Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Skolioza!

  1. #1
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno Skolioza!

    Evo - sretna što se prebacujem na ovu prekrasnu temu, al malo zabrinuta što već moram navoditi probleme!
    Naime , imam skoliozu(kao i mnogi). Moja trtica i moji diskovi su malo slabašni i eto prošli tjedan počelo me strašno boljeti u križima i sad jedva stojim i hodam.
    Već 4 dana samo ležim. Nisam se usudila piti nikakve tablete protiv bolova, ali danas sam morala posegnuti za drogom - voltaren! Naravno, prvo sam se posavjetovala sa doktorom.

    Da li bi ova moja iznenadna boljka mogla biti radi širenja maternice?

    Napominjem da mi nije strana ova bol- bar jedanput godišnje sam na bolovanju ak se istegnem i ne pazim, ali sad sam mirovala i ništa nisam radila- jedino ako i tu nisam pretjerala, oču reči - previše mirovala :/ pa me od nerada ulovila.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    imala sam iste probleme u početku...
    nažalost, sada, u 30. tj., nije ništa bolje
    dapače, teže je...
    a u početku zna boljeti uslijed svih tih promjena unutra, da...
    poslije se kosti zdjelice šire, maternica zauzme veći dio prostora, meni je nekako položena da udara i na križa (rekla doktorica) i to je to...
    te boljke ne možeš izbjeći
    meni je pomoglo more, plivanje i kretanje, tu i tamo neke vježbe (lagane) istezanja... ako možeš/smiješ, odi na vježbe za trudnice, ali ne forsiraj...
    ono što mene, a vjerojatno i tebe interesira, da li skolioza utječe na sam porod?
    ako netko zna, nek' nam javi...

  3. #3
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Fala ti Maya na odgovoru! Tak nećeg sam se i bojala! No i to bumo preživjeli. Znači ti si samo vježbala?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    sorry na nejavljanju!
    da, ali tu i tamo sam vježbala, neredovito, ali...
    opet podižem i pitam: kakva iskustva imaju trudnice s jakom skoliozom pri porodu? mislim da epiduralna ne dolazi u obzir (tako su meni rekli)? imate li neka iskustva?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    25

    Početno

    I ja imam skoliozu i zadnja dva mjeseca trudnoce su me konstantno bolila leđa ali porid je prosao super i ledja su me par dana kasnije prestala boliti.

  6. #6
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ja imam blazu skoliozu, bolila me trtica gotovo nepodnosljivo tijekom trudnoce (iako ne stalno), ledja tu i tamo, no nisam nikada uzela niti jedan painkiller.
    Sto se epiduralne tice - dobila ju, i kasnije spinalnu zbog carskog reza.
    No, cijelu sam trudnocu doslovno svaki dan, vjezbala po onoj knjizi: Vjezbe za trudnice, gdje su vjezbe podijeljene po tromjesecjima. Mislim da je vjezbanje rjesenje svih ledjoproblema

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Ja imam blazu skoliozu, bolila me trtica gotovo nepodnosljivo tijekom trudnoce (iako ne stalno), ledja tu i tamo, no nisam nikada uzela niti jedan painkiller.
    Sto se epiduralne tice - dobila ju, i kasnije spinalnu zbog carskog reza.
    No, cijelu sam trudnocu doslovno svaki dan, vjezbala po onoj knjizi: Vjezbe za trudnice, gdje su vjezbe podijeljene po tromjesecjima. Mislim da je vjezbanje rjesenje svih ledjoproblema
    ja imam težu skoliozu, kompenzatornu, i dole (lumbalni) i gore (torakalni dio), rekla je da toleriraju do cca 30 stupnjeva, ja imam više iako nemam recentne nalaze... ali mislim da nitko neće riskirati...

  8. #8
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    E ovako ja sam kao 15 djevojka imala skoliozu u lumbalnom dijelu,90 stepeni krivu.Operirana,jer je bilo užasno i bolno.Prošla sam kroz pakao,dva mjeseca u mirovanju.Kičma mi je zakočena sa šipkom i četri šarafa.Živjela sam u strahu da neću moći imati djece,jer su me naše glupe babe usadile strah.A eto dragi bog i moja volja mi je donijela mojih četvero predivne djece.Koji su bili svi rodjeni prirodnim putem i skoro svi težili oko pet kila,Zadnja trudnoća blizanci zajedno težili 7 kila.Nikakvi problema nemam niti sam imala, a nadam se da neću ni imati,sretna sam jer se jako dobro osjećam a prošlo je 18 g od operacije.Zato svima želim puno sreće, i željela sam podjelit to sa vama čisto da znate da sam ja prošla kroz sve,i zahvalna bogu dobro.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    SVAKA TI ČAST!
    na hrabrosti...
    ja sam imala 45 st., kao, popravilo se nešto do 35... ali opet, kažu da toleriraju do 30.

  10. #10
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Ma i meni je bilo fjaka,a da bar nisam slušala te glupe babe,bolje bi mi bilo.Zato ja vam želim reći da ništa nije nemoguće,sad kad vidim svoju djecu najsretnija sam žena na svijetu.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    jesi možda pitala doktore za epiduralnu?
    kako to da ti nisu nudili carski za tako velike bebe?

  12. #12
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Nisam pitala,a i nisam željela, htjela sam osjetit nešto što sam toliko željno čekala.A prirodno sam rodila sve četvero jer nisam imala nikakvi problema,a nisu smatrali da će biti ikakvih opasnosti,ni za mene ni za djecu.A zaključili su to na osnov mojih nalaza od ortopeda.Mislim da bi opet sve ponovila da mi se pruži prilika,jer to je toliko slatka bol, da je jako brzo zaboraviš.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    sorry na nejavljanju!
    da, ali tu i tamo sam vježbala, neredovito, ali...
    opet podižem i pitam: kakva iskustva imaju trudnice s jakom skoliozom pri porodu? mislim da epiduralna ne dolazi u obzir (tako su meni rekli)? imate li neka iskustva?
    Operirana sam 2x, ´91 i ´05., to mi je poslje zadnje operacije bilo prvo pianje doktoru jer imam šipku i 9 šarafa, skolioza je i dalje u visokom stupnju.
    Rekao je da ću NARAVNO morati biti opreznija nego zdrave žene, ali da mogu roditi djece koliko mi srce želi.
    Rodila sam na carski, zbog skolioze.
    Rodila sam nažalost u 26tjednu, ali što se tiče do tada samkralježnice nikakvih bolova nisam imala.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    nanke, i ti? joooj, ljudi...
    ja imala cca 45 st., bila na granici za operaciju, ali se stanje nakon vježbi i aparata popravilo za cca 10 st. (bila u fazi razvoja; sk. posljedica naglog rasta)
    strah me kakvo je sada stanje jer se nisam kontrolirala zadnjih 15ak godina sigurno, nemam slika, nalaza, ništa... a stanje jest gadno...
    da li mislite da bih trebala konzultirati ortopeda obzirom na taj stupanj problema?

  15. #15
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Možda čisto da se ogradiš kad budeš željela djecu,da bi ti ginekolozi šta zatražili,a i da si ti sigurna da je sve ok.Jer ja se držim onog"BOLJE SPRIJEČIT NEGO LIJEČIT"

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    ja jesam već trudna i za cca 2 mj. trebam rodit...
    i ja mislim da bi bilo pametno konzultirati se, zlu ne trebalo...

  17. #17
    andjeli avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    622

    Početno

    Sretno, bit će sve uredu držim fige,kad smo mogle mi naravno da ćeš i ti.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    hvala, i ja se nadam...

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    nanke, i ti? joooj, ljudi...
    ja imala cca 45 st., bila na granici za operaciju, ali se stanje nakon vježbi i aparata popravilo za cca 10 st. (bila u fazi razvoja; sk. posljedica naglog rasta)
    strah me kakvo je sada stanje jer se nisam kontrolirala zadnjih 15ak godina sigurno, nemam slika, nalaza, ništa... a stanje jest gadno...
    da li mislite da bih trebala konzultirati ortopeda obzirom na taj stupanj problema?
    Meni se sa 40 ispravilo na 15 i onda sam ušla u pubertet pa sam naglo izrasla i odjednom odšlo da 90 stupnjeva, ali mislim da me po prilici sribo i doktor, onda sam prešla kod V. Kovača i on mi je spasio život jer je pritiskalo pluća, sad mi se zadnje pogoršalo zbog neurofibromatoze, ali kažem vam doktor je rekao da mogu bez problema i straha, beba će sebi napraviti mjesta.

    Ja ti savjetujem da ipak odeš na neku kontrolu, čisto da ne bude poslje "da sam bar otišla...."

    Koliko je stanje gadno?
    Meni je nekih 65-70 stupnjeva i bolje ne može, ja sam zbog iskrivljenosti izgubila 6 cm na visini (sada 145).

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    duuugo nisam bila... u "najgoroj fazi" je bilo tih 45 st., onda se nakon godinu dana popravilo na cca 33/35, ne sjećam se točno...
    otada nisam slikala... to je bilo cca sa 16-17 godina, a sada je..khm.. prošlo već 13-14 god. poslije sam išla privatno, ne na preglede, već vviše na rehabilitacije kad sam se ukočila, a dr. nije htjela da se "zračim" RTG-om bezveze... (imala sam stare slike)
    mene isto tu i tamo (i prije trudoće) zna biti pritisak na pluća jer imam u S, u lumbalnom i torakalnom dijelu pa taj torakalni nekad zeza iako je dole jače iskrivljenje...
    (imam povišenje 1.5 cm u cipelama, a cca 2-3 sm sam "izgubila", kako kažeš...)

  21. #21

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Potpuno te razumijem za taj pritisak u plućima,
    moja je lumbalno-totakalna kifoskolioza.
    Ovo kad čitaš djeluje strašnije negu u stvarnosti....bar meni...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    da, baš--- ali da s godinama ide sve teže, ide..
    tj. bolovi... morat ću nakon poroda obavezno neke opake vježbe pohoditi i održavati stanje... kako ti s bolovima?

  23. #23
    sandra-zvrk avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Jastrebarsko
    Postovi
    887

    Početno

    Dok vas čitam vidim da meni ustvari nije ništa! Samo malo iskrivljena trtica! Meni je do skolioze došlo zbog prebrzog rasta i krivog držanja zbog visine (svi su furt bili kepeci pa sam se morala saginjati da ih čujem )
    Kakva su vam iskustva sa kiropraktikom? Naravno ne mislim u trudnoći ili ...?
    Jel netko u trudnoći išao na kiropraktiku?
    Ja inače jednom godišnje odem na tretman "ravnanja" i onda sam mirna godinu dana od bolova, ali ove godine sam preskočila termin. :/

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    "ravnanje"? što je to ?
    ne kod kiropraktičara?
    nažalost, imala sam namjeru prije trudnoće otići na nekoliko tretmana pa onda održavanje, ali nisam stigla (klasičan izgovor), a sad čekam da se porodim pa da odem

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Citiraj Maya_78 prvotno napisa
    da, baš--- ali da s godinama ide sve teže, ide..
    tj. bolovi... morat ću nakon poroda obavezno neke opake vježbe pohoditi i održavati stanje... kako ti s bolovima?
    Ja se krkam ketonalima ili knavonima uz jedan normabel od 5mg.
    Idem jednom tjedno na privatne vježbe (ima na jako puno, sve mi "zakržljale žene"). Sad kad je južina i velika vlaga boli, ali ne da nemogu živit, ali nije ugodno kad je bol stalno prisutna pa makar i mala. Bojim se za poslje, a pogotovo opet se upustiti u trudnoću.

    Zaboravila sam u kojoj si fazi trudnoće, negdeje si gore već pisala?
    Kak ti s kilama, ja sam na kraju 6mj imala +3,5kg s tim da sam na početku 3 izgubila pa vratila.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Evo, sad sam našla 30 tjedan....
    Pomiješala sam te s anđeli, mislila sam da si ti bila na operaciji.

    U tom slučaju nemaš razloga za strah, tvoja kralježnica nije fiksirana, zato se posveti sebi i vježbama, poslje poroda kad sve sjedne na svoje mjesto, angažiraj 2x tjedno obitelj i odi na vježbe na plivanje i biti će sve O.K.
    Vibram da sve bude 5 i za tvoju samodisciplinu!!!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    hvala!
    da, samodisciplina je najvažnija...
    otegotna okolnost je i da muž ima discus herniju pa kad se oboje ukočimo...uh, bolje da ne razmišljam, ali ima i takvih faza...
    odmah nakon poroda na vježbe i tako stalno...
    hvala na podršci!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    22

    Početno

    Nema na čemu Maya,
    zato smo tu, da se savjetujemo, podržavamo i vibramo

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2019
    Postovi
    1

    Početno

    Podizem temu. Imam 45 stupnjeva skoliozu i 37 godina. Nemam djece. Citala sam da se u trudnoći skolioza pogorsa za desetak stupnjeva. Je li to tocno? Ja se ne bih usudila ici na dijete ako ce mi stanje biti gore, jer je već sada dosta gadno....kakva su vaša iskustva?

  30. #30
    Omerta avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2019
    Postovi
    48

    Početno

    Nije moje iskustvo i ne znam bas sve detalje, ali znam jednu zenu, poznanica, koja je imala bas grdu skoliozu, morala na operaciju da joj isprave kicmu i ugrade te sipke.. Kasnije normalno zatrudnila, rodila i evo drugo na putu..



    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
    Posljednje uređivanje od Omerta : 21.11.2019. at 09:23

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    2

    Početno

    dužem temu jer sam u nedoumici,a od dr nema puno razumijevanja,znaci bila sam pred operaciju lumbalnog dijela,skolioza je zahvatila spiralne živce,strašni bolovi u nogama sa od umiranjem noge,sada mi je potvrdena blizanacka trudnoća,molim vas za bilo koji savijet jer sam do sada nailazila samo na osude....hvala vam unaprijed

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2021
    Postovi
    2

    Početno skolioza

    blizanacka trudnoca plus jaka skolioza lumbalnog dijela,strasna bol u nogama,molim bilo kakav savjet ili iskustvo

  33. #33
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,257

    Početno

    Citiraj Luci12 prvotno napisa Vidi poruku
    blizanacka trudnoca plus jaka skolioza lumbalnog dijela,strasna bol u nogama,molim bilo kakav savjet ili iskustvo
    Nisam imala blizanačku trudnoću, ali sam iskusila probleme s lumbalnim dijelom...

    Ono što mi je pomagalo - imala sam u krevetu hrpu malih jastuka, koje sam po potrebi podmetala između koljena, ispod koljena, pod trbuh... na razne načine.
    Klompe s anatomskim ulošcima su zakon. Može se uloške naručiti i po mjeri (Bauerfeind u Draškovićevoj).

    Lagano vježbanje - joga za trudnice, ako smiješ (nisam sigurna za blizanačku trudnoću, ako moraš mirovati - ništa od toga). Vježbe istezanja rasterećuju kralješke i pomažu. Ovo sam slučajno našla, ali ne znam je li primjereno za tebe https://www.fitness.com.hr/vjezbe/sa...-trudnoca.aspx

    Budući da je u pitanju blizanačka trudnoća, javi se liječniku i pitaj za savjet. Sretno!
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 31.05.2021. at 13:34

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •