Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: za one koji imaju gotovi parket

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno za one koji imaju gotovi parket

    razbijamo glavu već 3 mjeseca, koji staviti....a najviše nam se sviđa jedan kojeg ima samo kao gotovi. kako ste zadovoljni?

  2. #2
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ni ja tebe ne kuzim

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    edit samu sebe jer mi isaplo slovo

    htjedoh reci NIS te ne razumijem
    kakv je to parket koji je kao gotov . kaj ima i neki negotov :?

  4. #4
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    edit samu sebe jer mi isaplo slovo

    htjedoh reci NIS te ne razumijem
    kakv je to parket koji je kao gotov . kaj ima i neki negotov :?
    X :?

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    to ja valjda onaj kojeg dobiješ već lakiranog i ne mora se lijepiti nego se slaže na klik-klak.
    Ima prednosti, ali je skuplji i navodno može biti bučan kad se hoda po njemu. Jedna poznanica je kupila na sniženju ali osim što se jako čuje kad se hoda ponjemu, osjetljiv je na udarce i čim nešto padne nastane udubina. To ovisi o vrsti drva (ne znam koja je tu vrsta) pa birajte one tvrđe.
    Ali ne moraš lijepiti pa izbjegneš štetne pare koje se možda dižu iz tog lijepila. I brže ti je gotovo.

  6. #6
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    to ja valjda onaj kojeg dobiješ već lakiranog i ne mora se lijepiti nego se slaže na klik-klak.
    Ima prednosti, ali je skuplji i navodno može biti bučan kad se hoda po njemu. osjetljiv je na udarce i čim nešto padne nastane udubina. To ovisi o vrsti drva (ne znam koja je tu vrsta) pa birajte one tvrđe.
    mi smo dobili takav uz stan i konkretno nas je totalna katastrofa!!
    mekan je i pun udubina, crtica i sl., a ne samo to nego ako iti jedna kap vode padne na rub, on ju upije, posmeđi, a ako je vise vode i nabubri!!
    koma!

  7. #7
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mm glasa za takav u novoj kući, a ja bih radije obični... prvenstveno zbog cijene, priznajem. Jedino ono s parama iz lijepila mi je bod za gotovi parket.
    A njemu je glavni argument da će mu majstori pri postavljanju običnog i brušenju uništiti zidove po meni, on je reinkarnacija jednog engleskog lorda iz 19. stoljeća...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    edit samu sebe jer mi isaplo slovo

    htjedoh reci NIS te ne razumijem
    kakv je to parket koji je kao gotov . kaj ima i neki negotov :?
    sorry, gotovi - tvornički lakiran parket

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    to ja valjda onaj kojeg dobiješ već lakiranog i ne mora se lijepiti nego se slaže na klik-klak.
    Ima prednosti, ali je skuplji i navodno može biti bučan kad se hoda po njemu. Jedna poznanica je kupila na sniženju ali osim što se jako čuje kad se hoda ponjemu, osjetljiv je na udarce i čim nešto padne nastane udubina. To ovisi o vrsti drva (ne znam koja je tu vrsta) pa birajte one tvrđe.
    Ali ne moraš lijepiti pa izbjegneš štetne pare koje se možda dižu iz tog lijepila. I brže ti je gotovo.
    ovaj koji smo gledali je gotovi, lakirani isto klik-klak, ali su mi rekli da ga lijepe čitavom površinom za podlogu.

  10. #10
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    U dječjoj sobi imamo tvornički lakirani parket od kanadskog javora - prekrasan je i trpi heavy duty.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Zdenka2, koliko dugo ga imate, je li potamnio na suncu?
    Vidjela sam taj kanadski u kiki, prekrasan je!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    U dječjoj sobi imamo tvornički lakirani parket od kanadskog javora - prekrasan je i trpi heavy duty.
    ajme savršeno! taj i mi želimo. imamo ponudu od alpoda, puno novaca sve skupa, ali jedini koji nam se sviđa. nama bi isto bio za dječju sobu. znači super je?!? ajme kako mi je drago :D
    prije 2 mjeseca sam tu pitala ko ima kanadski javor i nitko mi se nije javio!

  13. #13
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Ja sam o gotovom parketu cula sve najbolje, znam par ljudi koji ga imaju i kazu da su prezadovoljni, navodno je puno kvalitetniji od obicnog. Skoknite na www.pozgaj.com oni su prvenstveno poznati po tom parketu!

  14. #14
    babyboys avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zg,podsused
    Postovi
    4,221

    Početno

    mi smo dobili taj gotovi parket u stanu.
    najsvjetliji mogući.
    toliko sam oduševljena da za vikend idem birat tepihe.
    a ja mrzim tepihe.
    sve sam rekla.

  15. #15
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj bucka prvotno napisa
    mekan je i pun udubina, crtica i sl., a ne samo to nego ako iti jedna kap vode padne na rub, on ju upije, posmeđi, a ako je vise vode i nabubri!!
    koma!
    Mi imamo "pravi" parket pa nam se događa isto to.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj pikulica prvotno napisa
    Zdenka2, koliko dugo ga imate, je li potamnio na suncu?
    Vidjela sam taj kanadski u kiki, prekrasan je!
    ja sam pitala ove u alpodu dal tamni i on je rekao oko 1-2 nijanse, ali da je jedini koji neće požutit. da te 2 nijanse su neprimjetne. inače parket požuti.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    Pitala sam jer imamo javorov namještaj furnr i masiv( izuzetno sam zadovoljna čvrstoćom, dokazano djecootporan) malo je potamnio, nije ružno ali je definitivno tamniji i malo više ide prema bukvi. Nije ružno žuto, ali svakako treba uzeti u obzir.
    Htjela bih sl. put taj parket jer mi je odsjaj javora na suncu prekrasan, za razliku od hrasta koji zna izgledati plastično, pogotovo onaj bez greškica...
    Jedino ne bih da jako tamni, što svjetlije to bolje! Možda to ovisi o premazu, nekoj UV zaštiti :?

  18. #18
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    mi ga upravo stavljamo. nije los ali ipak covjek ima malo onaj laminat filing. znas kad si naviknut na ljepljeni parket ovaj osjecaj kad jodas po gotovome, paaaa djeluje malo suplje :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    mi ga upravo stavljamo. nije los ali ipak covjek ima malo onaj laminat filing. znas kad si naviknut na ljepljeni parket ovaj osjecaj kad jodas po gotovome, paaaa djeluje malo suplje :/
    ne kužim! nama su rekli da ga lijepe čitavom površinom, a ne da ga samo slažu

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj pikulica prvotno napisa
    Pitala sam jer imamo javorov namještaj furnr i masiv( izuzetno sam zadovoljna čvrstoćom, dokazano djecootporan) malo je potamnio, nije ružno ali je definitivno tamniji i malo više ide prema bukvi. Nije ružno žuto, ali svakako treba uzeti u obzir.
    Htjela bih sl. put taj parket jer mi je odsjaj javora na suncu prekrasan, za razliku od hrasta koji zna izgledati plastično, pogotovo onaj bez greškica...
    Jedino ne bih da jako tamni, što svjetlije to bolje! Možda to ovisi o premazu, nekoj UV zaštiti :?
    ženska mi je u galekoviću rekla dok smo pričali za jasen (isto svijetli) da ako se premaže sa tim nečim da neće potamnit - zaboravih sa čime!!!!!

  21. #21
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj willow_tree prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    mi ga upravo stavljamo. nije los ali ipak covjek ima malo onaj laminat filing. znas kad si naviknut na ljepljeni parket ovaj osjecaj kad jodas po gotovome, paaaa djeluje malo suplje :/
    ne kužim! nama su rekli da ga lijepe čitavom površinom, a ne da ga samo slažu
    mi smo vec imali ispod jedan parket pa smo stavljali pluto i na njega novi parket bez ljepljenja.
    ako ljepis onda ti je super.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    Citiraj willow_tree prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    mi ga upravo stavljamo. nije los ali ipak covjek ima malo onaj laminat filing. znas kad si naviknut na ljepljeni parket ovaj osjecaj kad jodas po gotovome, paaaa djeluje malo suplje :/
    ne kužim! nama su rekli da ga lijepe čitavom površinom, a ne da ga samo slažu
    mi smo vec imali ispod jedan parket pa smo stavljali pluto i na njega novi parket bez ljepljenja.
    ako ljepis onda ti je super.
    mi imamo beton, na njega hidroizolacija, pa osb ploče (lijepe se isto čitavom površinom), pa parket (isto se cijeli lijepi).
    nadam se da će biti dobro!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    253

    Početno

    mi imamo hrastov klik klak, plivajuci, tj nije ljepljen nego na jednoj spuzvici koja se uz njega prodaje, ova je nasa najdeblja, mislim 5 mm. Kuca je stara 80 ak godina, znaci nema armiranog betona -drveni grednik i cigla, tak da sama kuca nema niti jedan pravi kut, podovi su krivi a parket ipak vrlo malo skripi. polijem , prebrisem-nista, imam ga i u kuhinji, nikakva mu vlaga tam jos nije naudila, ali mije pala ona resetkica sa sparheta da kao mogu manje posudice na plin, sva uzarena i jasno da je ostala skurotina, ..(ali to s vrstom parketa nema veze, to bi valjda ipak samo plocice prezivjele bez posljedica.) >Imamo ga 2 godine, perfektno zgleda, vrlo djeco ( napominjem:sino -otporan, odnosno autico-otporan)a boja je ista i pred staklenim balkonskim vratima ( bez zavjesa), i drugdje, znaci nije (jos) oksidirao. navodno se moze cca 3-4 puta brusiti za svog vijeka trajanja.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    dakle, jeste li ZA ili PROTIV?
    i, da, cjenovni rasponi?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    253

    Početno

    ZA.
    moj hrastov je kostao cca 200 kn/m2, znaci isto kao pravi hrastov parket ( prije 2 godine), ne znam kakva je sad situacija sa cijenama. ZA, jer se ne brusi i ne lakira doma, znaci nema smrada niti susenja niti prasine, lakse se postavlja pa ne moras glavu razbijati gdje i kako prepoznati dobrog parketara ( a to je cujem lutrija), apsolutno si sigurna da je DOVOLJNO SUH, znaci nema filozofije kolko se dugo susio i u kakvoj susari, da li ti netko laze ili ne pa se za par mjeseci cudis rupicama i pukotinama, odnosno razmaku medju letvicama, manje ti ga je zao ako se zagrebe ili unisti jer kupis par kvadrata vise i cuvas ih na tavanu ili u supi za takve slucajeve. Odaberes-kupis i za par dana imas perfektni parket, mozes se useliti. Jedina mana, ona (bar meni) vise-manje imaginarna teznja svih da imaju pravi stari dobri parket. I jos, koliko god sam ja mislila "pa sta, drvo je drvo, nema veze sto je ovo par slojeva tankih dascica, a ono jedna debela hrastova daska" , ipak kazu da su te dascice sljepljene sa tak puno raznih sintetskih ljepila da prirodnost nije ista kao kod parketa. A cuj, i to je puno bolje od laminata.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    253

    Početno

    i da, link na moj parket, tj tarkett.
    http://www.tehnoguma-zg.hr/gradjevin...stranica=salsa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •