Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Obilnije plodne vode?!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno Obilnije plodne vode?!

    Bila sam danas na pregledu i dr. mi je u trudničku knjižicu upisala da imam obilnije plodne vode. Ima li tko takvo iskustvo i što to znaći?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Koliki ti je AFI?
    Vjerujem da nije ništa strašno kad te nisu zadržali u bolnici. Jesu li ti napravili color doppler?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    nemam taj podatak, zapravo sve što imam o tome je ta bilješka: "obilnije plodne vode". color dopler? što je to?
    kad asm ju pitala što znaći ta napomena, samo je rekla da nije ništa bitno i da se to događa tako "malo jačim" trudnicama kao što sam ja. sada sam u 28. ili 29. tjednu i udebljala sam se 9.5 kg. ogtt nalaz mi je uredan, ali zbog veće početne težine (ostala sam trudna sa 87.5 kg) prepisala mi je dijetu od 1800 kcal.
    sva sam se uspaničarila sada jer sam pročitala svašta i o downowom sindromu i drugim poremećajima za koje je znakovito to povečanje plodne vode.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Nemoj dizati paniku. Kažem ti, da je ozbiljno, zadržali bi te na opservaciji. Višak plodne vode naziva se polihidramnion, ali čim nemaš podatak o AFI, vjerovatno se radi o samo malo više vode nego što bi trebalo biti.
    Color doppler se radi pomoću UZV aparata i prikazuje protok krvi kroz bebine organe.
    Nemoj brinuti, često se višak plodne vode dešava upravo kod, kako ti kažeš, malo jačih trudnica.

  5. #5
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    Ima li negdje neka tablica referentnih vrijednosti za AFI?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    hvala ti uoprnamama na umirujućim rijećima

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    7

    Početno

    Bok, meni su višak plodne vode primjetili tek u 8. mjesecu na Sv Duhu i to jedan jedini doktor, odmah s vrata, kad sam išla na redovni UZV. Počeo mi je ljuljati trbuh i malo se obrecnuo na svoje pristune kolege kako to nisu odmah uočili. Zbog toga su me odmah slali i na OGTT (nije baš bio dobar, ali sam šećer svakih par dana kontrolirala na aparatić i uvijek je bio ok) jer je to prvi simptom trudničkog dijabetesa. Ja sam sitna (160cm, 50kg), a dobila sam 18kg u trudnoći. Od toga sam 12kg ostavila u bolnici kad sam rodila. Imala sam toliko plodne vode da sam zalila kompletan hodnik na odjelu rizične trudnoće i trebalo mi je 36h od puknuća vodenjaka da se otvorim i konačno rodim. I cijelo to vrijeme sam puno šetala i izljevala tu silnu vodu, a ipak je ostalo dovoljno da se nitko ne zabrine za bebu (osim mene).
    Bila sam vrlo neobična trudnica jer mi se s leđa nije vidjelo ništa, pa bi se svi ušokiravali kad sam se okrenula u profil... toliki mi je trbuh bio.

    Niš ne brini. Moja beba barem nije bila zgužvana kad se rodila

  8. #8
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Prijateljica imala jer je dobila trudnički dijabetes, ali vrijednosti nisu bile strašne, pa je samo morala pripaziti što jede, a još joj se pojavila i ureaplazma koju nije mogla riješiti ni s 3 ture antibiotika. Sjećam se da je nju stomak i bolio od toga, ali ginić joj je pratio situaciju i sve je bilo za 5, rodila curku na vrijeme bez ikakvih problema.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj Inda_os prvotno napisa
    Ima li negdje neka tablica referentnih vrijednosti za AFI?
    Ne znam, meni je ginekologica gledala vodu svaki tjedan i uspoređivala sa nekom svojom tablicom.
    ma-ma,

  10. #10
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Evo sad i mene..
    Upravo sam se uzasno zabrinula zbog dijagnoze POLIHIDRAMNION .
    Ginicka me smiruje jer je OGTT bio uredan,brisevi svi uredni,organ-screening u 16 tjednu pokazao granicno smanjen femur,lagano hiperehogeno crijeva a sad je-27tjedan, sve 5! Organi kontrolirani i nista ne ukazuje na bilo kakav poremecaj.
    Ipak sam se jako zabrinula jer sam isto citala da jedan od uzroka moze biti i down-sindrom te nedovoljno razvijen zivcani sustav itd...
    Mi smo odbili amniocentezu nakon prvog organ-screeninga pa sam zbog toga jos vise uznemirena.Ipak,osim trenutno dijagnosticiranog polihidramniona nema drugih naznaka za zabrinutost...

    Moze jos malo vasih iskustava i misljenja??

  11. #11

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    samnom je izgleda sve u redu. sada sam u 34. tjednu i na prošlom pregledu ginička nije ništa komentirala o tome, kao sve pet.
    ja u stvari nisam imala uopće dijagnozu poihydramnion nego samo primjedbu da imam obilnije plodne vode, što mi je ona komentirala (kada sam ju pitala što to znaći ) da ništa meni bitno nego samo naznaka liječniku koji me bude porađao?!
    osim toga nisam išla ni na kakve dodatne pretrage ni ništa slično pa pretpostavljam da je sve ok samnom. :/

  13. #13
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    pinocchio tnx

    ma-ma vjerojatno je sve ok i sto je najvaznije, pa vec si u 34.tjednu! :D Nemas razloga za brigu.. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za uredan i lak porod!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    bebomanka hvala ti na lijepim željama, i ja tebi isto želim da sve bude ok s nalazima

  15. #15

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    upravo sam se vratila iz bolnice u kojoj sam odležala 10 dana. na zadnjem rutinskom ginekološkom pregledu dr me poslala u bolnicu zbog viška plodne vode na color dopler. otpori u protocima su u tom trenutku bili nešto povišeni i dežurni liječnik me je ostavio u bolnici. iako moram reći da je moje iskustvo sa osječkim rodilištem pozitivno tih 10 dana bilo mi je jedno od najgorih iskustava u životu. osobito s toga što sam se ja osječala savršeno normalno i zdravo a bila sam okružena (24 sata bna dan) kojekakvim patologijama i problemima. to je toliko frustrirajuće i deprimirajuće da sam plakala kao kišna godina.
    anyway, radili su mi pretrage i nalazi na color dopleru su svaki slijedeći put bili dobri (pa oni pretpostavljaju da je do lošijeg prvog nalaza došlo jer je bebica pritisnula pupčanu vrpcu), ali oggt mi je bio na tašte 6,1 nakon 1 sata 10,4 a nakon 2 sata 10,2. nakon toga su mi radili profil i sve vrijednosti su bile u granicama normale osim jedne koja je bila 2.4.
    uglavnom, gestacijski dijabetes nemam, imam pojave hipoglikemije zbog specifičnog metabolizma i pod opterećenjem sporiju razgradnju glukoze. Prema zadnjem mjerenju (prije otpusta iz bolnice) količina plodne vode ostala je ista ( AFI 21, 90 centila), a liječnik me je otpustio uz preporuku kontrole svaki 3. dan na color dopleru.
    molim vas ako netko ima slično iskustvo da napiše par rijeći o tome. u stvari mene sada zanima kako započinje porod kod žena koje su imale dijagnozu polihydramnyon. obavezno pucanjem vodenjaka ili može biti i trudovima? i koliko je hitno stići u bolnicu ako vodenjak pukne ? :?

  16. #16
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    ma-ma ~~~~~~~~~~~~~

    nama su na tečaju u kbo-u rekli da u slučaju pucanja vodenjaka moramo odmah u bolnicu, ali čitala sam da su se žene znale i srediti, otuširati i unutar par sati otići u bolnicu, tak da nemam pojma što ti savjetovati- kažu najbitnije je da plodna voda nije "čudne" boje i da o tome u biti ovisi žurnost

  17. #17
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj ma-ma prvotno napisa
    koliko je hitno stići u bolnicu ako vodenjak pukne ?
    na tečajevima se uglavnom čuje da u slučaju pucanja vodenjaka treba odmah odjuriti u rodilište. to, na žalost, otvara brojne mogućnosti za nepotrebne intervencije jer može proći dosta vremena prije nego krenu trudovi. koliko je meni poznato, u zapadnoeuropskim zemljama se nakon pucanja vodenjaka s eventualnom indukcijom čeka oko 24 sata. kod nas nitko nema toliko strpljenja pa čak niti kada je plodna voda bistra, otkucaji uredni...

  18. #18
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    sada sam ij ja zbunjena.
    Utuvili su nam u glavu na tecacju da ako pukne vodenjak treba odmah u bolnicu!

    ???

  19. #19

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    ja više nemam strahove i dvojbe oko toga dali ići odmah u bolnicu kada pukne vodenjak, mene samo pati to da li kod dijagnoze polihydramnyon stvari postaju hitnije ili sve isto kao i kod normalne trudnoće, i jeli veći postotak da porod započne pucanjem vodenjaka ili trudovima?
    ja sam se uvjerila da u bolnici uopće nije tako odvratna situacija koliko se mi trudnice bojimo. barem je moje iskustvo stvarno pozitivno. sestre i liječnici su bili stvarno korektni i ljubazni, hrabrili su žene i pomagali im i stvarno želim poručiti svima koji trebaju roditi u osječkom rodilištu da se ne boje. bitan je stav. ako u bolnicu dođeš i odmah s vrata počneš galamiti da nećeš nikakve intervencije i prije nego te liječnik pregleda i ti ne znaš u kakvom si stanju normalna stvar da ćeš izazvati negodovanje i frustraciju kod liječnika jer to je njima direktan atak na njihovu stručnost i kompetenciju. treba imati i malo povjerenja i pričekati pravi trenutak za razgovor o nekim vlastitim preferencijama i tome koliko su one dobre za tebe i bebicu.
    isto tako, činjenica je da mi nismo ni fizički,a ni psihički sve iste. neki porodi jednostavno su teži i bolniji od drugih, neke žene imaju niži prag tolerancije na bol od drugih, i neke trudnoće su jednostavno lakše od drugih pa je stoga glupo i izjednačiti šanse za lagan i bezbolan porod kod svih trudnica. naravno, sigurno ima i loših iskustava i razočaranja, ali ipak mislim da treba biti pozitivan, vjerovati liječnicima i vjerovati sebi.

  20. #20
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj ma-ma prvotno napisa
    ja više nemam strahove i dvojbe oko toga dali ići odmah u bolnicu kada pukne vodenjak, mene samo pati to da li kod dijagnoze polihydramnyon stvari postaju hitnije ili sve isto kao i kod normalne trudnoće, i jeli veći postotak da porod započne pucanjem vodenjaka ili trudovima?
    ja sam se uvjerila da u bolnici uopće nije tako odvratna situacija koliko se mi trudnice bojimo. barem je moje iskustvo stvarno pozitivno. sestre i liječnici su bili stvarno korektni i ljubazni, hrabrili su žene i pomagali im i stvarno želim poručiti svima koji trebaju roditi u osječkom rodilištu da se ne boje. bitan je stav. ako u bolnicu dođeš i odmah s vrata počneš galamiti da nećeš nikakve intervencije i prije nego te liječnik pregleda i ti ne znaš u kakvom si stanju normalna stvar da ćeš izazvati negodovanje i frustraciju kod liječnika jer to je njima direktan atak na njihovu stručnost i kompetenciju. treba imati i malo povjerenja i pričekati pravi trenutak za razgovor o nekim vlastitim preferencijama i tome koliko su one dobre za tebe i bebicu.
    isto tako, činjenica je da mi nismo ni fizički,a ni psihički sve iste. neki porodi jednostavno su teži i bolniji od drugih, neke žene imaju niži prag tolerancije na bol od drugih, i neke trudnoće su jednostavno lakše od drugih pa je stoga glupo i izjednačiti šanse za lagan i bezbolan porod kod svih trudnica. naravno, sigurno ima i loših iskustava i razočaranja, ali ipak mislim da treba biti pozitivan, vjerovati liječnicima i vjerovati sebi.
    i ja mislim da je tako i nadam se da ću nakon poroda ovo doći i potvrditi

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Tatsha prvotno napisa
    Citiraj ma-ma prvotno napisa
    ja više nemam strahove i dvojbe oko toga dali ići odmah u bolnicu kada pukne vodenjak, mene samo pati to da li kod dijagnoze polihydramnyon stvari postaju hitnije ili sve isto kao i kod normalne trudnoće, i jeli veći postotak da porod započne pucanjem vodenjaka ili trudovima?
    ja sam se uvjerila da u bolnici uopće nije tako odvratna situacija koliko se mi trudnice bojimo. barem je moje iskustvo stvarno pozitivno. sestre i liječnici su bili stvarno korektni i ljubazni, hrabrili su žene i pomagali im i stvarno želim poručiti svima koji trebaju roditi u osječkom rodilištu da se ne boje. bitan je stav. ako u bolnicu dođeš i odmah s vrata počneš galamiti da nećeš nikakve intervencije i prije nego te liječnik pregleda i ti ne znaš u kakvom si stanju normalna stvar da ćeš izazvati negodovanje i frustraciju kod liječnika jer to je njima direktan atak na njihovu stručnost i kompetenciju. treba imati i malo povjerenja i pričekati pravi trenutak za razgovor o nekim vlastitim preferencijama i tome koliko su one dobre za tebe i bebicu.
    isto tako, činjenica je da mi nismo ni fizički,a ni psihički sve iste. neki porodi jednostavno su teži i bolniji od drugih, neke žene imaju niži prag tolerancije na bol od drugih, i neke trudnoće su jednostavno lakše od drugih pa je stoga glupo i izjednačiti šanse za lagan i bezbolan porod kod svih trudnica. naravno, sigurno ima i loših iskustava i razočaranja, ali ipak mislim da treba biti pozitivan, vjerovati liječnicima i vjerovati sebi.
    i ja mislim da je tako i nadam se da ću nakon poroda ovo doći i potvrditi
    i ja sam mislila isto tako, i potvrdilo se

    prirodan porod bez rezanja i nalijeganja, savršen

    u KBO dakako

    curke, držite se

    što se tiče puknuća vodenjaka, ja ipak preporučujem (došli trudovi ili ne) što prije odlazak u bolnicu, čisto radi spriječavanja infekcije pravovremenim dobijanjem antibiotika (iskustvo - 2 puta)... da napomenem, oba puta sam rodila rekordno brzo, prirodno, ali oba puta pokupila infekciju upravo zbog otjecanja plodne vode (prvi put sam bila u bolnici, a drugi put mi je voda počela odlaziti kod kuće, te sam za 1,2 sat bila u bolnici)

    sretno

  22. #22
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno

    ja vjerujem da ću iz straha zgibati do bolnice ak se dogodi, ipak mi je prvi put, a i imam 10km do bolnice (višnjevac)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    ako mi pukne vodenjak šibam u bolnicu odmah. ako budem imala sreće pa dobijem prvo trudove onda čekam da budu na 10 min. to je moja neka filozofija pa ćemo vidjeti

  24. #24
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Cure
    Meni su dva doktora rekla da u slucaju prsnuca vodenjaka obavezno odmah dignem noge i zdjelicu u zrak i da zovem hitnu te me oni moraju lezecki dovesti do bolnice..NIKAKO HODATI!!!!!
    Ginicka mi je objasnila da prilikom izlijevanja plodne vode,voda moze povuci pupcanu vrpcu koja time moze prekinuti dovoljan dovod kisika do bebe sto je vrlo opasno..Jos k tome je visoka opasnost od infekcija i u svakom slucaju preporucujem da se odmah ide u bolnicu!
    Ja sam se svakako vec odlucila za CR jer imam puno razloga ZA pa vjerujem da bi to onda bila hitna intervencija..
    Sutra idem opet na color doppler pa me bas interesira kak sad stvari stoje..Bas me zeza ta plodna voda..imam je dosta vise i jedino cemu se molim je da je moj bebac zdrav i da uredno doceka 38.tjedan kad je planiran CR..

  25. #25
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,466

    Početno

    Draga bebomanka, sve će bit dobro, "
    drži se i javi što su ti rekli.

  26. #26
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Evo me opet..
    Moja plodna voda i dalje divlja..Ima je dosta vise-kazu..
    Bebac je dobro,na njemu ne vide nikakve anomalije i organi su svi ok. ali mi je doc rekao da se nakon rodjenja odmah mora provjeriti jednjak da nema kakvo suzenje pa da on zbog toga nije mogao dobro gutati plodnu vodu..I ako je tako,mora se odmah perirati.On to preko uzv-a ne moze vidjeti..
    Ja ipak nekako mislim da je kod njega sve ok i da je taj visak plodne vode posljedica mojeg metabolizma ili cisto neceg beznacajnog...Pa ima toliko slucajeva kad su zene imale puno plodne vode i neke su cak dogirale i preko termina te su sve rodile zdravu djecicu..
    Drzite mi fige da sve prodje ok..

    Bas sam jucer pricala i sa doktorom koji bi mi trebao raditi CR i on je rekao da u slucaju prsnuca vodenjaka moram obavezno odmah lezeci doci u bolnicu ali ne mora znaciti da bi se beba odmah vadila van..Oni trudnocu i dalje mogu odrzavati..Ovisno o potrebi i stanju...

    Cure SRETNO!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    bebomanka, kolike su ti vrijednosti AFI? Pitam jer i ja imam viška vode i zbog toga sam čak bila u bolnici, ali su me ipak pustili. termin mi je 31.12. pa sam malo u panikici sada jer mi nitko nije spominjao carski ili indukciju,a bome ni to da se u slučaju puknuća moram na ležečki dovesti u bolnicu :/ :?

  28. #28
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    ma-ma Ovdje su mi na jos proslom pregledu napisali Index=34 a moja ginicka mi je reka da je sve preko 20 previse..Ne zna kak se racuna taj AFI ili je to isto??
    Hm...da,mislim da se ti stvarno vise ne moras brinuti...pa ako i pukne malo ranije,nece biti strasno jer si vec u 37.tjednu.Beba ti je zrela za dolazak i pluca vec sama rade..
    A svakako ako se to desi,nemojvise hodati nit stajati nego sto prije u bolnicu i t u vodoravnom polozaju..
    Nakon prsnuca vodenjaka bi trudnovi trebalinastupiti za ca.3 sata ako ti josnece par tjedana odrzavati T pod lijekovima..
    Svakako si ti vec prosla kritican period prijevremenog poroda pa se n moras brinuti...biti ce sve ok..i mozda na kraju jos i preneses preko termina....desavalo se i to!
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~za brz i bezbolan porod i javi sto prije kako je vproslo!

  29. #29
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    zanimljiv topic na temu kada otići u rodilište nakon puknuća vodenjaka s kojeg citiram postove od felix. dodala sam bold:

    Citiraj Felix prvotno napisa
    ovisno o boji vode i trudovima. ako je voda zelena - u bolnicu. ako voda pomalo curka, a trudova nema - bolje je ostati doma i potakni trudove. cucati, setati, najesti se (ako imas zelju), tusirati se... raditi sto ti pase. preranim odlaskom u bolnicu riskiras, pogotovo ako nemas trudove, drip, lezanje i kaskadu intervencija. plodna voda se konstantno obnavlja, i beba sigurno nece biti na suhom.

    btw 'mogucnost infekcije' je puno veca upravo u bolnici jer te tamo vaginalno pregledavaju (ponekad i razlicite osobe) a svaki vaginalni pregled je rizik. doma, ako neces turati ruke unutra ili se seksati, rizika prakticki nema
    Citiraj Felix prvotno napisa
    dakle, neovisno o vodenjaku, promatraj trudove. ako su jaki i pauze kratke, nemas sto cekati. ako ih nema ili su slabi i nepravilni - ostani doma.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    Citiraj ma-ma prvotno napisa
    Prema zadnjem mjerenju (prije otpusta iz bolnice) količina plodne vode ostala je ista ( AFI 21, 90 centila), a liječnik me je otpustio uz preporuku kontrole svaki 3. dan na color dopleru.
    molim vas ako netko ima slično iskustvo da napiše par rijeći o tome. u stvari mene sada zanima kako započinje porod kod žena koje su imale dijagnozu polihydramnyon. obavezno pucanjem vodenjaka ili može biti i trudovima? i koliko je hitno stići u bolnicu ako vodenjak pukne ? :?
    Meni AFI bio 24-25 u 34 do 38+nešto, 5 ginekologa mi tvrdilo da je to problem (bez ikakvog objašnjenja - ja mislila beba ima više mjesta ), ali im nisam vjerovala jer su mi do tad svašta dijagnosticirali. I prije mi je dok na uzv-u spominjala višak plodne vode i htjela da idem na amnio i neke krvne pretrage. Ja odbila. Ali mi nije objasnila da to može biti naznaka deformacija. To spominjanje viška je bio samo kao komentar....
    Ok, sad znam da je i to bio problem. Baš nitko mi to nije objasnio u bolnici, a 3 puta sam potpisala da idem doma na vlastitu odgovornost. Uporno su mi govorili da me žele zadržati jer rađam. Ja sam tvrdila da ne rađam i tako u krug.
    A što se tiče poroda, meni dok prokinula vodenjak (bez ikakve najave - zatvorila sam oči jer me je pregledavala pred auditorijem od cca. 15 ljudi pa mi tako bilo lakše). Kad sam ju pitala što radi, rekla je da mi je vodenjak pretvrd i da tako ne bih još dugo rodila iako sam u trudovima već 5. dan!!!!! (To su doktori tvrdili.... ja te trudove nisam osjetila.... očitavali su se na ctg-u).
    Uglavnom, ne moraš se brinuti, neće ti sve pljusnuti samo zbog povišenog afi-ja. Porod će doći kad treba i kako treba..... sve ostalo su gluposti...

    I da, mi bez problema upražnjavali bračne dužnosti do 39+2. Tad stali jer su me gadno raskrvarili na pregledu. Rodila 39+6

  31. #31

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    cure hvala vam puno

  32. #32
    bebomanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Austria
    Postovi
    934

    Početno bebomanka

    Mirtica bas ti hvala sto si podijelila svoje iskustvo sa nama..bas si me smirila!
    ma-ma citam,kod tebe je vec pocela priprema za porod...ja cu biti sretna ako docekamo tvoju visinu trudnoce sa 2u1..SRETNO!

    I ja vjerujem da ce i kod nas sve proci kako treba i da je sva ova dignuta prasina oko moje trudnoce,bezpotrebni alarm..
    Jos 6 tjedana..uh...

  33. #33

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    96

    Početno

    he he, da mi smo još u komadu. sada me više nije tako strah kao prije bolnice i te glupe dijegnoze.
    ma moj savjet je samo pozitiva i vjera u sebe i svoje tijelo. okružiti se dragim i pozitivnim ljudima i čekati da kiflice dođu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •