Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: dojenje i službeni put

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno dojenje i službeni put

    Možda bi ova tema više išla na produženo dojenje jer se radi o dojenju 19-mjesečnog djeteta, nisam ni sama sigurna

    Uglavnom, idem na službeni put od tri dana. točnije, neće me biti tri noći i dva cijela dana, idem u ponedjeljak poslije podne i vracam se u četvrtak kasno navečer. I dojim 19-mjesečno dijete otprilike 3-4 puta na dan i po noći kako kada, u pravilu spava cijelu noći ne traži do pred jutro a nekad se i probudi u toku noći pa ima jedan podoj.

    Na put ću uzeti izdajalicu za slučaj da se prepune mlijekom. Kad se vratim bi ga nastavila dojiti, ne mislim prekidati jer nam je ovo cisto ok ritam i meni i njemu.
    zanima me jel moguće da dijete više neće htjeti nakon ta tri dana što će biti bez dojenja i kako će on reagirati, jel imao netko slično iskustvo da mi kaže koju utješnu riječ da će sve biti ok kad se vratim.

    hvala puno

  2. #2
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ništa se neće dogoditi u ta tri dana, bez brige.
    Došla sam doma kasno navecer, on se probudio, pogledao me i veselo rekao "mama!", a nakon toga "cica!!!" i nastavio cicati

  3. #3
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    I mene sa cca godinu i pol nije bilo 3 dana doma, bebač je bio s bakom i dedom i užasno me bilo strah kako će proći uspavljivanje i ta 3 dana bez ci-ci. Na kraju sam bespotrebno paničarila, sve je prošlo super, ja sam se samo malo izdojila svaki dan i kad smo se vidjeli naravno da je kroz kratko vrijeme pitao za ci-ci i počeo me skidati i gurati ručicu u majcu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Joj cure hvala vam puno, bas ste me razveselile. Mučilo me to jako, dojenje nam tako lijepo ide, zadovoljni oboje i nebi prežalila kad bi ovo bio kraj.

    mašnica, znači svaki dan si se mali izdojila i nisi imala problem prepunjenosti ili tako necega. uzet cu i ja izdajalicu jer sigurno ce biti potrebe

  5. #5
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,323

    Početno

    Bez izdajalice sam malo izdojila (iako mi to niti ručno niti sa izdajalicom nikad nije išlo) nije bilo problema prepunjenosti, to sam možda osjećala prvih 6mj. dojenja, kasnije se sve super reguliralo.

  6. #6
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    I moj je nakon 4 dana nastavio bez problema.
    Doduše, ja sam u ta 4 dana riknula.... Odlazila sam usred konferencije u sobu (hvala bogu, sve je bilo u istom hotelu) i izdajala se, toliko mi je bilo naviralo mlijeko. Tek nakon dva dana je malo popustilo.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    uh Angie nije ti bilo lako. ja sad nemam problema sa prepunjenosti, dapace izgledaju kao da su skroz prazne. Ali nikad nije bio niti cijeli jedan dan bez dojenja a kamoli vise. Meni nikak ne ide to rucno izdajanje. zato cu uzeti izdajalicu.
    ali puno ste me utjesile kad vidim da su svi bez problema nakon tih par dana nastavili dojiti

  8. #8
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    nisam ni ja imala problema. prvi put je beba isto bila otprilike toliko stara, sjećam se da sam spavala dvije noći i svaki dan sam morala pomalo izdojiti.
    nije zaboravila, neće ni tvoje, ne brini
    previše im je to drago

    išla sam nakon toga nekoliko puta na put i svaki put me čekala ozarena lica pored lifta

  9. #9
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    I moj se nakon mojih poslovnih puteva vracao na cicu, a nakon jednog duzeg puta mu nisam ni nudila, on nije ni pitao i tako smo prestali, bez muke. Doduse, to mi je dobro doslo da prestanemo jer sam vec razmisljala hocemo/ necemo prestati.

    Ni meni cice nisu bile prepunjene, ali sam morala cesto izdajati, malo po malo i cesto... Valjda zato jer je on dojio cesto, ali u malim kolicinama..

    Bit ce ti to sve ok, ne brini

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Baš sam i ja htjela isto priupitati. Vraćam se na posao 1.10. a 3.10. već idem na put i nema me puna tri dana. Dojimo kao nevena, ujutro i navečer, tijekom dana za usnivanje, eventualno jednom po noći.
    Meni će malo biti problem jer moram biti prisutna cijeli dan, ne toleriraju se česti izostanci. Ako budu dojke napete onda ću malo izdojiti kako savjetujete. S izdajalicom nikad nisam uspjela nešto značajnije izdojiti pa je neću ponijeti nego radije baby ulje ili losion da malo izmasiram prije izdajanja.

    Mene nešto drugo muči - kako on od mliječnog jede samo jogurt i to ne pojede cijeli tijekom dana, treba li mu dati ta tri dana neku kašicu koja već sadrži adaptirano? Ili se hrani kao inače?

    Nadam se da neće zaboraviti ciku, to mi je jedini dojilac od njih troje

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ma ništa mu neće biti ako ne doji 3 dana
    niti mu treba ikakav nadomjestak
    neka normalno jede i pije, što već jede i pije

    a ti se možda nećeš morati ni izdojiti; dva podoja dnevno nisu neki intenzitet koji bi podrazumijevao prepunjenost uslijed pauze

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    cure hvala vam svima na odgovorima, sad sam puno mirnija sa nastavkom dojenja

    javim vam kako je proslo, put je sredinom 9 mjeseca

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •