Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: cjepljenje protiv hepatitisa

  1. #1
    mitri avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    172

    Početno cjepljenje protiv hepatitisa

    Pokušala sam malo pronjuškati po forumu, ali razgovora o cijepljenju ima tako puno, a ja vremena jako malo.
    Situacija je sljedeća. Sredinom listopada putujemo s malenom na Novi Zeland, s tim da ćemo stajati u Maleziji. Pedijatrica nam radi toga preporuča cijepiti je protiv hepatitisa. Ne znam da li je to nužno. Ne traži se radi vize - provjerila sam. Molila bi za informacije o prednostima i manama, odnosno mogućim posljedicama.

  2. #2
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Vjerojatno je mislila na cijepljenje protiv hepatitisa A. Možda je tamo viša šansa za pokupiti hepatitis A, ali ako možete osigurati zdravstveno ispravnu hranu i piće za vrijeme putovanja, onda ne treba. A to znači jesti svježe kuhana ili pečena jela - jer kuhanje i pečenje ubija "živine", voće dobro oprati i oguliti, piti samo industrijski pakirana piće, uključujući i vodu, hladna pića piti bez leda (jer ne znate odakle im voda za led), jer živine preživljavaju zamrzavanje, izbjegavati salate od sirovog povrća (jer ne znate kako je gnojeno, navodnjavano i oprano), i ako perete ruke sapunom prije jela, onda vam ne treba cijepljenje protiv hepatitisa A.
    Što se hepatitisa B tiče, on se u Maleziji i Novom Zelandu prenosi na jednak način kao i drugdje u svijetu. Pa ako ćete izbjegavati spolne odnose s domaćim stanovništvom , njihovu krv, njihove četkice za zube, aparatiće za brijanje, tetoviranje, bušenje ušiju, body piercing, ne treba vam niti hepatitis B cijepljenje za put .

  3. #3
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    prednosti i mane - za jedno i drugo cijepljenje su jednake:
    Prednosti - ako se cijepite sada, koristit će vam i za buduća putovanja u tuzmstvu i inozemstvu. A ako i napravite neki propust u higijenskim mjerama, manja je šansa da ćete se zaraziti, jer ćete biti cijepljeni.
    Mane - cijepljenje košta, boli, moguće su nuspojave...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •