Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 584

Tema: štrika (plete) li netko??

  1. #1
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno štrika (plete) li netko??

    Trudnica sam u 28. tjednu i pale me hormoni, pa pocela strikati.
    Salovi i dekice su moja specijalnost.
    Ali rado bih za bebe napravila cipelice i vesticu i hlacice i...
    HELP!!!

  2. #2
    Dream avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    966

    Početno

    Kako si zamislila da ti možemo pomoći? Hoćeš doći k meni na tjedan dana tečaja ?

  3. #3
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    probaj www.lionbrand.com , ima svašta

  4. #4
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    jednim okom danas snimila u algoritmu neki časopis tipa burda s krojevima za šivanje i pletenje ali baš za bebe...

  5. #5
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Da nisam na 100% lezanju kod kuce rado bih dosla
    Ovako , hm,pomoci mi se moze sa prakticnim uputama npr kako se rade cipelice za bebu, koliko ocica, kakve igle, okrugle ili obicne, dvije ili cetiri, koja debljina vune, kada dodati a kada oduzeti.
    Gdje kupiti vunu dobre kvalitete, bez previse onih sitnih dlaka (ne bih bas da jadna beba ima pune usta dlakica)?
    Ima li kod nas kakav casopis za strikanje?
    Koje su adrese websiteova koji obradjuju strikanje?

    Previse pitanja?

  6. #6
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    ovaj odgovor gore bio je za Dream,
    a ovo je sada za Vjesticicu, Thanks! idem citati.

  7. #7
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Već dugo razmišljam o tome da naučim plesti iako i za švanje imam malo vremena :/ . Ajde me uvjerite da to i nije tako teško 8) .

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    I ja jako zelim nauciti strikati i heklati,ali mi nema tko pokazati.Znam samo ono osnovno,naprimjer sal,kapicu,dekicu i tako ali htjela bih nauciti i kako naprapaviti vestice za moje pilice.Neznam kako napravati one djelove oko rukava i vrata .Za citanje krojeva sam izgleda smotana .
    San mi je mojim bebacima napravit vunene covere samo se bojim da ce mi guze porast dok ja to naucim .

  9. #9
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Cure koje znate strikati, GDJE STEE?

  10. #10
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    prisutna
    šta treba?
    molim konkretna pitanja za konkretne odgovore (ako budem znala)

  11. #11
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Evo vec odprije, vrlo konkretna prakticna pitanja:
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    Ovako , hm,pomoci mi se moze sa prakticnim uputama npr kako se rade cipelice za bebu, koliko ocica, kakve igle, okrugle ili obicne, dvije ili cetiri, koja debljina vune, kada dodati a kada oduzeti.
    Gdje kupiti vunu dobre kvalitete, bez previse onih sitnih dlaka (ne bih bas da jadna beba ima pune usta dlakica)?
    Ima li kod nas kakav casopis za strikanje?
    Koje su adrese websiteova koji obradjuju strikanje?

    Previse pitanja?

  12. #12
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Iako su možda praktična, pitanja nisu konkretna,

    Pape nisam plela, jer ih smatram gubitkom vremena. Uputila sam te na stranicu na kojoj ima dosta besplatnih uputstava za pletenje i heklanje, baš za početnike. Jedino ako ne znaš engleski, tu ti već ne mogu pomoći.
    Evo jedne pape, a evo i druge, onako nabrzaka.

    Elem, ne znam gdje se u HR može kupiti vunica i kakva. Ne znam ima li pletaćih novina koje nisu na stranom jeziku. Ja pletem iz glave ili po uputstvima sa weba ili iz časopisa na engleskom/njemačkom. Preporučujem časopise Verena, Sandra (njemački) ili Knitting (engleski).

    Plela sam s onim što sam imala, kod nas i nema baš kupiti vune. A ono što ima da je vuna (100%) je jako skupa. Pletem na okrugle igle ili na pet igala, ukrug. Ono što jesam plela za baš malu bebu je ovaj pulover. Vuna 100% "Super Wash" Škofja Loka, pletaće igle 4mm, prednjica/leđa 70 očica. Pojeo je dvije štrene, a nije ni štucnuo


    Znam mnogo sajtova štrikaće tematike
    Pored navedenog The Lionbarand Yarn tu su i još poneki :

    Berocco Pattern Library
    Knitting Patterns Central
    Knitting Help
    Drops Design Free Patterns
    Patons Free Patterns
    Knitty
    Free Knitting Patterns For Babies
    Bernat Free Patterns
    Blue Sky Alpacas Free Patterns

    Pravi red, udruga za promicanje ručnih radova
    Pletenje je cool

    Eto toliko, nemam vremena više

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

  14. #14
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    to se sve moze rijesiti guglom!

    preporucam prijavu na ravelry.com (posaljes svoju e-mail adresu, stigne ti pozivnica unutar tjedan dana), tamo vam je onda dostupna najveća baza informacija o mustrama, pletenju, vunama, stotine tisuća ljudi koje možete pitati za pomoć (ali pričati i o bilokojoj drugoj temi)... savršeno za skupljanje inspiracije i ideja! da ne govorim - savršeno mjesto za trudnicu koja se dosađuje

    za naučit plest stvari koje niste prije znali savršen je časopis na knitty.com. ja sam naučila plest čarape i neke interesantne mustre (džemperića se još nisam dohvatila ali je u planu!) tako što sam jednostavno uzela i napravila po uputama iz knittya. sve mustre su razvrstane u kategorije po težini, izabereš si nešto ne-skroz-komplicirano i učiš!

    i treće, tko ne zna uopće plest i htio bi bar najosnovnije (nametanje, pravo, krivo) upute na hrvatskom (prije nego se baci na engleski ), napravila sam mali tutorial na www.sistersofpretty.bloger.hr

  15. #15
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    zgodan blog, što sve čovjek danas može naučiti na internetu...

  16. #16
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Super, hvala cure, sada znam odakle krenuti :D

  17. #17
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Znala sam plesti krivo i pravo (i samo šalove ).
    Prolazim pokraj trgovine sa čarapama i vidim preslatke male dječje (vel 2) za 40,00 kn. :shock: Šokirana odem u prvu trgovinu,kupim 5 igli i najskuplju vunicu sličnih šara,malo se educiram na jubitou i u 2 dana napravim takva 4 para,za iste pare! Pitam se koliko je to prekupaca moralo proći da dođe do takve cijene?
    No,ne mogu se pohvaliti da sam uspjela od 8 kom naštrikati dvije identične,ali svih 8 su nosivi...lalalalal

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    514

    Početno

    super mi je ova tema i hvala cure na odlicnim linkovima!

  19. #19
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Ha, evo još jedne trudnice koja krati vrijeme pletući , samo što mene ulovilo da si pletem trudničku haljinu za nadolazeći Božić i Novu godinu, i usput i trudničku suknju.

  20. #20
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Dakle,sve što trebaš vidjeti kako se radi,klikni srč video na jubito i imaš čak po fazama...

  21. #21
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    ja si mislim da bi mi jedino strikanje ili tak neki rad ruku (koji mozes i u birtiji obavljat) pomogao da prestanem pusit
    ima negdje tecajeva???

  22. #22
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    ja sam konačno napravila cof - i sada imam kapu za skijanje. jedino kaj se i juniorki sviđa i stalno me žica. A vune više nemam - imala sam neke super ostatke australske vune, onako lijepo debele pa se brzo štrika.

    Izbor vune u zagrebu je stvarno dosta loš - ili ja ne znam gdje bih gledala.

  23. #23
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    bravo Engls, tako se to radi

    Mukica, stvarno je jednostavno naucit i bez tecaja. Ali inace, pogledaj ima li koji tecaj uskoro na http://www.pravi-red.hr/

    evo i ovo: gugl mapa sa prodavaonicama vune u zg
    meni je jako interesantan D&M dućan u tkalči jer imaju razne uvozne vune, nama na kvatriću ima odličan izbor unitasovih vuna. unitasov dućan u tkalči isto može proć.

  24. #24
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    D&M u tkači - gdje je? Znam za unitasov dućan ali ovaj ne.

  25. #25
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    isto gdje i unitas - kad ideš stepenicama, na prvom katu ti je odmah ispred nosa toliko je mali da vuna ispada iz njega

  26. #26
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,643

    Početno

    hvala!

  27. #27
    Engls avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    549

    Početno

    Otkad sam kupila igle,svakodnevno štrikam u kupaoni dok se E. kupa.Bome je udvostručila duljinu kupanja. Čak je jednom tražila i da iziđe van... :shock:

  28. #28
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    U zadnjem kozmopolitanu sam vidjela sal koji izgleda fenomenalno i napravljen iskljucivo od izuzetno sirokih, pletenica.
    Ja isto znala samo pravo krivo, a sada izvjezbala kako se rade pletenice sa prebacivanjem nekoliko ocica na sporednu iglu, pa onda vracanje natrag. No uvijek odostraga imam rupu, tj postoji rupa koja se ne vidi, ali se kroz nju moze provuci prst. Ima li jos neki nacin da se rade pletenice?

    Bas sam se pitala gdje cu muza poslati da kupi one okrugle igle, i bas super Koryanshea da si nam dala taj link.

    I svi drugi linkovi su izvrsni, a ja nasla jedan blog gdje se lijepo na Hrv. opisuje kako se radi vestica za bebu http://pletenje-knitting.blogspot.com/

  29. #29
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    Mrs Happy za to ti trebaju dvostrane pletenice, tj. "reversible cables", probaj malo izguglat, ili vidi možeš li skužit kako se to radi iz ovih uputa: http://www.knitty.com/ISSUEwinter06/PATTelbac.html

    nisam nikad radila reversible cables tako da nisam bas pametna, ali otud bi ja krenila...

  30. #30
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Super!

  31. #31
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ima super trgovina s vunom u vrapču. stvarno imaju svega...i velika je. nemam pojma kako se zove, znam da je na bolonji odmah poslije raskršća lijevo (kod tržnice...). ako netko zna naziv ili adresu nek napiše, ja samo znam da sam je često posjećivala u vrijeme intenzivnog štrikanja.

    Mrs Happy, imam nekoliko pari štrikanih papučica-cipelica. sve su različitih modela. ako želiš posudim ti pa prouči. tj. pošaljem ti po jednu iz para, ostavim si drugu pa da možemo raspravljati o očicama

    u algoritmu sam kupila prekrasnih knjiga o štrikanju i naučila puno. i ja sam znala samo pravo krivo 8)

    Dječje stvari uglavnom ne štrikam nego heklam. lakše mi je za tako male stvari...

  32. #32
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Puntica, tako si draga!!! Puno ti hvala na ponudi!!
    Sutra idem u bolnicu, pa kad se vratim imam u planu najprije nastrikati dekicu (kuzis, ravno je ipak najlakse ) a onda cu onda krenuti sa papucicama. Sada ti saljem pp sa mojom adresom.
    Hvala ti jos jednom!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    163

    Početno vuna

    vidim da ste zaboravile na bivšu šestinčanku u maksimirskoj, preko puta adaxa i nana-san u medulićevoj.
    nije za odbaciti, i tamo se nađe dosta dobar izbor vune i ostalih pletaćkih potrepština.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Super topic.Inspirisana ovim topicom pocela sam strikat sebi sal,kapu i torbicu,kao komlet i sinu hlacice, a za bebu imam u planu napravit dekicu, samo cekam da cujem sta ce bit da znam hocu li radit plavu ili rozu dekicu.
    Super ste cure,linkovi koje ste stavile su od velike pomoci :D

  35. #35
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj cokolada_83 prvotno napisa
    Super topic.Inspirisana ovim topicom pocela sam strikat sebi sal,kapu i torbicu,kao komlet i sinu hlacice, a za bebu imam u planu napravit dekicu, samo cekam da cujem sta ce bit da znam hocu li radit plavu ili rozu dekicu.
    Super ste cure,linkovi koje ste stavile su od velike pomoci :D
    Štrikaj bijelu ili žutu

  36. #36

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    193

    Početno

    Bjelu i zutu vec imamo
    Morat cu napravit nesto sareno

  37. #37
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Pitanje za štrikalice i heklalice: mm ima jedan prekrasni pulover kojeg je progrizao moljac. Imamo i dvije prekrasne heklane dekuce koje su dohvatile zločeste škarice (rupa 2cm). Budući da je meni pletenje kao kineski, znate li gdje bih ili kome to mogla dati popraviti? :?

  38. #38
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Nekad je u Miskecovom Prolazu pored kina Europa bio mali butik u kojem su krpali sve pa cak i carape. No, sumnjam da je to vise tamo.

  39. #39
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    Mrs Happy za to ti trebaju dvostrane pletenice, tj. "reversible cables", probaj malo izguglat, ili vidi možeš li skužit kako se to radi iz ovih uputa: http://www.knitty.com/ISSUEwinter06/PATTelbac.html

    nisam nikad radila reversible cables tako da nisam bas pametna, ali otud bi ja krenila...
    Isla sam gledati, ali nisam sigurna da je to to. Ima li jos koja vrsta pletenica?

  40. #40
    koryanshea avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    1,654

    Početno

    a ja znam samo za obicne pletenice i te "reversible" al ne znam ima li više razlicitih vrsta, imaju još "faux cables" iliti falše pletenice, ali mislim da to ne valja za velike pletenice

    enivej jel ti hoćeš nešto ovako?
    http://knitcafebulletinboard.typepad...ible-cabl.html
    mozes uvik napravit dvi malo manje pletenice umisto ove jedne...

    e da, normalne pletenice moraju imat rupu nazad

  41. #41
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    Nekad je u Miskecovom Prolazu pored kina Europa bio mali butik u kojem su krpali sve pa cak i carape. No, sumnjam da je to vise tamo.
    sad su dva

  42. #42
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Citiraj koryanshea prvotno napisa
    enivej jel ti hoćeš nešto ovako?
    http://knitcafebulletinboard.typepad...ible-cabl.html
    Nisam sigurna.
    Taj je sal na 150 stranici Cosmopolitana (Hrvatsko izdanje) za studeno 2008, ali pretpostavljam da ga vise nema na kioscima da pogledas. Scaner mi ne radi, budem pitala nekoga da mi skenira pa ces mi mozda moci reci.

  43. #43
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    Citiraj Mrs Happy prvotno napisa
    Nekad je u Miskecovom Prolazu pored kina Europa bio mali butik u kojem su krpali sve pa cak i carape. No, sumnjam da je to vise tamo.
    sad su dva
    Super, hvala. A popravljaju i heklano?

  44. #44
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ne znam
    ja ocajno trazim nekog tko ce se uhvatiti u borbu s mojom heklanom majicom kupljenom u sarajevu prije par godina
    http://www.bhcrafts.org/CW003.htm
    ovakva, samo dugi rukav (znaci i skuplja ) a doslovno mi ruzice nestaju pred ocima kad je obucem

  45. #45
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    U Mlinima (malo selo izmedju Cavtata i Dubrovnika) odmah ispod hotela Astarea, tocno prije restorana Studenac ljeti ima jedan mali ducancic otvoren a ispred njega jedna mladja zena hekla iz dana u dan. Ona hekla a niti ne gleda sta radi. Mislim da ta moze popraviti i zatvorenih ociju. Ona ujedno prodaje karte za izlete itd, pa mislim da se s njom moze doci u kontakt preko turistickog ureda. Ako nista ne uspijes dogovoriti i ako hoces, javi se u 5 mjesecu kad mi budemo opet u Mlinima, pa cu vas povezati.

  46. #46
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nikad mi nije palo na pamet majicu odnijeti u dbk

    hvala, ako se ne snadjem dotad, sjetit cu te se
    majica je stvarno prelijepa, nema tko se nije odusevio kad ju je vidio, ali kod heklanja ta osoba koja ju je heklala nije vezivala konce nego ih je samo nekako ispreplela. i to se ofkors raspleta.
    osjecam se ko da imam kosulju od paucine

  47. #47
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Ivarica, a zakj toj osobi koja ju je radila ne odneses maicu na popravak?

  48. #48
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kupila sam je prije 2 godine u sarajevu, ko zna kad cu tamo
    niti imam racun niti bi me netko dozivio da im dodjem u butigu s necim sto sam kupila prije dvije godine (mada obukla samo dvaput)

  49. #49
    Mrs Happy avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Lijepa Nasa
    Postovi
    1,061

    Početno

    Kuzim.
    P.S. Nije tema topica, ali da li netko od vas zna nekoga tko bi hitno iznajmio stan pored bolnice Sveti Duh?

  50. #50

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    725

    Početno

    Uh pa ovdje nema nikog već godinu dana, a ja mogu ponosno objavit da sam počela plest :shock: !!!
    za sad, samo jednu vrstu i uglavnom to liči na buduću dekicu ili šal.
    baš suepr daq sam nabasala na sve ove linkove pa će mi pomoći!!!

    ako netko ne zna ima i na youtubeu, knitting i izbaci puno filmića sa preciznim obješnjenjem!!

    kako vi napredujete, pošto vidim da već dugo spava ova tema!!

Stranica 1 od 12 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •