Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 94

Tema: Normabel

  1. #1
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno Normabel

    U 31 sam tjednu trudnoće i ginekologica mi je prepisala Normabel tablete + mirovanje. Razlog cerviks smekšan i uloživ do unutarnjeg ušća.
    U uputama o lijeku sam pročitala da se primjena normabela ne preporučuje u prvom i posljednjem tromjesečju pa se bojim uopće počet piti nešto što može naškoditi mojem malom zlatu.
    Cure javite se sa svojim iskustvima, strah me za moju bebicu
    Pitam se ne bi li bilo dovoljno uzimati samo magnezij???

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja osobno sam protiv normabela (preporucili mi ga par puta u trudnoci, ali za smirenje , ne zbog opuštanja mišića i odbila sam ga piti)

    inace, imam slican problem, na pregledu s 32 tjedna dobivam nalaz: cerviks smekšan, za prst prohodna do unutarnjeg ušća, i unutarnje ušće zatvoreno ali u Y.
    gyn mi je samo naredio mirovanje i magnezij 300 mg 2 puta dnevno.
    normabel nije spominjao.

    sad sam 36 tjedana, evo baš sutra idem na kontrolu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    Ja sam ga pila je sam imala dosta tešku trudnoću ...hvala Bogu sve je ok

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    e da,ja sam ga pila na početku trudnoće i dva sam popila u šestom mjesecu

  5. #5
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    zašto ste protiv? ja znam žene koje su ga cijelu trudnoću pile i sve ok

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    izmedju ostalog, ovo pise u uputama za normabel:
    Trudnoća
    Ne preporučuje se primjena NORMABELA tijekom trudnoće, naročito u prvom i posljednjem tromjesečju.Ako je liječnik odlučio da Vam propiše NORMABEL krajem trudnoće ili tijekom poroda, može se dogoditi da novorođenče ima smanjen mišićni tonus, smanjenu tjelesnu temperaturu, da slabije siše ili otežano diše, osobito ako je riječ o nedonoščetu.
    U slučaju da ste redovito primjenjivali NORMABEL u posljednjem razdoblju trudnoće, u Vašeg se novorođenčeta nakon poroda mogu pojaviti simptomi ustezanja.

    Dojenje
    Ako ste dojilja, nemojte primjenjivati NORMABEL jer se on izlučuje u majčino mlijeko i može imati štetne učinke za dojenče

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    btw, ja znam zene koje su pusile cijelu trudnocu, i isto sve ok. da li to znaci da ne treba izbjegavati pusenje u trudnoci??

    (ovo je samo poante radi, ne mislim da normabel ima jednako stetno djelovanje kao cigareta, i definitivno postoje situacije u kojima je opravdano piti ga u trudnoci. ali vecina ginekologa dijeli ga sakom i kapom, a posve nepotrebno)

  8. #8
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a vidi tek popis nuspojava, ja to stvarno ne bih olako pila :shock: :
    Koje neželjene učinke može uzrokovati NORMABEL?
    Pri ispravnoj primjeni NORMABELA nuspojave se javljaju rijetko i to obično na početku liječenja, dok kasnije u pravilu nestaju.
    Nuspojave nakon primjene NORMABELA u najvećem broju slučajeva očituju se na središnjem živčanom sustavu te u znatno manjoj mjeri i na ostalim organskim sustavima.
    Najčešće nuspojave su pospanost, umor i ataksija (poremećaj ravnoteže ili koordinacije pokreta), a u rjeđe se ubrajaju zbunjenost, glavobolja, depresija, poteškoće u govoru, pojava dvoslika, vrtoglavica, tremor (drhtanje), nejasan vid.
    Na ostale organske sustave može djelovati tako da dovede do mučnine, suhoće usta ili pojačanog lučenja sline, sniženja krvnog tlaka, promjena na koži, zatvora, inkontinencije (nemogućnost zadržavanja mokraće) ili retencije (zadržavanja) mokraće te promjena libida (spolne želje).
    Lijekovi iz skupine benzodiazepina, kojima pripada i NORMABEL, općenito mogu poremetiti disanje u snu i pogoršati apneju (privremeni prestanak disanja) tijekom spavanja, naročito u bolesnika s kroničnom opstruktivnom bolesti pluća. Isto tako, pri primjeni lijekova iz te skupine može ponekad doći i do kratkotrajnog gubitka pamćenja, a u bolesnika koji od ranije boluju od depresije primjena NORMABELA može prikriti simptome bolesti (vidi poglavlje POSEBNA UPOZORENJA).
    NORMABEL pri dugotrajnoj primjeni može izazvati ovisnost, a pri naglom prekidu primjene mogu se javiti simptomi ustezanja te povratni («rebound») sindrom (vidi poglavlje MJERE OPREZA).
    Ponekad se pri primjeni benzodiazepina, pa tako i NORMABELA, mogu javiti tzv. paradoksalne (proturječne) reakcije kao što su nemir, stanje pretjerane uzbuđenosti, anksioznost (tjeskoba), agresivnost, bijes, razdražljivost, halucinacije, neprikladno ponašanje, nesanica, noćne more te drugi poremećaji ponašanja. U slučaju pojave spomenutih simptoma potrebno je prekinuti primjenu NORMABELA što je prije moguće.
    Vrlo se rijetko može javiti porast vrijednosti jetrenih transaminaza i alkalne fosfataze te žutica.

  9. #9
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Nama curama u nekim klinikama nakon IVF/ICSI postupka preporučuju Normabel 3x1. Ja sam ga pila prvih mjesec dana točno tako, ali sad smanjujem na 1 dnevno, samo ujutro kad dođem na posao.

  10. #10
    Ibili avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    658

    Početno

    Zaboravih reči da je nama objašnjenje za uzimanje, opuštanje maternice, da bi se blastice bolje primile.

  11. #11
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Vidiš, vidiš dobro da ga nisam pila. Prije 10-ak dana preporučio meni njega moj ginić kao dobar je za smirenje i bolje ćeš spavati, pa nije štetan i pij ga slobodno, kao da priča o vodi...učimo dok smo živi...

  12. #12
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj diči prvotno napisa
    Vidiš, vidiš dobro da ga nisam pila. Prije 10-ak dana preporučio meni njega moj ginić kao dobar je za smirenje i bolje ćeš spavati, pa nije štetan i pij ga slobodno, kao da priča o vodi...učimo dok smo živi...
    o tome ja pricam!
    ok kad stvarno postoje indikacije, npr. da se bolje prime blastice , ali preporucit ga trudnici da bi bolje spavala i bila manje nervozna

  13. #13
    diči avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    557

    Početno

    Sad kad kažeš dijele ga dr.-i šakom i kapom, nije mi ni čudo za mog doktora onda, jer je moj dr. stari...pa mu je to vjerojatno ostalo iz nekih davnih vjerovanja...bome za drugu trudnoću tražim drugog dr.-a i to mladog!

  14. #14
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    da, nase mame su kljukali tim sredstvima za smirenje u trudnoci (nije bio normabel nego ono nesto na p, totalno se nemrem sad sjetiti )

  15. #15
    Hobita avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    212

    Početno

    Meni su ga davali u bolnici 3x1 radi opuštanja mišića (imala sam jake grčeve poput menstrualnih) u 2. tromjesečju. Iako su mi pomogli, preskakivala sam tableticu po tableticu čim se situacija počela popravljati.
    Slažem se da se prečesto olako propisuje, ali ima situacija kada je veća šteta ne uzeti ga.

  16. #16
    bauba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    399

    Početno

    moram priznati da me normabel spasio tamo negdje na početku T. radilo se o povišenom tlaku i velikom broju otkucaja srca. sve je to uzrokovalo sitno krvuckanje. tada nije bilo drugog načina da se smirim do normabela. pila sam ga kratko, sedam dana možda. inače ne volim medikamente ali ovaj puta su mi trebali. nisam razmišljala o posljedicama jer se nije radilo o velikim količinama i dugotrajnom uzimanju.

  17. #17
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    Hvala Vam cure ....ja sam ipak odlučila ne uzimat ga, barem ne dok se ne posavjetujem sa barem još jednim ginekologom

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    ja ga pijem 3 x dnevno plus magnezij. isto prvo nisam htjela, tj uzimala sam samo magnezij zbog straha o normabela. no, stanje mi se popravilo tek otkad ga pijem, a ginić kaže da se pripisuje trudnicama praktički rutinski već dugi niz godina, i ovo da se ne preporuča mora pisati jer se istraživanja ne provode na trudnicama, pa ne mogu ni u što biti sigurni. uglavnom, sad sam u 34-om, pijem od 29-og. evo zadnja dva tjedna na svoju ruku sam si smanjila dozu za jedan manje

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    ps - navodno se smije do 20 mg dnevno (!!!!!!), i ove 'male' doze većina doktora ne smatra štetnima za trudnice (meni, kažem, pomaže kod prevencije preuranjenih trudova), ali s druge strane znam i za curu čiji se organizam 'navukao' na normabel u trudnoći, pa su je kasnije 'odvikavali' raznim drugim sredstvima za smirenje. bebi srećom nije bilo ništa

  20. #20

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    192

    Početno

    Ja sam ga isto pila jer me bilo strah odbiti ga. Ne bih si oprostila da je nešto bilo bebaču.

  21. #21
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    i ovo da se ne preporuča mora pisati jer se istraživanja ne provode na trudnicama, pa ne mogu ni u što biti sigurni
    jesi ti uopce pogledala sto pise?
    ne pise samo "ne preporuca se", nego i zasto se ne preporuca, odnosno koja ostecenja kod bebe moze izazvati - a to nisu napamet napisali.

    i ja opet naglasavam, naravno da postoje situacije u trudnoci u kojima je njegova dobrobit veca od stetnosti. ali nemojmo zato zatvarati oci pred rijetkim, ali mogucim posljedicama za dijete i za one koji ga piju.
    i nemojmo ih piti bezveze, zbog razloga tipa "da se smiris", "da bolje spavas", "jer si prohodna" (a nema kontrakcija, znaci nema se sto opustati pa da je zato potreban)

  22. #22
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    Lutonjice ja se baš zbog svih tih oštećenja koje Normabel kod bebe može izazavati isprepadala i nije mi baš svejedno..no ja imam i blage kontrakcije koje traju dva, tri dana pa se sad pitam jesam li ipak trebala poslušati svoju gin???(koja me by the way izluđuje i zapravo nije moja gin nego samo mijenja moju gin koja je na bolovanju )
    Ma više ni sama ne znam šta da radim, poludjet ću od brige

  23. #23
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jesu li bolne?
    ja sam imala (i jos uvijek imam) vrlo vrlo ceste kontrakcije/ stezanja trbuha, ali skroz bezbolne (osim te neke neugode jer mi je trbuh prenapet) i gyn mi je s 32 tjedna za to samo prepisao 2x300 Mg, a jucer (36 tjedana) mi je ukinuo i taj Mg

    (gyn je inace na SD-u, stvarno strucnjak)

  24. #24
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    e da, i u 7. mjesecu prosle trudnoce sam bila otvorena, spusten trbuh, bla bla, i gyn (isto strucnjak, petrova) mi je naredio samo mirovanje. niti Mg, niti normabel.

    ali ako te frka, pocni ga piti, to ovisi o tebi

  25. #25
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    Te kontrakcije nisu česte, ali jesu bolne, nalik onim blagim menstrualnim bolovima..
    Ma probat ću za sad samo sa Mg i mirovanjem, pa ako se stanje pogorša onda ću uzet i taj nesretan Normabel

    Ma nebi ja toliko paničarila da je meni moja stara gin u koju sam imala neizmjerno puno povjerenje..ova zamjena me svaki puta samo pošteno isprepada i šalje od jednog stručnjaka do drugog jer nije sigurna u ništa, a na kraju se ispostavi da je sve u savršenom redu :? a nekako mi bed mijenjat gin sad u 32 tjednu trudnoće

  26. #26
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa i tako moras uskoro u rodiliste krenuti na preglede.

    ja sam bas s 32 tjedna prvi put otisla na SD na pregled, a do onda sam isla privatno.

  27. #27
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    Šta nije da se na pregled u rodilište ide tamo negdje sa 36 tjedana???Ili možda 34?Ma sve mi se pobrkalo

    Ako smijem pitat sa koliko si tjedana rodila Zaru?

  28. #28
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    40 + 3

    za rodiliste, neki salju s 38, neki s 36, neki s 32... mislim da te nitko nece odbiti ako odes na pregled (s uputnicom)

  29. #29
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    :D

    Hvala ti puno i sorry na gnjavaži, al znaš kakve su prvorotke

  30. #30
    danchi79 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Klenovnik
    Postovi
    141

    Početno

    Potkrao mi se krvi smajlić, na kraju trebao biti ovaj

  31. #31
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...=817039#817039

    negdje na sredini ovog gore topika raspravlja se kako se magnezij treba prestati piti 2 tjedna prije termina jer moze smanjiti i ublaziti trudove, i samim tim produziti vrijeme do poroda. ima i raznih linkova.

    e pa, ako uzimanje magnezija ima toliko jak ucinak, onda me zanima cemu normabeli za opustanje misica/ protiv kontrakcija :?

  32. #32
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    danchi, sretno

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    jesi ti uopce pogledala sto pise?
    ne pise samo "ne preporuca se", nego i zasto se ne preporuca, [/quote]

    jesam draga, ali sam zato pitala i tri ginekologa u tri različite bolnice za mišljenje i svi su se složili. da nisam pila, tko zna možda bi izgubila bebu

    ni jedan lijek nije super i zdrav i da počneš kopat po svakom uputstvu našla bi tisuću i jednu nuspojavu i tisuću i jedan razlog 'protiv'. upravo se zato lijekovi koriste SAMO kad su potrebni - to su droge koje se ne uzimaju 'iz hobija' - (a rizična trudnoća meni je dovoljan razlog da se prepustim nekome tko definitivno zna bolje od mene- liječniku)

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    danchi...bez obzira što se slažem s Lutonjicom oko toga da je bolje ne, od srca ti predlažem da se posavjetuješ s još nekom (ili više) stručnih osoba (od opće prakse do ginekologa-stručnjaka), jer se u mojem slučaju stanje pogoršavalo dok nisam počela piti normabel. nemoj riskirati, ni time da ga odbiješ piti, ni time da ga piješ a nisi sigurna koliko ti je potreban.

  35. #35
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    želim vam samo reći par stvari iz vlastitog iskustva.
    prije godinu dana sam rodila, a kako sam starija prvorotkinja (preko 40) uz probleme s miomom, od sredine trudnoće pila sam po 2 normabela dnevno, uz Mg 300 i tako sve do pred kraj trudnoće.
    zbog velike bebe i spomenutih problema rodila sam carskim rezom točno na termin, bebu veliku 4200gr i 55 cm. sve ok, bez ikakvih problema.
    normabel se daje prvenstveno da se opuste mišići maternice i spriječe prerane neželjene kontrakcije. ja bih svakako poslušala ginekologa, jer nisam čula nikoga tko je imao neke posljedice.
    uz to svakom bih preporučila uzimanje magnezija, jer sam već od nekoliko liječnika čula primjedbu da su primjetili povezanost magnezija i "smirenosti" bebe. naime, moj mali je izuzetno mirna i "dobra" beba.
    uz to sam koristila i omegu 3, te fluoronatril. ovo su moje osobne primjedbe. puno sreće i želim vam lijepe i zdrave bebače.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ali vecina ginekologa dijeli ga sakom i kapom, a posve nepotrebno)
    istina, meni moj prepisao u 9. tjednu, kakti za smirenje. e pa nema šanse da pijem tablete za smirenje, nisam nikad pa neću ni sad!!!

  37. #37
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    I ja sam ga dobila (imala sam hematom), da se opustim i da se smiri stezanje maternice. Nisam ga ipak pila. Radje sam doma mirovala i nastojala se opustiti.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno

    Ležala sam u bolnici jer sam krvarila.... Svaki dan sam dobivala po dva normabela od 2 mijigrama. Nekad bih ga popila, ali uglavnom ne. Rečeno mi je da opušta mišiće maternice.

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj munja prvotno napisa

    istina, meni moj prepisao u 9. tjednu, kakti za smirenje. e pa nema šanse da pijem tablete za smirenje, nisam nikad pa neću ni sad!!!
    ljudi često krivo protumače tu naznaku 'za smirenje'. ne smirenje živaca, nego eventualnih kontrakcija maternice i drugih komplikacija u trudnoći koje se događaju ili postoji opasnost da bi se mogle početi događati

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    još nešto - nije da zagovaram lijekove ali normabel od 2 mg daje se i djeci kad ih muče noćne more. tak da nije to neka ubojita doza

  41. #41
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    cuj, jedan pedijatar preporucuje i apaurine za bebe koje nece prespavati noc :shock:

    ja NIKAD svom djetetu ne bih dala normabel ili apaurin. cak i da ima ozbiljnih i teskih psihickih poteskoca, prvo bih to pokusavala rijesiti psihoterapijom, a tek u krajnjem slucaju i lijekovima.

    ali, svakom svoje.

  42. #42
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Je li nekome doktor propisao Normabel jel mu je to rutina ili zato što postoji stvarna indikacija?
    Mislim da je nemoguće (ako ne i neodgovorno) komentirati tuđu terapiju.
    Treba liječnika pitati zašto je propisan lijek i ima li možebitne alternative; nastupiti informirano i odgovorno.
    ---------------------------
    Lutonjice,
    vjerujem da ti svom djetetu nikad nebi dala Normabel (niti ja svome).
    Nažalost, ima bolesne djece čiji bi roditelji bili sretni da on može pomoći njihovom djetetu, a ne još neka teža terapija.
    (Apaurin je isto što i Normabel: diazepam.)

  43. #43
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja ovdje niti jednom nisam osudjivala normabel kao terapiju za stvarne poteskoce.

    ali ostajem pri tome da ga se bezveze dijeli trudnicama "za smirenje", "da bolje spavaju"... ili pak djeci "protiv nocnih mora", "da prespavaju noc u komadu".

    mislila sam da je to potpuno jasno iz mojih postova, jer sam to vise puta naglasila.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj k2007 prvotno napisa
    Citiraj munja prvotno napisa

    istina, meni moj prepisao u 9. tjednu, kakti za smirenje. e pa nema šanse da pijem tablete za smirenje, nisam nikad pa neću ni sad!!!
    ljudi često krivo protumače tu naznaku 'za smirenje'. ne smirenje živaca, nego eventualnih kontrakcija maternice i drugih komplikacija u trudnoći koje se događaju ili postoji opasnost da bi se mogle početi događati
    Normabel mi je propisan zbog nesanice. eto, nikakve kontrakcije... doslovno zbog toga da "lakše zaspim"!

  45. #45
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj munja prvotno napisa
    Normabel mi je propisan zbog nesanice. eto, nikakve kontrakcije... doslovno zbog toga da "lakše zaspim"!
    a znate sto je meni u ovoj cijelo raspravi cudno?
    kako pokusavamo raznim lijekovima 'zbuniti' tijelo kada ono savrseno funkcionira!
    naime, tijelo se postepeno privikava na dolazak bebice i cinjenicu da ce se majka prvih nekoliko tjedana (mjeseci) cesce buditi tijekom noci. bio bi preveliki sok za organizam da do danas spavate 10 sati u komadu, a od sutra (nakon poroda) se budite svakih sat-dva.

    zato i nesanica ili cesci odlasci na wc tijekom noci - sve vas to priprema za dolazak bebice i malo sna.

  46. #46
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    ja ću se samo ubacit, preletila sam kratko, od 25. tjedna trudnoće redovito sam pila Normabel po potrebi (max 3 na dan) jer me često znao bolit trbuh kao da ću dobit mengu, ja bi se tad uplašila i popila Normabel od čega me je to prošlo. Naravno da ne bih to pila da nisam morala, i ako se može izbjeći, dapače. Rodila sa 40 tjedana i sve je hvala Bogu, bilo u redu. Inače, u cijeloj trudnoći to su bile jedine tablete koje sam pila.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    [quote="munja"

    Normabel mi je propisan zbog nesanice. eto, nikakve kontrakcije... doslovno zbog toga da "lakše zaspim"! [/quote]

    ne vidim onda u čem je problem. nije to pripisano u obliku nikakve terapije, nego po izboru i potrebi. ne bi ni ja pila samo iz razloga da 'lakše zaspim'. (iako dok ga nisam pila imala sam takvih problema s nesanicom da preko dana nisam mogla funkcionirati. ne vjerujem da je to 'prirodno privikavanje' na manjak sna kad se beba rodi, jer ja nisam spavala po par noći za redom. plus stravične noćne more. sve je to vjerojatno od stresa. sad ga pijem (zbog kontrakcija) i spavam 'trudnički uredno', tj. dižem se svakih par sati )

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja ovdje niti jednom nisam osudjivala normabel kao terapiju za stvarne poteskoce.

    ali ostajem pri tome da ga se bezveze dijeli trudnicama "za smirenje", "da bolje spavaju"... ili pak djeci "protiv nocnih mora", "da prespavaju noc u komadu".

    mislila sam da je to potpuno jasno iz mojih postova, jer sam to vise puta naglasila.
    istina, ali ovaj je topic započela danchi sa normabelom kao terapijom za stvarnu poteškoću, pa je glupo da je itko odvraća od toga (ok je upozoriti, ali nuspojave navedene u uputstvima može pročitati i sama) jer ni jedna od nas nema pred sobom njenu povijest bolesti niti je ikoja od nas (bar mislim....?) po tom pitanju stručna išta procijeniti. i dalje tvrdim da je liječnik taj koji zna bolje od svih nas (pogotovo ako jest riječ o nekoj komplikaciji)

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Normabel smiruje BH kontrakcije, ali ne i prave.
    Ako vam pomaže tada niti nemate opasnost od prijevremenog poroda.

  50. #50
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    bibai, trebala si ovaj post napisati crvenim, velikim boldanim slovima!

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •