Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Koliko košta zubni implantat?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno Koliko košta zubni implantat?

    Uz sve što me čeka sljedeći mjesec, mužu pukne jedinica.
    Nije mu ispao, nekako je napukao pa se drži.
    Jel ima ko kakva iskustva šta se sve može napraviti i da li je implantat jedino rješenje?

    I naravno, neke okvirne cijene ako znate.

  2. #2
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja imam implantat, gornju dvojku. Ugradila jako davno, na VMA, kod pok. profesora koji ih je izmislio/usavršio. Tad se to radilo samo tamo. Mene uputili jer sam imala sve ostale zdrave zube, samo ta dvojka pukla greškom zubnog hirurga koji je radio apikotomiju. Još sam potpadala pod zdravstveno osiguranje, tako da nisam plaćala ništa. Znam da su mi tad rekli (prije jedno 8-10 godina) da sam implantat (šaraf i nastavak, uz ugradnju) košta nekih basnoslovnih 1000DM :shock: a kruna se plaćala posebno. Vjerovatno su cijene sad manje. Tad je to bila novotarija, sad, u najmanju ruku, nije neobično.
    Baš me interesuje koliko sad to košta.
    Ja sam tad morala ostati u bolnici, a sad se vjerovatno radi ambulantno. Rađeno u blok lokalnoj anesteziji, popratni zvukovi su strava, ali nije neizdrživo Nakon 7 dana se vade konci. Onda se 4-6 mjeseci hoda bez zuba, dok se implantat "primi" ili ga organizam odbaci (i za to postoji mogućnost). Za to vrijeme su redovne kontrole svaki mjesec. Snima se ortopan snimak, da se vidi položaj implantata i stanje okolne kosti. Kad zaključe da je OK za krunu, onda se doda nastavak na implantat - nosač krune, pravi se zagriz, kao kad se pravi kruna kod bilo kog drugog protetskog rada. Kruna se isproba, zavrne na mjesto i nosi nekoliko dana "otvorena" tj. da se vidi šaraf. Kasnije se taj šarafić kojim je zavrnuta pokrije bijelom plombom.
    Eto, to je to. Moj je još uvijek u glavi, i dobro me služi
    Srećno

  3. #3
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    a čuj, implantat je sigurno najbolje riješenje jer je trajan. ali i skupo.
    a moze i neka krunica, navlaka...

  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Samo da napomenem, meni je kod te dvojke pukao korijen, ne kruna. Za puknutu krunu, definitivno je bolje uraditi kočić (ili kako se već kod vas zove) i na njega nadogradnju. Za mene je jedina alternativa brušenju zdravog zuba (jedinice ili očnjaka) i pravljenja mosta, bio implantat.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Pa zar će 6 mjeseci biti bez zuba!!! :shock:
    Ma nemoguće!

  6. #6
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Pa zar će 6 mjeseci biti bez zuba!!! :shock:
    Ma nemoguće!
    Nije nemoguće, kod mene je bilo tako.
    Ali, moje iskustvo je staro oko 10 godine, mnogo se šta promijeni i za godinu, a kamoli deset
    Najbolje pitati "na izvoru" kod onoga ko ugrađuje implantate. Hirurg implantolog će dati najtačniju informaciju.

  7. #7
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno Re: Koliko košta zubni implantat?

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    Uz sve što me čeka sljedeći mjesec, mužu pukne jedinica.
    Nije mu ispao, nekako je napukao pa se drži.
    Jel ima ko kakva iskustva šta se sve može napraviti i da li je implantat jedino rješenje?

    I naravno, neke okvirne cijene ako znate.
    Ciao, ne znam jesi li dobro postavila pitanje, kao i jesmo li te dobro razumjeli. Vječtičica priča za implantat, a TM ako ima korijen,ili čak i ako nema ( tada se radi most) obaviti klasičnu nadogradnju, sa kočićem i navlakom. Kod zubara se radi slikanje, eventualno liječenje korjena. Ja sam to radila davno pa mislim da je slijed takav. Dužina 7-15 d, možda i kraće ako ne treba liječenje, a cijena bez liječenja u BIH oko 100 eura kako gdje.

  8. #8
    mali karlo avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,464

    Početno

    koliko ja znam cijena implatanta je oko 1000 eura a krunice oko 200 eura, mm treba stavljat implatant na gornju 4.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Pa i ja sam mislila da ide navlaka na šerafić, a on mi tvrdi da ne može, jer da mu nema u šta ušerafit taj šeraf? :?

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Citiraj mali karlo prvotno napisa
    koliko ja znam cijena implatanta je oko 1000 eura a krunice oko 200 eura, mm treba stavljat implatant na gornju 4.
    Kaaajj?

    Ma neka zaboravi implantate, naći ćemo mi mjesto za šerafić i krunicu.

  11. #11
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Sarafić bi trbao ići u korjen zuba, zato se korjen liječi, da bi bio dobra podloga. a ako nema korjen brusi se zdravi zub pored, na njega stavlja navlaka, koja nosi i navlaku pored zuba koji nema korjen. Vijek trajanja im je 10 g. prosječno, mada se ni tada ne moraju mjenjati izuzev estetike radi ( sve je ovo individualno )
    Prijateljica mi je radila navlake na 8 gornjh zuba prije 3 mj. sve je kostalo ( slikanje, liječenje itd.) oko 2300 KM ili ti 1150 eura.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    implantat ide u zubno meso do kosti, buši se kost i ugrađuje se (ambulantno) vijak, koji glumi korijen.
    Za to treba biti potpuno zdrav, ima čak nekih kontraindikacija za taj zahvat.

    Ako je korijen čitav, radi se nadogradnja, koristi se taj korijen, i na to se stavlja ili kruna kompletna (to su ove cifre od oko 1000 kn), ili se iskoristi dio krune zuba ako je moguće

    Ili se radi most tako da se izbruse dva susjedna zuba i na njih se nalijepi (nacementira) most koji dolazi preko te rupe gdje je zub ispao.

    Meni se čini da tvom mužu treba "samo" nadogradnja, dakle, vidjeti što je ostalo od zubne krune i iskoristiti sve što se može od njegovog zuba

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Hvala VIPmama, malo si me utješila

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    javi kako je prošao

  15. #15
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Prije nekoliko mjeseci raspitivala sam se za ugradnju implantata na mjestu izvađene četvorke, jer mi se nije sviđala pomisao da bi mi za napraviti most trebalo izbrusiti dva susjedna zuba. Kako sam s tim izvađenim zubom imala velikih problema prije, gnojio se i dugo je liječen, zubar mi je rekao da mi je kao posljedica toga zubna kost podosta stanjena i da bi prije ugradnje implantata trebalo obaviti minimalno jednu rekonstrukciju kosti, a možda i dvije - svaka rekonstrukcija soma ojra! Plus još oko soma sam implantat, plus periodi oporavka od rekonstrukcije i čekanja da se vidi je li organizam prihvatio implantat...
    A također mi je rečeno da implantat zahtijeva pojačanu higijenu usne šupljine, međutim nakon što sam čula cijene nisam se sjetila pitati što sve to točno podrazumijeva.

  16. #16
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Meni su dodavali kost na mjestu gdje je implantat, i to u toku samog zahvata, jer je trebalo dodati malo (nije prošlo mnogo vremena od vađenja zuba pa je kost bila u pristojnom stanju). Zbog tog dodavanja kosti ja sam krunu čekala 6 mjeseci.
    Implantat zahtjeva pojačanu higijenu jer jako nakuplja kamenac. Ako je solo kruna, kao kod mene, ništa specijalno - pranje i konac. Ako ima više implantata, potrebne su posebne male četkice za pranje prostora između implantata, kao i čest odlazak stomatologu poradi skidanja kamenca.

    Audrey probaj nazvati VMA možda su jeftiniji nego tvoj stomatolog

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    Ako je korijen OK, moze mu se samo nadograditi. Implantat kosta cca 1000 €.
    Znam fenomenalnog privatnog stomatologa u Zagrebu. Ako hoces podatke, pisi na pp. Zaista je JAKO dobar, natrazila sam se. I vrhunski je strucnjak.

  18. #18
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Implantat sigurno košta 1000 eura, ali ti niti krunica neće doći 200 eura jer ćeš je morati stavljati na tri zuba ( onaj koji je puknuo plus izbrusiti dva susjedna zuba), pa ti to dođe bar 600 eura.

    Vi znate najbolje svoje mogućnosti, ali mislim da zbog 400 eura nije vrijedno ostati bez dva prednja zuba. :/

  19. #19
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    maxova, vjerojatno tm misli da za nadomjestak treba imati nesto vidljivog dijela zuba, ali nije tako. ja se nadam da ce mu zubar moci napraviti nadomjestak, a ako izabere cirkon nece se niti skuziti
    to ce ga doci nekih oko 2500 kuna

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno

    Curke hvala!

    Evo, bio je kod zubara. Izgleda da će moći staviti krunicu. Treba pričekati da završi lječenje, pa ćemo znati točno.

    Iznenadila sam se kad mi je rekla da će sve zajedno koštati maximum 600 kn.

    Puno hvala još jednom!!

  21. #21
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    ja idući tjedan krećem sa stavljanjem implatata.
    cijena je oko 1000 eura, točno.
    obzirom što sam sve prošla s tim zubom, odlučila sam se za tu opciju.
    i mirna sam, nadam se, do kraja života.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Swiss
    Postovi
    80

    Početno

    meni je falila trica. nije se mogla spasiti pa sam ju izvadila. kad je ravna zarasla otisla sam stomatologu on mi je napravio most, tj ubacio mi je tu tricu ali je morao da brusi 2.i 4. da bi cuvale taj zub.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Swiss
    Postovi
    80

    Početno

    sve to sam platila 300 eura jer su navlake keramicke

  24. #24
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Zubni implantati
    meni moj zubar rekao sve skupa oko 9500,00kn

  25. #25
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Malo podižem temu. MM je pukla dvojka i nije se mogao spasiti korijen. Nude mu implantat. Cijena je kakva je, 8000 kuna. No, njega brine bol, duljina oporavka i kako je to kasnije.
    Druga je opcija brusiti dva posve zdrava zuba koja će držati krunicu, 4000 kuna, ali i dva zdrava zuba...
    Ima tko kakvo iskustvo i što preporučate.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    ja imam inlay most (proguglaj malo), cijena mu nije bila manja od implantata, ali je ipak most (nema ugradnje, vijaka što li...) i nisam brusila zdrave zube (odnosno nisu bili posve zdravi, imala sam na oba manje plombe, njih je zamijenio ispun koji drži taj srednji, "glavni dio"), izgleda potpuno prirodno i sačuvala sam sve što sam imala zdravo. preporučam, ako cijena nije presudna.

  27. #27
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Evo prošlo je skoro 4 godine od mog prošlog posta, u međuvremenu sam ugradila implantat. Uzela sam neku ponudu preko jednih od onih grupnih popusta, došlo me 3990 Kn, na Amex na 6 rata . Toliko bi me došle i tri krunice da sam radila most.

    Procedura je bila slijedeća: našla ponudu, uplatila, otišla na pregled (u roku tri tjedna, tako da mogu stornirati uplatu ako snimka pokaže da ugradnja ne bi bila moguća), oni mi napravili digitalni ortopan, rekli da može i da neće biti potrebna rekonstrukcija kosti (bit će da se oporavila u tih par godina?). Dogovorila ugradnju vijka u relativno kratkom roku, operacija trajala 15 minuta, dva šava, poslije treba stavljati nešto hladno na lice protiv otekline i po potrebi uzeti nešto protiv bolova (ja sam sveukupno popila dva brufena, dakle ni približno toliko strašno kao kad su mi npr. radili apikotomiju), nakon (mislim) tjedan dana sam išla na vađenje konaca i kontrolu. Sve super zaraslo, izvana se ništa nije vidjelo, izgledalo kao prije operacije.
    E onda je bio period čekanja, (kod mene skoro 6 mjeseci jer sam upala u neke blagdane, ali može i kraće, minimalno 4 mjeseca), nakon toga su mi napravili mali rez iznad vijka i u taj vijak ušarafili nekakav metalni štift koji je virio nekih tri mm. Onda je išao postupak uzimanja otiska za krunu, pa izrada krune, štimanje visine i boje... Svaki put bi mi odvili taj štift, i vratili ga nakon probe krune, da mi ne upada hrana u međuvremenu. Taj cijeli dio nakon čekanja je trajao nekih tri tjedna i to zato jer mi nisu otprve pogodili boju.
    Može se birati želi li se fiksna krunica ili krunica na vijak, u prvom slučaju ako se zalomi kakav proces mora se krunica prepiliti, dakle uništiti, da se dođe do implantata, u drugom se samo skine površinska plomba i odšarafi se, ja izabrala ovo drugo.

    Kako je sada? Ja zadovoljna, nemam uopće osjećaj da to nije moj zub, osim kad ga čistim zubnim koncem, maaalko mi je taj prostor do zubnog mesa veći nego kod mojih prirodnih zubiju, pa mi se malo više skuplja hrana. Higijenu održavam pastom i zubnim koncem, rekli su mi da ništa posebno ne treba, ali da mora biti redovito, a poželjno i više nego jednom dnevno.

  28. #28
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Hvala, cure. Još razmišljamo..., tj.on, mene neće boljeti

  29. #29
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Malo podižem temu. MM je pukla dvojka i nije se mogao spasiti korijen. Nude mu implantat. Cijena je kakva je, 8000 kuna. No, njega brine bol, duljina oporavka i kako je to kasnije.
    Druga je opcija brusiti dva posve zdrava zuba koja će držati krunicu, 4000 kuna, ali i dva zdrava zuba...
    Ima tko kakvo iskustvo i što preporučate.
    Ne moraju to biti dva zdrva zuba. Moju krunicu drži jedan zub i koštala je 2000kn, porculanska.

  30. #30
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,489

    Početno

    veli mi zubarka da sam i ja kandidat za krunicu, napravila ortopan ( klasični). Sad veli da sve ide privatno ( cca 1800kn) , ništ na dopunsko ( kojeg ni nemam,ali ak bi se drastično smanjila cijena , uzelela bi ga) ili osnovno

  31. #31
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ne moraju to biti dva zdrva zuba. Moju krunicu drži jedan zub i koštala je 2000kn, porculanska.
    Kod mene se radilo o gornjoj četvorki, i moglo se i kod mene to napraviti, ali solucija s dva zuba-nosača je sigurno stabilnija i trajnija pa mi je zubarka rekla da mi to ne bi preporučila jer je to zub kojim se žvače.

    A protetski radovi koštaju isto i kod privatnika i kod zubara koji imaju ugovor s HZZO-om, jer HZZO pokriva samo (koliko se sjećam, trebalo bi guglat) troškove totalne proteze i to ako si stariji od određenih godina.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj Riječanka prvotno napisa Vidi poruku
    ja imam inlay most (proguglaj malo), cijena mu nije bila manja od implantata, ali je ipak most (nema ugradnje, vijaka što li...) i nisam brusila zdrave zube (odnosno nisu bili posve zdravi, imala sam na oba manje plombe, njih je zamijenio ispun koji drži taj srednji, "glavni dio"), izgleda potpuno prirodno i sačuvala sam sve što sam imala zdravo. preporučam, ako cijena nije presudna.
    Draga Riječanka. Možeš molim te malo više detalja napisati o inlay mostu. Koji zub, koja cijena? Koliko dugo traje od vađenja zuba do implantanta? Kako to funkcionira, kod žvakanja, osjetiš li opterećenje na ostale zube? Estetsk jel ok? A higijena, jel otežana? To si u Rijeci radila? Puno hvala!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    19

    Početno

    Ako je most kvalitetno napravljen kod zvakanja se neosjeti nikakvo opterecenje na ostale zube.

    Prvenstveno kod mostova je najbitniji (tehnicar koji izradjuje zube-most) po uzetom predlosku.

    Kod popravljanja zubiju trebate se uvijek uputiti osobi koja ima dobru reputaciju,jer kao i sto sami mozete uvjeriti mnogi ljudi imaju vrlo nestetski radjene mostove. Naravno tu je u vecini slucajeva kriv zubar (osim ako se nije radilo bas o jako teskim slucajevima)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Dali mi možete preporučiti nekoga za ugradnju implatanta u BiH.I dali znate koliko bi me koštalo 4 implatanta sa cijelom parcijalnom protrzicom . Puno hvala. Elizabetta

  35. #35

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Nakon ugradnje prva faze inplatanta ,dali se dobije nekakva zanjenska protezica ili hodam tako bez zuba? Hvala na odgovoru.Elizabetta

  36. #36

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Ja bi se uvjek opradjelila za implatant. Nikako nebi dala brusiti zdrave zube ,što je slućaj kod ugradnje na starinski način.Pozdrav .Elizabetta.

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Evo friško iskustvo. Ako zanemarimo cijenu (implantat je 1200 EURA po zubu), ipak se nije odlučio za implantat jer: treba nekoliko mjeseci da se šaraf učvrsti u kosti, može doći do odbacivanja i do svih komplikacija koje prate operativni zahvat(ić) na kosti. Obavezno je uzimati antibiotike.
    Za vrijeme uraštanja postoji mogućnog staviti plastični "zub" ali samo estetski, ne može se gristi s njim. I implantati nisu opcija ako nisi blizu svog zubara par mjeseci, zlu ne trebalo.
    Odžalio je dva zdrava zuba i za tjedan dana imao krunice koje i bojom i oblikom pašu. (1200 KUNA po zubu.)

    Našla sam da se cijene u BIH kreću od 1100 do 2000 KM po jednom implantatu:
    http://www.woman.ba/2011/10/24/dentalni-implantati/

  38. #38

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,269

    Početno

    Citiraj Maryland prvotno napisa Vidi poruku
    Draga Riječanka. Možeš molim te malo više detalja napisati o inlay mostu. Koji zub, koja cijena? Koliko dugo traje od vađenja zuba do implantanta? Kako to funkcionira, kod žvakanja, osjetiš li opterećenje na ostale zube? Estetsk jel ok? A higijena, jel otežana? To si u Rijeci radila? Puno hvala!
    oprosti, nisam gledala ovu temu od kad sam pisala zadnji put.
    zub je 5. gore desno, a za cijenu više nisam sigurna, cca 8 tisuća kuna. mislim da mi je bilo gotovo par dana nakon vađenja i odmah stavljeno, ali i to
    više ne znam precizno. nema opterećenja na druge zube, ništa ne osjetim, izgleda baš kao da je moj zub. nikakvih problema nemam, perem normalno zube (jedino što ne možeš zubnim koncem oko tog zuba). radila sam u rijeci, ako trebaš preporuku, javim ti na pp.

  39. #39
    amadea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Beti3, kod kojeg stomatologa je suprug bio?

  40. #40
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Mi smo u Rijeci, poslala sam ti pp.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Interesira me koliko si to platila. Imam isti slučaj


    Citiraj Audrey prvotno napisa Vidi poruku
    Evo prošlo je skoro 4 godine od mog prošlog posta, u međuvremenu sam ugradila implantat. Uzela sam neku ponudu preko jednih od onih grupnih popusta, došlo me 3990 Kn, na Amex na 6 rata . Toliko bi me došle i tri krunice da sam radila most.

    Procedura je bila slijedeća: našla ponudu, uplatila, otišla na pregled (u roku tri tjedna, tako da mogu stornirati uplatu ako snimka pokaže da ugradnja ne bi bila moguća), oni mi napravili digitalni ortopan, rekli da može i da neće biti potrebna rekonstrukcija kosti (bit će da se oporavila u tih par godina?). Dogovorila ugradnju vijka u relativno kratkom roku, operacija trajala 15 minuta, dva šava, poslije treba stavljati nešto hladno na lice protiv otekline i po potrebi uzeti nešto protiv bolova (ja sam sveukupno popila dva brufena, dakle ni približno toliko strašno kao kad su mi npr. radili apikotomiju), nakon (mislim) tjedan dana sam išla na vađenje konaca i kontrolu. Sve super zaraslo, izvana se ništa nije vidjelo, izgledalo kao prije operacije.
    E onda je bio period čekanja, (kod mene skoro 6 mjeseci jer sam upala u neke blagdane, ali može i kraće, minimalno 4 mjeseca), nakon toga su mi napravili mali rez iznad vijka i u taj vijak ušarafili nekakav metalni štift koji je virio nekih tri mm. Onda je išao postupak uzimanja otiska za krunu, pa izrada krune, štimanje visine i boje... Svaki put bi mi odvili taj štift, i vratili ga nakon probe krune, da mi ne upada hrana u međuvremenu. Taj cijeli dio nakon čekanja je trajao nekih tri tjedna i to zato jer mi nisu otprve pogodili boju.
    Može se birati želi li se fiksna krunica ili krunica na vijak, u prvom slučaju ako se zalomi kakav proces mora se krunica prepiliti, dakle uništiti, da se dođe do implantata, u drugom se samo skine površinska plomba i odšarafi se, ja izabrala ovo drugo.

    Kako je sada? Ja zadovoljna, nemam uopće osjećaj da to nije moj zub, osim kad ga čistim zubnim koncem, maaalko mi je taj prostor do zubnog mesa veći nego kod mojih prirodnih zubiju, pa mi se malo više skuplja hrana. Higijenu održavam pastom i zubnim koncem, rekli su mi da ništa posebno ne treba, ali da mora biti redovito, a poželjno i više nego jednom dnevno.

  42. #42

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    2

    Početno

    Elizabeta, jesi li našla dobrog zubara za implatant? I meni treba. Hvala
    Citiraj Elizabetta prvotno napisa Vidi poruku
    Ja bi se uvjek opradjelila za implatant. Nikako nebi dala brusiti zdrave zube ,što je slućaj kod ugradnje na starinski način.Pozdrav .Elizabetta.

  43. #43
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mene zanima da li hzzo pokriva most ili implatant ili se on svakako placa.
    koja je razlika radila preko hzzo ili privatnika?

  44. #44
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Kopiram:

    Fiksna protetika (krunice, nadogradnje):

    Besplatno - djeca do 18 godina i stariji od
    65 godina imaju pravo na dvije samostal-
    ne fasetirane krunice (NE KERAMIČKE!) te

    dvije metalne nadogradnje po čeljusti.

    Ostali nemaju pravo na samostalne kru-
    nice, imaju pravo na dvije krunice po če-

    ljusti, ali samo ako rade djelomičnu prote-

    zu za koju te krunice služe kao retencija.

    Na mostove i implantate pacijenti nemaju pravo preko HZZOa.



    Mobilna protetika (metalne i akrilatne)proteze:

    Djeca do 18 i stariji od 65 godina besplat-
    no, a svi ostali besplatno uz uvjet da ima-

    ju dopunsko zdravstveno osiguranje

  45. #45
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    tnx, guglala sam al nisam bas nasla.

  46. #46
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    tnx, guglala sam al nisam bas nasla.
    nemaš na ništa pravo preko hzzo
    sve plaćaš
    krunice ti idu od ~1500kn, a implantati su oko 7000

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Postovi
    17

    Početno

    vidjela sam na nekom plakatu da je 3000kn

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    vidim da si radila zubne inplata....
    zanimame procedura kako ide i dali ima ogranicenje kad je u pitanju tvrda hrana?
    kakav je osecaj?
    u kojem si uzrastu radila inplatate?
    koja je cena u eurima,optprilike?

  49. #49

    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1

    Početno

    za dijete od 13 godina, da li plačam nadomjestak za izvađeni zub(šestica dolje), ili?

    da li mi netko može pomoći?
    hvala <3

  50. #50
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Ako netko zna, bila bih zahvalna da mi objasni. Uskoro stavljam implatant na gornju jedinicu. Pukao je korijen zuba i samo je pitanje vremena. Sve sam pročitala o tome i jasno mi je većina toga, osim što će mi glumiti zub tih 3-4mjeseca dok implatant uzrasta u kost? Ipak se radi o gornjoj jedinici, nije mi svejedno...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •