Stranica 3 od 12 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 584

Tema: štrika (plete) li netko??

  1. #101
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    na www.ravelry.com možete pretraživati ogromnu bazu mustri dostupnih na internetu (i za pletenje i za heklanje)
    samo treba malo strpljenja za registraciju tamo

    knitty.com ima isto jako lijepo raspoređene svoje mustre po kategorijama
    http://www.knitty.com/archive.php (samo za pletenje)

  2. #102
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Čokolada 83, jel si dobila od Eki shemu ili da ti ja šaljem?
    INače, bila sam jučer u Tisak media (u ZG - tamo na TRgu burze) i imaju neki časopis za pletenje za bebe, ali košta 47 kn, pa ga nisam kupila. Malo sam prelistala i vidjela da se uglavnom svodi na štrikanje u prugama u 2 boje, a na to je našiven neki već gotov amblem. Tako da mislim da ima i kreativnijih stvari od toga. A onda sam još bacila pogled na vunice u Maji (Trg hrv. velikana), a kakve tamo tek vunice imaju!!!! Jest da su skupe, ali su prekrasne, iako, kolko znam, za bebu se kupuju tanje vunice. No, ja sam svojoj kupila i trojku i šesticu! Ima inače puno vunica i konaca u Unitasu (Tkalčićeva, 1. kat).

  3. #103

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Pogledat cu na linkovima sto su cure stavile gore.Tata sinoc stavio vunene covere na pranje sa pelenama i sad su svi premaleni .Moram sutra po vunu za nove,tako da ce haljinica jos malo cekati .

  4. #104
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    E ja bi vas molila provjerenu mustru za vuneni cover,da ne traziom. Ako postoji ja bi radije heklanu,al moze i za pletenje.Hvala puno.

  5. #105
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Iimaš linkove na pelenama - ljepljiva tema u vrhu - krojevi platnenih pelena i zaštitnih gaćica. Mislim da ima i heklani kaver

  6. #106
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Moja je mama davno prije redovno kupovala časopis Pletenje.
    U ratu su se posuđivali i skoro se svi zagubi imamo samo 2

    vještičica ima li sad kupiti Pletenje?

  7. #107
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    nema, sad ima neki časopis Praktika, ali ja nisam zadovoljna kvalitetom i ne kupujem
    radije malo hodam netom, pa nađem šta mi treba

  8. #108
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Ima i zogdnih stvari na ww.lionbrand.com, samo je potrebna registracija.

  9. #109
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Sorry cure, napisala sam da je Maja trgovina na krivoj adresi. Nalazi se na Trgu žrtava fašizma, imaju prekrasnih vuna.
    Ove adrese sa shemama kaj ste stavile su prekrasne stvari! Baš vam hvala na idejama!

  10. #110
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Ima li netko ideju za mustru od vune s onim debljim i tanjim "grudicama". Ajd, nisu baš grudice, više nejednako predena vuna. Ili se takva plete samo pravo-krivo?

  11. #111
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    to je tzv "handspun" iliti ručno predena vuna (OK, nije svaka ručno predena, ali izgleda tako )
    nema potrebe plesti je sa mustrom, ona je sama dovoljno efektna, dakle samo pravo-krivo, posebno ako je još i u više boja

  12. #112
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    molim pomoć
    pokušala bi napraviti ove papučice
    http://sockpixie.blogspot.com/2008/0...mma-magic.html
    ali nemam pojma kaj u uputama znači K1f&B i SSK, a više ne mogu naći popis kratica :?

  13. #113
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa
    (...) nemam pojma kaj u uputama znači K1f&B i SSK, a više ne mogu naći popis kratica :?
    k1 f&b aka kfb
    knit 1 stitch in the front, then in the back. This is also called a Bar Increase
    to ti je dodavanje
    ssk
    slip, slip, knit slipped stitches tog. A decrease
    a to ti je oduzimanje

  14. #114
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    hvala

    a kad sam već uhvatila znalca imam ja još jedno pitanje

    po čemu se razlikuje SSK od K2TOG ?

    (nadam se samo da sad nisam pitala neku totalnu glupost )

  15. #115
    suncokret avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    1,091

    Početno

    našla,
    a za slučaj da ima još početnika stavljam link

    http://www.knittinghelp.com/videos/knitting-glossary

  16. #116
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj suncokret prvotno napisa
    po čemu se razlikuje SSK od K2TOG ?
    to i mene zanima

  17. #117
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja radim nešto slično kad mi treba da oduzete očice "gledaju" u suprotnu stranu kao kod npr ranglan rukava. Ako se sve skidaju kao "dvije pravo i ujedno" iliti K2TOG sve "gledaju" u jednu, desnu stranu. pa, teoretski, nemam šansu da napravim pristojan ranglan rukav.
    Zato ja jednu stranu oduzimam kao K2TOG a drugu prenesem jednu očicu na iglu kao da pletem pravo, ispletem drugu, prebacim prenesenu preko one ispletene. Tako oduzete očice "gleda" na drugu stranu

    A za sve ostale načine oduzimanja pogledati opis i video tutorijal ovdje na istoj stranici linkanoj dva posta iznad (ljenjivice jedne )

  18. #118
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    I ja sam neki dan kupila takvu vunicu,poludila sam kad sam ju vidla.Moram priznat da sam se malo namucila u pocetku heklajuci s njom,al sad sam skuzila shemu.
    Htjela sam vam staviti slikicu kupljene vunice u unitasovom tvor.ducanu,al ne znam mogu li to ako nemam on-line album.Iznenadila me njihova ponuda,nije loša,a i sve sto sam uzela u ruku nije bilo iznad 7kn.Jel to skupo?Uglavnom brzo sam ispraznila novcanik(sram me bilo,a recesija je)

  19. #119
    darcy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    248

    Početno

    Joj Eki, sline mi cure kad čitam tvoj post. Ma kaj bi bilo za tvoje zlato preskupo? Ima u Maji vunica po 60 kn, pa ti usporedi cijenu!
    Ja sam isto kupila vunicu Lucija koja je na nekim mjestima vrlo tanka, a na drugima debela, boje se prelijevaju. Mislim da je sama po sebi efektna. Kad stigne lova, nadam se kupiti ih još, to će mi biti super za vesticu! Čini mi se da su za mustre više prikladne ove vunice koje su iste debljine, tanje i jednobojne.

  20. #120
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Da,da lucija,nasa je rozo-zeleno-zuto-kremasta.Koliko si je platila?(zanima me da li je taj tv.ducan isplatljiviji od ostalih)Ma moram staviti slikicu!

  21. #121
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    ja znam plesti jos iz osnovne skole, istina je da nisam plela vec godinama.
    Heklati neznam i nije mi nikad islo, e sad zelim probati.
    Neznam namotati na prst vunu.
    Pitanje:
    Moze li se heklati bez namotavanja?

    I s cim je bolje zapoceti s koncem ili vuna? Imam igle deblje i tanje.
    Dal je s necim uspjesnije?

  22. #122

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa
    ja znam plesti jos iz osnovne skole, istina je da nisam plela vec godinama.
    Heklati neznam i nije mi nikad islo, e sad zelim probati.
    Neznam namotati na prst vunu.
    Pitanje:
    Moze li se heklati bez namotavanja?

    I s cim je bolje zapoceti s koncem ili vuna? Imam igle deblje i tanje.
    Dal je s necim uspjesnije?
    Meni je bolje s vunom , ali onom ufrkanom, jer mi s konac zna razdvajat (niti). Pripremi se na to da bu ti prvi uradak majkomila .
    Možda najbolje da nađeš neke ostatke vune i radiš krpice s raznim mustrama, samo da ti ruka ulovi grif.
    Za heklanje nemam pojima. I ja štrikam, ali ne heklam.

  23. #123
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Ma probavala sam prije x puta, ali brzo odustanem jer mi bas neide kako treba.
    Sve djeluje sfrkano, pa si sigurno u pravu. Bolje s nekom vunom mucastom, valjda se manje bude vidjelo.

  24. #124
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    http://www.youtube.com/watch?v=FDyQnZ2MmKU&NR=1
    Evo monax ova teta ima samo provucenu vunicu kroz prste,a cak i drugacije drzi heklic od mene.Jesi to mislila?
    Meni zbog namatanja na prst nije ujednacena zategnutost,a valjda ce se to promijeniti kad budem vjestija.

    vjestice moze jedna molba?Negdje si pisala o vlastorucnom bojanju vunice,gdje bi se to moglo ponovo procitati?Hvala.

  25. #125
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Joj vjesticice oprosti , :shock: promaklo mi da je umanjenica

  26. #126
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    bi li netko od vas htio u medije???
    frendici treba za prilog u JL o zenama i muskarcima koji doma pletu, strikaju, heklaju... ono sebi za dusu

  27. #127
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj eki3 prvotno napisa
    http://www.youtube.com/watch?v=FDyQnZ2MmKU&NR=1
    Evo monax ova teta ima samo provucenu vunicu kroz prste,a cak i drugacije drzi heklic od mene.Jesi to mislila?
    Meni zbog namatanja na prst nije ujednacena zategnutost,a valjda ce se to promijeniti kad budem vjestija.
    E da nešto sam slično pronašla danas i zaista moram prizanti da nisam znala da to mora tako ići, mislila sam da je pravilo da se namota na prst...
    Probala sam ali kako još nemam ruku za to uspjela sam nešto malo od heklati al ja ispalo kao kapica za prst i jako čvrsto. Kao da sam uštirkala

    A ovaj link je super odoh malo proučavati, moram naći kako je napravila ovaj krugić.
    Hvala

  28. #128
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Negdje sam na nekom blogu vidjela da ima rastezljiva vuna,..isto nisam imala pojma da takvo nešto ima

    jel zna tko gdje je ima za kupiti?

  29. #129
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    monax ovaj link na tubu je isjecak,to je 2 korak izrade kape,ukucaj si crochet hat pa ce ti izbaciti sve filmice.Ja sam ovaj izabrala samo da vidis tehniku-

  30. #130
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    bi li netko od vas htio u medije???
    frendici treba za prilog u JL o zenama i muskarcima koji doma pletu, strikaju, heklaju... ono sebi za dusu
    Ja nemam bas nesto za pokazati,tek se zahuktavam,a i samo znam heklati.

  31. #131
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj eki3 prvotno napisa
    monax ovaj link na tubu je isjecak,to je 2 korak izrade kape,ukucaj si crochet hat pa ce ti izbaciti sve filmice.Ja sam ovaj izabrala samo da vidis tehniku-
    E super si, hvala. Pregledala sam početni i par sljedećih i uspjela sam :D :D :D
    ide.
    U početku sam jako zatezala, pa je bilo prečvrsto, pa malo labavije al sad se baš fino slaže.
    Sad je jedini problem što kod sebe nemam ni konca ni vune, već vježbam na nekim malim komadićima, trcam pa ponovo

    Bila sam planirala otići kupiti bar malo vune, ali kasno sam se aktivirala pa odustala.

  32. #132
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Ima li neki webshop baš u Hrvatskoj s vunama i iglama? Sigurna sam da sam neki jednom vidjela al se ne mogu sjetiti nikako.

    I jel netko probao napraviti igle doma?

  33. #133
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    Ima li neki webshop baš u Hrvatskoj s vunama i iglama? Sigurna sam da sam neki jednom vidjela al se ne mogu sjetiti nikako.

    I jel netko probao napraviti igle doma?
    stvarno nisam čula za webshop
    a igle se mogu napravit - uzmeš štapiće za ražnjiće i malo ošmirglaš vrhove da ne budu oštri
    ili se u hoby shopu može uzet one nekakve drvene štapove, izrezat, naoštrit (vjerojatno može oštrilom za olovke) i onda dobro ošmirglat da ne bude jako oštro i da bude što glađe da ne zapinje vuna... ima i za to tutorial negdje na netu

    al ako ti se da do hoby shopa, onda možeš i u namu neku naić i kupit set igala i neku basic vunu... klupko vune je 7 kuna pa vježbajte kolko vas volja...

  34. #134
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja nagovaram muža da mi napravi veliku kukicu za heklanje...
    Pletaće igle nisam pravila, ali jesam onomad plela na varjače/kuhače, jer nije bilo kupiti igala od 10mm, a meni trebale sad i odma'

  35. #135

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    a recite, ima li tu koja dobra dusa iz zagreba , a voljna mene nauciti heklati ?

  36. #136
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    Citiraj sundrops prvotno napisa
    a recite, ima li tu koja dobra dusa iz zagreba , a voljna mene nauciti heklati ?
    ako nađeš nekoga i ja bih se priključila učenju

  37. #137

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    ah, meni bi to doista bilo drago, da se netko ponudi a i da se drustvo zainteresiranih skupi

  38. #138
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Kupila sam danas za ciglih 70 kn 1800 metara vune. Iliti ga 700 grama. Smiješno je da je sve u jednom divoskom klupku veličine moje glave.

  39. #139
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    Kupila sam danas za ciglih 70 kn 1800 metara vune. Iliti ga 700 grama. Smiješno je da je sve u jednom divoskom klupku veličine moje glave.
    Gdje si kupila vunu?
    Ja nikako da odem kupiti vunu, strah me ove gripe jer me prehlada već dugo drži.
    Baš bi bilo dobro da ima webshop

  40. #140
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Mozemo osnovati suport grupu pa zajedno jedna uz drugu uciti,onak kak su nekad zene. Ja donesem sve zive knjige koje imam pa nesto cemo valjda nauciti,vise glava je pametnije od jedne.

    Vjesticice moze fotka te kukice?koji materijal je muz koristio i kako ste odredili velicinu(sta se tocno mjeri)?ja gledala neki dan po web shopovima-sve kukice od nekog vrsta drveta i odma mi se upalila lampica,al ne znam kako odrediti velicinu.

    Dobra ideja za biznis,webshop sa iglama,vunicom i pratecim potrepstinama!

  41. #141
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Sad vidim da sam krivo shvatila,ok onda pleas od kojeg bi materijala radili kukicu i kako bi odredili velicinu?

  42. #142
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    velika kukica je još u sferi nagovaranja
    mislim da će u pitanju biti neka plastika, jer mi treba VELIKA kukica (15mm)

    kod pristojnog svijeta na metričkom sistemu veličine su u milimetrima, "glava" kukice=debljina iza suženja=veličina/broj u mm

    kod svijeta koji još nije shvatio dobrobiti metričkog sistema, oznake su slovne, a veličine čisto odokativne (imam tri D kukice, sve su različite debljine)

    e, a za egzotične heklalice, preostaju još simpatični Japanci
    oni, doduše, mjere u milimetrima i označavaju brojevima, ali ti brojevi nisu mjera u milimetrima ()

    E sad 'odo izmaltretirati kukicu broj N, koja iz nepoznatih razloga nije 10mm, nego nevjerovatnih 7,9 :glavomuzid:
    kad završim slikam rezultat

  43. #143
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa
    Gdje si kupila vunu?
    U Kauflandu. Al oni uvijek imaju nekako sićušne zalihe.

  44. #144
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Citiraj Luminitsa prvotno napisa
    Citiraj monax prvotno napisa
    Gdje si kupila vunu?
    U Kauflandu. Al oni uvijek imaju nekako sićušne zalihe.
    nisam imala pojma da u kauflandu ima vune! na kojem odjelu? koji sastav je to što si uzela?
    drugi put ću bacit oko...

  45. #145
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Sad vidim da ovdje netko i štrika. 8)
    Jednom davno je moju rođaku i sustanarku to zanimalo, a kad je otišla, ostalo dosta svakakve vune.
    Ako je netko zainteresiran, nek mi se javi na pp

  46. #146
    Luminitsa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    223

    Početno

    U Kauflandu oko tekstilnog odjela, ma najbolje pitati prodavačicu. Sad imaju neku akciju, mislim da inače ne drže, bilo je crvene, crne, bijele i ljubičaste, 100% poliester.

  47. #147
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Evo da potvrdim,danas sam s djecom bila na sajmu zbog zivotinja al naravno da sam skicnula i ima i vunice i heklica i igala,novo i rabljeno(kao na hrelicu da vam docaram).Rabljenia kukica 5 bila 10 kn a teta nudila za 5kn.

  48. #148
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Gdje je Kaufland?
    Ako ozdravim, idem u nedjelju na Jakuševac. Svi su mi dućani s vunom daleko.

    I počela sam plesti kapu, od stare veste jer imam samo setove od 5 i više igala.
    Dobro mi ide, nisam zaboravila.
    A heklanje sam stavila u stranu do daljnjeg, jer nemam ništa pošteno za heklanje.

    Postoji li neka suvremenija metoda kod recikliranja starih vesti.
    Mislim na trcanje, pranje i sušenje vune? I sve silno premotavanje...

  49. #149
    eki3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    ZG-Sesvete
    Postovi
    270

    Početno

    Imam problem,ne znam da li se desava i vama koje pletete,vezano za mustre s neta.Redovito mi se desava da mi po mustri stvari ispadaju manje,pa radim duplo jednu kolekciju za lutke drugu za klince.Npr,za slapice je naveden lancic od 8 ocica i to je vel.0-6 ja napravim a ono :shock: ,mm umire od .Da li nesto ne uzimam u obzir,jel stvar na relaciji cm-inch?Jel se jos nekom desilo?Tnx.

  50. #150
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    napraviš li prvo "swatch" da dobiješ mjeru? uvijek će ti na mustri pisati gauge
    npr. ovdje: http://www.knitty.com/ISSUEsummer03/PATTchildHood.html
    piše
    18 sts/24 rows = 4" in stockinette stitch using larger needles
    ako ovo odgovara, onda bi i mustra trebala odgovarat... možda pleteš superusko pa ti trebaju veće igle.. možda koristiš tanju vunu...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •