Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Alergija na jagode-opis

Hybrid View

prethodna poruka prethodna poruka   sljedeća poruka sljedeća poruka
  1. #1
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno Alergija na jagode-opis

    Kako se manifestira alergija na jagode? Možda je nečije dijete "isprobalo"?
    Da li je moguće da su jedina posljedica crvene piknjice (kao mali ubodi komaraca) na obrazima? Ili se to manifestira puno žešće?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    187

    Početno

    Moj Noa je reagirao crvenim osipom,tj kako ti kažeš sitnim crvenim točkicama i to najviše oko usta i po licu.Jednom kad se prejeo jagoda kod sveki dobio je osip po čitavom tijelu i jaaakkkoooo ga je svrbilo.Nakon toga nije ih htijo niti probati do pred dvije godine,ali više mu ne škode jagode.

  3. #3
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Čokolada, tak se meni mmanifestiralo kada sam bila mala.

    Ja ti Katarini, koja je otprilike kao tvoja Ana, ne dajem vrtne jagode. Mislim da su pune kemije. Umjesto njih, kupujem skupe šumske jagode.

  4. #4
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    HM...probat ću par dana izbjeći jagode, da vidim ima li pomaka.
    Pitala sam ped. kad sam išla po recept, ali on kaže da je to od vrućine. Doduše , jagode tad nisam spominjala. A i u ZG i nije neka vrućina...

  5. #5
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Moja djeca su od vrućina imala sitne prištiće i to obično po leđima i vratu.

    Mislim da su ove godine jagode stvarno frka- pogledaj samo koliko ih ima na placu i kako su jeftine - nekakva hiperprodukcija.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    ja sam alergicna na jagode i moja mama kaze da je svakim klopanjem jagoda reakcija bila sve gora i gora (ja se ne sjecam jer sam bila mala). prvi put sam se navodno osipala, a drugi sam pocela naoticati na svim zglobovima i sva se izdeformirala.

  7. #7
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    meni je leo (2 mjeseca) prije dva tjedna odreagirao sto sam ja pojela zdjelicu jagoda iz maminog vrta (provjereno bez kemije )

    drugo jutro se probudio ko bozur, svo lice osuto. siroce... proslo nakon dva tri dana.

    tjedan dana kasnije namjerno probam samo jednu jagodu. drugo jutro isto, ali nesto blazi oblik. jadno dijete.

    ljuta sam na sebe jer uopce nisam razmisljala da su jak alergen i da ne bi trebala prvi put kad ih jedem dok dojim pojest bas toliku kolicinu... s idom i noom nisam imala takvih problema jer nije bila sezona jagoda.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Alergija moze biti jako opasna i nimalo bezazlena.Uvodite takve jake alergene(kao sto su jagode)samo po jednu na dan.Osip moze biti blag,a moze prerasti u takav da vam hitno treba lijecnik.Osim toga kod alergija natice i sluznica sto moze dovesti do gusenja.

  9. #9
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Sada sam zbunjena
    Zadnji put kad smo bili kod pedijatra, pitala sam ga da li je Luka dobio alergiju jer se bio sav osuo po trbuhu i ledjima, bas osip, sitne tockice,malkice po usima,skroz malo, po nogama skoro nista i on mi je rekao da to nije alergija vec osip od vrucine i kod alergije iskace vece crvenilo nesto slicno kao lisajevi.
    Sta sada treba da mislim?? Jel se osuo od ove grozne vrucine jer je za njega ipak prvo ljeto ili je dobio alergiju jer sam mu davala jogurt od jagode ???

  10. #10
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Evo sada sam gledala al skoro da nema nista, ima po koja al ne puno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    199

    Početno

    Izgleda da je ipak od vrucine.Obicno budu mali,sitni crveni.Na trbuhu i ledima od pelena se sve zapari,pa moze biti jace izradeno.No,ovo oko usta bi moglo biti od jogurta.Vjerovatno je bilo izbilo zajedno.obzirom da nije bilo jako pokusaj ponovo sa par zlica,pojacali se iza toga znaces.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    nako tri jagode danas >(a već ih je prije jeo) Maureno je dobio sitne crvene pjegice ispod očiju i na kapcima jel to alergijska reakcija?pliz da mi netko odgovori što prije jel ću ispalit

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno


  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Sacekaj da se osip povuce,pa mu onda daj jos jednu jagodu,ako se opet pojavi osip onda su jagode u pitanju.
    Mada,ni jagode nisu ono sto su nekad bile,ko zna cime su spricane...
    Sto se tice jagoda, alergijske reakcije su cesce na sumske jagode,nego na pitome.Ja sam alergicana na sumske,a pitome jedem bez problema.

  15. #15
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ..hmmm..-moj Karlo neće ni primirisati jagode..doduše jeo jogobellu s jagodom i nisam vidjela nikakvu reakciju... :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    kaže doktorica da su pukle kapilarice od plakanja (taman smo mu prije toga čistili nos a poludi kad vidi aspirator)

  17. #17
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Ja sam se prije znao osuti od svježih jagoda, ali začudo ne od šumskih ?!

    U međuvremenu me to potpuno pustilo, a nisam siguran ni kad ni na koju foru. U međuvremenu sam koristio zapper i antiparazitni program, a znam da to hoće srediti neke od ovih problema. Drugo mi ne pada na pamet.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    zapper je super stvar ali čini mi se da nije za klince...

  19. #19
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Jednu rundu dobro podnose, ali baš i nisu strpljivi

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    67

    Početno

    Da li je moguće da moja malička od 7 mjeseci koja je prije dva dana pojela niti četvrtinu jagode ima alergiju na nju koja se manifestira kihanjem i šmrkavim nosom?
    Čudno mi je sve to zato što je prošli tjedan bila prehlađena , ta nije valjda opet?!?!?!

    I u zadnja dva dana sam joj davala krušku....

  21. #21
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    U međuvremenu sam koristio zapper i antiparazitni program, a znam da to hoće srediti neke od ovih problema. Drugo mi ne pada na pamet.
    A sto je zapper i antiparazitni program, cisto iz znatizelje?

  22. #22
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Zapper je elektronička naprava za suzbijanje kojekakvih napasti po organizmu. Iako se radi o jako malim strujama i nema logike da napravi bilo kakvu promjenu, promjene se obično događaju. Nekima samo jako smrde noge, a drugi se riješe alergija.
    Uglavnom je savršeno efikasan protiv hunjavice.
    Zapper i antiparazitni program su izmišljotina Dr. Hulde Regehr Clark, a niti jedan dio tog programa nije namijenjen maloj djeci i trudnicama pa o tome niti ne pišem ovdje. Više detalja na pp.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    I meni.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •