o dojenju koje potpisujem i pokušaj nagovoriti svoju ženu da ipak nazove SOS telefon - meni su razgovori jako pomogli, što zbog savjeta, što zbog emotivne podrške. Neće joj nitko ništa napraviti ako ne zna opisati kako točno bebač drži dojku :smajlić podrške:
    Što se tiče histeričnog plača, evo (još jednog) savjeta za smirivanje koji gotovo 100% pali i koji smiruje čak i bebe s kolikama jer navodno dovodi bebu u stanje u kojem je bila u trbuhu: bebu treba čvrsto umotati u dekicu ili tetra pelenu (ako je prevruće za dekicu) - time se spriječi trzanje rukicama i tijelom koje bebu iscrpljuje, a ne može prestati jer nema kontrolu nad tim pokretima. Tako umotanu bebu treba uzeti u ruke i žustro njihati ili cupkati s njom, istovremeno govoreći ŠŠŠŠŠŠ, a može se umjesto toga koristiti i usisavač, fen... sve ovo što je kloklo napisala. Jako je bitno da pelena/dekica nije labava. Mi na taj način uspavljujemo mališu skoro od rođenja, a budući da već ima 7kg, prestala sam hodati i cupkati ga, već sjednem na veliku fitness loptu i cupkam :hehe: Ako plače, prestane odmah čim počnem cupkati, a u roku 3 minute je u zemlji snova. Sretno!

  16. #66
    dankec

    Početno

    Jucer sam nazvao SOS telefon i javila mi se vrlo ljubazna teta, koja, medjutim, ne cita forum, pa sam joj ukratko prepricao kako je i sto bilo. Naravno da mi je dala iste savjete koje mi i vi dajete, pa mi je bilo drago vidjeti da su mame jedinstvene oko dijeljenja savjeta...

    No , zelim podijeliti s vama sto se nocas desavalo...


    Bebica je od 8 navecer do 8 ujutro bila na cici (spavala, dudala) bez iti jedne bocice!!!! Upisat cu datum u knjigu nevjerojatnih dogadjaja u nasoj troclanoj obitelji.

    Ali je zato ujutro zestoko odbijala cicu i urlala, te strusila 70ml kao od sale (nikad nisam vidio da je brze popila).

    Danas cijeli dan nesto slabo cica, nervozan je kad mu se cica ponudi i jako lose spava (od 8h ujutro do sad (19.25) spavao je 4 sata).

    Kada spava vrlo je nemiran... zna se proderati na sekundu, pa se opet smiri, ili cijukne kao mali pesek, kad mu slucajno stanes na nogu.

    Bit ce da prolazi kroz neku "novu fazu", nadam se s mirnim zavrsetkom.


    Eh, da... on jednostavno ne podnosi kad ga se dize na rame za podrigivanje... potpuno se razbudi, krene s deracinom i dizanjem glave. Vrat mu je tak jak da ga ja nemrem ni rukom sprijecit da to radi. Mogu ga jedino spustiti u narucje i snazno ljuljati... onda se smiri, ali da bi zaspao... makakvi!!! Kao sto sam vec rekao... jedino ga mililitri mogu natjerati da zaspi i duda u ustima... kada je u fazi da mu se svidja.

    Ufff, bas neko komplicirano deriste.

  17. #67
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Sigurna sam da u stvari imas prekrasno dijete a ne komplicirano deriste

    Ono u stvari s vama zeli komunicirati a ne samo lezati i gledati u strop. Ono s vama prica i ne odustaje od uvjerenja da cete vi i jednog dana njega shvatiti jer ima povjerenja u vas i vasu ljubav i volju da se pocnete razumijevat

    Nemojte mu uzimat za manjak to sto place. Plac je njegov govor. On jos ne zna rijeci, niti njihovo znacenje, plac mu je jedina mogucnost komunikacije s vama, bilo kad vam zeli reci da nesto bas ne valja, do kad vam zeli reci da misli da je mozda sve OK. Samo vi morate nauciti njegov jezik. Gledajte na to kao obostranu skolu, vi ucite njegov jezik, on uci vas jezik

    Sigurna sam da cete se prokuziti

    Kaj se tice sna, nemiran san je skroz normalan za bebe, nasi oboje su nas iznenadili time. Jos se sjecam kad je MM rekao, nakon sto se Petra rodila, da kak to da su mi svi govorili da ce dijete plakati i derati se a nitko mu nije rekao da cijucu kao misici (u snu)

    Vasa noc na cici je jedan prekrasan znak. To sto je beba htjela bocicu poslije ne znaci da mlijeka nece biti. Ona je odradila super posao cicajuci cijelu noc, sigurna sam da cete vidjeti razliku u kolicini mlijeka koja ce se poceti proizvoditi. Trudite se i dalje i nemojte se obeshrabrivati bocicama koje dodu nakon maratonskih cicanja.

    I, pokusajte uvijek traziti i koncentrirati se na pozitivne dijelove ovog razvoja odnosa s vasim bebacem.

  18. #68
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Zaboravila sam napisati, sto se tice podrigivanja, ako mislis da se treba podrignuti (jer nekoj djeci to nije potrebno) a polozaj na ramenu ne funkcionira, pokusajte ga staviti potrbuske preko koljena i lagano tapsati po guzi. Ovo tapsanje, osim sto pomaze da se zrak pomakne iz zeluca van, podsjeca bebe na lupkanje maminog srca o njihovu guzu dok su naglavacke provodili mnoge prekrasne dane u maminom trbuhu i mnoge bebe ga vole (i to ne samo u ovom polozaju).

    Druga verzija, koja nije prihvatljiva mnogima u ovom okruzju zbog navodnog nepovoljnog polozaja za bebu ali se preporucuje otkud ja dolazim a nama je super funkcionirala, je "posjedanje" bebe na krilo, sa glavicom i vratom u dlanu ruke tako podrzavajuci trup, nagnuta blago prema naprijed, tako da nema stresa za njena leda, vrat i glavu.

  19. #69
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Tvoja me priča Dankec skroz podsjeća na moju, tj. klinci su nam vjerojatno vrlo sličnog temperamenta. I ja sam imala velikih problema sa dojenjem ali na žalost, u to doba nisam bila članica ovog foruma pa svi savjeti koje sam dobivala su vodili bočici a ne cici Moram priznati da sam i ja bila iscrpljenja i da bi, na početku nadohrane, ta dva sata otspavana u komadu, nakon pojedene bočice, meni izgledali kao dar sa neba.

    No, ima i kvaka...kako je bočica bilo sve više, kako se njegov organizam valjda priviknuo na adaptirano, tako su i "trenuci blaženstva" bivali sve kraći i nakon par dana: dijete isključivo na bočici a slika ista kao i prije: cijeli dan je spavao nekoliko puta, ne duže od 15 min. Ne daj bože da ti padne na pamet staviti da u krevetić - odmah se probudi, uživao je samo na našim rukama i mi smo ga nosili prvih tri mjeseca, stalno

    Nakon prvih tri mjeseca dijete se smirilo i stvarno više nije "težak", dapače...Svako dijete ima svoj temperament, vi se još uvijek upoznajete, pokušajte što više slijediti njegove potrebe i sve će onda biti lakše

  20. #70

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    81

    Početno

    Grozno, baš mi je žao Dankec da prolazite kroz takve muke a trebali bi uživati sa svojim bebačem u tim prvim danima nakon poroda.
    Ja sam eto jedna od sretnica koja nije nikada imala problema s dojenjem. prvo dijete sam dojila 14 mjeseci, a drugo evo već puna 4 mjeseca samo na ciki.
    S malo kila se nažalost ne mogu pohvaliti, ponajprije zato što sam većinu zgrčila u trudnoći, ali cike su mi sve, samo ne velike! Dapače spadam u kategoriju žena s malim cikama, a mlijeko lipti na sve strane.
    Puno frendica mi je rodilo kad i ja i većina se u početku mučila s cikanjem tako da je to već nekako postalo pravilo i to treba izdržati. I doista je pitanje koliko tko može, želi i hoće se mučiti. (Ako mogu to tako nazvati).
    Ali činjenica je da se neke žene na dojenje gleda kao na pitanje života i smrti. I mislim da tako ne treba biti.
    Gdje god dođem u društvo novopečenih mama prvo pitanje koje me pitaju je DA LI DOJIM?
    Moja prijateljica koja je prešla na adaptirano nedugo nakon poroda veli da već izbjegava parkice i sl. okupljališta s mamama da je ne bi tak nešto pitali jer se osjeća užasno.
    Ponavljam dojim svoju dječicu i jako u tome uživam ali ako nekome to predstavlja veliku patnju i gnjavažu - doista nema smisla forsirati.
    Nadam se da se Rode neće naljutiti što ne pružam bezrezervnu podršku dojenju, ali mislim da dojenje treba biti uživanje a ne patnja.

    Inja 12.04.2003.
    Pavel 9.02.2005.

  21. #71
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Nisam Roda ali o dojenju mislimo isto.
    Naime, slazem se s tobom da pritisak tipa "dojis li?" moze biti naporan i tezak za mamu koja nije uspjela s dojenjem.
    Zato takvo pitanje nikada ne postavljam.
    Bit problema je u tome sto velika vecina zena u pocetku IMA PROBLEMA i sto dojenje u pocetku zna biti prava patnja. Medjutim, podrska okoline i prava informacija (umjesto niza zabluda o dojenju) su ti koji mogu pomoci zeni da izdrzi i prevlada te pocetne poteskoce i da polako dodje na to da dojenje postane pravo uzivanje. Uz nemjerljivu nagradu za dijete, mamu, obitelj, a i sire.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    nl
    Postovi
    3,371

    Početno

    dankec, kak ste vas troje sa dojenjema?

    nisam skuzila jeste pokusali mozda malog imati u marami? ako ti nosis bebolinca kad mama ima pauzu stavljaj ga takodjer na golu kozu

    mislim da u zagrebu marame mozes kupit u kamarisu i da ti usput i pokazu kak zamotat bebu, nas je to nosenje spasilo

  23. #73
    dankec

    Početno

    Kak valjda to obicno i biva, malog su napali grcevi!! I to valjda u najgoroj mogucoj mjeri, iza svakog obroka u duzini od cca 2 - 2,5 sati.
    Situacija je trenutno strasna, dajemo mu kapi Sab Simplex i molimo boga da zaspi, tak da se kopletna strategija dojenja i nadohrane raspala. Citao sam negdje da je netko rijesio problem zamjenom hrane **** pre za Comformil, pa cemo probati i to.

  24. #74
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    a jel doji ili jede adaptirano?

    kod dojenja,
    ako beba place nakon hranjenja, onda je razlog tome sto se naguta previse zraka jer mami mlijeko prenaglo ide van
    ako place iskljuicvo popodne, urla tri sata bez prestanka, onda su klasicne kolike - tu nema pomoci osim malo masaze i nosenja potrbuske da se ublaze simptomi
    ili moze biti alergican na kravlje mlijeko koje mama pojede

    ako jede adaptirano,
    ili mu ne valja duda pa se naguta zraka
    ili ima klasicne kolike, ali to je onda stvarno samo popodne i urla bez prestanka, a ne nakon svakog hranjenja
    ili je opet alergican na kravlje iz adaptiranog

    ali tu je ili-ili-ili, treba se prvo odrediti sto je

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Postovi
    1

    Početno

    Stara tema, na post sam slučajno naišla i jednostavno moram komentirati. Ovaj zabrinuti otac sažeo je sve moje osjećaje i frustracije nakon obraćanja Rodama. Radite plemeniti posao i za to kapa dolje, ali inzistiranje na pojedinim stvarima je nemoguće. Prvenstveno na tome da je normalno da djeca urlaju i da to nije pokazatelj gladi. Nakon što je moja beba veća sve što mogu reći je ne, nije normalno da beba tim intezitetom urla i da, vrlo vjerojatno sam izgladnjivala svoje dijete. Sigurna sam da govorim u ime mnogih roditelja kada kažem da sam se u komunikaciji osjetila napadnuto, nelagodno i dodatno isfrustrirano temom dojenja. Nastavila sam čitati forum i FB stranicu i gledam iz dana u dan kako mlade majke prolaze isto. Svoju bebu dojila sam 3 mjeseca, ona jednostavno više nije htjela. Jesam li ja negdje pogriješila-vrlo vjerojatno. Jesam li dobila prave savjete-nisam. Taj osjećaj kada te uvjeravaju da je sa tvojom bebom sve u savršenom redu i da je sve to normalno, a ti slušaš svoje dijete kako urla i zadnji instinkt u tvojem tijelu govori da je gladno. Uff, točno rečenica tate kada kaže ajde rode dođite pa vi nemojte dati dohranu. Toplo se nadam da će se do vremena kada budem imala slijedeće dijete stvari promjeniti i majke će se bez grča moći obratiti JEDINOJ ustanovi za savjetovanje o dojenju.

  26. #76
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Pozdrav.
    Nadam se da tvoje dijete nije staro kao tema.
    Samo da dodam da Roda nije nikakva institucija za dojenje, mozda da je institucija u navodnicima.
    Forum je javan i dostupan svima, na njemu i na SOS telefonu se izmedu ostalih jave educirane savjetnice volonterke.
    Postoje i druga mjesta, unutar instituacija ( zdravstvenih najcesece) gdje se moze dobiti informacija , pa cak pregled i pracenje vezano uz dojenje.

  27. #77
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Fashionista, ja razumijem onaj dio tvog posta o osjećanju nelagodno, frustrirano i napadnuto u vezi dojenja, ali ne razumijem kako ne razumijes da to nije ono što stoji iza savjeta o dojenju na ovom forumu i od strane "ove institucije".

    Kad sam ja imala problema s dojenjem Roda je bila jedina institucija koja mi je pomogla da nastavim dojiti. DOJITI. Jer to je bilo ono sto sam htjela. Svi drugi su mi objasnjavali samo kako da dijete sto prije prestane urlati. I pedijatrica i u rodilistu su rekli "necete moci, kupite AD".

    I ako sam igdje cula bezobrazno ponasanje prema rodiljama, bilo je prema dvije cimerice u rodilistu, kojima su se sestre obracale tonom "ne trudite se dovoljno, nista od vas". I gdje su obje rekle da jedva cekaju doci doma kupiti AD.

    Neka djeca pocnu sisati super odmah, sisaju svaka dva-tri sata i super napreduju. Neka djeca ne. Nekoj djeci obrok traje 20-30-40 minuta, i pol sata nakon toga žele opet sisati. Je li to normalno? Jest. I nema druge nego ako zelis nastaviti dojiti dati opet za pola sata. Je li to tesko? Je, izrazito tesko. Ali svatko tko zeli dojiti u toj situaciji treba samo dojiti, dojiti, ležati, namještati položaj, pratiti je li beba dobro hvata, brojati mokre i pokakane pelene i samo dojiti. Kad god zaplace. Samo lezi i cekaj da posisa. I za 20 minuta opet. Da grozno, u nekim situacijama ako želiš dojiti, trebaš to raditi 24 sata na dan... I to tako izgleda. I ako zoves Rodu kojoj je skoro jedinoj stalo do dojenja mozes jedino čuti kako nastaviti dojiti. Žao mi je ako "morate povećati broj podoja, biti sigurni da dobro hvata i sl. savjeti" zvuče kao napad, ali "dajte malo AD" nije nesto sto vodi dojenju. Dojenju vodi samo više dojenja.

    Moje prvo dijete je rodjeno sa 2400, iz rodilista smo dosli doma s 2200. S 5 mj. je imao ni 5kg. Cicao je satima. Slabo je vukao, ja sam imala mastitise svaka dva dana, tvrde cice koje uzasno bole, temp., ali.. Ja sam to htjela. To je bila moja odluka. Dojiti. Iako su mi svi (i pedijatrica) govorili da dam AD, ja sam bila tvrdoglava i nisam htjela. Radije sam dojila 16 sati na dan. I da, osjecala sam se frustrirano jer su mi najbolje frendice govorile da nisam normalna i da kupim tu bocicu, tko normalan moze cijeli dan dojiti. Al to je tada bila moja odluka i to sam ja tako tada htjela.

    2 godine kasnije rodila je jedna od tih mojih najfrendica, i nije islo... Tj. puno je plakao, ona se cudila sto trazi svako malo, ona zvala Rodu, ja zvala Rodu za nju, na kraju nisam vise znala kako bi joj rekla, ali samo sam joj rekla "lezi i doji"... Rekla je da ne može i kupila AD. I gotovo. To je to, tako je odlucila. Svatko odluci za sebe, i svatko treba biti miran sa svojom odlukom.

  28. #78
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,176

    Početno

    Mislim da se ovdje možete truditi objašnjavati, ali neće pomoći.

    "Jednom kada se formiraju, prvotni se dojmovi znaju izuzetno dugo održati", zaključili su istraživači.

    Nekoliko godina kasnije proveden je sličan eksperiment i ponovno je dokazano da su ispitanici, čak i nakon što ih se suoči s činjenicama, skloni ostajati vjerni prvotnoj reakciji. Iako su rezultati isprva iznenadili znanstvenike, u današnje vrijeme mnogi su svjesni da su čak i naoko razumni ljudi skloni iracionalnom ponašanju.
    http://www.index.hr/black/clanak/ako...je/964619.aspx

  29. #79
    VeraM avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2016
    Lokacija
    Metković, Hr
    Postovi
    817

    Početno

    Nije mi jasno zašto ljudi dolaze na pdf o dojenju i znaju koja su stajališta udruge Roda na tu temu i onda "napadaju" savjetnice da one "forsiraju" mame na dojenje. Stani malo, ako ti smetaju savjeti ili se ne slazes s njima, pa bože dragi, ne čitaj i ne dolazi ovdje. A ako misliš posramiti ove žene da muče mame i da nešto forsiraju, nećeš sigurno.
    Ja sam nova ovdje, tek oko godinu dana. Počela sam u trudnoći čitati forum i portal. I nastavila evo 8 mj nakon poroda. Puno sam info pokupila i primjenila, neka stvari djeluju neke ne, nesto primjenjujem, nesto ne. Ali za dojenje moje mrvice od 8 mj koja je jedno mjesec i po bila na kombiniranoj prehrani, a kasnije samo dojenje, zahvalna je i odgovorna jedino Roda i ovaj forum. Jer sve što samo procitala i primjenila pomoglo je. I naravno upornost i podrska okoline.
    No to je nebitno. Zašto dolazite na ove teme i kritizirate savjetnice i njihove savjete. Ne slazete se - ne citaj i gotovo.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    3,854

    Početno

    Citiraj fashionista prvotno napisa Vidi poruku
    Sigurna sam da govorim u ime mnogih roditelja kada kažem da sam se u komunikaciji osjetila napadnuto, nelagodno i dodatno isfrustrirano temom dojenja.
    Iz svog vrlo poučnog iskustva na ovo samo mogu da dodam:
    Kako će se neko osećati i kako će doživeti tuđe savete i pomoć o bilo kojoj temi bar 50% zavisi od njegovog psihičkog zdravlja.
    Posljednje uređivanje od pulinka : 23.04.2017. at 16:03

  31. #81
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj VeraM prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi jasno zašto ljudi dolaze na pdf o dojenju i znaju koja su stajališta udruge Roda na tu temu i onda "napadaju" savjetnice da one "forsiraju" mame na dojenje. Stani malo, ako ti smetaju savjeti ili se ne slazes s njima, pa bože dragi, ne čitaj i ne dolazi ovdje. A ako misliš posramiti ove žene da muče mame i da nešto forsiraju, nećeš sigurno.
    Ja sam nova ovdje, tek oko godinu dana. Počela sam u trudnoći čitati forum i portal. I nastavila evo 8 mj nakon poroda. Puno sam info pokupila i primjenila, neka stvari djeluju neke ne, nesto primjenjujem, nesto ne. Ali za dojenje moje mrvice od 8 mj koja je jedno mjesec i po bila na kombiniranoj prehrani, a kasnije samo dojenje, zahvalna je i odgovorna jedino Roda i ovaj forum. Jer sve što samo procitala i primjenila pomoglo je. I naravno upornost i podrska okoline.
    No to je nebitno. Zašto dolazite na ove teme i kritizirate savjetnice i njihove savjete. Ne slazete se - ne citaj i gotovo.
    možda zato što ni ona sama nije zadovoljna razvojem situacije?!
    nije mirna s odlukom, niti sama sa sobom.
    znam, jer sam se i ja tako osjećala i svi su mi bili krivi i svi su me "napadali",
    a prestala sam dojiti zbog lijekova,
    znači mali je super dojio i dobro napredovao, a ja sam morala prestati.
    i ništa mene samu nije moglo pomiriti s tom odlukom, eto.

    na kraju krajeva, ovo je forum,
    svatko ima pravo doći na bilo koju temu i reći svoje mišljenje.
    ne vidim uopće napad, nego veliko nezadovoljstvo iza napisanih riječi.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •